Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

korba z prawej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   uzytkownikcasta123

uzytkownikcasta123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 25 kwiecień 2023 - 16:55

pupka taka jakby slowianska



#22 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 25 kwiecień 2023 - 17:07

To zły film instruktażowy. Zupełnie nie mogłem się skoncentrować na technice i nadal nie wiem, dlaczego kręcą prawą.


  • hi-lo i S.N. lubią to

#23 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 25 kwiecień 2023 - 18:22

Pomijając walory estetyczne filmu, widać, że to jest cholernie niewygodne. Ciągle sensu nie widzę (pomijam leworęczność)


  • hi-lo, Andżej i uzytkownikcasta123 lubią to

#24 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1007 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 kwiecień 2023 - 20:33

A ja czekałem czy ta biedna psinka zaaportuje poppera i czy zje go jakiś wielki ryb

Użytkownik jajakub edytował ten post 25 kwiecień 2023 - 20:34


#25 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 25 kwiecień 2023 - 22:48

Pomijając walory estetyczne filmu, widać, że to jest cholernie niewygodne. Ciągle sensu nie widzę (pomijam leworęczność)

wydaje mi się, że nie da się utrzynac nieruchomo wedki przy prowadzeniu - kazdy obrót korbka to szarpniecie wędką... to jedyna (i znacząca) zaleta jaka widzę... no chyba, że tylko ta panienka tak ma :D



#26 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 27 kwiecień 2023 - 10:30

wydaje mi się, że nie da się utrzynac nieruchomo wedki przy prowadzeniu - kazdy obrót korbka to szarpniecie wędką... to jedyna (i znacząca) zaleta jaka widzę... no chyba, że tylko ta panienka tak ma :D

Biedactwo słabosilne jest  ;)



#27 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 28 kwiecień 2023 - 06:51

Ładny film, ale wg mnie pokazuje, że przy takim łowieniu/holowaniu dla praworęcznego korba z prawej jest bez sensu, jak już się uda widzowi skupić na rękach to widać, że mocniej pracuje lewa ręka.

Sytuacja zmienia się w przypadku stosowania pasa do holowania, czy siedziska, wtedy dolnik jest zaparty i trzeba więcej pary do kręcenia korbą.



#28 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 03 czerwiec 2023 - 20:20

A Krzysiek zaczął edukację od mistrza łowiącego prawą i teraz "stoi w rozkroku" ... prawica czy lewica? więc opanował obie opcje :D

Ja też zostałem przy korbie z prawej, z tym że od podstaw nauczyłem się obsługiwać kij lewą ręką, łowiąc bez przekładania. Większość moich zestawów ma korbę z prawej. Ale też niektóre cięższe mam lewe. Stosuję je naprzemiennie co drugi dzień podczas wielodniówek na ciężko. W ten sposób rączki znacznie mniej się męczą.



#29 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 czerwiec 2023 - 20:07

Naprzemienne użycie rąk-prawa rzucająca, a lewa prowadząca i holująca świetnie sprawdza się przy łowieniu ciężkim sprzętem dużych ryb w długim czasie.

Zmęczenie rozkłada się symetrycznie. Początki castingu dotyczyły właśnie relatywnie ciężkich zestawów i koledzy Skandynawowie tak to wyjaśnili (nad Kalix).

Białe noce i amok połowowy powodowało u mnie ból prawej ręki. U nich nie :rolleyes:

Przyzwyczajenie pozostaje-w ul ta przyczyna prawie znika, nigdy nie zdecydowałem się na RH, ale widzę głęboki sens tej techniki.

pzdr