Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pozwolenie/rejestr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 19 maj 2023 - 19:21

Czołem , pytałem w innym wątku nie mam odpowiedzi a zależy mi na czasie , rano uderzam na rybki. A więc , wykupując e-pozwolenie dla wędkarzy niezrzeszonych muszę wypełniać rejestr?

#2 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 19 maj 2023 - 19:40

Zależy od okręgu, czasami jest to wymagane a czasami nie. Przy zakupie pozwolenia jednodniowego zawsze jest info czy rejestr jest wymagany.

#3 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 19 maj 2023 - 19:46

w sumie to jest takie info, tu cytat z pozwoleni: "2. Dla wędkarzy zrzeszonych w PZW, e-zezwolenie ważne jest wyłącznie z legitymacją członkowską
zawierającą wymagane składki członkowskie oraz kartą wędkarską. Dla wędkarzy niezrzeszonych w
PZW, e-zezwolenie ważne jest wyłącznie z kartą wędkarską." Pytam Was , bo wole nie mieć nie przyjemnosci w razie kontroli :)

#4 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 19 maj 2023 - 19:49

Nie jest nic napisane o rejestrze w punkcie drugim , tylko karta wędkarska. Chyba za mało kumaty jestem na te ich wszystkie punkty , ograniczenia i obowiązki wędkarza .

#5 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 maj 2023 - 20:48

no dobrze

a jak mam kolege z zagranicy co chce połowić i wykupi pozwolenie jednodniowe to moze łowić czy nie może ?



#6 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 20 maj 2023 - 03:01

Dalsza część punktu drugiego: ". Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej
zwolnieni są cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce" , okręg PZW częstochowa. Więc wychodzi na to że kolega może.

#7 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 maj 2023 - 11:55

Rejestracja połowów wymagana jest ustawowo przez właściciela wód czyli skarb państwa. Nie jest to wymysł PZW czy innego stowarzyszenia. Nawet na morzu obowiązuje rejestracja połowów. Zatem Ciebie też - jako niezrzeszonego. Nie ma wyjątków.

 

PO zakończonym połowie rejestr powinieneś odesłać na adres podmiotu, u którego wykupiłeś zezwolenie połowowe. Możesz to zrobić w sposób tradycyjny lub elektronicznie jeśli podmiot udostępnia taką możliwość.


Użytkownik vako edytował ten post 20 maj 2023 - 11:58


#8 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 20 maj 2023 - 13:00

Rejestracja połowów wymagana jest ustawowo przez właściciela wód czyli skarb państwa. Nie jest to wymysł PZW czy innego stowarzyszenia. Nawet na morzu obowiązuje rejestracja połowów. Zatem Ciebie też - jako niezrzeszonego. Nie ma wyjątków.

PO zakończonym połowie rejestr powinieneś odesłać na adres podmiotu, u którego wykupiłeś zezwolenie połowowe. Możesz to zrobić w sposób tradycyjny lub elektronicznie jeśli podmiot udostępnia taką możliwość.

Niezupełnie jest tak, jak napisałeś. Wszystko zależy od okręgu. Poniżej informacja z pozwolenia PZW Olsztyn.
0be7499dfea645a5805ba42205a2171e.jpg

W PZW Suwałki po zakończeniu łowienia należy uzupełnić elektroniczny rejestr.
W tych dwóch okręgach wedkuję, nie wiem jak jest w innych.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

Użytkownik dante edytował ten post 20 maj 2023 - 13:02


#9 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 20 maj 2023 - 15:58

No własnie co okręg to inne przepisy , jeden kraj różne zasady , nie wiem jakoś nie można tego znormalizować dla wszystkich . Żeby się nie zastanawiać w razie kontroli czy aby wszystko prawnie jest ok.

#10 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 maj 2023 - 18:46

Przepisy są jasne. Natomiast interpretacja ich przez poszczególne podmioty różna. Tak jak pisałem ustawodawca wymaga rejestracji połowów z różnych względów. Niektóre podmioty przy połowach 1-7 dniowych rzeczywiste dane zastępują uśrednianiem danych i statystykami, co i tak nie zwalnia ich z obowiązku raportowania.



#11 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 21 maj 2023 - 06:43

Z tym że rejestracja połowów tyczy się tylko i wyłącznie ryb zabieranych z łowiska , dlatego uważam że powinna być jeszcze jedna opcja wykupu zezwolenia okresowego , bądz całorocznego. Mam na myśli opcje kupienia zezwolenia C&R , w moim przypadku było tak że zawsze oddawałem pusty rejestr , oduczyłem się zabierania ryb dawno temu , a nie wpisanie daty w rejestr kończy sie jakimś głupim upomnieniem. Podoba mi się jak mają w Szwecji np. kartę kupujesz online na dany region , dostajesz od razu informacje jeśli są jakieś ograniczenia/zakazy i tyle . Bierzesz wędke idziesz łowić , mniej biurokracji znaczy lepiej :)

#12 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 maj 2023 - 08:43

Koledzy już o tym wspominali.

Nawet jeśli ktoś łowi ryby i je wypuszcza, to wpis do rejestru daty i miejsca połowu służy do określenia presji wędkarskiej w danej części obwodu rybackiego w konkretnym czasie i może mieć wpływ na ewentualne zarybienia. Poza tym, nie wszystkie wypuszczone ryby przeżywają hol i spotkanie z wędkarzem. Zwłaszcza w dobie jakże modnego teraz XXUL.



#13 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 21 maj 2023 - 12:23

Wykupując zezwolenie on-line na dany odcinek z automatu by wiedzieli gdzie łowie. No nic pozostaje tylko czekać na "łatwiejsze" wędkowanie.Dzięki vako za wyjaśnienie :)

#14 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 22 maj 2023 - 09:24

Mały uptade , dzisiaj poniedziałek więc biuro PZW Cz-wa jest czynne , zadzwoniłem i wszystko wiem. Mianowicie, rejestr nie dotyczy zezwoleń okresowych w moim okręgu , tylko i wyłacznie przy opłacie rocznej. Więc kupuję e-zezwolenie i zapominam o tym że musze robić coś wiecej , czyli tak jak lubię :D