Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jednostka z UK


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,116 posts

Posted 08 December 2022 - 18:14

Jechałem kiedyś z przyczepą kempingową i też nikogo nic nie interesowało. Z łódką na pewno jest tak samo.

Edited by mepps, 08 December 2022 - 18:16.


#22 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 08 December 2022 - 22:38

Przejechać to jedno. Bez problemu. Zarejestrować to drugie. I nie o cło tu chodzi. Kolega Selk już blysnął radami. Ja zarejestrowałem. Ale.. na patencie metodą na wydrę. Po ludzku i logicznie jest ciężko.

#23 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 08 December 2022 - 22:45

Przejechać to jedno. Bez problemu. Zarejestrować to drugie. I nie o cło tu chodzi. Kolega Selk już blysnął radami. Ja zarejestrowałem. Ale.. na patencie metodą na wydrę. Po ludzku i logicznie jest ciężko.

a powiedz kolego który nie błysnął radami jaki to problem jest z rejestracja ?

rejestrowałem swego czasu 3 łodki w odstepie 1-2 lat i NIGDY nie miałem problemu i nigdy nie miałem żadnych papierów do łodki

mówimy o łodkach wedkarskich oczywiście

 

błysij prosze i powiedz jakie to są problemy z tym ?



#24 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 08 December 2022 - 22:51

A co to jest łódka wędkarska ? A co to jest łódka z silnikiem np. 50km ? Też dla nas wędkarska. Zarejestrowałeś taką sprowadzaną, szczególnie sprowadzaną "na pałę" czyli przejechanie do Polski ala turysta bez zgłoszenia ?

Edited by Bolesław, 08 December 2022 - 22:53.


#25 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 08 December 2022 - 23:20

10m łodz czy 8m ponton trudno uznac za łodkę wedkarska

 

obecnie łódka okreslana jako wedkarska do ilus tam metrów nei podlega rejestracji zupełnie  oczywiście w PL

wiec kierujmy się tu moze przepisami :) skoreo niejasne jest czy łodka wedkarska to łodz 10m czy jednak nie


Edited by selk, 08 December 2022 - 23:26.


#26 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 08 December 2022 - 23:31

W tym rzecz. Nie znając przepisów nie warto doradzać innym. Nie chce mi się teraz rozpisywać.. poźno jest. Ale nie jest łatwo teraz z taką łódką tyou 4.5 m z 50km silnikiem. Bez papierów.. nawet z umową kupna. Potrzebny jest certyfikat że yamaha f50 ma 50koni.. od kogo ten certfikat ? Od rzeczoznawcy.. i to się omija, kombinuje.. długo by opowiadać. Da się. Ale paranoja... p.s. akurat to czy łódka jest "wędkarska" to przepisy są jasne. Kwestia silnika. I wtedy rejestracja jest prosta.

Edited by Bolesław, 08 December 2022 - 23:33.


#27 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 08 December 2022 - 23:34

ale mówimy o łodce tak ?

 

a kolega temat zmienia i wyjeżdza z silnikiem



#28 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 09 December 2022 - 00:24

Racja. Tu masz rację. Ale nikomu się nie chce wiosłować, więc w domyśle.. Zarejestrujesz łódkę jako wędkarską bez problemu. Ale jak uczepisz coś powyżej 20kw (z tego co pamiętam) to łódka jest już "nielegalna".

#29 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 09 December 2022 - 07:05

Racja. Tu masz rację. Ale nikomu się nie chce wiosłować, więc w domyśle.. Zarejestrujesz łódkę jako wędkarską bez problemu. Ale jak uczepisz coś powyżej 20kw (z tego co pamiętam) to łódka jest już "nielegalna".

nie miałem nigdy takiego duzego silnika

zwykle 4-6 koni

 

sadziłem że kwestia silnika  i jego legalności uzywania to kwestia tylko patentu zeglarskiego czy jak sie to nazywa uprawniajacego do uzywania silników wiekszych niż xxx koni



#30 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 posts

Posted 09 December 2022 - 14:16

Dzięki panowie za dyskusje za dużo kombinowania a udało się kupić jednostkę naszej rodzimej produkcji teraz tylko kwestia silnika .
Dodam tylko ze cały zestaw chciałem mieć zarejestrowany na tip top wiec nie uśmiechało mi się kombinować .

Edited by Krzysiu, 09 December 2022 - 15:00.


#31 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Posted 12 December 2022 - 16:35

A co tu kombinować. Sprowadzałem łódkę+ przyczepa+ silnik 20km z Norwegii. Na granicy w Szwecji trzeba było zgłosić, że się ją sprowadza na teren UE. Potem po przyjeździe do Polski masz 2 tygodnie żeby udać się na odprawę celną. Tylko żeby to zrobić to musisz skorzystać z usług firmy, która się tym zajmuje. Oczywiście każdy etap z wymienionych jest płatny.
- W Szwecji za wystawienie dokumentów biorą kasę+ kaucję
- w Polsce płacisz firmie za usługę oprawy Plus cło i podatek.
Jak dokonasz odprawy to kaucję zwracają