Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

X edycja - WYPRZEDAŻ GARAŻOWA - 2025
Po raz dziesiąty spotkamy się na wyprzedaży garażowej - 5 kwietnia 2025 r (startujemy o godz. 10:00 a kończymy o 15:00). Dla publiczności (osób kupujących) wejście będzie jak zawsze bezpłatne i bez żadnych ograniczeń. Ostatni garaż był jednym z najbardziej udanych jeśli chodzi o ilość kupujących a na X jubileuszowym planujemy podbić rekord frekwencyjny!
Rezerwacja stolików dla sprzedających -> Wyprzedaż garażowa - rezerwacja stolików


Zdjęcie

Przyłowy 2023


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 09 październik 2023 - 01:27

Witam.

W tym samym miejscu, w zeszłym roku złowiłem precjoza ... naprawdę okazały naszyjnik z licznymi świecidełkami - taki mega odpustowy.

Łowiliśmy akurat we trójkę, ja i dwóch znajomych z tej miejscówki wędkarzy.

Po złowieniu tak bogatego trofeum, stwierdzili w żartach że spadają, zanim wyłowię jeszcze do kompletu jakąś starą "cygankę" ... biggrin.png

Żarty - żartami ... pracując jeszcze w Lasach Państwowych, mieliśmy w moim nadleśnictwie przypadek znalezienia pod świerkową, wywaloną karpą (część pnia z bryłą korzeniową) sportowego buta marki "trzy paski" z ... odrąbaną ludzką stopą. No powiem Wam że do śmiechu wcale wtedy nie było ... rolleyes.gif

Pozdrwiam.


  • strary lubi to

#102 OFFLINE   Wacha

Wacha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 październik 2023 - 15:07

Ostatnie brodzenie na Narwi zakończyłem złowionym szczupakiem (uderzył w wolno prowadzoną i dedykowaną praktycznie tylko pod zębatego - 18 cm gumę). Jako że następnie obrzucałem spory kawałek wody, a żaden kolejny kaczodzioby nie chciał już się skusić, więc zmieniłem zestaw na lżejszy (wziąłem drugą wędkę, którą odłożyłem wcześniej na brzegu), gdyż wielokrotnie (szczególnie w cieplejszych okresach) przy jednej rynience widziałem wyskoki pięknych brzan. Chwila poświęcona obłowieniu ciekawego w moim mniemaniu miejsca i mam branie...po szybkim holu w podbieraku zameldował się... leszcz (załączone zdjęcie), który zassał woblerka jak prawdziwa brzana.

 

Ale to co za chwilę się wydarzyło, wywołało moje duże zdziwienie…

 

Rzucam 5,5 cm woblerkiem z dociążeniem założonym w miejscu przedniej kotwiczki...i jeeeeeeesst. Jedzie z roli ostro, nie idzie wyhamować. W głowie szybko pojawiają się myśli….hmmm to na pewno nie jest kolejny leszcz, brzana choć jest piekielnie silną rybą aż tak ostro nie jedzie, więc też odpada, na bank będzie to sum (kilka takich przyłowów w tym sezonie zaliczyłem, największy jakiego na Wiśle udało mi się na taki zestaw doholować w mocnym nurcie miał 130 cm, inne poszły z zestawem). Tak sobie myślałem przez jakiś czas...aż zaobserwowałem niezwykły i niecodzienny dla mnie widok – holowana rybka wykonała spektakularny wyskok wysoko ponad taflę (było to już z 50 m ode mnie). Po chwili nastąpiła kolejna taka świeca – ryba wyskakuje jak rakieta, wpada do wody robiąc wielki plusk. Ciężko mi było ocenić jej dokładną wielkość, ale na oko miała znacznie ponad metr. Wiedziałem odtąd, że doprowadzenie takiego okazu do podbieraka będzie raczej mało prawdopodobne. Stanowcza próba wyhamowania zapędów przeciwniczki kończy się luzem...jedna z kotwiczek praktycznie się wyprostowała… :(

 

W tym momencie pojawiła się refleksja co miałbym zrobić z tą rybą… (niewątpliwie była to tołpyga - nie jest to zatem nasz rodzimy gatunek) jeśli udałoby mi się ją doholować do podbieraka i by się w niego zmieściła? Ale było minęło…

 

 

Chwilę po tej w pewnym sensie porażce zacząłem sobie przypominać ileż to doświadczyłem takich ciekawych przygód ze złowieniem lub holem ryb (oraz niekoniecznie ryb), które nie były celem moich połowów.

 

 

Z uwagi na to, że mam obecnie odrobinę czasu (siedzę w domu z chorym dzieckiem), mam chwilkę na nieco dłuższy wywód.

 

 

Zaczynamy...

 

 

Niemal każdy spinningista nastawiony na połów szczupaka, nieraz trafił na branie okonia i odwrotnie. Łowiący sandacze z opadu lub klasycznie na spinning zapewne nieraz uhaczyli wąsa (szczególnie na dużych rzekach i zbiornikach zaporowych) lub szczupaka/okonia i/lub odwrotnie. Też tak miałem...wielokrotnie.

 

Wczesnowiosennego spinningistę nastawionego na klenia zupełnie nie zdziwi jaź na końcu zestawu oraz <niechciana> obcinka...(wiadomo czyja ;p ).

 

Baaaaaa są nawet tacy spinningiści, którzy z premedytacją, powtarzalnie i z powodzeniem łowią na spinning (ultra light) lub muchę ryby stricte niedrapieżne (szerzej w innym wątku: http://jerkbait.pl/t...bu-na-spinning/ ), lecz w takich przypadkach trudno mówić o przyłowach (bo jeśli celowo się na coś nastawiamy – to możemy wówczas mówić o łowionej „różnogatunkowości” naszych CELOWYCH połowów).

 

 

Mam świadomość, że wiele było już dyskusji na tym Forum co powinno być uznane za przyłów, a co nim być nie powinno (wykluczam tu rzecz jasna aspekt ryb złowionych w okresie ochronnym; niewymiarowych; na wodach „zakazanych”; na nieakceptowalne przynęty lub w nieakceptowalny sposób, etc. - chyba wiemy o co chodzi).

 

Żeby nie robić niepotrzebnych dyskusji, proponuję uznać, że przyłów to okaz, który łowiący (posiadając odpowiednie uprawnienia) na danej wodzie złowił <lub prawie złowił/holował> w normalny/naturalny sposób (ryba chwyciła przynętę właściwą częścią ciała – przynęta/ hak/i- znajduje/-ą się w obrębie jamy gębowej) ale <łowiący> się jego nie spodziewał (był zdziwiony) lub w jego mniemaniu populacja złowionego gatunku ryby na danym akwenie jest lub w jego <łowiącego> mniemaniu mogła być tak nieliczna, że w niewielkim procencie mógłby przypuszczać <przed przy-/z-/łowieniem>, że mógłby ten okaz złowić.

 

Chodzi mi o to, aby uznać że przyłowem będzie to co SUBIEKTYWNIE o tym sądzi sam łowca. I mam tu głównie na celu wykluczenie niepotrzebnych dyskusji, które w przeszłości się zdarzały, chodzi mi tylko o pozytywny, zrozumiały i nieco wesoły przekaz :)

 

Do rzeczy…

 

W tym sezonie uganiając się za wiślanymi brzanami, na dedykowaną wąsatkom przynętę (z reguły głęboko schodzący wobler zawieszony na lekkim zestawie, w rozmiarze od 2,5 do 6,5 cm z obowiązkowym dociążeniem – zamiast przedniej kotwiczki zakładałem 1,5-2 g czeburaszkę) w podbieraku oprócz 2 brzan zameldowały się następujące ryby, które nie były pierwszoplanowym celem moich poszukiwań wędkarskich:

 

kleń (zdecydowanie najczęściej),

sum,

okoń,

leszcz,

boleń,

jaź,

świnka (2 razy),

sandacz,

szczupak.

 

Każdą z ww. ryb można oczywiście uznać za przyłów w szerokim rozumowaniu, lecz mnie te rybki uwieszone na końcu zestawu nie dziwiły, gdyż liczyłem się z możliwością uderzenia każdej z nich w stukającego o dno i bardzo wolno prowadzonego „brzanowego woblerka”. W tym sezonie paradoksalnie to brzana była jednym najmniej licznych gatunków, które udało mi się skusić na nota bene w moim mniemaniu brzanowy zestaw.

 

A teraz o innych rybkach, niekoniecznie spektakularnych i niekoniecznie przy użyciu techniki spinningowej (niektóre historyjki bardziej pasują do działu jerkbait się śmieje: http://jerkbait.pl/t...ait-sie-śmieje/ ):

 

 

Ciernik

Tą niewielką rybkę z charakterystycznymi – najczęściej trzema kolcami na grzbiecie, która pojawiła się w tegorocznym wątku darzę szczególnym sentymentem. Była to bowiem moja pierwsza w życiu rybka złapana (gołą ręką na pobliskim kąpielisku), jak i złowiona na wędkę (bat wykonany z solidnej leszczyny, spławik z łabędziego pióra, na haczyku strzępek białego robaczka). Często przyglądałem się jako dziecko jak pięknie wybarwione samczyki w okresie tarła (ich gardło i podbrzusze stają się wtedy z reguły jaskrawoczerwone, czasami aż przechodzące w pomarańczowe, z pięknym metalicznym połyskiem), próbowały zachęcić samicę do zbudowanego przez siebie gniazda. Kilka sztuk nawet zabrałem i trzymałem w domowym akwarium, później wypuściłem. Kiedy w późniejszym okresie złowiłem na spławikówkę zamiast leszcza, czy płotki właśnie ciernika, na twarzy pojawiało się lekkie zdziwienie oraz uśmiech. Wydaje mi się, że obecnie jest ich znacznie mniej niż kiedyś…

 

 

Stynka

Raz w życiu – także w dzieciństwie – udało mi się złowić na białego robaczka tę niewielką rybkę, przypominającą kształtem nieco ukleję, czy słonecznicę. Wywołało to u mnie wielkie zdziwienie, bo to rybka stadna, występująca z reguły na głębinach przez co zupełnie nie pasowała do miejsca w którym ją złowiłem. Rybka ta jest bardzo specyficzna, ze względu na swoją woń. Jeśli ktoś spróbuje powąchać lipienia (w tym sezonie podczas debiutu muchowego na Sanie złowiłem pierwszy raz w życiu kilka sztuk tego gatunku) to zapach może skojarzyć z tymiankiem, natomiast jeśli powącha się omawianą stynkę, można mieć przeświadczenie jakby powąchało się świeżo skrojonego ogórka. Z tą rybką kojarzą mi się również jesienne poszukiwania okoni na Mazurach (Wielkie Jeziora Mazurskie), gdzie spędziłem moje dzieciństwo. Na wodzie (bez echosondy) szukało się wówczas skupisk mew, które zbierały z powierzchni wody wyplute lub poturbowane najczęściej przez okonie i sandacze styneczki. Poza tym rybka ta przez swoje duże znaczenie gospodarcze była jednym z głównych zimowych połowów rybackich, które często obserwowałem, zaś gdy w porze letniej robiła się przyducha, stynkę można było zobaczyć jako jedną z pierwszych śniętych ryb na brzegach jezior.

 

Węgorz

Jako 14-latek startowałem w spinningowych zawodach wędkarskich, organizowanych przez pobliskie Towarzystwo Wędkarskie. Na niewielką obrotówkę, dedykowaną w szczególności okoniom, udało mi się wtedy złowić węgorza, co wywołało nie tylko u mnie pewne zdziwienie. Okoliczność ta była szeroko komentowana wśród starszyzny wędkarskiej, a żeby było ciekawiej, to w drugim dniu zawodów inny wędkarz (senior) powtórzył mój wynik (węgorz przyłożył mu na twistera).

 

 

Leszcz

O leszczach wspomniałem wcześniej, jednak chciałbym wspomnieć o moim rekordowym okazie. Jako młodzieniec, polując na sandacze, najczęściej zakładałem na pojedynczy haczyk żywą ukleję. Jakie było moje zdziwienie, gdy na jednej wędce nastąpiło branie, a w podbieraku zameldowała się ponad 70-cm łopata…. :D.

Do tego wyniku nawet się nie zbliżyłem przez ostatnie, spinningowe lata.

 

 

Jazgarz

Ten niewielki kuzyn okonia i sandacza najczęściej gościł na mojej wędce podczas zimowych zasiadek nad przeręblem. Spuszczona na samo dno mormyszka z ochotką potrafiła skusić oprócz dużego okonia, leszcza czy płoci, właśnie jazgarza. Wówczas nie traktowałem go jako przyłów, ale nieco pogardliwie jako gatunek zbędny - starsi wędkarze wmawiali mi, że jest to chwast wodny, bo zżera ikrę innych gatunków ryb i po złowieniu należy go pozostawić na lodzie, co też czyniłem. Dziś wiem, że nie powinno się tak robić, bo jest to nasz rodzimy gatunek. Zapewniam jednak, że mało który jazgarz pozostawiony na lodzie poleżał tam długo, najczęściej były zjadane przez mewy, czasami pojawiał się bielik lub wydry oraz norki, te ostatnie wędkarze karmili rybami niemal z ręki. W późniejszym okresie kilka razy udało mi się złowić jazgarza na feederka, zapamiętałem niewspółmierne branie (zazwyczaj mocne, wskazujące na konkretny okaz po drugiej stronie) do gabarytów tego osobnika. Nie przypominam sobie,a bym złowił większego niż 18-20 cm.

 

Raz w życiu, zimową porą udało mi się także złowić sieję (na błystkę podlodową), ale było to również w dzieciństwie, rybę tę kojarzę bardziej z opowieści moich starszych kolegów po kiju. Teraz prawie zapomniałem jak sieja wygląda.

Również spod lodu na błystkę udało mi się kiedyś złowić miętusa (był to chyba marzec, trwały roztopy, raczej po okresie ochronnym tej ryby). Miętusy często trafiały mi się później jako przyłowy podczas nocnych zasiadek na węgorza/sandacza.

 

 

A teraz niekoniecznie ryby:

 

Zapewne prawie każdy spinningista miał do czynienia ze złowieniem szczeżui (pospolitej/wielkiej) albo innego małża lub pozostałości (skorupy) tych mięczaków. W tym sezonie wyciągnąłem z wody na pewno ponad 10 sztuk.

 

Na spinning w przeszłości udało mi się wyciągnąć także raka (dwukrotnie), kilkanaście lat temu łowiąc z wujkiem na Renie sandacze (metodą na trupka) wyciągnąłem kraba.

 

Pozostawiona na chwilę na kładce (w pobliżu dużej ilości grążeli wodnych) wędka ze zwisającym do wody białym robakiem skusiła swego czasu zieloną żabę :D :D :D co wywołało kupę śmiechu.

 

Wiele razy podczas spinningowania, szczególnie kiedy wiał mocniejszy wiatr, działo się tak, że w zwianą linkę zaplątała się kaczka (krzyżówka) lub łabędź.

 

Podczas licznych w przeszłości zasiadek nocnych w zwisającą linkę często uderzały mi nietoperze (jeden kiedyś aż się zaplątał i trzeba było go sprawnie i szybko uwolnić).

 

Dokładnie w dniu 18-tych urodzin (o poranku) udało mi się złowić rekordowego dotąd szczupaka (117 cm). Pewnie na krajowym podwórku większego już nie złowię. Jednak dokładnie tydzień po tym wydarzeniu, w tym samym miejscu mam „branie” na spinning, „ryba” jeździ gdzie i jak chce...myślę sobie co to za krokodyl...przecież to dużo silniejsza „ryba” niż zeszłotygodniowy szczupak…, a tamten był olbrzymi. Po mega wyczerpującej walce na powierzchnię wyłania się...młody bóbr, którego zahaczyłem, gdy ten przepływał pod wodą. Mocniejszym szarpnięciem udało mi się uwolnić przynętę z futerka tegoż gryzonia.

 

Podobną historię doświadczyłem także, gdy jako nastolatek wraz z kolegą łowiliśmy szczupaczki, pływając na materacu po niewielkim akwenie, który powstał wskutek działalności... bobrów (zatamowały niewielki strumyk, który wylewał się długi czas na łączkę usytuowaną w zagłębieniu terenu). Po tym jak koledze coś przyłożyło w blaszkę, przepłynęliśmy holowani na tym materacu przez całą długość "jeziorka". W pewnym momencie coś strzeliło...kolega nieco pobladł jak spojrzał na przegryziony i poszarpany stalowy przypon (to były jeszcze te stalowe w zielonej powłoce). Za chwilę na brzeg wyszedł duży bóbr, który próbował wyczepić urwaną już blaszkę kolegi ze swojego ciała, a my wybuchliśmy śmiechem.

Ale na tym jeziorku (nazywaliśmy je oczkiem) można było świetnie testować przynęty. Szczupaki z reguły były niewielkie (poniżej wymiaru), toteż niemal każdy był uwalniany (nie praktykowałem wówczas C&R). Świetnym było to, że tą samą rybę można było złowić wielokrotnie...zauważyłem że w większości uwolnione szczupaki zajmowały cały czas te same stanowiska, rzut w to miejsce przynętą (za kilka dni) dawał bankowego szczupaczka.

 

Jedno wydarzenie zapamiętałem nieco dokładnie. Z dużo starszym sąsiadem łowiliśmy z łódki sandacze na żywca (na haczyku znajdowała się ukleja), metodą gruntową. Jako że było tam głęboko (ponad 8-10 m), a sandacze pływały mniej więcej w pół wody, należało założyć niewielką oliwkę i dać mocno wydłużony przypon, aby ukleja miała możliwość pływać wysoko. Po jakimś czasie mam branie, nie zwróciłem większej uwagi na latające przed nami mewy (śmieszki)...jedzie z roli ostro...zupełnie niepodobne do brania sandacza, szybko zacinam, bo żyłka prawie się kończy, a tu latająca przed nami mewa drze się wniebogłosy (ukleja widocznie musiała podpłynąć pod samą powierzchnię, z której pochwycił ją ptak)… na dodatek przepływał obok nas duży statek pasażerski, wypełniony po brzegi pasażerami. Najczęściej gościli na nim obywatele RFN. Swoją drogą ciekawe co musieli sobie pomyśleć na widok wędkarza, który na wędkę holował...mewę :D :D :D

 

W zeszłym sezonie uganiając się na pewnym odcinku Narwi, podczas brodzenia ustawiłem się wzdłuż pasa wynurzonej roślinności, na skraju której ostro waliły bolenie. Przynętą która w takich letnich warunkach (mega niżówka) miała jakąkolwiek rację bytu był wobler powierzchniowy. Zakładam Zig Zaka i rzucam, niestety praca woblera bardziej niż bolenia kusi latającą koło mnie rybitwę czarną. Muszę podszarpywać przynętę przy każdym rzucie, bo ta jak tylko zaczynam kręcić korbką próbuje walnąć w wobka. Nie reaguje na moje gwizdy, machania rękami, próby jej odgonienia. Odchodzę kawałek dalej, a ta za mną...raz uderzyła z impetem w przynętę...na szczęście się nie zahaczyła i dała mi spokój.

 

No i kolejna ciekawa przygoda. Dwa sezony temu, łowiąc sobie na małej rzeczce klenie na bardzo płytko (max 10 cm) schodzącego woblerka, tuż za zakrętem rzeki mam mocne uderzenie. Ohoooo coś grubszego, pewnie szczupak – pomyślałem na szybkości. Ale nie, coś się wije, to węgorz - mówię… O nieeeee to nie jest węgorz...to w ogóle nie jest ryba...to zaskroniec !!! Po szybkim wyhaczeniu tego osobnika, aż usiadłem na brzegu nieco ochłonąć, bo tego „okazu” na kiju to bym się nigdy nie spodziewał.

 

 

A na koniec historia z tego sezonu. Łowię sobie w czerwcu nad Sanem na suchą muchę (taka włochatka – nie znam się na tym za bardzo, to był mój debiut muchowy). Doskonalę technikę rzucania, w jednym z rzutów (dla kogoś kto ma wprawę w spinningu, właściwe zarzucanie muchą nie należy do łatwych zadań) muszka opada sobie wolno i swobodnie, jednak jakieś 5-10 cm nad samą powierzchnią rzeki (łowiłem na spokojniejszym odcinku – płani) moją muszkę błyskawicznie chwyta w dziób jaskółka (dymówka). Na szczęście bezzadziorowe haki (tylko takie można było tam stosować) i zapewne twardy dziób ptaszka powodują, że ani się nie zahacza ani nie zrywa mojego zestawu.

 

 

To tyle z tego co mi się przypomniało :D

 

Pozdrawiam,

Adam W. (Wacha)

 

 

Załączony plik  Screenshot_20231019_172433_Gallery.jpg   106,48 KB   40 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                                                  good.gif

 



#103 ONLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 21 październik 2023 - 20:42

To ja miałem dziś dwa nietypowe przyłowy:

- małże nadziewam na haki praktycznie co wypad. Małe, duże, różnie. Ale dziś rekord. Branie, zacinam, dziwnie, ani ryba, ani zielsko. No i wyciągam małże, ale ponad 10 rożnych, małe, duże razem połapane do min 4mb plecionki. Moja życiówka w małżach.  :D

- kopyto z przyponem. Ale nie na patyku, szmacie czy za przypon jak bywało. Tylko prawidłowo zacięty … za pysk. Tzn nie za główkę, ale pysk gumy przebity. Także trening poprawia umiejętności  ;)

 

Tak nawiasem kopytko 2 calowe na min 16g główce na 3m starorzeczu … nawet wyglądało komicznie.



#104 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 659 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 22 październik 2023 - 05:22

Tak nawiasem kopytko 2 calowe na min 16g główce na 3m starorzeczu … nawet wyglądało komicznie.

Ktoś na szarpaka łowił
  • Umbra lubi to

#105 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 22 październik 2023 - 07:14

Ktoś na szarpaka łowił

Małże, nie liczą się. 😁

#106 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 25 październik 2023 - 11:42

Ja kilka dni temu miałem taki przyłów podczas okoniowania. 95 minut ciągłego terkotania hamulca. Sumek ma 170cm
Sprzętowo to Graphiteleader Finezza 19' 1-10g Stella C3000FK , linka Momoi Jig Line 0,6PE , FC 16lb i niewielka jaskółka 🙂
Pierwszy raz bolała mnie ręka przez dwa dni po okoniowaniu😆
Załączony plik  received_1052138226238097.jpeg   68,62 KB   44 Ilość pobrań

#107 ONLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 25 październik 2023 - 20:02

Nie da się. To musi być straszna nieprawda  ;)

Nie można, ba nie wolno, wyciągnąć takiego cielska na pe 06 i ultra lighta. Bez 40kg linki, kija powyzej 100g, kutych specjalnych kotwic i takowych kołek wymienionych na tej Twojej jaskółce. :D

 

Super. Wielkie gratulacje.

 

I nie miałeś dwóch sond w 3D? :D

 

I takie połowy to mi się podobają. 


  • fish28 lubi to

#108 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 25 październik 2023 - 20:14

No jeśli ten przyłów trafiłby mi się z brzegu, bądź w rzece, to nie miałbym najmniejszej szansy go wyjąć

#109 ONLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 25 październik 2023 - 20:22

Ale wyjąłeś i to się liczy.


  • fish28 lubi to

#110 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1716 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir

Napisano 25 październik 2023 - 20:46

jak można do okoniówki założyć kołowrotek 3000 ??????? :wacko:,  toż może rękę urwać.... :rolleyes: 


  • fish28, Biesan i md30 lubią to

#111 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • Imię:Darek

Napisano 26 październik 2023 - 08:00

jak można do okoniówki założyć kołowrotek 3000 ??????? :wacko:, toż może rękę urwać.... :rolleyes:


Aa, to pewnie dlatego mnie ta ręka bolała 😆

#112 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1071 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 27 październik 2023 - 09:12

jak można do okoniówki założyć kołowrotek 3000 ??????? :wacko:,  toż może rękę urwać.... :rolleyes:

 

Bez przesady, dorosły człowiek może łowić cały dzień i nic nie boli. 



#113 ONLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 27 październik 2023 - 20:30

Toś chyba fest młody jest.

 

Bardzo dorosłego człowieka boli już jak wstaje z łóżka na ryby  :D

 

Ja sobie np po 6 godzinach rzucania zawsze funduję drzemkę, tak mnie plecy bolą  :D



#114 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 15 listopad 2023 - 15:44

Tak prawilnie wpiętego leszcza nie miałem już chyba ze 2 lata... Trzeba mu oddać, że przez te 30 sekund holu idealnie udawał bolenia który wziął z dna... Nawet przy pierwszym pokazaniu się przy powierzchni byłem 100% pewny, że to boleń... czar prysł przy samym brzegu.

Załączone pliki



#115 ONLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaNadwiślańskie Urzecze
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 15 listopad 2023 - 17:35

@Bootleg

Trafił mi się podobny. Był prawidłowo zahaczony jednym grotem kotwiczki. Zastanawiam się, czy naprawdę spróbował zjeść Gnoma, czy po prostu miał pecha i wjechałem mu prosto w ryjek.

Po kilku minutach złowiłem kolejnego, ale tym razem już za płetwę. Po tym zmieniłem przynętę na mniej "szarpakową" i sytuacja się uspokoiła, ale śluz na plecionce miałem tego dnia jeszcze ze trzy razy.

Załączone pliki


Użytkownik Dziad Wodny edytował ten post 15 listopad 2023 - 17:37


#116 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 15 listopad 2023 - 18:11

Rzeczne 92cm , przetestował nowego kija konkretnie.

Załączone pliki



#117 ONLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaNadwiślańskie Urzecze
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 16 listopad 2023 - 16:28

Rzeczne 92cm , przetestował nowego kija konkretnie.

Napiszesz coś więcej o okolicznościach i sprzęcie? Fajny prosiak, taki w rzece to już naprawdę niezła zabawa. 



#118 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 16 listopad 2023 - 17:59

Stradik 4000FL ,kij z pracowni wobler Faworyt 5cm.Początkowo wyglądał na brzanę z tego miejsca miałem kilka 80+, przy pobieraniu rozerwał podbierak.

#119 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 17 listopad 2023 - 23:38

Stradik nie hrobocze Ci jak kręcisz zawsze w tym samym miejscu korbki? Już 2 takie widziałem a raczej ma dobre opinie.

#120 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 18 listopad 2023 - 09:53

Mam kilka sezonów i nic się nie dzieje, podobnie syn i kilku kolegów.Sporo dużych ryb wyjechało ,a karp nie był największy.Czesto łowie na ciężko, wcześniejszego spro dassaulta 4000 zamorodwalem w 2 sezony




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych