Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sposob na swinke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dragon

dragon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaUciechów

Napisano 07 maj 2007 - 18:53

Hej!!!Nazywam sie Bartek,jestem na forum od niedawna.Witam wszystkich serdecznie.Powoli dobiega konca okres Ochr.swinki(do 15 maja)Ja mam czesta przyjemnosc lowienia w rzece Nysa klodzka,w ktorej jest sporo tego gatunku.Jakis czas temu uganiajac sie za poteznymi kleniami(niestety bez rezultatu)dostalem owa swinke.Ryba miala 45cm.dlugosci(oczywiscie nadal plywa w wodzie),skusila sie na niewielkiego plywajacego woblerka(wyrob Andrzeja Lipinskiego z Wroclawia)w kolorze srebrno-czarnym,prowadzonego bardzo powoli wzdluz brzegu.Uwazam,ze jest to bardzo sportowa i waleczna ryba,ktora mozna z duzym powodzeniem lowic nasza ulubiona metoda.Zachecam wszystkich do wpisywania na tej stronie swoich spiningowych recept na ten ciekawy gatunek.Pozdrawiam!A tak na marginesie wracajac do poteznych kleni,to musze powiedziec,ze w Nysie plywaja AMURY Z CZERWONYMI PLETWAMIHa!Ha!Ha!

#2 OFFLINE   Seeb

Seeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 07 maj 2007 - 19:09

Cześć
Recepty na pewno nie mam ale trafiłem kiedyś na Sanie jako przyłów
dwie też takie grubo ponad 40 :mellow: na mepsa longa1.Wtedy to złowiłem jeszcze kilka dziwnych czarnych ryb z pomarańczowym brzuchem :huh: ...jak się potem okazało były to certy w barwach godowych Embarassed
Było to naście lat temu i od tamtej pory więcej kontaktu ze świnką na spining nie miałem,a szkoda bo to bardzo fajna rybka :D

Pozdr.Seba

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 19:25

Cześć Dragon,
Witam Ciebie bardzo serdecznie. Zapraszam do wymiany doświadczeń, zadawania pytań itd. Bardzo się cieszę, że do nas trafiłeś.

O świnkach nic nie powiem bo nie wiem :D Ja wychowałem się na szczupakach, okoniach i sandaczach.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 maj 2007 - 20:11

Witaj :D
W latach 80-tych i początkiem lat 90-tych łowiłem świnki na Sole, Rabie, Dunajcu i Sanie. Przynetą była złota obrotówka podobna do mepsa Aglia long nr 2 prowadzona z prądem tak by muskała dno.
W ten sposób łowiłem świnki i brzany. Ponadto brzany brały na woblery głowaczo i ślizo podobne.
Większośc ryb była zacięta za głowę w okolicah pyska.



#5 OFFLINE   dragon

dragon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaUciechów

Napisano 07 maj 2007 - 22:26

Witam Remku!Ja wlasciwie wychowalem sie na splawiku.Mam 24 lata,ryby lowie od momentu kiedy jeszcze sam nie moglem nawet utrzymac wedki w reku,a raczej bambusowego kijka.Splawik byl moja ulubiona metoda,lowilem sporo w zawodach itd.,nawet czesto zdazaly sie jakies punktowane miejsca.Ogolnie szlo mi calkiem dobrze.Tak bylo do momentu,w ktorym poraz pierwszy wybralem sie z kolega pospininngowac na odcinku rzeki Bystrzyca(okolice zbiornika Mietkow).Pamietam,ze w ten dzien okonie zerowaly jak rozjuszone piraniei w zasadzie kazdy rzut konczyl sie braniem.I tak zaczela sie moja przygoda ze spininngiem.Splawik przeszedl do lamusa.W ostatnim czasie lowie przedewszystkim w Nysie klodzkiej,tam wraz z kolega tropimy glownie klenie,czesto wybieramy sie tez na pstragi.Co do szczupakow okoni i sandaczy (tych ostatnich zlowilem najmniej),to moge sie pochwalic tegorocznymi esoxami jedna 70 w marcu na obrotowke i jedna 60 koncem kwietnia na 3cm.woblera,co ciekawe oba zlowione na odcinkach gorskich,ale w klasycznych zastoiskach.Pomimo,ze szczupak na wodzie gorskiej niema okresu ochr.nadal ryby te plywaja i rosna.Chetnie dowiem sie czegos o sandaczach bo tych ryb zlowilem bardzo malo.POZDRAWIAM!!!

#6 OFFLINE   dragon

dragon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaUciechów

Napisano 07 maj 2007 - 22:43

Witam Cezoratorze!Moja Swinka polknela woblera!!!!Sam zastanawialem sie w jaki sbosob to zrobila.Ryby te maja bardzo maly pyszczek.Moj kolega dopadl juz dwie sztuki,rowniez na woblera,ale to bylo wczesna wiosna(oczywiscie plywaja one nadal w wodzie).Jego zdobycze byly zachaczone podobnie jak Twoje.Dowiedzialem sie ,ze swinki staja sie bardzo agresywne na jesien.Ponoc to jest najlepsza pora aby rybe ta polowic na spinning.POZDRAWIAM!

#7 OFFLINE   dragon

dragon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaUciechów

Napisano 07 maj 2007 - 22:52

Czesc Seeb!!!!Gratuluje tych swinek!Kiedys w jednym z artykulow jakie byly zamieszczone na stronach W\W dowiedzialem sie ,ze certy czesto atakuja przynety spininngowe wlasnie podczas okresu tarlowego.Sam ryby tej nie zlowilem nigdy.POZDRAWIAM!

#8 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 08 maj 2007 - 03:30

Kilkanaście pięknych świnek złowiłem w Sanie na woblery Rebela, powyżej Soliny i poniżej Sanoka. Większość z nich miała dobrze ponad 1 kg, a największa ponad 50 cm. O Rebelach poszukaj artykułu na www.wcwi.pl - Rebele kontratakują.
Co ciekawe większość z tych świnek zjadało moje woblery podczas zawodów spinningowych, ale jak wiadomo świnka nie jest rybą drapieżną i nie liczy się w punktacji
Dodam jeszce, że rekord Polski świnki pochodzi z Sanu poniżej Leska, ta z kolei świnka wzięła na...okoniowego paprocha.

#9 OFFLINE   JohnnyJohn

JohnnyJohn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2007 - 08:57

Delikatny spinning w miarę dłuuugi małe błysteczki i paprochy w kolorze zielonym imitujące glony.
Okulary polaryzacyjne pomogą wypatrywać świnki. Ażeby je łowić regularnie musisz je wypatrywać i poznać miejsca żerowania.

#10 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 maj 2007 - 13:04

Czytałem kiedyś że najlepszy jest zielony mały twisterek właśnie w kolorze glonów, ale prowadzony w dryfie tak jak spływają glony. Ciężko ponoć świnkę zaciać bo natychmiast wypluwa imitację, dlatego przyda się pewnie jakaś wklejanka i cienka żyłka. Ja bym tak próbował.
powodzenia

#11 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 10 maj 2007 - 13:37

Ja nie miałem takich problemów z sanowymi świnkami :huh: , bez ceregieli waliły w 1,5 calową żabę Rebela :mellow:

#12 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 maj 2007 - 13:41

Czekać a zaraz ktoś się pochwali że świnka mu slidera zażarła :mellow:

#13 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 10 maj 2007 - 13:59

W sumie bym się nie zdziwił, na Dunajcu biją w 13 cm głowacicowe woblery <_<

#14 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 11 maj 2007 - 11:29

A ja całe życie myślałem , że chodzi o to aby świnki nie złapać. Jest groźna szczególnie u chłopców. :lol:

#15 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 maj 2007 - 12:58

Też mi się tak wydawało, ale udało się, mam dwóch synów :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych