Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór smartfona :-) A jakże!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1171 odpowiedzi w tym temacie

#1041 OFFLINE   Zodiak

Zodiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaEłk
  • Imię:Michał

Napisano 18 grudzień 2022 - 20:22

Jak można kupić telefon który nie obsługuje T9 w dialerze?
Chciałem żonie kupić iPhone ale jakby zorientowała się, że nie ma tej opcji (przy pierwszym telefonie), to by mnie zabiła
  • krzychun i scOOtt lubią to

#1042 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5510 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 grudzień 2022 - 20:47

apple to "stan umysłu' , aczkolwiek jako system jest nie porównywalnie stabliniejszy on adroidow wszelkiej masci czy windos...



#1043 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 18 grudzień 2022 - 20:55

Jak można kupić telefon który nie obsługuje T9 w dialerze?
Chciałem żonie kupić iPhone ale jakby zorientowała się, że nie ma tej opcji (przy pierwszym telefonie), to by mnie zabiła

Moja żona ;)  by mnie zabiła :Dgdybym kupił jej IPhone. 

Zmieniałem/kupowałem telefon, więc przy okazji i ona wybrała sobie nowy, bo stary ledwie żył, a padło na najnowszy Gotze&Jensen GFE36 :blink: :D . To dla niej i tak , jak sama twierdzi, zbędnie rozbudowany model, ale jakoś da radę.

Dinozaury ciągle żyją i nie chcą zmian :) .


  • niko333, Łukasz90 i scOOtt lubią to

#1044 OFFLINE   llunker

llunker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 21:11

Stan umysłu powiadasz? To słucham, w miare mały telefon do gora 6.2 cala, z bardzo dobrym aparatem, dobra bateria (1 dzien sot w gore), ip68, nfc, ładowanie bezprzewodowe, aktualizacje 4 lata+, stabilny system.

Odpowiem za Ciebie:
S22 - gowniana bateria
Zenfone 9 - gowniany aparat szerokokątny i przeciętna glowna jednostka, 2 lata aktualizacji.
Xiaomi 12 - gowniany system z reklamami, aparaty so-so, brak ip68.

Innych opcji brak, pozostaje iphone 13, 14.

Jedyny minus iphonea to powolne ładowanie, no i ceny, ale ceglofony z androidem tez do najtańszych juz nie należą, chyba ze 2 czy 3 sortu.

Użytkownik llunker edytował ten post 18 grudzień 2022 - 21:12


#1045 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5510 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 grudzień 2022 - 21:42

Stan umysłu powiadasz? To słucham, w miare mały telefon do gora 6.2 cala, z bardzo dobrym aparatem, dobra bateria (1 dzien sot w gore), ip68, nfc, ładowanie bezprzewodowe, aktualizacje 4 lata+, stabilny system.

Odpowiem za Ciebie:
S22 - gowniana bateria
Zenfone 9 - gowniany aparat szerokokątny i przeciętna glowna jednostka, 2 lata aktualizacji.
Xiaomi 12 - gowniany system z reklamami, aparaty so-so, brak ip68.

Innych opcji brak, pozostaje iphone 13, 14.

Jedyny minus iphonea to powolne ładowanie, no i ceny, ale ceglofony z androidem tez do najtańszych juz nie należą, chyba ze 2 czy 3 sortu.

nie unos sie ... czy ja gdzies napisalem ze aple jes be i do d. ? czy gdzies napisalem ze samsung  czy ogolnie android jest the best ? aple ma wiele zalet i wad ,z  zalet na pewno stabilny system ,plynnosc , swietnie wspolpracuja z soba w srodowisku appla ,wszystkie podzespoly - macos, iphony , smart watche itp. Z drugiej  strony przez swoj hermetyczny system , jest wiele apk nie dostepnych , sam macos  np nie ma sporo programow branzowych... Ci ktorzy pierwszy raz maja stycznosc z ios badz mac os , nie potrafia sie odnalezc, Sam w firmie chcialem przejsc na mac  os , ale nie stety brak oprogramowania branzowego wyklucza ten system. U nas ios jest malo popularny raz ze wzgledu na cene ( aczkolwiek flagowe androidy tez sa drogie) a dwa na na system i wspoprace z windwos

Apple mozna prownac do brandow echosond - bawimy sie w naszej piaskownicy i na naszych zasadach , android jest otwarty bardziej, ma wiecej zabwek i wiekszy bajzel


Użytkownik siarq edytował ten post 18 grudzień 2022 - 21:46


#1046 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 grudzień 2022 - 22:13

Przeglądając Internet natrafiłem na materiały o kopiach iphonow. Chińczycy już tak się wycwanili, że podrabiają pudełka, oryginalnie plombują, logotyp identyczny, nakładka iOS na android. Tak naprawdę dopiero po otwarciu pudełka i włączeniu urządzenia jesteśmy w stanie stwierdzić, że jest to klon. Ciekawe co dostanę bo oferta 1.5k niższa niż pozostałe (mało ich) wzbudza niewątpliwie moją ciekawość. Gdyby to miało iść przez olx to bym się jednak nie zdecydował. Tu jednak 14 dniowy okres zwrotu plus program ochrony kupujących, legitny- przynajmniej na naklejce na pudełku imei, numer seryjny i "czystość" tych numerów w bazach operatorów i apple'a skłoniły mnie do zakupu.

Użytkownik scOOtt edytował ten post 18 grudzień 2022 - 22:14


#1047 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 19 grudzień 2022 - 09:00

Dla mnie osobiście iphony to jak brytyjskie samochody, niby świetne, niby ekscytujące, ale ta kierownica z prawej strony...
  • przemo_w lubi to

#1048 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 19 grudzień 2022 - 21:16

A ja jako szczęśliwy posiadacz Samsunga S20FE5G cieszę się dzisiaj kolejną aktualizacją tym razem do androida 13 ...

#1049 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2022 - 22:30

A ja jako szczęśliwy posiadacz Samsunga S20FE5G cieszę się dzisiaj kolejną aktualizacją tym razem do androida 13 ...

Ja już mam 13 w S20FE, zobaczymy co da zmiana na Pixela 7 Pro.



#1050 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 grudzień 2022 - 09:35

A ja jako szczęśliwy posiadacz Samsunga S20FE5G cieszę się dzisiaj kolejną aktualizacją tym razem do androida 13 ...

Muszę u małżonki zaktualizować - jakie pierwsze wrażenia ?

 

Ja już mam 13 w S20FE, zobaczymy co da zmiana na Pixela 7 Pro.

Daj znać, mocno się zastanawiałem na tym Pixelem.

Dziś ma dojechać do paczkomatu iPhone - zobaczymy czy okaże się oryginałem. Filmik z unboxingu będzie co by mi nikt nie zarzucił, że to ja chińską podróbkę tam włożyłem  :ph34r:



#1051 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 grudzień 2022 - 16:11

Muszę u małżonki zaktualizować - jakie pierwsze wrażenia ?

Za wcześnie aby wydawać opinie . Jak na początek to kosmetyka, ale zmian trochę jest - ile to warte, zobaczymy .

#1052 ONLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 20 grudzień 2022 - 17:41

Mój S22U na 13ce dużo płynniej działa, bateria też trochę na plus (mimo, że mało zwracam na to uwagę, ale idzie odczuć tą zmianę). To takie realne i zaobserwowane zmiany. Już z 2gi miesiąc na niej jestem.

Aaa bym zapomniał, wydaje mi się, że zasięg się lekko poprawił na 13ce.

Użytkownik mav3rick edytował ten post 20 grudzień 2022 - 17:53

  • Szymon82 lubi to

#1053 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2022 - 19:46

Muszę u małżonki zaktualizować - jakie pierwsze wrażenia ?

 

Daj znać, mocno się zastanawiałem na tym Pixelem.

Dziś ma dojechać do paczkomatu iPhone - zobaczymy czy okaże się oryginałem. Filmik z unboxingu będzie co by mi nikt nie zarzucił, że to ja chińską podróbkę tam włożyłem  :ph34r:

Na razie jest dobrze ale nie montowałem jeszcze karty Sim.  Wielkości nie ma co się bać, niedużo większy od S20 - węższe ramki.



#1054 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2022 - 07:54

No i rozpakowałem paczkę, nie ukrywam lekko w stresie. Wszystko okazalo się być oryginalne. Telefon nowy, dostałem dowód zakupu. Czyli można jeszcze trafić złoty strzał. Mi się udało ale ryzyko takich zakupów jest duże. Wyszło mnie, patrząc na obecne ceny takiego modelu - 2k taniej. Niezły świąteczny prezent :)



#1055 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 grudzień 2022 - 08:07

No i rozpakowałem paczkę, nie ukrywam lekko w stresie. Wszystko okazalo się być oryginalne. Telefon nowy, dostałem dowód zakupu. Czyli można jeszcze trafić złoty strzał. Mi się udało ale ryzyko takich zakupów jest duże. Wyszło mnie, patrząc na obecne ceny takiego modelu - 2k taniej. Niezły świąteczny prezent :)


To gdzie taki strzał zrobiłeś?

#1056 ONLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 21 grudzień 2022 - 08:23

No i rozpakowałem paczkę, nie ukrywam lekko w stresie. Wszystko okazalo się być oryginalne. Telefon nowy, dostałem dowód zakupu. Czyli można jeszcze trafić złoty strzał. Mi się udało ale ryzyko takich zakupów jest duże. Wyszło mnie, patrząc na obecne ceny takiego modelu - 2k taniej. Niezły świąteczny prezent :)

A gdzie obiecany filmik ze złotego strzału?😉
  • golsyl lubi to

#1057 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2022 - 08:49

To gdzie taki strzał zrobiłeś?

Na allegro, miałem w obserwowanych i śledziłem nowo pojawiające się aukcje. 

 

A gdzie obiecany filmik ze złotego strzału?

Nagranie autoryzowane ;) było potrzebne tylko w razie gdyby okazało się, że w środku jest goophone :)



#1058 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2022 - 18:49

Po pierwszych godzinach z telefonem muszę stwierdzić, że urządzenie działa płynnie, wszystko co potrzebowałem zrobić czyli:
1. Zestawienie połączeń po SSH, sftp do innych urządzeń w sieci LAN
2. Sterowanie urządzeniami iot w domu
3. Integracja z usługami Google, kalendarz,poczta etc
4. Integracja z usługami Microsoft 365
5. Synchronizacja miniaturek w kontaktach
I wiele wiele innych bardziej lub mniej skomplikowanych rzeczy, wszystko zakończyłem sukcesem.
Ekran OLED robi robotę.
Jedyny minus to przy włączonym Tapatalk w wersji free, telefon ewidentnie bardziej się nagrzewa, czasem laguje.
1TB miejsca wystarczy spokojnie ;)
System iOS jest specyficzny, na pewno nie dla każdego. Dla mnie w zasadzie bez różnicy.


Edit.
Minusów jednak brak. Sprawdziłem na forum tapatalk androidy maja to samo. Coś schrzanili z aplikacją

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik scOOtt edytował ten post 22 grudzień 2022 - 18:54


#1059 ONLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:00

Po pierwszych godzinach z telefonem muszę stwierdzić, że urządzenie działa płynnie, wszystko co potrzebowałem zrobić czyli:
1. Zestawienie połączeń po SSH, sftp do innych urządzeń w sieci LAN
2. Sterowanie urządzeniami iot w domu
3. Integracja z usługami Google, kalendarz,poczta etc
4. Integracja z usługami Microsoft 365
5. Synchronizacja miniaturek w kontaktach
I wiele wiele innych bardziej lub mniej skomplikowanych rzeczy, wszystko zakończyłem sukcesem.
Ekran OLED robi robotę.
Jedyny minus to przy włączonym Tapatalk w wersji free, telefon ewidentnie bardziej się nagrzewa, czasem laguje.
1TB miejsca wystarczy spokojnie ;)
System iOS jest specyficzny, na pewno nie dla każdego. Dla mnie w zasadzie bez różnicy.


Edit.
Minusów jednak brak. Sprawdziłem na forum tapatalk androidy maja to samo. Coś schrzanili z aplikacją

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A w wersji Pro już się nie nagrzewa? Dziwne stwierdzenie taptalka mam od dawien dawna, nigdy na żadnym telefonie nie powodował jego nagrzewania

#1060 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:03

A w wersji Pro już się nie nagrzewa? Dziwne stwierdzenie taptalka mam od dawien dawna, nigdy na żadnym telefonie nie powodował jego nagrzewania


No mam wersje Pro.
Wszedłem na forum tapatalk i ludzie marudzą na działanie aplikacji. U mnie też raz jest ok, raz jest źle. Coś jest skopane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk