Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Krótka seria..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2007 - 20:59

Kurde balans :o

Chyba przybyły nowe zdjęcia do galerii :mellow:

Super!

#22 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 06 maj 2007 - 21:00

Co do szkła , niestety na razie uzywam taniego obiektywu 12-24 f4.0 Tokiny , moze kiedys to sie zmieni ... marzenia nie kosztuja ...:D

#23 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 06 maj 2007 - 21:02

Pawle obiecalem poprawe <_<

#24 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 06 maj 2007 - 21:04

Co do strażników to mnie dzisiaj pierwszy raz odkąd łowie na Wiśle nie kontrolowali :( .Jakby tego było mało to cała wisła moja ani jednego wędkarza :D.

#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2007 - 21:12

Pawle obiecalem poprawe <_<


he he no i dotrzymałeś, skubańcu :mellow:

#26 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 maj 2007 - 21:20

Co do szkła , niestety na razie uzywam taniego obiektywu 12-24 f4.0 Tokiny , moze kiedys to sie zmieni ... marzenia nie kosztuja ...:D



a czy ta tanioś jakoś wpływa negatywnie na zdjęcia?? trudno oceniać po fotkach na stronie, ale wygladaja bardziej niz OK!!
Kiedyś miałem ATX 20/35 2,8, do reporterskicgh fotek świetna. zrobilem nawet powiększenie B/W formatu 80 x 120 cm wyszły wszystkie aberacje!! Nawet ciekawy efekt się zrobił !!
pozd JW :D

#27 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 07 maj 2007 - 10:25

Jerzy jestem bardziej niz zadowolony z tego obiektywu , moze akurat tak trafilem , ale robie nim sporo zdjec ... Uwazam , ze Tokina ma kilka niezlych szkiel jednak jest to marka malo znana u nas i chyba troszke niedoceniana ... moze przy pelnej klatce bedzie slabiej , ale na razie moj aparat to antyk fotografii cyfrowej wiec takie szklo wystarcza ...

#28 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 10:33

Jerzy jestem bardziej niz zadowolony z tego obiektywu , moze akurat tak trafilem , ale robie nim sporo zdjec ... Uwazam , ze Tokina ma kilka niezlych szkiel jednak jest to marka malo znana u nas i chyba troszke niedoceniana ... moze przy pelnej klatce bedzie slabiej , ale na razie moj aparat to antyk fotografii cyfrowej wiec takie szklo wystarcza ...


Masz rację, Tokina jest bardzo solidnym szkłem, mam na myśli budowę mechaniczna. Kiedys bardzo popularnym obiektywem była Tokina ATX 28-70/2,8, z analogiem pracował swietnie, a z cyfra pełnoformatową tez dawał swietny obraz.
pozdrawiam JW :D

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 10:34

Ja miałem Tokinę ATX-Pro F2.6-2.8 28-70mm. Fajne szkło. Jednak ostatnio zamieniłem ją (sprzedałem Tokinę) na Tamrona 17-50mm f/2.8 Di II LD Aspherical IF SP AF i jest jeszcze lepiej (szybciej i ostrzej). Fajne szkło, mimo, że o Tamronie różne rzeczy się mówi.

Pozdrawiam
Remek

#30 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 07 maj 2007 - 10:40

Remku o tamronie to raczej sie mowi zawsze tak samo <_< ... Twoja opinia jednak podważa słuszność negatywnych ocen tamrona ... Ja mysle ze szkłami jest jak ze wszystkim obecnie jak sie trafi...

#31 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 10:42

Ja miałem Tokinę ATX-Pro F2.6-2.8 28-70mm. Fajne szkło. Jednak ostatnio zamieniłem ją (sprzedałem Tokinę) na Tamrona 17-50mm f/2.8 Di II LD Aspherical IF SP AF i jest jeszcze lepiej (szybciej i ostrzej). Fajne szkło, mimo, że o Tamronie różne rzeczy się mówi.

Pozdrawiam
Remek


Ostrzej jest na analogu czy D200?? Bo jak na D200 to dlatego, zę nie widzisz pełnego pola obiektywu a ponadto matryce mają na stałe wrzuconego unsharpa Czy jest ostrzej czy nie można by określic dopiero po skanie formatu 30x45 cm przy 300 DPI.Ale D200 chyba nie pozwala na zrobienie tak dużego pliku. Generalnie nadal najostrzejsze obiektywy to te zaprojektowane w latch 80-tych. Dzisiejsze Tamrony, Sigmy itd maja tylko nieludzko podbity kontrast. Obraz w odbiorze subiektywnym (tylko) jest ostrzejszy, a obiektyw jest tańszy. Wilk syty i owca cała.
pozd JW :D



#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 10:45

Remku o tamronie to raczej sie mowi zawsze tak samo <_< ... Twoja opinia jednak podważa słuszność negatywnych ocen tamrona ... Ja mysle ze szkłami jest jak ze wszystkim obecnie jak sie trafi...


Masz rację. Mnie namówili do zamiany bo ten akurat (skomplikowana nazwa) miał być niby lepszy od Nikonowskiego 2.8. Przeczytałem chyba z 10 testów i rzeczywiście wszyscy jednomyślnie tak twierdzą. Boleń widział sporo zdjęć z tego obiektywu (nie wędkarskich) i powiedział, że jest super, a cena była bardzo dobra. Tak więc poszedłem w tym kierunku. Kiedyś miałem Tamrona 80-200. Niestety nie byłem z niego zadowolony, wręcz przeciwnie. Mnie się jeszcze podoba sigma 10-20mm (do takich zdjęć jak Ty robisz) no i 70-200 VR nikona :D (ale to już kosmos totalny jeśli chodzi o kasę).

Pozdrawiam
Remek

#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 10:47

[quote]
Ja miałem Tokinę ATX-Pro F2.6-2.8 28-70mm. Fajne szkło. Jednak ostatnio zamieniłem ją (sprzedałem Tokinę) na Tamrona 17-50mm f/2.8 Di II LD Aspherical IF SP AF i jest jeszcze lepiej (szybciej i ostrzej). Fajne szkło, mimo, że o Tamronie różne rzeczy się mówi.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

a ponadto matryce mają na stałe wrzuconego unsharpa


[/quote]

Tak myślisz? Ja wyrzuciłem wyostrzanie całkowicie - dopiero ostrość szlifuję w PS'ie. Jak wychodzą z puszki to są rozmyte jak ... mydełko :D

Pozdrawiam
Remek


#34 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 maj 2007 - 10:48

Krótka seria.. - piękna seria. Patrzeć na takie foty, to wielka przyjemność.
A, że to łowisko PZW?. No, no, no. Czyżby coś drgnęło :huh:.

#35 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 10:54

[quote]
Ja miałem Tokinę ATX-Pro F2.6-2.8 28-70mm. Fajne szkło. Jednak ostatnio zamieniłem ją (sprzedałem Tokinę) na Tamrona 17-50mm f/2.8 Di II LD Aspherical IF SP AF i jest jeszcze lepiej (szybciej i ostrzej). Fajne szkło, mimo, że o Tamronie różne rzeczy się mówi.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

a ponadto matryce mają na stałe wrzuconego unsharpa


[/quote]

Tak myślisz? Ja wyrzuciłem wyostrzanie całkowicie - dopiero ostrość szlifuję w PS'ie. Jak wychodzą z puszki to są rozmyte jak ... mydełko :D


Pozdrawiam
Remek

[/quote]

To właściwa droga, wyłącz unsharpa i wyostrzaj w photoshopie. masz kontrolę nad tym co robisz.
Być moze jest tak jak pisze Tomek, ze trafiłeś na dobry egzemplarz. Jeśli jednak to obiektyw o mniejszym polu krycia to tym bardziej łatwiej go zaprojektować. Co do jakosci obiektywów to pamietam jak porównywałem manualny nikonowski AIS 35/1,4 z super zoomem 12/24/4 Nikon DX. Różnica w jakosci była juz widoczna na jotpegu 25x20 cm. Szok !! Fotki z tego manuala wyglądały jak zrobione Haselem 6x6.
pozd JW



#36 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 11:11

Ja ostatnio troszkę koresponduję z pewnym jegomościem z Filipin i on podsunął mi pomysł z obiektywem 55mm Nikkorem. Widziałem zdjęcia - całkiem fajne, a obiektyw tani jak barszcz.

Pozdrawiam
Remek

#37 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 11:15

Ja ostatnio troszkę koresponduję z pewnym jegomościem z Filipin i on podsunął mi pomysł z obiektywem 55mm Nikkorem. Widziałem zdjęcia - całkiem fajne, a obiektyw tani jak barszcz.

Pozdrawiam
Remek



to podpowiem ci, żebyś spróbował z obiektywem 55/2,8 micro nikkor. Tani jest w chwili obecnej bardzo a walory uzytkowe doskonałe.
pozd JW :D

#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 11:41

[quote]
Ja ostatnio troszkę koresponduję z pewnym jegomościem z Filipin i on podsunął mi pomysł z obiektywem 55mm Nikkorem. Widziałem zdjęcia - całkiem fajne, a obiektyw tani jak barszcz.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


to podpowiem ci, żebyś spróbował z obiektywem 55/2,8 micro nikkor. Tani jest w chwili obecnej bardzo a walory uzytkowe doskonałe.
pozd JW :D
[/quote]


:D

#39 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 maj 2007 - 20:34

pochłonąłem wręcz ten wątek, to jest to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli przygoda. Te zdjęcia... :D

#40 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 20:36

pochłonąłem wręcz ten wątek, to jest to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli przygoda. Te zdjęcia... :D


Joker pochłonąleś cały ten watek?? :huh: :huh: Czy tylko tę część ze zdjęciami Tomka W?? :lol: :lol:
pozd JW




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych