Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
MOTOROWODNE

Akumulatory LiFepo4 , Oferta Victron i Epropulsion



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   pioterb

pioterb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 luty 2024 - 19:25

Pytam dlatego, że w niedługim czasie planuje kupic swoje pierwsze echo i aku do niego, myślałem o pój. 24 Ah takie jak ma kolega siarq.
Mam już 100 Ah, mowa oczywiście o Lifepo4 wraz z ładowarką 15 A, stąd chciałbym wiedzieć, czy mogę jej użyć do mniejszej pojemności, czy musiałbym kupic ładowarkę 5A.

#202 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 luty 2024 - 19:40

do moich mozesz uzyc tej ladowarki



#203 OFFLINE   pioterb

pioterb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 luty 2024 - 22:37

No i super, to chciałem usłyszeć:)
Będę się więc odzywał za jakiś czas, jak już będę miał echo na pokładzie.

#204 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 luty 2024 - 22:57

Zapraszam



#205 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 luty 2024 - 19:12

Ostatnie sztuki

 

1. 50ah wymiary i waga na zdieciu , bluetooth -900zl

2. 68ah wymiary 220x260x170 , bluetooth 1100zl

3. Ostatni pakiet 4s1p 12v/20ah (wymiary 177x180x77 /2,5kg) na ogniwach HEDWAY , jedne z najlepszych ogniw cylindrycznych , prądy 1-3c , pełną pojemność , nowe . Możliwość założenia bms na 40A

Koszt z bms 25A 420zl , z bms 40a -460zl , bms 60a bt -520zl
4. 160ah/12V bluetooth , 15kg 330x220x177 - 2500zl
 
w zestawie z ladowarka paczka po mojej stronie
 
 
Na wszytsko Faktura VAT lub paragon
Paczka 25zl

 

ładowarki 12v/5A -150zl, 12v/15A 250zl

Załączone pliki

  • Załączony plik  68ah.jpg   59,26 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  50ah.jpg   73,66 KB   21 Ilość pobrań


#206 OFFLINE   Elwojtas

Elwojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Ch.

Napisano 07 luty 2024 - 09:04

Cześć, czy 50 z bluetooth mogę prosić?

#207 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 luty 2024 - 10:05

Tak , odezwij się na priv



#208 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2024 - 15:45

Aku dotarł , wszystko OK. Minus za brak śrub - bez nich jest bezużyteczny a sam ich zakup (nierdzewka M8 o długości 1 cm + podkładka ) jest dość problematyczny i czasochłonny.

Wczoraj sprawdziłem Julę i Obi i takich śrub brak.

Pewnie w sieci mozna kupic ale z wysyłką koło 30 zł wyjdzie.

Proponuję sprzedawać ze śrubami - cena by była pewnie 5-10 zł wyższa a problem znika .


  • Pozer lubi to

#209 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 08 luty 2024 - 16:25

O ile mnie pamięć nie myli, żaden zakupiony przeze mnie aku przez lata i od różnych producentów nie miał śrub.

Poza tym użytkownicy stosują różne śruby, ja np. mam INOX sześciokątne i motylki, i różne długości. Google>hurtownia śrub. Najbliższa. Zadzwoń, zapytaj, podjedź wybierz sobie


  • godski, siarq i Maciej_K lubią to

#210 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 luty 2024 - 18:28

Aku dotarł , wszystko OK. Minus za brak śrub - bez nich jest bezużyteczny a sam ich zakup (nierdzewka M8 o długości 1 cm + podkładka ) jest dość problematyczny i czasochłonny.

Wczoraj sprawdziłem Julę i Obi i takich śrub brak.

Pewnie w sieci mozna kupic ale z wysyłką koło 30 zł wyjdzie.

Proponuję sprzedawać ze śrubami - cena by była pewnie 5-10 zł wyższa a problem znika .

Szukanie dziury w całym. Nie spotkałem w posiadanych różnych bateriach żadnych śrubek ,klem, zacisków, oczek. To jest osprzęt, który dokupujesz wedle potrzeb. 



#211 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 luty 2024 - 18:29

Aku dotarł , wszystko OK. Minus za brak śrub - bez nich jest bezużyteczny a sam ich zakup (nierdzewka M8 o długości 1 cm + podkładka ) jest dość problematyczny i czasochłonny.

Wczoraj sprawdziłem Julę i Obi i takich śrub brak.

Pewnie w sieci mozna kupic ale z wysyłką koło 30 zł wyjdzie.

Proponuję sprzedawać ze śrubami - cena by była pewnie 5-10 zł wyższa a problem znika .

@Godski eh....Jak silnik kupujesz MK czy inny masz sruby ? Victron kabli przylaczeniowych do ladowarek IP22 nie daje i nikt nie lamentuje , Terzaba bylo powiedziec , ze potrzebne sa i bym Ci je dal , ja kupuje pudla bez srub i tak ida dalej. Kazdy , kto zapyta i chce to mu je doloze. To jest zwykly gwint M8 , dlugosc 1cm , moze byc dluzsza + podkladki. Kiedys dawno temu jak sprzedawalem gotowe akumulatory , nie skladane , to nie ktorzy producenci  dawali takie "korki" czerwone i czarne w zestawie i tak tez to szlo dalej. Jak napisal @Ardoro wyzej  nic dodac nic ujac



#212 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 08 luty 2024 - 20:36

Ja śrub nie używam, wolę takie rozwiązanie. Pod instalację główną podłączam przez wtyczkę a w razie potrzeby są zaciski z gwintem. afa95834305d1e43f7931e696b653faf.jpg

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

#213 OFFLINE   pioterb

pioterb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 luty 2024 - 11:08

Ja śrub nie używam, wolę takie rozwiązanie. Pod instalację główną podłączam przez wtyczkę a w razie potrzeby są zaciski z gwintem. afa95834305d1e43f7931e696b653faf.jpg

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

 

Gdzie można coś takiego kupić?



#214 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 09 luty 2024 - 11:18

Gdzie można coś takiego kupić?


Wtyk i zaciski aliexpress, przewody silikonowe z allegro, zaciski oczkowe i rurka termokurczliwe ze sklepu z artykułami elektrycznymi.
Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę: nie pomylisz biegunów. Ja sam miałem przypadek, że na szybko po ciemku podłączyłem odwrotnie plus z minusem i przetwornica do ładowania telefonu poszła z dymem. Teraz takiego ryzyka nie ma.

#215 OFFLINE   pioterb

pioterb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 luty 2024 - 11:42

Dzięki :D



#216 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 09 luty 2024 - 12:24

To się nazywa zaciski laboratoryjne. W Polsce tego pełno i za grosze



#217 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 luty 2024 - 13:50

To się nazywa zaciski laboratoryjne. W Polsce tego pełno i za grosze

do tego mają kilka cm wysokości i przez to nie nadają się czasem do użycia bo np nie można wtedy domknąć bakisty, wtedy wystarcza zwykła śruba z osłonką gumową



#218 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2024 - 15:37

Szukanie dziury w całym. Nie spotkałem w posiadanych różnych bateriach żadnych śrubek ,klem, zacisków, oczek. To jest osprzęt, który dokupujesz wedle potrzeb. 

 

Dziwne że nie spotkałeś , wystarczy jak popatrzysz na oferty chociażby na Allegro - w 8/10 widzę śruby. Przecież spełniają role klem i bez tego nic nie podłączysz. Oczywiście, później mogę je sobie zastąpić motylkami czy innymi przyłączami ale w standardzie śruby spełniające rolę klem powinny być.

@Godski eh....Jak silnik kupujesz MK czy inny masz sruby ? Victron kabli przylaczeniowych do ladowarek IP22 nie daje i nikt nie lamentuje , Terzaba bylo powiedziec , ze potrzebne sa i bym Ci je dal , ja kupuje pudla bez srub i tak ida dalej. Kazdy , kto zapyta i chce to mu je doloze. To jest zwykly gwint M8 , dlugosc 1cm , moze byc dluzsza + podkladki. Kiedys dawno temu jak sprzedawalem gotowe akumulatory , nie skladane , to nie ktorzy producenci  dawali takie "korki" czerwone i czarne w zestawie i tak tez to szlo dalej. Jak napisal @Ardoro wyzej  nic dodac nic ujac

Co ma silnik do akumulatora??? Pozostanę przy swoim zdaniu, brałem od Ryśka ze 4 lata temu i śruby były. Litokalla z Ali - też były, Allegro - śruby są. Koszt w hurcie pewnie 1 PLN a ja straciłem cenny czas w Julii i Praktikerze i śrub nie kupiłem.  Teraz pewnie zamówię w necie.   



#219 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 luty 2024 - 16:00

@Godski przestan sie zachowywac jak rozkapryszony nastolatek,. Masz prawo odstapienia od umowy zawartej na odleglosc  to po pierwsze , po drugie jest to watek komercyjny sprzedazowy a nie blog o oczekiwaniach i wymaganiach.

Nie pasuje , pakuj odesli bedzie korekta i zwrot . Ja nie siedze w ludzkich glowach i ich oczekiwaniach.  Zamow tam gdzie srubki daja  , badz przed zakupem zweryfikuj co kupujesz , zapytaj  a nie....Wpierew nie mogles pobrac aplikacji, bo  bledna nazwe  szukales, teraz srubki i straty moralne.... Badzmy powazni, nie bij piany tylko pogodz sie z brakiem srubek badz zrob normalny zwrot.


  • Ardoro lubi to

#220 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2024 - 16:55

@Godski przestan sie zachowywac jak rozkapryszony nastolatek,. Masz prawo odstapienia od umowy zawartej na odleglosc  to po pierwsze , po drugie jest to watek komercyjny sprzedazowy a nie blog o oczekiwaniach i wymaganiach.

Nie pasuje , pakuj odesli bedzie korekta i zwrot . Ja nie siedze w ludzkich glowach i ich oczekiwaniach.  Zamow tam gdzie srubki daja  , badz przed zakupem zweryfikuj co kupujesz , zapytaj  a nie....Wpierew nie mogles pobrac aplikacji, bo  bledna nazwe  szukales, teraz srubki i straty moralne.... Badzmy powazni, nie bij piany tylko pogodz sie z brakiem srubek badz zrob normalny zwrot.

OK, o aplikacji nie pisałem nic tutaj.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: motorowodne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych