Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciekawa pozycja w sklepie wędkarskim


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 20 maj 2007 - 21:15

@cezorator-nielubie drazniacych tematow,tym bardziej jezeli chodzi o siatki to mnie krew zalewa. :angry:
Zycze tobie milego pobytu i wspanialych okazow.

#22 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad WisÅ‚Ä…
  • ImiÄ™:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 maj 2007 - 21:38

@ TERMOS13 czemu Cię zaskoczyłem, z tymi siatami. W Szwecji widywałem je w większości sklepów. Np w Vaxjo, Ljungby, Kisie Na jeziorach (np. Asnen) czasami jest ich postawione tyle, że nie ma jak pływać.
Nie jestem zwolennikiem odłowów sieciowych, ale to czy sieci zrobią szkodę zależy od woli ludzi.
Pod koniec czerwca bedę niedaleko Kisy i zobaczę czy się coś zmieniło od 2005 r. Wtedy widziałem wyrzucone przez Szweda na gnojownik okonie powyzej 35 cm.
Jak Szwedzi nie zaczną dbac o ryby to za 10 lat będzie podobnie jak u nas.


Dla przeciętnego Szweda okoń, to tak jak dla Polaka jazgarz lub trawianka. To po pierwsze. Po drugie,Jeszcze im się wydaje, że ryby im się prędko nie skończą. :unsure:

#23 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 maj 2007 - 06:14

Dla przeciętnego Szweda okoń, to tak jak dla Polaka jazgarz lub trawianka. To po pierwsze. Po drugie,Jeszcze im się wydaje, że ryby im się prędko nie skończą. :unsure:

Robercie :D
Z moich obserwacji wynika, że większośc Szwedów jada okonie.
Nad tym samym jeziorem (Asunden) jeden Szwed trudniący się półzawodowo rybołóstwem i wędzarnictwem wyrzucał okonie.
Ale pozostali mieszkańcy zabierali okonie, filetowali je i jedli. Takich informacji udzielił nam nasz przesympatyczny gospodarz (Ulf).
A co do losu rybek w Szwecji to już zaobserwowaliśmy spadek pogłowia szczupaka.
Nad Asnen Lidia mówiła, ze drastycznie spadło pogłowie okonia i szczupaków także jest mniej.
Wielką plagą tamtejszych jezior jest sandacz. W Szwecji to obcy gatunek i nie wiedzieć czemu Szwedzi wpuszczają go do swoich jezior. Agrumentem by zarybiać sandaczem jest chyba wyłącznie ekonomia.

Moim zdaniem ryby i pożytki pochodzące z wód trzeba szanować i racjonalnie gospodarować przyrodą. Sposobów na zabicie wód jest wiele, a tak niewiele by je ocalić.


@ TERMOS13 zamykajÄ…c temat siatkarstwa mam pytanie z poza tego tematu.
Czy jako obecny mieszkaniec Skandynawii może wiesz dlaczego Szwedzi tak zasandaczją jeziora ?



#24 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 21 maj 2007 - 18:21

@cezorator-Faktycnie czesto ma sie wrazenie ze sandacz pelni znaczaca role w szwedzkim ekosystemie.Szwedzi wrecz uwielbiaja go lowic i kochaja go jesc.To tez fajna ryba sportowa .
Mysle ze z okoniem jest podobnie.Szczupak ,fakt poglowie w wielu miejscach spadlo drastycznie .Ale tu tez sie zarybia ,calkiem niedawno wypuszczono-
1,2 miljoner gaddyngel släpps ut vid Vastervik
1,2 miljona malego narybku szczupaka blisko vastervik.To bardzo cieszy.
W niedziele bylem na malej wycieczce w Nykoping,tam nie szczupaki a pstragi poszly w sobote do wody ,7000sztuk .
Czy idzie ku bezrybiu :( ???
Pare zdjec z okolicy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a6536db668ae2a0e.h tml
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ed0cba4e080a9bcd.h tml
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4bc250cd39df7161.h tml
A z tym-Czy jako obecny mieszkaniec Skandynawii
Embarassed do emerytury daleko , a wtedy ktos pewnie powie-
jako byly mieszkaniec szwecji-
Embarassed


#25 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 maj 2007 - 18:32

Czy idzie ku bezrybiu :( ???

Bardziej mi chodziło o wyławianie ryb przez Niemców i innych wędkarskich turystów.

#26 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 maj 2007 - 18:44

To chyba jest sklep dla klusownikow...ciekawa pozycja dla takich skurczybykow co Nasze rybcie wylawiaja z ich stawow- :angry:

#27 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 maj 2007 - 18:47

Co do jedzenia ryb- nie jem- dlaczego?
Nie lubie
Nie chce
Szanuje
Hoduje w akwarium morskie
Szacunek
Postanowienie
Przykazanie
Wole soje albo nudle ;)

#28 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 maj 2007 - 18:54

Co do kłósownikow.
Jest ich duzo a zwiazki PZW niekiedy to olewaja choc u Nas ostanio zalapano paru i prawie utopino w stawie...
Kiedys spotaklem w krakach klusola i sprzdalem mu buta w plecy i wpadl do wody a pozniej na gnoja napieprzalem az sasiedzi z blokow wyszli i mnie uspokojali a tego skubanca chcialem pobic dolnkiem Jerka ale szkoda wedziska. Jak poszedl to wyciaglem taka siatke z wody i uwolnilem pare ryb- chyba tam bylo kilka jazgarzy, karas i ze dwa okonie i raki. Ostanio tez zbalazlem sznur od sicie i jak pociaglem i z wody wyszla siec a w sieci szczupaczek i cos tam jeszcze a pozniej przyszedl inny wedkarz i mi pomogl. KÅ‚usownikow wieszac na Plecionce 0,80 i ciagnac przez brzeg stawu...juz ochlonolem...pppsssssss :angry:

#29 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 maj 2007 - 20:35

1,2 miljona malego narybku szczupaka blisko vastervik.To bardzo cieszy.
W niedziele bylem na malej wycieczce w Nykoping,tam nie szczupaki a pstragi poszly w sobote do wody ,7000sztuk .

U nas się więcej zarybia.
Dla porównania Zbiornik Poraj o pow. ok 500 - 550 ha
Narybek szczupaka :600 kg
Narybek letni szczupaka: 52000 szt.
źródło informacji: http://www.pzw.org.p...on.php?ids=1190
Przy powierzchni szkierów liczonej w setkach km kwadratowych 1,2 mln wylęgu szczupaka to wielkośc symboliczna.
A tak dla porównania jeśli chodzi o pstrąga to:
Na niewielki odcinek Warty wpuszczono Å‚Ä…cznie 15 000 + 20 000 szt. narybku.
http://www.pzw.org.p...on.php?ids=1189



#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 22 maj 2007 - 07:32

W Szwecji w sklepach wędkarskich sa sprzedawane sieci i nikomu to nie przeszkadza. Na wielu jeziorach prezy wykupieniu licencji na połów ryb np dozwolone jest:
- postawienie siatki 20 m,
- sznura z 10 hakami
Same narzędzia szkód nie robią tylko w rękach złego człowieka.



Szwecja, to Szwecja. My akurat w tym roku w Szwecji mieliśmy taki przypadek, że gościu jak zobaczył, że łowimy to wpłynął i zagrodził część zatoki sieciami - na naszych oczach, przed nami no i skończyło się łowienie. Cwaniak ustawił sieć dokładnie w miejscu najlepszych brań - później jeszcze pluł w wodę jakby ją czarując - śmieszne co? I to w Szwecji.

Pozdrawiam
Remek

#31 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 22 maj 2007 - 15:17

Remek,

Ale tego jegomoscia rozpracowalismy szybciutko.

Kto to i po co itd :mellow: <_<

Guzu

#32 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 maj 2007 - 15:41

Turystyka wedkarska jest tu na wysokim pozionie.Wedkarze z calego swiata moga przyjechac na ryby.@cezorator a czy to turysta z niemiec czy z chameryki ,kto ma wziasc rybe ten ja wezmie .Wiekszosc przyjezdza z mysla na ryby a nie po ryby.
Tak jak pisal @pitt -800 szczupaka i wszystko do wody .Turysta i turysta .
Zarybianie -zgadzam sie to szczatkowe ilosci i powinno byc tego dozo wiecej.Ba to kropla w morzu .Zarowno u nas jak i tu.
@remek-mogliscie podplynac i grzecznie spytac o co chodzi.Takie zachowanie :wacko: z goscia strony bylo raczej nienamiejscu.

#33 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 maj 2007 - 16:12

@cezorator-adres wyskoczyl mi w trakcie pisania Embarassed,nieznalem go nigdy .Przepraszam .
Ale tak w sumie to swietny pomysl przyjechac i troche z toba polowic w tej pieknej okolicy. :D Reklama dzwignia handlu.


#34 OFFLINE   Bronek

Bronek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 22 maj 2007 - 16:51

Co do kłósownikow.
[..]
Kiedys spotaklem w krakach klusola i sprzdalem mu buta w plecy i wpadl do wody a pozniej na gnoja napieprzalem az sasiedzi z blokow wyszli i mnie uspokojali a tego skubanca chcialem pobic dolnkiem Jerka ale szkoda wedziska. [..]


A potem się obudziłem i po powrocie ze szkoły wszedłem na forum Jerkbait :lol:


#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 22 maj 2007 - 17:48

@remek-mogliscie podplynac i grzecznie spytac o co chodzi.Takie zachowanie :wacko: z goscia strony bylo raczej nienamiejscu.


Pytaliśmy ale on splunął w wodę :D

pozdrawiam
Remek


#36 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 maj 2007 - 18:16

Ale tak w sumie to swietny pomysl przyjechac i troche z toba polowic w tej pieknej okolicy. :D Reklama dzwignia handlu.

Bardzo nam będzie miło, jak nas odwiedzisz. Na priv podam szczegóły gdzie dokładnie będziemy mieszkać. :D
A okolica jest piękna. (byłem tam w 2005 r 3 tygodnie)

#37 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 maj 2007 - 19:03

@remek -niebierz tego do serca -moj dziadek plol zawsze na robaka ,moze ten pan chcial zaczarowac wode .A jak grzecznie nieszlo , to mogliscie-kowica za burte i maly trolling ,poczym udajecie glochoniemych w ciemnych okolarkach .
@cezorator -dziekuje za zaproszenie ,niestety nie jest mi ostatnio dane szkierowanie.Zazdroszcze ekipom pieknych polowow i mozliwosci jakie daja te wody.Nie jest to tez blisko i jak na dzien dzisiejszy ,sprawy osobiste .Rozomiesz mam nadzieje.Nie pozwalaja mi wytoczyc sie dalej niz na wyciagniecie reki. :(
Jeszcze raz dziekuje .

#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 22 maj 2007 - 19:17

@remek -niebierz tego do serca -moj dziadek plol zawsze na robaka ,moze ten pan chcial zaczarowac wode .A jak grzecznie nieszlo , to mogliscie-kowica za burte i maly trolling ,poczym udajecie glochoniemych w ciemnych okolarkach .


No i zaczarował. Po jego splunięciu na całym Syrsan przestały brać ryby. Mówię całkiem serio.

Pozdrawiam
Remek


#39 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSverige

Napisano 22 maj 2007 - 19:47

hej,
a moze on po prostu wyplul snus'a? bo trudno mi inaczej wytlumaczyc takie zachowanie :huh: , nigdy wczesniej sie z czyms takim tu nie spotkalem.
Abborre

#40 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 maj 2007 - 19:53

Mysle ze jak bym obwiesil moja krype polskimi flagami ,tak jak na swieta narodowe to nawet taki akt niewzbodzilby zaiteresowania.Moze daleko od cywilizacji jest troche inaczej.
Albo poprostu byl to snus ,tak jak mowisz @abbore. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych