Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Test Mephisto na tackletour.com


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 19 kwiecień 2007 - 22:00

Właśnie został opublikowany test Megabassa którego już kilka osób posiada w swoim arsenale. Miłego czytania. Podaje link.
http://www.tackletou...mbmephisto.html

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2007 - 21:17

Ciekawe co na to Remek :unsure:

mnie ubawił trochę podpis pod jednym ze zdjęć:

the Mephisto's blank diameter is still small enough to make use of an exposed blank reel seat

widac że Koledzy z TT pewne rzeczy pojmują bardzo dosłownie

#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 kwiecień 2007 - 22:20

No właśnie, Remek chyba się spakował co zapowiadał i siedzi teraz w szafie testując konfigurację :mellow: :mellow: Widział go ktoś na forum??

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 kwiecień 2007 - 18:12

Rozmawiałem z Remkiem dzisiaj telefonicznie.

niestety pojawiła się pewna sytuacja, która go nieco oderwała od forum...

niedługo na pewno się pojawi...

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 kwiecień 2007 - 11:55

Cześć,
Tak ... musiałem na chwilę zająć się inną sprawą więc nie mogłem na bieżąco odpowiadać (przepraszam również za opóźnienia w odpowiadaniu na prywatne wiadomości i brakiem publikacji artykułu, który obiecałem - nadrobię w nadchodzącym tygodniu).

Jeszcze nie przeczytałem tego testu, jednak mam swoje zdanie dość mocno wyrobione na temat tej wędki. Do tej poru jerkowałem używając kilkunastu różnych jerkówek. Wśród nich były topowe amerykańskie wędki z serii Elite ale zawsze było coś co mi nie pasowało. Kiedy w ciemno kupiłem tą wędkę byłem pełen obaw czy trafiłem (zwykle kiedy chcę coś kupić z Mrgabass'a studiuję dokładnie nie tylko katalogi tejże firmy ale niezliczone już w mojej kolekcji filmy, na których ITO pokazuje jak je stosować, do czego mogą być używane). Już pierwsze oględziny upewniły mnie co do słuszności wyboru. Piękne wzornictwo, fantastyczne wykonanie, niesamowite materiały. Miałem jednak wątpliwości czy ta wędka nie jest zbyt mocna/pałowata. Po wyciągnięciu sporo ponad setki szczupaków w tym mojego największego 118 cm nie mam żadnej wątpliwości. Wędka ta jest po prostu kosmiczna pod każdym względem. Łowiłem nią szczupaki na błystki obrotowe ~15g, by w chwilę później założyć jerka 120g. Wszystko, w komplecie z Conquestem DC, chodziło perfekcyjnie. Myślę dlatego, że z tych względów firma Megabass uznała ją w swoim koncepcyjnym albumie na rok 2006 jako najlepszy wybór na łódź. Polecam Wam wszystkim taki sprzęt. Na prawdę będę się cieszył jak kolejni forumowicze będą stawali się właścicielami sprzętu tejże firmy i potwierdzali moje, subiektywne, spostrzeżenia. Jednak pamiętać należy, że Oriochi to dopiero wstęp ... a oni mają jeszcze większe niespodzianki z serii Evolution gdzie bez wahania mogę powiedzieć, że to najlepsze wędki na świecie, są dziełem sztuki.

Zwykle kontrowersję budzi ciężar tych wędek. ITO zapytany dlaczego nigdzie nie publikują wagi, stwierdził, że to zupełnie bez sensu. Wędka musi być odpowiednio skonstruowana. Jeśli producent tego nie potrafi to nawet ultralekka wędka będzie do niczego. Megabass stawia na kosmiczną technologię, niesamowite materiały, o których inni producenci mogą pomarzyć. Prawidłowy dobór tych materiałów, przy zwiększonej masie, ale przy perfekcyjnej konstrukcji powoduje, że te wędki to coś nadzwyczajnego - ultraczułe, o fantastycznej akcji i mocy. Zresztą czułość tych wędek jest już legendarna. Rozpisują się o nich na internecie liczni miłośnicy z zawodowymi wędkarzami włącznie. Oczywiście nie wszystkie ale te, które zostały specjalnie zaprojektowane np. seria FTi. Chyba po raz trzeci powtórzę historię z Roslagen, kiedy szczupaki brały ale bardzo anemicznie. Wtedy właśnie Mephisto pokazał swój pazur. Szczupaki chwytały tylko ogonek przynęty. Zatrzymanie jej w tym momencie powodowało uderzenie i możliwość skutecznego zacięcia. Mephisto przenosił każde dotknięcie przynęty, każde zakłócenie pracy ogonka (!) (trzeba nauczyć się słuchać tej wędki). Chwilowe zatrzymanie przynęty, oraz natychmiastowe branie umożliwiały skuteczne zacięcie. Pytani współtowarzysze na łodzi czy słyszą to co ja odpowiadali nie - było to widać po różnicy łowionych ryb. Tak więc wiele można filozofować na temat naklejek, pięknego wzornictwa, wagi wędki ale ... to nie jest istotne. To działa!


To chyba tyle ... ale muszę jeszcze poczytać co o niej napisał Cal na TT. Polecam w każdym razie wędki Megabass'a. Jeśli ktoś chciałby wybrać coś dla siebie pomogę - wskażę odpowiednią, zgodnie z rekomendacjami firmy Megabass.

Pozdrawiam
Remek

#6 ONLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 22 kwiecień 2007 - 17:51

Witaj Remek

Pisałeś o tym Megabassie Seven-eleven do połowu boleni, wiesz czy ma on wejść do seryjnej produkcji czy megabass w końcu z niego zrezygnuje. Bardzo bym Cię prosił gdybyś informował nas w sprawie tej wędki.

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:01

Nie chcialbym jednym pytaniem otwierac nowego watka ale ciekawi mnie czy Curado 300 bedzie w koncu na lewa lapkie ? Remku samurajski zwiadowco ? :lol:

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:03

@jerry
z tego co ja wiem, to tak, w 2008 ;)

#9 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:15

Dzieki Pitt :D szkoda ze od razu nie walneli wersji dla lowiacych prawidlowo :lol:

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:16

tak to juz z gostkami jest, ale ja to rozumiem, jak nie bedzie popytu na praworeczne, to po co robic leworeczne ... w kazdym badz razie info jest prosto ze zrodla

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:18

Dzieki Pitt :D szkoda ze od razu nie walneli wersji dla lowiacych prawidlowo :lol:



jerry curado w wielkości 300 jest już na lewa rękę. Jest to wersja na rynek japońki i nazywa sie speedmaster 201. Moim zdaniem pojemniość i głegbokość szpuli w speedmasterze 201 odpowiada amerykańskiej wersji 300. Ponizej masz link do aukcji ebay.

http://cgi.ebay.pl/Shimano-Scorpion-Speedmaster-201-LEFTY-Cu rado-300DSV-JP_W0QQitemZ200102201812QQihZ010QQcategoryZ36146 QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

pozd JW :D

#12 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:21

Te gostki slepo kochaja americanos [ od wojny ] i dla nich wszystko :unsure:

#13 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:23

Dlaczego napisali ze 201 ...w koncu na tych cyferkach bazujemy ? :unsure:

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:24

tak jerzy, tylko ze on ma przelozenie 7:1 (czy cos kolo tego) ja bym wolal 6:1 albo nawet 5:1, do jerkowania oczywiscie ... czy speedmaster to rzeczywiscie curado 300?

dobra, koniec tego zasmiecania szatanskiego watku :mellow:

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 22 kwiecień 2007 - 18:30

Dlaczego napisali ze 201 ...w koncu na tych cyferkach bazujemy ? :unsure:


Ja nie wiem dlaczego walneli 201 a nie 301. Ponadto nie miałem nigdy curado 300 ani speedmastera 201 w łapach, więc jedynie dedukuje z danych dostępnych w sieci. Zapytaj Remasa on bedzie wiedział na 100%. Bądż co bądź jak przygladam się speedmasterowi 201 to ma się on nijak do curado 201D, którego byłem szczesliwym posiadaczem. Mam tu na myśli przede wszystkim parametry szpuli.
pozd JW :D


#16 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 kwiecień 2007 - 19:31

Heavy metal w japan style ?

#17 ONLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 22 kwiecień 2007 - 20:10

Ja mam Speedmastera 201, niesamowita i piękna maszynka. Wszystko pięknie współgra. Z tego co wiem to Speedmaster 201 to ta sama wielkość co Curado 201 tylko że speedmaster dostał tą samą szpulkę co Curado 300. Polecam tą maszynkę, Rzucam nią nawet Fatso 14S i nie narzekam. Chociaż jak wyjdzie Curado 301 to i tak go kupie. <_<

Pozdrawiam
Maciek

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 kwiecień 2007 - 11:02

Cześć,
No cóż Curado 300 różni się od Speedmastera. Przede wszystkim Curado 300 powinno być jeszcze mocniejsze od Speedmastera (posiada mniejsze przełożenie, mniejsze główne koło zębate). Poza tym konstrukcją wewnętrzną nie różnią się zasadniczo.

Pozdrawiam
Remek

#19 OFFLINE   Daro

Daro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów

Napisano 23 kwiecień 2007 - 16:36

Czesc Wszystkim

Remek-dziekuje za pozdrowienia swiateczne.Przed pewnym czasem pytalem o pomoc w wyborze wedki z oferty firmy megabass.W koncu kupilem inna wedke, niz ta sugerowana przez Ciebie.Dodaje jednak ze ,bez Twojej pomocy dokonalbym innego tzn. mniej udanego dla mnie wyboru. Pisze tak, poniewaz osobiscie wiem najlepiej czym sie kierowalem. Poczta przyszla w poniedzialek ubieglego tygodnia.
Mamy okres ochronny, jednak bylem za slaby, by tak dlugo czekac. Na swoja obrone powiem tylko, ze wszystkie ryby, ktore sie do woblera przykleily, zostaly w wodzie szybko odczepione i wypuszczone.Zdecydowalem sie na Bandersnatch F5-68X THP

Daro

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 kwiecień 2007 - 19:49

Czesc Wszystkim

Remek-dziekuje za pozdrowienia swiateczne.Przed pewnym czasem pytalem o pomoc w wyborze wedki z oferty firmy megabass.W koncu kupilem inna wedke, niz ta sugerowana przez Ciebie.Dodaje jednak ze ,bez Twojej pomocy dokonalbym innego tzn. mniej udanego dla mnie wyboru. Pisze tak, poniewaz osobiscie wiem najlepiej czym sie kierowalem. Poczta przyszla w poniedzialek ubieglego tygodnia.
Mamy okres ochronny, jednak bylem za slaby, by tak dlugo czekac. Na swoja obrone powiem tylko, ze wszystkie ryby, ktore sie do woblera przykleily, zostaly w wodzie szybko odczepione i wypuszczone.Zdecydowalem sie na Bandersnatch F5-68X THP

Daro



Cześć,
Bardzo się cieszę, że dokonałeś zakupu. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że kupiłeś fantastyczną wędkę. Bandersnatch F5-68X to wędka o wszechstronnym zasotosowaniu. Jej moc oraz charakterystyka umożliwia stosowanie dosłownie każdego typu przynęt - obrotówki, woblery oraz gumy. Wędka ta powinna fantastycznie trzymać ryby podczas holu, nie mówię o łatwości rzucania przynętami - na prawdę powinno się dziecinnie prosto nią rzucać. Bandersnatch to brat wędki Diabolo F5 1/2 68XFti. Ta pierwsza wykonana w technologii Fti natomiast ta druga z materiału Hi10X. Twoja wędka będzie bardzo dobrze pasowała do lekkiego łowienia szczupaków oraz boleni zwłaszcza na tradycyjny multik.

Z jakim multikiem go sparowałeś? Byłbym wdzięczy gdybyś umieścił jakieś zdjęcia tej wędki bo to prawdopodobnie pierwsze THP w Polsce (a ja chciałem być pierwszy :lol:).

Przy okazji o wędce, która padła w wątku a mianowicie o F5-711x seven eleven cyber shootist. Wędka o mocy 10-25lb, zakresie gramatury 3/8-1oz. Ponadto to dwuskład, a nie teleskop jak w wielu podobnych konstrukcjach. Zbrojenie tradycyjne - nie spiralne. Ponadto akcja regular. Wędka ta jest z nowej serii Huge Contact Titanium Shaft czyli mieszanka aramidu z tytanem no i oczywiście z węglem. Moim zdaniem będzie to perfekcyjna wędka castingowa na bolenie :D

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych