Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak łowić szczupaki w czerwcu.

brak szczupaków szczupak czerwiec

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pawel1dd1

pawel1dd1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:Martynowicz

Napisano 11 lipiec 2023 - 21:24

Witam ponownie, wziąłem sobie wasze rady, kupiłem trochę przynęt i ruszyłem na płytsze malutkie jeziorko. w 1 dzień udało mi się złapać szczupaka prawie 70 cm (canibal 12,5cm Dirty Roach od raxu po zarzuceniu  powoli zwijałem przy grążęlach) i byłem bardzo happy. Nst dnia wieczorem poszedłem znowu i trafiłem szczupaka 90cm (rzuciłem daleko przed siebie i poczekałem aż przynęta spadnie na dno i powoli zwijałem lekko podszarpując i byłem w szokou że w tak małym zbiorniku może być taka ryba). woda ma  maxymalną głębokość 2.5 metra i bardzo dużo rośliności aktualnie od ponad miesiąca nie mogę tam nic złowić a jestem codziennie wieczorem, i praktycznie cały dzień w sobotę  i niedziele. Próbuję dosłownie na wszystko (blachy alga i gnom, wahadłówki mepps, kanibale, fishuntery, westin shadtezz 12 cm, herring shad 13 cm, wobler SG gravity twitch sr 11.5 cm, wobler westin  p10dr 10cm headlight, jerki,  rzucałem żabami w grążęlach i kanibalami bez obiążenia i jeszcze jakies kopyta relaxa, kupiłem równiez 2 koguty streamer żeby lekko opadały w tej roślinośći i  wszystko uzbroiłem dość lekko, mam również przynęty ciężej uzbrojone którymi również próbowałem i od bardzo dawna nic. Prowadziłem głownie powoli albo dość szybko podszarpując 1x i czasem 2x, ma ktoś jakiś pomysł jak prowadzić? dodam że wiekszość przynęt ma relane kolory. oprócz herring shad 13 cm (golden ambulance oraz  fire tiger). Woda jest taka dość zielona chyba przez to że jest w niej dużo rośliności ale nie jest jakaś super brudna. Z góry dziękuje za wcześniejsze zainteresowanie tematem i rady.



#22 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 12 lipiec 2023 - 07:34

Teraz masz tam ciepłą wodę i szczupaki niechętnie będą żerować. Możesz próbować na przynęty dające silną falę akustyczną, bardziej "żarówiaste" i nietypowe kolory.

Jednak dobrych wyników spodziewaj się w chłodniejszej wodzie a jak tam jest płytko to we wrześniu. 



#23 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 lipiec 2023 - 09:34

Z tego co pamiętam , jak jeszcze częściej ganiałem za szczupakami, latem najlepsze efekty były przed załamaniem pogody( deszczowym frontem).



#24 OFFLINE   pawel1dd1

pawel1dd1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:Martynowicz

Napisano 21 maj 2024 - 14:31

Witam, w tamtym roku trochę próbowałem łowić na większe przynęty i miałem dużo brań na 15cm canibale. W tym roku w maju trafiłem tylko kilka niewymiarowych szczupaków ( na canibale 12.5-15cm) Próbowałem już wielu przynęt i różnych gramów. Zauważyłem w tym roku bardzo dużo drobnicy ( nawet płocie po 20 cm) które ławicami uciekają i czasami są przez długi czas tak ganianie aż wyskakują z wody. Na początku myślałem że to oknonie bo widziałem blisko kładki jak wychodzą i gonią małe rybki. Jeśli ryba tak mocno wyskakuje z wody i są to też większe ryby ( 15-20 cm) to chyba już zerowanie szczupaków? Pytam bo już kilka razy trafiłem takie sytuacje a nic nie mogłem złowić. Może zacząć łowić na przynęty które wyglądają jak płocie? Ale co zrobić żeby przy takiej ilości ryby sprawić aby szczupak zaatakował akurat moja przynętę. Proszę o jakiekolwiek rady i pozdrawiam. Dodam że np na fishuntery 10.5 cm nie mam w ogóle brań a próbowałem na każde możliwe sposoby.

#25 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 21 maj 2024 - 15:26

Witam, w tamtym roku trochę próbowałem łowić na większe przynęty i miałem dużo brań na 15cm canibale. W tym roku w maju trafiłem tylko kilka niewymiarowych szczupaków ( na canibale 12.5-15cm) Próbowałem już wielu przynęt i różnych gramów. Zauważyłem w tym roku bardzo dużo drobnicy ( nawet płocie po 20 cm) które ławicami uciekają i czasami są przez długi czas tak ganianie aż wyskakują z wody. Na początku myślałem że to oknonie bo widziałem blisko kładki jak wychodzą i gonią małe rybki. Jeśli ryba tak mocno wyskakuje z wody i są to też większe ryby ( 15-20 cm) to chyba już zerowanie szczupaków? Pytam bo już kilka razy trafiłem takie sytuacje a nic nie mogłem złowić. Może zacząć łowić na przynęty które wyglądają jak płocie? Ale co zrobić żeby przy takiej ilości ryby sprawić aby szczupak zaatakował akurat moja przynętę. Proszę o jakiekolwiek rady i pozdrawiam. Dodam że np na fishuntery 10.5 cm nie mam w ogóle brań a próbowałem na każde możliwe sposoby.

Przynęta podobna kształtem i kolorami do płoci
Spróbuj prowadzić tak by guma zachowywała się jak ranna rybka.

Fakt, że szczupaki miałem głównie z rzeki jak przyłów, ale tak właśnie bym próbował
Przy brudnej wodzie ciekawa wydaje się też być obrotówka, chyba najlepiej srebrna

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk