#21 OFFLINE
Napisano 16 maj 2007 - 21:57
- akcja bardziej szczytowa
- i więcej mocy w blanku
CeyarzF
#22 OFFLINE
Napisano 17 maj 2007 - 04:53
Spokojnie możemy pośmiecic w wątku, Friko daj spokój szklakom Batsona bo się zniechęcisz od tego typu wędek.
CezaryF , moja rada zainwestuj troszkę więcej kasy i dołóż na ReCoila zresztą P.Zbyszek Kawalec powinien ci sam to doradzic, bo ten blank jest stworzony do takich przelotek.
#23 OFFLINE
Napisano 17 maj 2007 - 07:24
fakt że długo wybierałem wśród SPG, nie są to szczególnie wyrafinowane konstrukcje, chociaż mają swoich koneserów. SPG 783 był akurat pomiędzy - o niebo szybszy od SPG 782 i o niebo mniej pałowaty od SPG 784, zobaczymy jak się sprawdzi. Na razie wygląda to obiecująco, zwłaszcza że blank ma takie ugięcie że można było zastosować małe przelotki - muchowe #6, co dało efekt niespotykaniej w klasycznym zbrojeniu castingowym stabilnosci - chodzi mi o to ze jak robiłem testy na wygiętym blanku to chociaż przelotki były tylko słabo prowizorycznie przymocowane taśmą w ogóle nie wykręcało ich na drugą stronę dało mi to asmupt do myślenia o zależności pomiędzy średnicą zewnętrzną blanku a średnicą wewnętrzną przelotki zresztą otóż te szklaki są generalnie grube, o dużej średnicy zewnętrznej, nawet w części szczytowej, tak że światło przelotki jest mniejsze, lub równe, średnicy zewnętrznej blanku - myślę że może być to jeden z powodów tak dużej stabilności konstrukcji, być może nie jedyny, ale na razie taki wniosek przyszedł mi do głowy. Tak że eksperyment w toku
Z Seekerami nie mam niestety doświadczeń, te nieliczne które widziałem były skonstruowane na innej zasadzie niż SPG Batsona, tzn. miały o wiele większą zbieżność (ciensze szczytówki, grubsze dolniki), przez co powinny być trochę szybsze. Z drugiej strony, do celów castingowych, takie bardziej szczytowe ugięcie niekoniecznie musi być optymalne. Będę się musiał jednak ofercie Seekera przyjrzeć bliżej, bo z pewnością są tam blanki o różnych charakterystykach. Do tej pory, przyznam ze wstydem, czynniki ekonomiczne nie kierowały mnie w strone Seekera, chodzi mi o to że dobry seeker kosztuje ok $50 a za te pieniądze albo niewiele większe można dostać dobrej klasy blank popularnie zwany grafitowym czy węglowym. Jeżeli będzie to blank np. crankabitowy to jego charakterystyka będzie również dosyć podobna do szklaka, jeśli chodzi o ugięcie, na pewno będą różnice w innych parametrach. Teoretycznie. A praktycznie to trzeba będzie sprawdzić
Pozdrawiam
ps. @mako, zajżyj do wątku o Lamiglasie XMG
- pfk666 lubi to
#24 OFFLINE
Napisano 25 maj 2007 - 10:08
Witam.
Się zrobił nowy Seeker, będziem testowac....
Ma byc na takie nie współpracujące leniwe pstrągi
Ale jak będzie obaczym...
241 cm od 2-14 g...
Taki troszkę kombinowany bo i trochę przedłużany i inne takie
I dziękuję Panu Zbyszkowi Kawalcowi za autorski osobisty wkład w tą zabawkę i ciesze się, że kolejny raz dałem mu trochę rozrywki i samozadowolenia przy tworzeniu tego cuda...
czyżbym widział takiego samego w taaaakiej rybie ostatnio?
#25 OFFLINE
Napisano 15 wrzesień 2007 - 21:01
CezaryF
#26 OFFLINE
Napisano 28 grudzień 2008 - 19:18
Panowie co myślicie o szklakach? Szukam łagodnego parabolika w pierwszej kolejności na muchówke ale jak się sprawdzi to pewnie drugi będzie spinning ze szkła.
Pytanie co wybrać - Lamiglass na pierwszym miejscu a co poza tym?
Wydaje mi się,że tak miękkiej akcji jak w szkle nie bedę miał w żadnym węglu.
Tyle, że nie mam żadnych doświadczeń z obecnymi nowoczesnymi szklanymi blankami a moje doświadczenia z włóknem szklanym kończą się na łowieniu NRDowską Germiną w latach 80.
Myślę, że porównywanie jej z obecnym szkłem jest chyba pozbawione sensu choć uczyłem się na niej machania muchówką i sentyment pozostał.
Apel do użytkowników szkła - warto w to wchodzić czy też szukać czegoś miękkiego w węglu? Moim zdaniem blanki grafitowe ze swojej natury są twarde i predystynowane do akcji fast a ich zmiękczanie powoduje, że tracą swoje właściwości i w efekcie mamy do czynienie z tzw. krowim ogonem a nie wędziskiem ale być może to ja nie trafiłem do tej pory na odpowiedni dla siebie blank.
Pozdrawiam i życzę taaaaaaakich połowów w 2009 r.
#27 OFFLINE
Napisano 28 grudzień 2008 - 19:53
jesli władasz trochę jęz angielskim to polecam tę stronę:
http://www.fiberglas....info/directory
sam zobaczysz że na Lamiglasie szklany świat się nie kończy
gorzej z dostępnością blanków...
Pozdr
#28 OFFLINE
Napisano 28 grudzień 2008 - 20:11
witaj na forum mam nadzieję że jak juz zbudujesz tego szklaka to podzielisz się z nami wrażeniami z użytkowania
@daniel
świetna strona, dzięki za link!
Pozdrawiam
#29 OFFLINE
Napisano 28 grudzień 2008 - 21:11
Pozdr
#30 OFFLINE
Napisano 03 styczeń 2009 - 12:38
Nie lowie na muche ale blank, ktory sobie uzbroilem byl z takiej pojemnej serii Steelhead, Salmon, Mooching, Downrigger rods. Dlugosci 8'3. Opisany od 6-15LB, c.w. 1/4 - 5/8.
I rzeczywiscie jest to wedzisko miekkie, ustepliwe, o bardzo glebokim ugieciu,raczej niespotykanym w kijach grafitowych.
Glownego mankamentu, powtarzanego czesto, nie zauwazylem - znaczny wzrost odczuwalnej wagi w stos. do weglowki. Natomiast jest to wedzisko o mniejszej transmisji przenoszonych drgan niz wegiel.
Cos na ten temat moze napisac Friko, gdyz aktualnie testuje to wedzisko.
Po tych doswiadczeniach utwierdzilem sie w pogladzie, ze w wedkach lekkich i srednich warto odpuscic szkło. Natomiast warto zastosowac wszedzie tam, gdzie potrzebna jest duza moc, odpornosc na przeciazenia i uszkodzenia a czulosc schodzi na dalszy plan.
Gumo
#31 ONLINE
Napisano 11 styczeń 2009 - 23:26
Wydaje mi się,że tak miękkiej akcji jak w szkle nie bedę miał w żadnym węglu... Moim zdaniem blanki grafitowe ze swojej natury są twarde i predystynowane do akcji fast a ich zmiękczanie powoduje, że tracą swoje właściwości i w efekcie mamy do czynienie z tzw. krowim ogonem a nie wędziskiem ale być może to ja nie trafiłem do tej pory na odpowiedni dla siebie blank.
Cześć. Fajną akcję mają wędki Orvisa z serii Superfine- sam takiej używam. To grafit, ale wędki tej serii są inne od wędek innych firm. Mają głębokie ugięcie, ale nie są kluskowate. Bardzo ustępliwe, ale bardzo mocne. Dostępne tylko w postaci gotowej wędki. Niektórzy polecają kije zbudowane na blankach Fibatube (Hardy), ale tego w ręku nie miałem. Generalnie wszystko jest względne. Kij trzeba wziąć do ręki.
#32 OFFLINE
Napisano 14 styczeń 2009 - 14:20
Dla kogos, kto jest na etapie poznawczym wystawiona tam ekspozycja wedek (mysle o tych wyzszej klasy) bedzie z pewnoscia szokiem...bo od czasow Germiny sporo sie zmienilo...
Testowalem 2szt wedek grafitowych wykonanych na muchowych blankach i musze powiedziec, ze do spiningu one mi w ogole nie pasowaly.
Te wedki pracuja srodkiem, bo tak powinny zeby móc operowac mucha.
Podobno sa wyjatki, spotykane wsrod modeli wiekszej mocy i o duzej zbieznosci blanku..ja takiego nie spotkalem.
Gumo
#33 OFFLINE
Napisano 19 styczeń 2009 - 00:44
Natomiast jest to wedzisko o mniejszej transmisji przenoszonych drgan niz wegiel. Cos na ten temat moze napisac Friko, gdyz aktualnie testuje to wedzisko.
Ale z tym nie. Powiem nawet, że jest to jena z moich najczulszych wędzisk. Szczególnie fajnie łowi nim się na gumki bo czuć każde muśnięcie o dno. Co ciekawsze, to identyczny kij ma mój kolega i potwierdza fakt czułości Seekera.
Pozdrawiam
Paweł
#34 OFFLINE
Napisano 19 styczeń 2009 - 01:39
Skoro Gumo wywołał mnie do tablicy i toczy się dyskusja, dorzucę swoje 3 grosze: próbowalem łowić owym Seekerem na gumki i ja - ale się wycofałem. Miałem wrażenia podobne do Guma, tzn. że w porównaniu do blanków o wyższym module sprężystości, jest jednak widoczna utrata czułości (pomimo zastosowania cienkiej plecionki i uzbrojenia wędki w tytany). Nie znaczy to że wędka jest martwa ale średniej klasy markowy blank z grafitu przekazuje mi jednak więcej. Poza tym kijek, pomimo lekkiego uzbrojenia, jest nieco zbyt wolny jak na moje potrzeby. Kij jest również dosyć przeciętny rzutowo. Natomiast bardzo fajnie sprawuje się przy woblerach, zwlaszcza tych mniejszych i średnich, i takie też znalazł swoje przeznaczenie, jako kij do lekkiego trollingu. Liczę że w nadchodzącym sezonie wyjmie parę okoni.
Ogólnie ocena tego patyka jest dla mnie trudna. Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoką cenę jak za szkło, osobiście wydaje mi się że walory tego modelu są dosyć przeciętne, głownie ze względu na to że wobec moich potrzeb jest kijem dalekim od wszechstronności. Dobrego wrażenia nie zbudowało też niestarannie wykonane łącze - co być może ma pewnien wpływ na ocenę czułości (spasowanie dolnika i szczytówki)
Pozdrawiam
ps1. w kwestii czułości tego seekera bije na głowę w moim odczuciu Batson SPG 782 za 60 zł - ale on jest pół metra krótszy, w jednym kawałku i w wydaniu castingowym
ps2. przepraszam za lekki Offtopic - Autor wątku pyta o blanki muchowe
#35 OFFLINE
Napisano 19 styczeń 2009 - 08:21
Za dawnych tragicznych sprzętowo czasów udało mi się pozyskać blank Fibatube z fiberglasu. O ile pamiętam było to 9' , AFTMA #6.
Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek spiął mi się pstrą, a było ich sporo. Niestety dla mnie był dosyć ciężki i do dzisiaj służy koledze nad Sanem.
Dzisiaj, dzięki pomocy kolegów z jerkbaita użytkuję SEEKERA zbudowanego na blanku BC607; length 6'0; line size 10 (15) 25;lure wgt 3/8 - 1 ¼.
To kij o wyjątkowej akcji i raczej nieprędko zmieni właściciela.
Przy okazji kolejne podziękowania dla Daniela i Mifka za pomoc i współpracę.
Pozdr.
G.
#36 OFFLINE
Napisano 19 styczeń 2009 - 11:01
Jest taka teoria za oceanem ze szklaki stworzna sa do moving baits czyli przynet ktore zwijamy - woblerow, obrotkowek - mi sie to sprawdzilo. Tam gdzie trzeba robic cos w tempo typu jigging - wole grafit, zestawiony z zylka zamiast plecionki, gdyb trzeba dodac troche elastycznosci.
#37 OFFLINE
Napisano 19 styczeń 2009 - 17:19
Dziękuję za dyskusję i uwagi.Utwierdzam się w przekonaniu,po tym co tutaj usłyszałem, że moja muchówka, która ma być gotowa na rozpoczęcie sezonu pstrągowego - oczywiście szklaczek na blanku Lamiglassa - będzie taka jaka mi się wymarzyła.
Chodzi mi też po głowie pomysł na miękki kij spinningowy - coś na pstrąga, klenia i brzanę.Łowię na Sanie więc to typowy zestaw gatunkowy pod spinning na tej wodzie.
Wiem, że niektórym może wydawać się dziwne łowienie tych gatunków na paraboliczny miękki kij ale takie lubię a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje.
Co polecicie z blanków o parabolicznej akcji do takiego łowienia?
Łowię głównie na woblerki i małe wahadełka.
Z tego co się tutaj dowiedziałem można znaleźć miękki blank także w graficie.
Pozdrawiam.
#38 OFFLINE
Napisano 21 styczeń 2009 - 20:34
Jelsli bylbys zainteresowany to stoi u mnie za szafa szklany Seeker- 2.60 do 14 gram zbrojony przez Kawalca. Stan idealny, praktycznie bez zadnych oznak uzytkowania. Nie wiem tylko jak by sobie poradzil z brzanami, jedno jest pewne- nie peknie
Pozdrawiam,
Bujo
#39 OFFLINE
Napisano 05 maj 2009 - 20:09
Witam, mial ktos moze do czynienia z tym lub podobnym kijkiem od seeker'a ? Interesuje mnie glownie czy blank jest lekki, szybki i do czego jest przeznaczony przez producenta bo nie bardzo wiem co to jest mooching czy downrigger . Nie znalazlem rowniez czy blank jest wysoko czy nisko modulowy. Z gory dziekuje za wszelkie info. Pozdrawiam.
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, seeker, glass
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Blank lub wędka travel tylko pod sandacza elektycznaNapisany przez carpio0 , 15 gru 2024 |
|
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Szukam długiego blanku pod letnie pstrągi na jigiNapisany przez kmiasko , 01 gru 2024 pstrąg, hot shot, jig, blank |
|
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
blank do lekkiego łowienia sandaczaNapisany przez FrenchRodbuilder , 02 paź 2024 |
|
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Blank pod pstrągi o długości 2.40 - 2.60 cm. Cw. 4-20 Gram. Głównie łowie na woblery.Napisany przez Livers , 02 paź 2023 batson suzuki, fishingart |
|
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Zlecę naprawę dolnika muchówkiNapisany przez Adrian Tałocha , 11 kwi 2023 |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych