Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Parasol na łódkę


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 posts

Posted 15 May 2023 - 10:03

Witam serdecznie czy ktoś z Forumowiczów moglby polecić jakiś parasol na łódkę .
Najlepiej taki który po złożenie zmiesci się w bakiscie No i żeby jego wytrzymałość na podmuchy wiatru była większa niż zwykłych drucianych konstrukcji w klasycznych parasolkach .

#2 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,162 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 15 May 2023 - 14:08

Bimini

#3 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 posts
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Posted 15 May 2023 - 16:12

Na brzegu sprawdzą mi się matrix space brolly 60. Fajny lekki i paloki z grubego tworzywa.
  • Krzysiu likes this

#4 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 posts

Posted 15 May 2023 - 18:20

No właśnie nie bimini tylko parasol potrzebuje coś co w razie konieczności można szybko złożyć a żeby dało komfort łowienia podczas ulewnych dni nie zamierzam pływać tym w ślizgu itp tylko żeby wytrzymało chociaż średni wietrzyk a nie porwało się przy pierwszych dwóch podmuchach stad moje pytanie bo mógłbym kupić jakiś wedkarski ale jak kiedyś patrzyłem na jakość wykonania w sklepie to raczej pozostawiało to dużo do zyczenia .
Dzięki Konrado zara sprawdzę jak to wyglada

Edited by Krzysiu, 15 May 2023 - 18:21.


#5 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 posts
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Posted 15 May 2023 - 18:41

Dużo osób używa quantum radicala 3m mam go też na karpiowe zasiadki jak go wolniesz na 2 mega dobre grube podporki i śledzie w ziemię to jest okey pod warunkiem że nie dostanie wiatru pod czasze. Niby metalowe pałaki itp ale potrafił się wygiąć w drugą stronę. Jakiś czas temu nabyłem tego matrixa i stosowałem go w różnych warunkach i cieki grubym pałąkom z tworzywa jesy Dużo lzejszy i mocniejszy niż quantum. Minus to kiepska sztyca aluminiowa i krótka. Krzychu jak ma być na łódkę i ma relingi to pomyśl nad dorobieniem daszku samemu jak masz spawarkę itp i trochę pomysłu na to dużo lepiej się to sprawdza 😉
  • Krzysiu likes this

#6 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 posts

Posted 15 May 2023 - 19:49

Majsterkowicz ze mnie „jak z koziej d… trąbka” ale myślałem po prostu kupić uchwyt trolingowy do relingu i tam go wsadzać i jakoś zabezpieczać aby było stabilnie po prostu potrzebuje czegoś aby moc spokojnie sobie vertowac jak pada bo pomimo iż używam całkiem dobrych ciuchów przeciwdeszczowych to jednak komfort łowienia suchym jest zupełnie inny .

#7 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 posts
  • LokalizacjaTarnów

Posted 15 May 2023 - 20:52

@Krzysiu... jak chcesz przypiąć parasol do relingu, to spraw sobie parasol jak do wózków dziecięcych :P .  Miałem swego czasu parasol marketowy (słoneczny) na pokładzie łodzi. Musiał być z odciągami i przy wietrze 4B po Darginie pływałem z rodziną. Parasol im niżej ustawiony tym bezpieczniejszy - parasol ustawiony zbyt wysoko (na wietrze) ma wyraźną tendencję do przechylania łodzi, może nawet wywrotki.

 

 

Attached Files


  • Krzysiu likes this

#8 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 posts

Posted 15 May 2023 - 23:28

Pływać z nim nie zamierzam chyba ze kręcenie się na elektryku po miejscowce jak zmieniam miejscówki to parasol w bakiste i ogień