Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton 3,20 czy może coś więcej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 13 luty 2013 - 22:47

Tak, jest już co nosić :)

Rozłożyłem sam w jakieś 30 min(jak na pierwszy raz i nożną pompkę to chyba nie jest zły wynik), z kólkami dam rade zwodować razem z silnikiem w jakimś nie za trudnym terenie.

 

Sam chcesz na kolkach nad Wisla wodowac 3.9m z zaczepionym stosownym silnikiem? Dream on... 



#182 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 luty 2013 - 23:52

Tasiek jakiej długości jest Twój ponton?



#183 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 14 luty 2013 - 07:13

330R - sztywna podłoga pompowany kil.



#184 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 14 luty 2013 - 08:25

Sam chcesz na kolkach nad Wisla wodowac 3.9m z zaczepionym stosownym silnikiem? Dream on... 

Spróbować będzie trzeba, nie wydaje mi się to niewykonalne. Z 10 KM silnikiem na jakimś ucywilizowanym brzegu nie wiem czemu miał by się nie dać.

 

Ten z filmu jeszcze większy, a dało się! I to z 30 KM silnikiem.

 

http://www.youtube.c...v=b6y6nt-Rvqc#!


Użytkownik osiak edytował ten post 14 luty 2013 - 08:29


#185 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6187 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 luty 2013 - 08:32

O wytrzymałość mechaniczną pod kątem małych otworków raczej się nie bałem. Bardziej chodziło mi właśnie o możliwość wsiąkania wody i puchnięcia sklejki. Ale skoro tak się sprawy mają, to super.  Niech służy jak najdłużej :)

Coraz mocniej we mnie kiełkuje opcja pływadła.... ;) Ale trochę rzeczy do zrobienia po drodze...niewędkarskich, a ponoć o wyższym priorytecie... :D

 

Ja wiercę bez kompleksów, a w otworki (te nad linią wodną oczywiście ;) ) wstawiam tuleje mosiężne wklejone na Distal. Jak w otworze ma być permanentmnie śruba (np. w podłodze - punkty montażowe do masztu) to wklejam śruby na Distal. Podejrzewam, że zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma szansę mnie przeżyć...



#186 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 14 luty 2013 - 10:42

Ja wiercę bez kompleksów, a w otworki (te nad linią wodną oczywiście ;) ) wstawiam tuleje mosiężne wklejone na Distal. Jak w otworze ma być permanentmnie śruba (np. w podłodze - punkty montażowe do masztu) to wklejam śruby na Distal. Podejrzewam, że zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma szansę mnie przeżyć...

Ja mam te same kółka do wodowania od 3 lat - nawiercenie + silikon i nic nie puchnie i silnik jeszcze nie odpadł przy szaleństwach :) A jaka wygoda!. Nawet robiłem kilkakrotnie po kilka kilometrów autem po dziurach z pontonem wraz z silnikiem zamontowanym do haka w aucie( mocowanie jak do przyczepki przerobione do zamontowania do tego metalowego ucha na dziobie pontonu).

Usprawniłem mocowanie kółek w ten sposób, że dwie górne śruby mam na stałe do stelaży na pawęży zakręcone a profile przewiercone od góry aż do otworu od tych śrub - wsuwam kółka do profili i przykręcam motylkami tylko te dwie dolne śruby (oszczędność czasu znaczna).



#187 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 luty 2013 - 17:02

Ponton złożony czas złożenia 30 minut, nawet nie miałem problemów z tymi profilami. Bardzo szybko napompowany co raczej skreśla zakup pomki bo ta nożna daje radę i to dosyć sprawnie :) Fotka wieczorem jak już będę u siebie w domu :)



#188 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 14 luty 2013 - 21:10

Nowy nabytek

 

Załączony plik  Obraz 007.jpg   35,16 KB   112 Ilość pobrań



#189 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 15 luty 2013 - 00:42

Ładny masz ten statek na ryby,a w domu możesz wygodnie z niego oglądać TV ;)



#190 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 luty 2013 - 08:06

Nie powiem całkiem wygodnie się leży :) Pewnie jedną  ławkę sobie podaruję by mieć więcej miejsca :) ale na 2 wędkujących spokojnie wystarczy i spokojnie samego go podniosłem, choć do najprostszych to nie należy :)



#191 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 15 luty 2013 - 08:41

@Redzi rozkładałeś już? da się to zwinąć tak jak to było fabrycznie?



#192 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 luty 2013 - 08:45

@Redzi rozkładałeś już? da się to zwinąć tak jak to było fabrycznie?

 

Rozłożony leży w pokoju jeszcze, dziś pewnie po pracy go złożę, bo nieco miejsca zajmuje :) I wtedy będę mógł powiedzieć czy się tak idealnie złoży :) ale znając życie pewnie nie do końca.



#193 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 15 luty 2013 - 08:56

Żeby złożyć go tak jak w fabryce musiałbyś odessać z niego całe powietrze przy użyciu pompki elektrycznej :huh:



#194 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 15 luty 2013 - 09:42

Redzi: pompki elektrycznej nie przekreślaj - ja prawie dwa sezony nogą pompowałem, ale jak już kupiłem elektryczną to stwierdziłem że głupi byłem że od razu tego nie zrobiłem - super wygoda, pompuje sama  a ty wędeczki zbroisz



#195 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 luty 2013 - 10:00

Nie przekreślam, ale ja pontonik będę na przyczepie woził, więc tylko okazyjnie byłby spuszczany, a do tego raczej pompka będzie mi teraz zbyteczna, bo i tak nieco kosztów już poniosłem :) Może kiedyś się pomyśli :)



#196 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2013 - 10:02

Żeby złożyć go tak jak w fabryce musiałbyś odessać z niego całe powietrze przy użyciu pompki elektrycznej :huh:

Ja jak składam to  podłączam odwrotnie zwykłą "nożną" pompkę i też ładnie odsysa, tylko trzeba "pompować"rękoma bo ruch w pompce jest odwrotny wtedy i miech nie chce wracać.



#197 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 luty 2013 - 11:32

Ja, żeby nie budować zbędnej masy mięśniowej zainwestowałem w kółka transportowe. Wodowanie pontonu w pojedynke - czysta przyjemność :P  Super sprawa!
1004636f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Mam pytanie. Czy po zdemontowaniu kółek przed składaniem pontonu nie zostają jakieś wystające elementy z pawęży, które mogłyby nieść ryzyko uszkodzenia materiału pontonu przy ciasnym upychaniu w torbę? Czy w pawęży zostają tylko otwory montażowe ? :)



#198 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 15 luty 2013 - 11:41

@thug w pawęży zostają aluminiowe profile otwatte (w nie wchodzą te zamknięte z kołami), ale tak je zaokrągliłem, że nie mają żadnych ostrych krawędzi. Dodatkowo po złożeniu pontonu nakładam na nie piankową otulinę stowowaną w hydraulice.



#199 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 luty 2013 - 15:08

Ponton złożony, bez żadnych problemów, powietrze odessane pompką z zestawu :)



#200 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 15 luty 2013 - 21:27

Zadam jeszcze pytanie tutaj, żeby się już upewnić co zrobić

 

Niestety znalazłem 2 skazy na swoim pontonie, niby nie groźnie i nie duże powiedzmy 2-3mm, wygląda to tak

 

 

 

warto się nad tym zastanawiać czy dać sobie spokój i użytkować?

 

 

Powietrze utrzymane w normie przez 24h, nie widać warstwy głównej, wygląda jakby było lekko przyszczypane lub zahaczone lekko paznokciem,

Co myślicie?