Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki zestaw na początek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 08 luty 2023 - 23:26

Witam. Ten zastanawiam się nad pierwszym zestawem.
Szukałem raczej gotowych zestawów i tak się zastanawiam czy Abu garcia max pro do 60 g nie byłby na początek dobrym wyborem.
Użytkował może ktoś tego cuda?
Dziękuję

Też patrzyłem ten zestaw na początek. Ale chyba poczekam i kupię tatulę i może sg4. Zamierzam zaczynać od szczupaków na gumy 12-22cm i jerki do 12cm. Jakby wypaliło i podpasowało to może kiedyś bolenie kto wie...
  • Rheinangler lubi to

#22 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 09 luty 2023 - 22:26

... Danielu, przy takim zakresie gum plus jerki to sugeruję Revo 41, 7,3 przełożenie. Sprzęt solidniejszy niż Tatula, wyższa kultura pracy i wytrzymałość. Co do boleni, to posiadam zestaw uncjowy, może wiosną nad Królową zobaczysz i popróbujesz? 


  • Qcyk lubi to

#23 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 10 luty 2023 - 12:16

... Danielu, przy takim zakresie gum plus jerki to sugeruję Revo 41, 7,3 przełożenie. Sprzęt solidniejszy niż Tatula, wyższa kultura pracy i wytrzymałość. Co do boleni, to posiadam zestaw uncjowy, może wiosną nad Królową zobaczysz i popróbujesz?

Bardzo chętnie a nad Czerniakowskim jakieś spotkania castowe jeszcze macie? Zaciekawiła mnie ta metoda i chcę bardzo spróbować. Zobaczymy czy to mój świat.

#24 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 10 luty 2023 - 12:18

... Danielu, przy takim zakresie gum plus jerki to sugeruję Revo 41, 7,3 przełożenie. Sprzęt solidniejszy niż Tatula, wyższa kultura pracy i wytrzymałość. Co do boleni, to posiadam zestaw uncjowy, może wiosną nad Królową zobaczysz i popróbujesz?

Gumy to w 85 % będą 12-15cm większe okazjonalnie. A jerki głównie 10cm te 12cm też od święta
Tatula 200HD od ilu realnie startuje?
Zastanawiam się jeszcze nad Curado K...

Użytkownik Qcyk edytował ten post 10 luty 2023 - 14:21


#25 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 10 luty 2023 - 17:55

... spokojnie ogarnie, tylko szybsze przełożenie załóż. O Curado nie wypowiem się. Ja to z kręgu Daiwy jestem... ;) . Do, WS,  boleniowego mam podpiętą Talulę CT 100. Przy różnych gramaturach przynęt, między innymi i Twoich, regulacja hamulca rzutowego to podstawa. Tu już potrzebna jest praktyka, ćwiczenie. Wielokrotnie sprawdzam do jak niskich ustawień rzutowych można dojść, kiedy zaczyna już ,,rosnąć " na szpuli. Czy to przy pstrągowaniu, czy dłuższym wędzisku do wielkorzecznych połowów...



#26 OFFLINE   KicekKamil

KicekKamil

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 17 luty 2023 - 14:17

na poprzedniej stronie napisałem jakiego mam patyka, no i dobra dorzucę pare stawek do tatuli :D z tym, że proszę podpowiedzcie który rozmiar wybrać do w/w kija i przełożenie ;)



#27 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1117 postów

Napisano 17 luty 2023 - 15:25

Ja bym brał 100 HSL

Użytkownik mepps edytował ten post 17 luty 2023 - 15:27