Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz nęcenia od 15 czerwca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 26 maj 2023 - 06:21

Głupio generalizujesz, jakby przysłowiowi "panowie z wąsem" łowili tylko na spławik. A i tych sandaczy na kukurydzę to na pewno cała masa jest łowiona heh i spinningiści to nie łowią w okresie ochronnym... Bo to mało patologii wśród spinningistów. 



#22 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 26 maj 2023 - 07:58

Abstrahując od tego co piszecie, to dla mnie to bardzo dobry ruch, tylko trzebaby go przeciągnąć na cały rok, bo gdy my - spinningiści dostajemy kolejne zakazy, od długości przynet, przez zakazy polowu na wodach stojących do maja itd., panowie z wąsem, używając tych swoich 4 metrowych lag lowia w najlepsze cały rok, a to sandacze na kukurydze w okresie ochronnym, a to szczupaki na rosówki, nie mówiąc o okoniach, wszystko jak leci dostaje w łeb i do reklamowy.


Zazdrościsz innym, że mogą łowić prawie cały sezon. Typowy pies ogrodnika. Nie wiem czy chodzisz na zebrania. Ale Panowie z wąsem uważają spinningistów/trolingujących za zł, które wyczyściło nasze wody. Nie metoda a ludzie psują wszystko co dobre. Sam często łowiłem na spławik i ten zakaz jest dla mnie bez znaczenia. Jeśli między nami będą podziały i będziemy sobie skakać do gardeł to Ci na górze bez problemu wprowadzą co będą chcieć.

#23 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6268 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 maj 2023 - 09:19

Wody polskie chcą tym przepisem ,, udowodnić że PZW nie umie zadbać o dzierżawione wody, bo nie umie egzekwować zakazu, czyli ochrony wód i mieć powód do zabierania dzierżaw dla PZW,,
Tym zarządzeniem Wody polskie udowadniają jak szkodzą wędkarzom, chora instytucja, w której tez jest były dyrektor PZW,
...no debile!

 

Chyba nie bardzo wiesz jak wygląda system ochrony wód w naszym kraju. Za tę działkę odpowiedzialne jest państwo i samorządy. PSR jest służbą wojewodów, a SSR starostów. To, że PZW w większości okręgów wzięło na siebie utrzymanie SSR i zatrudnia dodatkowych ludzi, to nie obowiązek, a odpowiedź na bezsilność lub bezradność władz. Tak więc wg Twojego toku myślenia WP udowodnią, że władze wszystkich szczebli są nieudolne i nie potrafią niczego wyegzekwować  :ph34r:


  • jachu i HaDe lubią to

#24 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 26 maj 2023 - 09:53

Abstrahując od tego co piszecie, to dla mnie to bardzo dobry ruch, tylko trzebaby go przeciągnąć na cały rok, bo gdy my - spinningiści dostajemy kolejne zakazy, od długości przynet, przez zakazy polowu na wodach stojących do maja itd., panowie z wąsem, używając tych swoich 4 metrowych lag lowia w najlepsze cały rok, a to sandacze na kukurydze w okresie ochronnym, a to szczupaki na rosówki, nie mówiąc o okoniach, wszystko jak leci dostaje w łeb i do reklamowy.

Proszę nie uogólniać i obrażać. Irytuje mnie jak czytam "panowie z wąsem", "gumofilce" itd. Nawet jeżeli są osoby łowiące na spławik-grunt łamiące przepisy/regulaminy to wśród pozostałych grup nie ma? Pewnie, że są: muszkarze z premedytacją łowiący pstrągi w okresie ich tarła pod przykrywką łowienia lipieni, trolingujący wypasionymi jednostkami na wodach gdzie tego nie wolno robić, kilka kompletów szczupaka lub sandacza w bagażniku auta, stosowanie haków zadziorowych pomimo zakazów, zostawione zwoje plecionek w krzakach i opakowania po przynętach lub uszkodzone przynęty, siaty okoni ... oj można by długo wymieniać. I tu i tu znajdą się tzw. elementy ale nie uogólniajmy. My łowiący na przynęty sztuczne też mamy możliwość wędkowania cały rok (pomimo pewnych ograniczeń). Mucha i jej odmiany, spining i jego odmiany oraz wody płynące.

Wracając do tematu. Zamysł sam w sobie dobry moim zdaniem (dotyczy ograniczenia ilości zanęty).  Ograniczenia wprowadzonego z głową. 1kg zanęty to naprawdę bardzo mało (podejrzewam -  nie doczytałem, że chodzi już o gotową mieszankę tzn. namoczoną). Jeżeli tak, to łowiąc feederem za długo nie powędkujemy - przynajmniej efektywnie. No i stawianie zanęty spożywczej na równi ze szkodliwością gliny czy ziemi to też absurd. Szkoda, bo coraz częściej dało się zauważyć, że wędkarze mieszali glinę/ziemię z zanętą spożywczą i nie stosowali tylko spożywczej. Taki obrazek jeszcze 10-15 lat temu był widywany tylko na MO i wyżej..

Przepis moim zdaniem martwy. Nie wierzę, że wędkarz będzie ważył zanęty ani w to, że kontrolujący to zrobi. Łatwiej takie kontrole przeprowadza się, gdzie jednostką jest litr ale to inna bajka (patrz zawody).

Brak konsultacji z zainteresowanymi (władze okręgów, opiekunowie wód) też wypada słabo.

Już można zauważyć (przynajmniej w okręgu poznańskim), że zawody okręgowe czy kołowe coraz częściej są organizowane na wodach prywatnych. Tam nie ma absurdalnych przepisów a limity owszem są ale wprowadzone z głową. Podobnie się dzieje z wędkowaniem rekreacyjnym. Pisałem o tym w innym temacie. Wśród znajomych już zauważyłem spore odejście od łowisk PZW czy Wód Polskich. Jeżdżą tam, gdzie nie ma bzdurnych przepisów. Z rybami jak wszędzie - różnie :)

Nie chcę straszyć, ale przed nami zapewne zakaz stosowania główek ołowianych i ograniczenia z tworzywami sztucznymi....



#25 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 26 maj 2023 - 12:20

Rozmawiałem dzisiaj z ludźmi z mojego okręgu, sprawa jest jak na razie u prawnika w Warszawie. Więc tak naprawdę nie wiadomo co i jak...



#26 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 26 maj 2023 - 12:24

Z jednej strony mogę nie nęcić, luz. Z drugiej, w kontekście ignorowanych zanieczyszczeń, brzmi śmiesznie.

#27 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 maj 2023 - 13:57

Kto ma tylko podstawową wiedzę z tym co wjeżdża do rzek albo do oczyszczalni i jak to placze bo tu nic do śmiechu nie ma.

#28 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 26 maj 2023 - 21:10

Przed łowiskami komercyjnymi szykuje się dobry sezon, tak trzymać!


Boże jaki paździerz......

#29 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 29 maj 2023 - 19:45

Już to się dzieje. W Okręgu Nadnoteckim na czterech jeziorach i na rzece Wełna od 15 czerwca do 15 września obowiązuje całkowity zakaz nęcenia. W pozostałym okresie 1 kg.na dobę.
Natomiast RZGW Bydgoszcz w obwodach rybackich, które udostępnił do amatorskiego połowu ryb wprowadził ograniczenia stosowania zanęt od 15 czerwca do końca sierpnia.
Stosowanie zanęt spożywczych, pelet i ziaren wraz z dodatkami mineralnymi (ziemie, gliny wędkarskie) ograniczono do 3kg.(łacznie), a robactwo zanętowe do 0,25kg.(w tym kaster, pinka, biały robak, larwy ochotki-jokers, dżdżownice-dendrobeny).

#30 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 29 maj 2023 - 20:06

jak urwe kilka przynet spinningowych to juz bedzie necenie lowiska czy po prostu zwykly podatek od spinningu ? :)