Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór smartfona :-) A jakże!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1141 odpowiedzi w tym temacie

#681 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 marzec 2020 - 11:27

Dla zwykłego lamera powiadasz do ogarnięcia?? Odklejanie ekranu, rozpinanie tasiemek, składanie tego wszystkiego do kupy z ponownym posklejaniem...

Chyba za bardzo wierzysz w zdolności manualne większości, skoro nawet z naklejeniem szkła na ekran biegają do punktów...


  • Artech i Krzysiek P lubią to

#682 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 02 marzec 2020 - 14:36

Wymienna jest we wszystkim, nie tak prosto jak kiedys ale nawet dla lamera do ogarniecia, moim zdaniem  

Handluje elektronika, telefonami, ponad 20 lat i twierdzę iż w 95% ludzie kupuja telefon pod aktualna reklame lub mode. Dla zwyklego kowalskiego matryca czy ma 8 czy 42mpx nie ma znaczenia, chyba ze drukuje bannery. Elektronika obok aparatu powinna decydowac, czyli takie proste ulatwienia ustawien i jakosci oraz przeslona. Kolejno kazdy powinien sobie ustalic jakiej wielkosci smartphona szuka i do czego. Jezeli nie grasz w najnowsze gry to wytlumacz mi logicznie po co Ci s10 lub s20 albo p30pro. Kazdy aparat z 3Gb ram i androidem powyzej 6 zrobi w necie to samo, ale niektóre robia spustoszenia w naszych kieszeniach. 

A czytanie ze zrozumieniem ogarnąłeś?

Pytałem o poekspozycyjnego Samsunga A3 i Cubota Questa Lite, czyli przedział cenowy 400-500zł, a wyjeżdżasz z pytaniami po co mi s20. Jeśli wymieniasz baterie tak sprawnie jak czytasz, to można uznać, że wszystkie baterie są wymienne na podobnej zasadzie jak wszystkie grzyby są jadalne.

 

Korci mnie A3, jednak ta nieszczęsna "poekspozycyjność" nie daje spokoju, jeśli naprawdę te telefony jedynie przeleżały swoje na wystawie lub w magazynie , jak piszą sprzedawcy to powinny być ok ( baterie również, poza tym z moich doświadczeń wynika, że jak bateria się kończy to zwykle tylko patrzeć jak zacznie sypać się reszta), jednak znając polską przedsiębiorczość prawdopodobnie są to lepiej wyglądające używki.



#683 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 marzec 2020 - 15:00

Ja nie odpowiem na Twoje pytanie, ale jeżeli chcesz powystawowy telefon kupić w innym źródle jak znana firma, a na allegro lub innym portalu od firmy krzak to zobacz sobie poniższy film (ten jest o apple ale dotyczy to wszystkich marek). Jak kupujesz u znanego dostawcy to raczej podobnych kwiatków być nie powinno

https://youtu.be/pIjEqawkckQ
  • witeg lubi to

#684 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 marzec 2020 - 11:43

Witajcie. Jest w tym szanownym gronie osoba, która użytkuje ONEPLUS 7pro (12/256). Poszukuję świeżych opinii...

#685 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 13 maj 2020 - 21:11

Odświeżę temat. Szukam dość pilnie jakiegoś smartfona, bo mój już ledwo zipie. Ważnym dla mnie jest wielkość. Max 5,5 cala. Bateria, która długo trzyma. I fajnie by było, jakby przyzwoitą fotkę strzelił.
Z racji wykonywanego zawodu dużo rozmawiam i korzystam z internetu..
No i oczywiście cena... Nie szaleję. Dla mnie to narzędzie do pracy, czasami do zabawy. Powiedzmy do 2000 zł.
Macie jakieś sprawdzone pozycje? Będę wdzięczny za sugestie podparte doświadczeniem.
Zapomniałbym... Samsung odpada, a na rynku jest tyle tego, że nie ogarniam🙄

Użytkownik jabadaon edytował ten post 13 maj 2020 - 21:15


#686 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 14 maj 2020 - 06:57

Huawei p30. Mam od premiery czyli ponad rok. Zdjęcia naprawdę fajne, bateria daje rade i rozmiar jakby mniejszy niż obecne cegły. Od początku żadnych problemów z telefonem, obecnie jadę na 2 kartach sim,dziala tak jak należy. Polecam, mimo że ja samsungowiec jestem i zamierzam wrócić.
  • bartsiedlce lubi to

#687 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 maj 2020 - 07:36

Redmi 9 T Pro, mam polecam.



#688 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 maj 2020 - 10:00

Redmi 9 T Pro, mam polecam.

Mi 9t pro chyba? Niemniej on ma 6,39 cala a kolega szuka Max 5,5 cala

Niemniej jednak też polecam - mam xiaomi mi 9t i jestem bardzo zadowolony

Użytkownik algeroth82 edytował ten post 14 maj 2020 - 10:01

  • Jozi lubi to

#689 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 14 maj 2020 - 21:16

No właśnie, wszystkie te telefony są powyżej 6 cali. A ja niestety mam małe łapki i jedną ręka ciężko mi bedzie to obsługiwać🤔

Użytkownik jabadaon edytował ten post 14 maj 2020 - 21:17


#690 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 14 maj 2020 - 22:11

No właśnie, wszystkie te telefony są powyżej 6 cali. A ja niestety mam małe łapki i jedną ręka ciężko mi bedzie to obsługiwać

iPhone SE 2020 albo Galaxy S10e



#691 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 maj 2020 - 06:25

No właśnie, wszystkie te telefony są powyżej 6 cali. A ja niestety mam małe łapki i jedną ręka ciężko mi bedzie to obsługiwać

Tu można się zdziwić. Dzisiaj pomimo wielkości ekranu telefony są mniejsze na zdjęciu masz dwa telefony, pierwszy to mi Max 2 i ma 6,44 cala a drugi to samsung a50 i ma 6,4 cala - różnica kosmiczna. Tak myślę że dzisiaj będzie ciężko o coś co ma mniej jak 6 cali niestety. Natomiast poleciłbym wizyte w elektromarkecie aby wziąć kilka telefonów do ręki i dobrać wielkość pod siebie. 954bd6f1e78b99b05717fd0e9e80ce84.jpg
  • adriano lubi to

#692 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 15 maj 2020 - 06:43

Z nowości Huawei'a w super cenach , niestety bez zainstalowanych usług Google , Y5P za 399 i w coraz rzadszej już wielkości 5,45" https://www.mediaexp...wE&gclsrc=aw.dsł . Link absolutnie przypadkowy.


Użytkownik malinabar edytował ten post 15 maj 2020 - 06:44


#693 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 15 maj 2020 - 06:57

Z nowości Huawei'a w super cenach , niestety bez zainstalowanych usług Google , Y5P za 399 i w coraz rzadszej już wielkości 5,45" https://www.mediaexp...wE&gclsrc=aw.dsł . Link absolutnie przypadkowy.


Mi Huawei padł po 1,5 roku i że nie da się naprawić, że pamięć pada. Fachowiec powiedział że to wyżyłowane urządzenia i do środka gówno pakują. Na pytanie co mam teraz kupić odpowiedział że iPhone...

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 15 maj 2020 - 06:58


#694 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 15 maj 2020 - 07:29

No właśnie. Mam huawei i po dwóch latach bateria trzyma 1-2 godziny. Cały czas na kablu praktycznie🤪
Myślałem o iPhone 7. Stary ale ponoć bardzo dobry. Albo o jakimś xiaomi.
Rzeczywiście najpierw trzeba się udać do sklepu i pomacać.

Użytkownik jabadaon edytował ten post 15 maj 2020 - 07:31


#695 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 15 maj 2020 - 09:57

Mi Max 2 wydaje się patelnia, ale ma dużo większy ekran niż ten A50. Proporcje robią swoje (16x9), teraz telefony to piloty do telewizorów, długie i cienkie, dlatego wydają się mniejsze. W sumie to każdy telefon powyżej 6 cali obsługuje się nie wygodnie, z ramkami czy bez  i tak palcem jeździsz tylko po ekranie.



#696 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 maj 2020 - 10:49

Mi Max 2 wydaje się patelnia, ale ma dużo większy ekran niż ten A50. Proporcje robią swoje (16x9), teraz telefony to piloty do telewizorów, długie i cienkie, dlatego wydają się mniejsze. W sumie to każdy telefon powyżej 6 cali obsługuje się nie wygodnie, z ramkami czy bez i tak palcem jeździsz tylko po ekranie.

Całkowicie się zgadzam - mi max 2 ma zdecydowanie większy ekran, ale w specyfikacji te telefony różnią się tylko o 0,04 cala. Stąd pokazałem te porównanie bo cal przekątnej calowi nie jest równy i lepiej pójść, zobaczyć :)

#697 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 maj 2020 - 11:52

Na wrażenie zdecydowanie większego wpływa jego całkowita powierzchnia, ramki itp. Nawet fizyczne kalwisze obsługi powiększają gabaryty. Czasem coś co sie wydaje większe, jest faktycznie mniejszy, tylko w większym opakowaniu...



#698 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 maj 2020 - 18:33

I tak i nie, xiaomi ma ekran typowo kwadratowy i 113,6 cm kwadratowego powierzchni, a samsung 98,6 cm kwadratowego (nawet mniej bo notcha trzeba odjąć i zaokrąglenia krawędzi, ale się nie czepiajmy) więc różnica spora (mierzyłem ręcznie więc pomiar plus minus milimetr) różnica w calach 0,04 w powierzchni 15 cm kwadratowych.

A i oczywiście mierzony tylko ekran bez pomiarów obudowy

Użytkownik algeroth82 edytował ten post 15 maj 2020 - 18:33


#699 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 maj 2020 - 18:43

No przecież mówiłem o wielkości całości. W czasach ciut starszych i szerokich ramkach okazywało się że nowe bezramkowe były mniejsze mimo większej ilości cali...

#700 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 maj 2020 - 19:09

A to przepraszam, źle zrozumiałem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych