Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarski kajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2477 odpowiedzi w tym temacie

#2121 OFFLINE   Hubo

Hubo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 26 sierpień 2019 - 13:49

Panowie wiem że dużo na forach jest. Tematy na temat wózków ale ostatnio rozwalił mi się. Czy polecacie jakiś dobry pod Lure 11,5 pewnie z silnikiem i ekwopunkiem waży około 50kg. Macie coś dobrego do polecenia co mogę szybko kupić ?
Dzięki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#2122 OFFLINE   Piotrekdk

Piotrekdk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Piotr

Napisano 28 sierpień 2019 - 00:53

Ja mam ten i bardzo sobie go chwalę. Solidny i poręczny, można go łatwo rozłożyć na części i schować. Obciążenie do 130kg.


#2123 OFFLINE   GoloGolo

GoloGolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaPogorzela
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 sierpień 2019 - 10:48

Popierzylem fora...


Użytkownik GoloGolo edytował ten post 28 sierpień 2019 - 10:49


#2124 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisano 31 sierpień 2019 - 11:20

Kupiłem od chłopa za 100 zł taki jak złomiarze mają, okręciłem ramy dętką i śmiga z kajakiem bez żadnego wysiłku, jak pływam zapinam go na łańcuchu do drzewa, jeśli masz mały samochód to jest problematyczny chociaż na tył wchodzi bez problemu, w porównaniu do małych wózków przeznaczonych do transportu kajaka, ten ma duże pompowane koła i nawet po piachu nieźle idzie.

#2125 OFFLINE   Kowalski_P

Kowalski_P

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Przemek

Napisano 01 wrzesień 2019 - 18:56

Panowie a co sądzicie o kajaku KOLIBRI Fish-n-Go jestem ciekaw waszych opinii i sugestii...

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

#2126 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 14:54

Ten był spory, niestety pogoda bardzo utrudniała manewry i nie udało się tym razem, w piątek dogrywka.



#2127 OFFLINE   rybak_stefan

rybak_stefan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil

Napisano 18 wrzesień 2019 - 18:31

Domyślam się, że temat tego kajaka (Savage Gear HighRider Kayak 330) był już poruszany.

Ale proszę o sporą dozę cierpliwości i ew. odpowiedź, czy któryś z Kolegów go użytkuje (bądź użytkował).

Interesuje mnie na jego temat "wszystko": czas pompowania, "dzielność" na małej , wolno płynącej rzece (rz. Łyna w ok. Olsztyna i dalej, w kierunku Dobrego Miasta), stabilność podczas wędkowania na stojąco,a także-jaka jest alternatywa dla tej firmowej, nożnej pompki.

Za odpowiedź z góry dziękuję.



#2128 OFFLINE   rybak_stefan

rybak_stefan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:25

Panowie (i ew. Panie).

Czyżby nikt z Was nie posiadał takiego kajaka? Lub na min, przynajmniej, pływał?



#2129 OFFLINE   Tapirro

Tapirro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjaokolice Wrocławia
  • Imię:Janusz

Napisano 19 wrzesień 2019 - 19:08

Panowie (i ew. Panie).
Czyżby nikt z Was nie posiadał takiego kajaka? Lub na min, przynajmniej, pływał?

Jest chyba coś na jego temat w tym wątku. Niezbyt daleko wstecz.

#2130 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 10:23

Kajakowa zajawka.
https://m.youtube.co...Q&feature=share
  • Hurrican i Piotrekdk lubią to

#2131 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 wrzesień 2019 - 11:27

Na razie na etapie studiow i rozwazan zastanawiam sie nad wedkowaniem z kajaka.

Rozwazam dwa modele : 

 

Hobie Pro Angler 12 i Hobie Pro Angler 12 360 drive.

 

Byc moze sa na forum uzytkownicy tych modeli, aczkolwiek ten drugi, to z tego co sie orientuje, to nowosc.

 

1. Jaka jest efektywnosc tego napedu noznego w tych modelach na wodach stojacych ? czy plywanie to przemieszczanie sie z miejsca na miejsce czy mozna np zaplanowac kilkugodzinne sesje trollingu z predkoscia 3.5 / 4 kmh kajakiem napedzanym nogami ? 

 

2. Jaka jest efektywnosc wykorzystania napedu noznego celem zatrzymania sie kajakiem na kilka / kilkanascie minut na nizinnej rzece w srednim uciagu by oblowic konkretne miejsce ? wykonalne ? praktyczne ? 

 

3. Korzystal ktos z tego 360 drive w warunkach lowiska ? na filmach pokazuja to jako bardzo ciekawe rozwiazanie, a jak to wyglada w praktyce ? 

 

Bede wdzieczny za odpowiedzi i wskazowki 

Pozdrawiam serdecznie



#2132 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 24 wrzesień 2019 - 13:22

Mogę się wypowiedzieć co do PA 12.

 

1) kajak stworzony do wędkowana z ręki jak i do trollingu.   

przemieszczanie z prędkością ok. 3 - 4 km/ha - bez problemu przez wiele godzin. Praktycznie nie odczuwa się zmęczenia.    

przemieszczanie z prędkością ok. 5 - 6 czy nawet 7 km/ha - bez problemu przez dłuższy czas np. 1-2 godz. lub więcej w zależności od grubości uda:) 

prędkość maksymalna jaką osiągałem to ok. 10 km, jednak tylko na "krótką metę".  

 

2) z łowieniem z ręki bez kotwiczenia w rzece raczej trudne i niepraktyczne, chyba że rzeczywiście wolny i jednostajny uciąg, a łowimy wolno przemieszczając się, np. bolenie lub obławiamy np. krótkimi rzutami trzcinowiska, gdzie woda płynie naprawdę powoli. O utrzymywaniu jednej pozycji (i to kilka/klikanaście minut) przy pomocy napędu - zapomnij:) Nie jest to łatwe przy silniejszym wietrze na wodzie stojącej.     

 

3) nie korzystałem.   


  • Guzu lubi to

#2133 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 wrzesień 2019 - 13:24

Mogę się wypowiedzieć co do PA 12.

1) kajak stworzony do wędkowana z ręki jak i do trollingu.
przemieszczanie z prędkością ok. 3 - 4 km/ha - bez problemu przez wiele godzin. Praktycznie nie odczuwa się zmęczenia.
przemieszczanie z prędkością ok. 5 - 6 czy nawet 7 km/ha - bez problemu przez dłuższy czas np. 1-2 godz. lub więcej w zależności od grubości uda:)
prędkość maksymalna jaką osiągałem to ok. 10 km, jednak tylko na "krótką metę".

2) z łowieniem z ręki bez kotwiczenia w rzece raczej trudne i niepraktyczne, chyba że rzeczywiście wolny i jednostajny uciąg, a łowimy wolno przemieszczając się, np. bolenie lub obławiamy np. krótkimi rzutami trzcinowiska, gdzie woda płynie naprawdę powoli. O utrzymywaniu jednej pozycji (i to kilka/klikanaście minut) przy pomocy napędu - zapomnij:) Nie jest to łatwe przy silniejszym wietrze na wodzie stojącej.

3) nie korzystałem.


Dziekuje bardzo.

Odnośnie punktu 1 - bardzo cieszy :)
Punkt drugi - używa się wówczas kotwicy ? Z dziobu ? Tak jak na pontonie ?

#2134 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 24 wrzesień 2019 - 15:15

Jest specjalny system kotwiczny, bardzo praktyczny i łatwy w obsłudze. Nie wyobrażam sobie kajaka bez niego. Bardzo przydatna rzecz. Możesz kotwiczyć w zasadzie w dowolnym punkcie na całej długości kajaka: dziób, tył, op środku, 3/4 itd, tak jak ci pasuje kierunek łowienia. Możesz go zmieniać bez wyciągania kotwicy.  

 

Temat był tu już poruszany. Tak na szybko znalazłem post ok. nr 737. Są też tam fotki

 

Tu masz link bezpośrednio do tych stron.

 

http://jerkbait.pl/t...i-kajak/page-37


Użytkownik Hurrican edytował ten post 24 wrzesień 2019 - 15:15

  • Guzu lubi to

#2135 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisano 01 październik 2019 - 21:38

Na razie na etapie studiow i rozwazan zastanawiam sie nad wedkowaniem z kajaka.
Rozwazam dwa modele :


Hobie Pro Angler 12 i Hobie Pro Angler 12 360 drive.

Byc moze sa na forum uzytkownicy tych modeli, aczkolwiek ten drugi, to z tego co sie orientuje, to nowosc.

1. Jaka jest efektywnosc tego napedu noznego w tych modelach na wodach stojacych ? czy plywanie to przemieszczanie sie z miejsca na miejsce czy mozna np zaplanowac kilkugodzinne sesje trollingu z predkoscia 3.5 / 4 kmh kajakiem napedzanym nogami ?

2. Jaka jest efektywnosc wykorzystania napedu noznego celem zatrzymania sie kajakiem na kilka / kilkanascie minut na nizinnej rzece w srednim uciagu by oblowic konkretne miejsce ? wykonalne ? praktyczne ?

3. Korzystal ktos z tego 360 drive w warunkach lowiska ? na filmach pokazuja to jako bardzo ciekawe rozwiazanie, a jak to wyglada w praktyce ?

Bede wdzieczny za odpowiedzi i wskazowki
Pozdrawiam serdecznie

Nie zastanawiaj się tylko porozmawiaj i poproś o możliwość przetestowania kajaka od chłopaków z Kayak fishing Poland, ostatnio pływałem na Czorsztynie na Hobie pro Angler 14 i powiem szczerze, że nawet duże fale mu nie straszne po 5-ciu dniach pływania i wędkowania, zarówno z trola jak i jigując jakoś mnie to nie zmęczyło, kolega pływał na 12stce i też było spoko, na spokojnej wodzie można śmiało łowić na stojąco, z tego co widziałem to nawet muszkarze dają radę.

Użytkownik Rexxx edytował ten post 01 październik 2019 - 21:39

  • Guzu lubi to

#2136 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 październik 2019 - 07:55

Nie zastanawiaj się tylko porozmawiaj i poproś o możliwość przetestowania kajaka od chłopaków z Kayak fishing Poland, ostatnio pływałem na Czorsztynie na Hobie pro Angler 14 i powiem szczerze, że nawet duże fale mu nie straszne po 5-ciu dniach pływania i wędkowania, zarówno z trola jak i jigując jakoś mnie to nie zmęczyło, kolega pływał na 12stce i też było spoko, na spokojnej wodzie można śmiało łowić na stojąco, z tego co widziałem to nawet muszkarze dają radę.


Dzieki za słowa zachęty.
Finalnie, po kilkudniowej analizie różnych scenariuszy, wehikułów i za i przeciw, poszedłem w inną stronę.

Pozdrawiam

#2137 OFFLINE   Hurrican

Hurrican

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 02 październik 2019 - 08:21

Dzieki za słowa zachęty.
Finalnie, po kilkudniowej analizie różnych scenariuszy, wehikułów i za i przeciw, poszedłem w inną stronę.

Pozdrawiam

 

Tak z ciekawości, napisz coś o tej innej stronie:) 



#2138 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 październik 2019 - 08:26

Tak z ciekawości, napisz coś o tej innej stronie:)

Specyfika łowisk i obowiązujących przepisów , do tego kwestia składowania i transportu na łowisko,sprawiły że idę w rozwiązanie pośrednie między Belly boat a SUP.
W wątku o plywadelkach zamieściłem fotkę wybranego wehikułu.

http://jerkbait.pl/t...ly-boat/page-18

Użytkownik Guzu edytował ten post 02 październik 2019 - 08:28

  • Hurrican lubi to

#2139 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 13 grudzień 2019 - 20:22

Kayak fishing Poland

#2140 OFFLINE   Spigott

Spigott

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 20:57

Napisz coś więcej proszę.

 

Oczywiście zaczynam penetrować internety ale ... może masz doświadczenie co i jak z kim gadać ;-)


Użytkownik koyot edytował ten post 13 grudzień 2019 - 20:59





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych