Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawa Kołowrotkow Wrocław


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 28 październik 2012 - 10:42

A ta rolka w ogóle się obraca podczas zwijania ??

A że w niektórych modelach kołowrotków rolkę można założyć "odwrotnie" (czyli fizycznie "da się"), to sprawdź i swoją.. :ph34r:

#22 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 28 październik 2012 - 23:31

Ja mam sprawdzić swoja :) ?

#23 OFFLINE   Nebril

Nebril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 29 październik 2012 - 11:26

Korzystałem z tego serwisu ładnych kilka razy - serwis kołowrotów - naprawa przelotki szczytówki itp. i byłem zadowolony. Ostatnio jednak serwisowałem 2 letniego PENA sargusa z wymianą rolki - kołowrotek obecnie praktycznie nie nadaje się do używania - nie wiem tylko czy to wina nowej rolki czy może po porostu jakieś inne zużycie. Chodzi o to że obecnie strasznie skręca żyłkę - przy szybkim prowadzeniu (pod bolka) dosłownie po kilkunastu rzutach żyłka tak się plącze że nie sposób łowić. Sprawdzałem na dwóch różnych żyłkach, rozprostowywałem je itp - nic nie pomaga.

Jak można poradzić sobie z takim młynkiem terez? - do kosza czy coś jeszcze można z niego wydusić?

Czesc, miałem identyczny problem z moim Red Arciem. Kołowrotek w pewnym momencie zaczął niemiłosiernie skręcać żyłkę, rozkręcałem, czyściłem, oliwiłem, ale to nie pomagało. Lożysko działało, rolka kręciła się, wiec problemu upatrywałem w ukształtowaniu się rowka i kołowrotek poszedł na półkę. Jakiś czas poźniej tak się złożyło ze miałem ten kołowrotek jako zapasowy na rybach, kompan z łodki mial identyczny model, wiec przełożyłem rolkę z łożyskiem. Wyszło na to, ze wystarczyło wymienić samo łożysko i kołowrotek działał jak wczesniej. Jestem właśnie po wymianie, łożysko kupiłem na Sikorskiego, bez problemu dopasowali nowe. Teraz czekam na możliwość przetestowania. Postaram się dziś lub jutro napisać czy rzeczywiście rozwiązało to problem. Pozdrawiam

Dodane:
Wymiana łożyska pomogła, problem skrecania zyłki zniknął. Pozdrawiam

Użytkownik Nebril edytował ten post 30 październik 2012 - 08:03


#24 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2012 - 08:17

Zaraz tam spieprzysz... Myślisz, że w tych "serwisach, to nikt nie rozbierał kołowrotka pierwszy raz...?
Spokojnie, powoli i "po kawałku" se rozłożysz, umyjesz (raczej w benzynce), posmarujesz i złożysz, i będzie działało.. :)


Z tą benzynką to radzę uważać jeżeli już to ekstrakcyjna i tylko na elementy metalowe (bo może się co niektóry element z plastyku rozpuścić)

#25 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2012 - 23:14

A ta rolka w ogóle się obraca podczas zwijania ??


U mnie rolka kręci się - ale może jednak coś z nią nie tak (podobnie jak u poprzedniego kolegi)

#26 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 31 październik 2012 - 01:14

Taniej bedzie wymienic rolke niz caly mlyn wiec warto sprawdzic :)

#27 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 listopad 2012 - 13:40

Panowie - Jak dostać rolkę do Pena sargusa - gdzie pytać kogo? Proszę o podpowiedzi

#28 OFFLINE   Nebril

Nebril

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 06 listopad 2012 - 13:38

Jacek, na Twoim miejscu najpierw wymieniłbym samo łożysko. Jest kilka sklepów we Wrocławiu, ze swojej strony mogę polecić Rolimex na Sikorskiego. Weź stare łożysko i na miejscu dopasują Tobie zamiennik, w zależności od ceny często lepszy jakościowo niż jest fabrycznie w kołowrotku. Zakładam, ze jeśli rolka nie jest w jakimś opłakanym stanie, typu wyryty rowek od plecionki itp. sama wymiana łożyska pomoże na opisany problem.

#29 OFFLINE   brown

brown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • Lokalizacjadziki wschód / dziki zachód

Napisano 25 kwiecień 2016 - 20:39

Panowie gdzie we Wrocławiu można przeserwisować kołowrotek? Ew. czy dostanę gdzieś taką plastikową podkładkę, która jest obok łożyska rolki w kabłąku zaubra?
Pzdr

#30 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 25 kwiecień 2016 - 21:29

Przyślij i będziesz miał zrobionego.