Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak długość wędziska spiningowego do szybkiego skutecznego zacinania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 26 październik 2022 - 18:42

... bez kozery napisałem, to co powyżej ... gdybym miał wybrać  z tych 2 , to była by to wędka 2,5-2,6m ;)) dla tego , że miała by prawie szybkość wędki 2,4m i zachowała walory i możliwości wędki 2,7m 

 

... a pisanie, że pała 190cm daje lawinowe poprawienie ilości wykorzystanych brań, to tylko wymówka i pobożne życzenie .... widzę takich nad woda często jak spływają o kiju .... ;))

 

No właśnie ja mam teraz 2,59 m c.w. 5-28 gr  i jestem zadowolony ...   


  • miramar69 lubi to

#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 październik 2022 - 18:44

Nie jestem fanem łowienia z łodzi ale.... Jeśli już muszę, to najczęściej wybieram wędki, w przedziale długości 2,3-2,6m.

Wygodniej a hol sprawia więcej radochy.

Jeśli spływałem o kiju, to dlatego, że nie miałem brań a nie z powodu pustych zacięć. 


  • miramar69 lubi to

#23 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 październik 2022 - 18:54

No właśnie ja mam teraz 2,59 m c.w. 5-28 gr  i jestem zadowolony ...   

... no i o TO tu chodzi ... jeżeli jesteś zadowolony, to tego się trzymaj , dopracowuj swój styl łowienia  ... bo To umożliwi Tobie osiąganie lepszych wyników ... oraz poznaj i rozpracuj swoje wody ... 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 26 październik 2022 - 18:55

  • karoln lubi to

#24 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 26 październik 2022 - 20:19

... bez kozery napisałem, to co powyżej ... gdybym miał wybrać  z tych 2 , to była by to wędka 2,5-2,6m ;)) dla tego , że miała by prawie szybkość wędki 2,4m i zachowała walory i możliwości wędki 2,7m 

 

... a pisanie, że pała 190cm daje lawinowe poprawienie ilości wykorzystanych brań, to tylko wymówka i pobożne życzenie .... widzę takich nad woda często jak spływają o kiju .... ;))

Znów mnie ubawiłeś. Tak dla utrzymania wesołego tonu dyskusji powiem CI, że kilka ładnych lat temu zakończyłem swoją kilkunastoletnią przygodę z łowieniem sandaczy w Odrze, chodziłem tylko za sandaczem a w roku bywałem dobre 200 razy na rybach.

Większość sprzętu sprzedałem bo sandacz zaczął być rybą widmem a do tego ciągle niedoleczony łokieć, żeby było śmieszniej-od sandaczowania, też  pomógł w podjęciu decyzji. łowię okonie.....

Ostatnio na sąsiednim forum wymyślono zabawę w stylu, "troszkę się ścigamy w dwa sandacze" to postanowiłem wziąć w niej udział....

Ostatnie dwa tygodnie praktycznie spędzam nad rzeką, na nowo poznaję zwyczaje rzecznych piesków, bo rzeka bardzo sie zmieniła z powodu nowej tamy, próbuję dopasować sprzęt z tego co jeszcze mam i stąd wnioski na świeżo...

Chcesz o coś zapytać ;) ?



#25 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 październik 2022 - 20:22

... nie muszę, bo za nimi chodzę / pływam ( Wisła, Odra i jakieś kałuże) od 25 lat , no może ciut dłużej ... ;) ... chcesz o coś zapytać ???

 

i mówię o sandaczach , a nie o "kilowaniu" (zgodnie z modą)  narybku ...

 

To tyle i bez urazy ... , ale na takiego "starszego pana"  już pora ... ;)  PAAA


Użytkownik miramar69 edytował ten post 26 październik 2022 - 20:31


#26 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 26 październik 2022 - 20:41

Wygrałeś, przepraszam i się oddalam po cichutku i idę dokupić długich wędek :) ......



#27 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 26 październik 2022 - 20:49

Panowie . Miłego wieczoru życzę Wam obu ... Oby sandacze się przyśniły w atomowych braniach na wędziska wymarzone w snach ...  :)  


  • strary lubi to

#28 OFFLINE   Martinus

Martinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 26 październik 2022 - 20:52

Wygrałeś, przepraszam i się oddalam po cichutku i idę dokupić długich wędek :) ......

 

:)



#29 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 październik 2022 - 00:01

Każdy ma inny styl łowienia, nie ma co się obrażać. Czasem lepiej jest walić o dno, a innym razem łowić na latawce - często to kwestia miejsca i pory i preferencji danej wody. Najgorzej jak nie działa ani jedno, ani drugie. Dlatego nie można udzielić odpowiedzi jednoznacznej. Nie ma prostej recepty. To są tylko pewne uogólnienia i schematy - ale trzymanie się ich kurczowo, to najgorsze w co można popaść. Bo schematy znają wszyscy, a wyjadacze znają wyjątki ;). Wcale bym się nie zdziwił, jakby naszych dwóch kolegów puścił na to samo łowisko,  a jeden by łowił a drugi a w pewnym momencie sprawa by się odwróciła, bo ryby nagle zmieniły modus operandi .Trzeba spróbować wszystkiego i wybrać to co najbardziej pasuje nam, a przede wszystkim rybom w danej wodzie. Ja byłem swego czasu fanem walenia 30g na 3m i to było często bardzo skuteczne, ale w tym sezonie nie jest, a znowu lepsze efekty mam przy bardzo powolnym opadzie (chociaż ostatnio przez 3 tygodnie przyznam szczerze mam efekty rozczarowujące, ale pocieszam się, że koledzy z wody też), a w pewnym momencie fajnie coś się działo na lekką wahadłówka - gumy zdecydowanie słabo. Teraz staram się być po prostu elastyczny i kombinuję, bo przecież ryby postu nie mają, a mam takiej miejsca, że wiem, że są tam na 1000%.