Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STALKA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 maj 2007 - 17:49

Ja mam wielkie pytanie o Stalki.
Ponoc do Sliderów dobrze uzywac specialnych stalowych sztywnych przyponow aby Slider nie zbieral zielska i swietnie pracował. Taki przypon jest na zdjeciu w Wedkarskich Wiadomosciach w artykule Jerbait - to prostena drugiej stronie. zamontowany do jednego chyba z powierzchniowcow. Zobaczcie i powiedzcie gdzie mozna kupic i czy warto...

#42 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 maj 2007 - 18:07

mozna nawet samemu coś takiego skrecic. swego czasu chyba pitt pokazywal kolejne etapy procesu produkcyjnego - któy jest wyjątkowo prosty... :D

ja raczej sklaniam się do przyponow miekkich...

podobaja mi się tytanowe plecionki jednak ze wzgledu n aspecyfike moich lowisk .. nie stac mni ena nie... - rwanie kilku czy kilkunastu takich przyponow dziennie moze byc troche bolesne... :mellow:

wole moje wlasne przypony :mellow: robione na ogol z linki 1x7 w otulinie nylonowej... :mellow:

#43 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 maj 2007 - 20:14

Ja mam wielkie pytanie o Stalki.
Ponoc do Sliderów dobrze uzywac specialnych stalowych sztywnych przyponow aby Slider nie zbieral zielska i swietnie pracował. Taki przypon jest na zdjeciu w Wedkarskich Wiadomosciach w artykule Jerbait - to prostena drugiej stronie. zamontowany do jednego chyba z powierzchniowcow. Zobaczcie i powiedzcie gdzie mozna kupic i czy warto...


Krótko mówiąc - daj sobie spokój :D Załóż zwykły przypon - TYLKO NIE WOLFRAM!!!

Pozdrawiam
Remek

#44 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 24 maj 2007 - 20:19

Takie sztywne przepony byly kiedys w komletach ze sliderem.Cos takiego dzis to raczej pamiatka.

#45 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 maj 2007 - 20:21

Takie sztywne przepony byly kiedys w komletach ze sliderem.Cos takiego dzis to raczej pamiatka.


Ja wiem, że były z Jackiem a nie ze sliderem ... ale mogę się mylić. Generalnie mają zapobiegać plątaniu się linki o kotwice.

Pozdrawiam
Remek

#46 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 24 maj 2007 - 20:44

Jacka do tej pory niemam. :D

#47 OFFLINE   harvi

harvi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaSztokholm
  • Imię:Adam

Napisano 08 czerwiec 2007 - 20:30

Ja polecam gotowe przypony Berkley http://www.berkley-fishing.com/prod.php?p=PUR3W1230BL#3W1230 BL
sam uzywam 3W1230bl, dlugosc 12'' wytrzymalosc 30 LB.
Daja rade nawet z plecionka 0.28 - 30 kg.
Mimo niezawysokiej wytrzymalosci wytrzymuja naprawde wiele, jeszcze nigdy przypon mi sie niewysypal. Do tego latwosc wymiany przynet.

Ostatnio lowilem z bratem, on uzywal jakiegos wynalzku do 20 kg firmy krzak. 3 razy posypal mu sie przypon a nie zylka 12 kg.

Warto wydac pare pln na przypon(zwlaszcza, ze w/w nie jest drogi ~4 pln/sztuka) i zmieniac go czesto. Ja osobiscie wymieniam przypon i zmieniam wezel na plecionce po jednym dniu intensywnego wedkowania.

#48 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 11 czerwiec 2007 - 09:35

Ja robie stalki z strun do gitary jest ich kilka średnić i nie mam problemu nauczył mnie tego nestor wędkarstwa Legnickiego który tak łowi od kilku dziesięciu lat zebate z wielkim powodzeniem i twierdzi że to wogule zębatym nie przeszkadza co sam stwierdziłem na łowiskach.

#49 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2007 - 14:05

Kiedys zrobilem kilka przyponow ze strun od gitary...w sumie ciekawy material, tyle, ze podobne problemy, co z wolframem.
Juz po krotkim uzywaniu jest pogiety we wszystkie mozliwe strony....
Uzylem strun bardzo cienkich, mozliwe ze przy grubych ten problem wyst. w mniejszym stopniu ale dla mnie byly zbyt sztywne, zeby zastosowac...

Gumo
p.s.Nie ma to jak Tytan Terminator, gdyby jeszce zrobili model naprawde cienki, najcienszy to 15LB ale przypuszzcam, ze z naszymi 10kg (tak opisane sa przypony w naszych sklepach o porownywalnej grubosci) ma niewiele wspolnego...


#50 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZłocieniec

Napisano 11 czerwiec 2007 - 17:50

Witam
Od kilku lat sam robię stalki.Wykorzystuje plecione stalowe linki różnej grubosci np od hamulców przy rowerze,od sprzęgła przy kosiarkach do trawy i innych grubszych linek plecionych (też ze znalezionych w lesie wnyków)Rozplatam je i na końcach mocuje z jednej strony karabińczyk a z drugiej agrafkę.Druty te sa półstalowe więc łatwo sie je zakręca na karabinku czy agrafce.Mogę robić te stalówki dowolnej długości i dowolnej grubości.Wzasadzie też nie rdzewieją.Oczywiście sztywność jest też różna we zależności od grubości.Nie skręcają się.Są oczywiście lekko sztywne,ale np przy jerkach to nawet wskazane.Nigdy jeszcze mi sie nie rozplotły,a kupne nieraz.Koszt praktycznie zerowy.Spróbójcie-polecam. :wacko:

#51 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 11 czerwiec 2007 - 21:40

zakopiłem i testowałem a rybach Tytan z agrafką spinwala i jestem zadowolony narazie zostanę przy tym rozwiązaniu i dziękuje wszystkim za pomoc :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych