Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ponton 380 cm co polecicie ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 październik 2012 - 20:55

10 km 4t

#42 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 październik 2012 - 20:57

Tak organoleptycznie jakieś 30% więcej mocy na korzyść dwusuwa.

#43 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 październik 2012 - 20:59

..mocy czy momentu..przecie 10hp w 2t i 10hp w 4t to nadal 10KM...
szpiegu, to się śliźnie..kolega zakupił, w realu prezentuje się niebo lepiej
http://biko-lodzie.p...kt2/?page_id=20

#44 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 październik 2012 - 21:00

To większość łódek poniżej 3,80 i 150kg powinna polecieć w granicach 30km/h.

#45 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 październik 2012 - 21:12

30 km to juz fajna predkosc ale mowimy o rzece czy taka 360 lodka bedzie dobrze szła pod prąd rzeki ??

#46 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 październik 2012 - 09:20

...ta z linku na Johnsonie 9.9 zapierdziela aż miło...

#47 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 20 październik 2012 - 11:48

Będzie szła lepiej niż gumiak. Widziałem kiedyś film jak na lodzi 340 o masie ok 100 gość na 8km w slizgu 34km/h leciał po rzece w obie strony. Ewentualnie na 1 osobę weź looknij na lake foxa.

#48 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 listopad 2012 - 17:19

Co do podłogi to polecam tylko te ze sklejki,alu. w letni upalny dzień jest jak patelnia(można stopy poparzyć,nie mówiąc juz o tym co by się stało z rybka która by poskakała po takiej podłodze ).

druga sprawa to właściwości nautyczne,ja pływam bushem crabem 360 na silniku 9,8 tohatsu i nigdy nie mialem problemów z wejściem w ślizg (2 wędkarzy+ sprzęt) ani na rzece ani na zbiorniku.Dodam tylko że ten ponton ma szerszy pokład o ok. 10cm niż wszystkie tej wielkości pontony z chin i przynajmniej teoretycznie powinien gorzej wchodzić w ślizg na takim silniku,więc albo wl.nautyczne ma dobre,albo mój 9.8 taki mocny

#49 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 luty 2013 - 01:23

kupiles cos? sam sie zastanawiam nad wildlake (szczegolnie mi chodzi po glowie ten dragon ze wzmacniana podloga) albo kolibri ten bialy 4m. jest sporo fajnych ofert na jebeju w uk, ale za prom mnie zgola pewnie jak za wolu - nawet jakbym przeplynal nim do irl to i tak przyczepe trzeba jakos dotachac... ja sie bede staral zmiescic w widelkach cenowych po sprzedazy lodki to pewnie w okolicach 7-8 tys pln musialbym sie zmiescic z silnikiem albo okolo 5 tys za ponton z wysylka do irl.

jest tutaj dystrybutor kolibri, ale za km400d chce niemal 1400 euro (jest teraz obnizka do konca miesiaca do 1200 to daje odpowiednio  kolo 5-6 a w pl taki kosztuje ponizej 4 tys....

rib 3.6 wildlake w sumie moze bym na upartego kupil, ale wysylka bedzie kosmicznie droga..


Użytkownik gooral edytował ten post 20 luty 2013 - 01:25


#50 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2013 - 07:54

Który zodiak jeżeli ten model po taniości to odradzam choć może być dobry do noszenia.
Sztywna podłoga ale nie aluminium.
Silnik 15 lub większy.
Kupić nowy i się nie pierniczyc. Ja mam busha skate 380, ciężki jak kloc ale solid - średnica pływaków.

Gumo



#51 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 luty 2013 - 22:46

plywa ktos na pontonie 3.8-4.0 w slizgu z obciazeniem powiedzmy 250-300kg? kolesie z pontonika mowia, ze do tego dragona trzeba bedzie pewnie przynajmniej 20 zapiac a to juz wir w baku...



#52 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 21 luty 2013 - 23:41

Pływam na favoricie 420cm i 20 konnym motorku, pali tyle co nic.

3 ciężkie osoby kupa gratów, namiot, sprzet na kemping, i w ślizg wchodzi bez problemów.



#53 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 luty 2013 - 07:55

Kolega śmiga tym favoritem na 9.9 2T z 2005 i we dwie osoby robiliśmy circa 34km/h. Z tym ze jego motor jest wybitnie zadbany i daje sobie rękę obciąć ze jest podkręcony na 15KM.

#54 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 22 luty 2013 - 08:03

Kolega śmiga tym favoritem na 9.9 2T z 2005 i we dwie osoby robiliśmy circa 34km/h. Z tym ze jego motor jest wybitnie zadbany i daje sobie rękę obciąć ze jest podkręcony na 15KM.

No to by się zgadzało, w dwie osoby i bagaż około 37-38 nA 20kM 4t



#55 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 luty 2013 - 10:03

nie zalezy mi na biciu rekordow predkosci - slizg tylko po to by w razie w moc uciec do portu. jak wyglada sprawa plyniecia w zla pogode? jak wialo pod prad plywu to juz sie robila nieprzyjemna krotka fala, na ktorej niemala przeciez lodka musialem plynac pod katem 90 st do fali bo inaczej bylo niefajnie (a ze prad wzdluz wybrzeza to predzej czy pozniej trzeba bylo zawrotke zrobic...) czy taki ponton pozwoli gora pokonac fale w slizgu? oczywiscie nei ma mowy o 2m falach tylko mniejszych.

W sumie w oko wpadly mi 3 pontony (nie wiem czemu ;P moze jakies inne propozycje?:

wildlake 380 dragon (wzmacniana podloga, ale ponoc kolo +20kg)

kolibri km-400d (dluzszy od innych i generalnie mi sie te laweczki suwane podobaja - to natywne dla kolibri czy inne tez tak maja?)

wildlake 360 rib (czy ktos jeszcze robi riba powyzej 360cm w cenie okolo 5k?)



#56 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 26 luty 2013 - 23:48

Ja mam ET&MARINE 380SE + Suzuki DF9.9 W dwie osoby elegancko pływam w ślizgu + podstawowy sprzęt. Jednak jeśli dodam trochę innych gratów typu śpiwory,plandeka, woda, prowiant, ciepłe ubrania to już pcham wodę przed sobą. Najszybciej pływałem 33km/h ale przeważnie latam 25-26km/h.

Załączone pliki



#57 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 marzec 2013 - 22:57

dzisiaj juz sie napalilem na ponton hondy 4m z silnikiem hondy 20km i nowa przyczepa - na fotkach nowka. ostudzil mnie kumpel jak kupowal sobie ponton (niemal 2 lata temu) to ten sam byl na sprzedaz i fotki tez te same... ;/



#58 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 15:12

Jeśli mowa o stabilności ponton-łódka wędkarska (mam favorita 420 oraz łodkę alumacraft 415 ) ponton bardzo stabilny !!! (na pontonie możesz stanąć na burcie i się wy...ć) na łódce nie polecam -kąpiel murowana. :) co do pokonywania fal ,pontony tej wielkości posiadają  KAT C (przybrzeżne wody moskie ) , łodzie na ogół D(akweny zamknięte) .Było też tak : podczas wiatru (jak pamiętam 9-10 m/s  nieżle wiało!)-będać na pontonie byłem na łowisku , a łódką już dawno w porcie i chowałem du....sko przed falą.

Oczywiście są łódki o wysokiej burcie , ale ważą ok 170 kg.i kosztują od 15 -20 tys wzwyż.

 

Co do miejsca w środku -ponton tej wielkości ma szerokośc ok 110 cm i długość ok 290 cm (płaskiej podłogi !!!).Ławki w pontonie nie sa potrzebne-ja mam krzesła obrotowe na płaskiej okrągłej podstawie stojące na podłodze -wyjmowane do transportu i bez problemu pływamy na nich w ślizgu..W łodzi są skosy choć sama szerokośc w łodzi od burty do burty to ok 150 cm (ale są poprzeczne ławeczki -zmniejszają ilość miejsca-np nie możesz w niej spać !).

Jesli np główka ołowiana wypadnie z ręki w łodzi -to efekt dzwiękowy niesamowity !!! :wacko: A pewnie pod wodą jeszcze lepsze gruchnięcie i wtedy nasz cały misterny plan poszedł w pi......u.(na dłuższy czas)

Można wiele napisać o porównaniu łódka ponton , bardzo fajnie zrobił to Pan Marek Szymański w ostatnim marcowym  wydaniu Wędkarskiego Swiata.

 

Widomo łódka bardziej trwała .

FAVORIT ma powłokę ok. 40 % grubszą niż Kolibri ,Honda,Yamaha.Porównajcie gramatury FAVORIT to ok. 1450 , inne ok 900, 1000 do 1100 gr.

Co do silnika pływamy na 15 KM Yamaha 2 takt-waga 36 kg , dla porównania czterosów 15 KM to waga  ok 55 kg !!!

Silnk 15 KM i pływamy w ślizgu (we dwie osoby na Wiśle ) manetka ok 60 % odkręcenia- oszczędnie !!

 

Wodowanie pontonu 420 -jesli jest slip w pojedynkę bułka z masłem -ponton jeśli tylko dotknie wody już pływa , przy łódce koszmar -trzeba daleko wjechać do wody aby sie głęboko schował kil w wodzie a sama łódka stanęła na wodzie.

 

Taki ponton przewozić należy na przyczepce -rozłożony, nie wyobrażam sobie aby go rozkładać i składać po każdym wędkowaniu.(więcej czasu należało by pewnie poświęcić na montaż i demontaż niż samo wędkowanie)

 

Taki ponton trzeba trzymać w garażu, łódka może stać pod niebem.

 

Jeden i drugi środek pływający ma swoje dobre i gorsze strony.

Wybór zależy od bardzo wielu czynników i aspektów na które trzeba dobrze zwrócic uwagę przed zakupem.

 

Szczerze powiem wolę płwywać na pontonie niż w alumiowej łódce .

Pozdrawiam.



#59 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 07 marzec 2013 - 09:39

Ławki w pontonie nie sa potrzebne-ja mam krzesła obrotowe na płaskiej okrągłej podstawie stojące na podłodze

 

Pokaz zdjecie krzesla albo podaj namiary na sprawdzony model :D



#60 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 07 marzec 2013 - 09:43

Bierzesz krzesełko biurowe  tz samą podstawe i wyrzucasz kółka.

Kupujesz plastikowe siedziska fotelików stadionowych za grosze i masz dobre siedzenie na ponton.

Mi dodatkowo żonka obszyła całość w skóre i gąbke pod dupsko i jest git za śmieszną kase.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych