Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drut - dubbing brush


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 16 marzec 2023 - 15:26

Wymaga Irku wprawy. Jak wszystko w tym fachu. :) Nie spróbujesz, to się nie dowiesz co lepsze. Można w pętli umieścić dowolny materiał od promieni CDC do sztywnej sierści, w prostokąt, trapez, trójkąt. Maszynka jest przydatna kiedy robisz metry dubbing brushu. Przy stosunkowo krótkim trzonku haka na szczupaki i ilości much na własne potrzeby to całkowicie zbędne. Wystarczy poszukać filmy na temat robienia takich much i przekonać się, że większość tak właśnie to robi.



#22 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 16 marzec 2023 - 16:15

Przy haku 5/0 trzonek jest jak w klasycznym streamerze na haku #2. Jest się gdzie rozpędzić z nawijaniem :) 



#23 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 16 marzec 2023 - 21:52

Witam.

Jachu ... jak zrobisz w pętli to masz to wszystko w nici. Przy kontakcie z zębaczem może to być jednorazowa mucha.

Dlatego zawodowi krętacze much szczupakowych robią taki dubbing brusch jako osobną rzecz i w drucie właśnie.

Jak bym nabył muchę, która po pierwszym kontakcie z rybią paszczą rozleciała by się, to już następnej takiej bym nie kupił ... wink.png

Pozdrawiam.



#24 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 marzec 2023 - 08:52

Mam muchy z dubbingiem na grubej plecionce i jeszcze żadna mi się nie rozpadła a i dubbing jest mięki i lepiej się układa


  • Forest-Natura lubi to

#25 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 17 marzec 2023 - 10:51

Witam.

Jachu ... jak zrobisz w pętli to masz to wszystko w nici. Przy kontakcie z zębaczem może to być jednorazowa mucha.

Dlatego zawodowi krętacze much szczupakowych robią taki dubbing brusch jako osobną rzecz i w drucie właśnie.

Jak bym nabył muchę, która po pierwszym kontakcie z rybią paszczą rozleciała by się, to już następnej takiej bym nie kupił ... wink.png

Pozdrawiam.

Też bym  Ziemowicie nie kupił. :)  Pierwsze szczupaki łowiłem w połowie 90-tych lat i były najczęściej robione z marabuta. Materiału wtedy najbardziej dostępnego na takie konstrukcje, ale bardzo delikatnego. Czasami z sierści lisich ogonów. Nie przypominam sobie żeby któraś rozleciała się. Chyba, że w trakcie nieostrożnego wyciągania z pyska szczupaka. Później już głównie z tych wszystkich "dywanów" z dodatkami flashy, kiedy te stały się bardziej dostępne i nici do dużych much. Nazywały Big Fly, czy jakoś tak? Są też nici kevlarowe, bardzo mocne. Robiłem dla siebie i dla znajomych. Nikt nie zgłaszał reklamacji. :) Mam szczupakowe muchy, które maja już pewnie z piętnaście lat. Trochę szczupaków wyjęły. Czy ja pisałem, że koniecznie trzeba robić pętlę z nici? Jeśli ktoś ma obawy o trwałość, to jak wspomniałem, może to robić w pętli z drutu. Zawodowi krętacze robią dubbing brushe na metry i o tym też pisałem. Wtedy warto posłużyć się jakąś maszynką. Ale też nie wszyscy. Podobnie jak ja nie potrzebują np. imadeł z rotary. Żeby ładnie nawinąć owijkę na muszce lub palmera z koguta. :)  Oczywiście nikt nikomu nie zabrania. Ale jak oglądam na YT tych niektórych "zawodowców", jak się oni czasami męczą :D, to brakuje mi cierpliwości do oglądania filmu do końca.    


  • Paweł Bugajski i Richi55 lubią to

#26 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 17 marzec 2023 - 14:03

Mozecie podeslac przyklad albo tutoriala jak takiej "skretki" sie uzywa?

Proszę:
https://youtube.com/...&feature=shares

https://youtube.com/...&feature=shares

Użytkownik szymanek69 edytował ten post 17 marzec 2023 - 14:15

  • Jack__Daniels i Forest-Natura lubią to

#27 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 18 marzec 2023 - 20:38

Uni dubbing brush wire. Inne potrafią pękać podczas skręcania.
  • Forest-Natura lubi to

#28 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 22 marzec 2023 - 19:49

A drut nierdzewny pszczelarski nie nada się? Jest dość miękki.

Średnice dostępne od 0,3 mm w górę i cenowo dobrze wygląda, nawet na popularnym portalu aukcyjnym.

Dzisiaj od zaprzyjaźnionego pszczelarza wyrwałem trochę drutu na próby.

Ocynk 0.3 wydaje się dobry do większych much szczupakowych.

Nierdzewny 0.4 jak na moje trochę za gruby.

Jakbym miał iść w kierunku drutu dla pszczelarzy to raczej średnica 0.3 w wersji nierdzewnej. Ocynk nie wygląda zbyt zachęcająco.


Użytkownik kogut1982 edytował ten post 22 marzec 2023 - 19:50





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych