Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Redington z Amazon USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Flymania

Flymania

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Da
  • Nazwisko:Ba

Napisano 28 czerwiec 2023 - 15:58

Witam!
Ostatnio natrafiłem na amerykańskiej wersji Amazona na wędki Redingtona w bardzo przystępnych cenach. Mianowicie teoretycznie za wędkę Redington Vice w wersji która mnie interesuje miałoby wyjść z przesyłką 176 dolców. Teoretycznie piszą, że cło i inne opłaty mnie przy kupnie tego kija nie dotyczą. Czy miał ktoś doczynienia z kupnem sprzętu z zzaoceanicznego Amazona? Czy faktycznie jest tak jak piszą i nie czekają mnie żadne niespodzianki w postaci dodatkowych kosztów po dotarciu wędki do Polski?

Z góry dzięki za odpowiedź

#2 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 28 czerwiec 2023 - 20:49

Kupowałem daiwe presso ale kij był wysyłamy do UK dwa lata temu i rzeczywiście żadnych dodatkowych kosztów nie było ale jak jest z wysyłką do Polski.



#3 OFFLINE   Flymania

Flymania

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Da
  • Nazwisko:Ba

Napisano 28 czerwiec 2023 - 20:53

Jeśli by faktycznie tak było, to bym zamawiał bez zastanowienia, póki co trochę się zastanawiam.

#4 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 29 czerwiec 2023 - 08:54

Witam.

To tak nie jest do końca ... na amerykańskim Amazonie, przy cenie końcowej z kosztami przesyłki, informują Cię tylko czy pobierają przy kupnie dodatkowy depozyt, z którego Amazon ewentualnie reguluje za Ciebie wszelkie opłaty celne jeżeli one będą konieczne. Jeżeli ich nie będzie to ten depozyt zosanie Ci potem zwrócony.

W większości przypadków - żeby nie wystraszyć ewentualnego kupującego przed samym kupnem czegoś na Amazonie, to po prostu informują w cenie końcowej że nie pobierają od Ciebie tego depozytu. Ale w żaden sposób nie jest to równoznaczne z tym że nie będziesz musiał zapłacić cła i ewentualnie innych dodatkowych opłat, przy odbiorze przesyłki smile.png

Pozdrawiam.


  • Richi55 i zeralda lubią to

#5 OFFLINE   Flymania

Flymania

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Da
  • Nazwisko:Ba

Napisano 29 czerwiec 2023 - 12:37

Z tego co się orientowałem, to przesyłki o wartości poniżej 150 euro przechodzą bez cła. Teoretycznie kijek wychodzi na styk przeliczając na euro po kursie googlowskim za 147€ nie licząc kosztu przesyłki. Zastanawiam się jeszcze nad vatem. Nawet jeśli byśmy doliczyli VAT plus cło to wychodzi wszystko nadal bardzo korzystnie.:-) Może zaryzykuję i postaram się zakupić wkrótce.:⁠-⁠)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych