Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Całkiem świerzy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Nowy W

Nowy W

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 maj 2007 - 10:57

Troche zapaliłem się wędkarstwem jakiś czas temu. Dość dużo zacząłem chodzić na ryby, różnie, troche na spławik, troche spinningu próbowałem. Wszystko z marnymi efektami. Zwykle mam słomiany zapał więc aż sam sie dziwie bo chodze na ryby ostatnio kilka razy w tygodniu a złapałem w tym roku może 2 ryby i to niewiele większe od haczyka. Jakoś nie zraziłem się jeszcze ale jak widze ludzi którzy naprawde wyciągają koło mnie ryby a ja jak baran siedze i żadnych brań nie mam to sie troche przykro robi :D Doszedłem do wniosku że poprostu nie umiem łowić. No z pustego to i salomon nie naleje. Nie mam skąd brać przykłądu, nie mam nikogo znajomego kto by mnie nauczył łowić. Jak podejde do jakiegoś wędkarza i zagadam to nigdy nieu wiem o czym on do mnie rozmawia :D czarna magia, z resztą dobrze pewnie wiecie że wędkarze rozmowni nie są. Szukałem sporo na internecie ale nic takiego odpowiedniego nei moge znaleść, Wszystkie porady są dla średnio zaawansowanych i jak to czytam to na starcie się zniechęcam widząc nazwy typu gumka, przepon, itp. Dlatego mam wielką prośbę do was. Czy możecie mi powiedzieć skąd mogę nauczyć się łowić? Nie tylko spinningu ale chdozi mi też o spławik. Dobrze sobie z tego zdaję sprawę że nie naucze się z żadnej książki tylko trzeba spędzić X godzin nad wodą ale najpierw trzeba mieć te nieszczęsne podstawy o których tu mówie - zkąd mam wiedzieć jaki grunt ustawić, skąd mam wiedzieć czy łowić blisko krzaków czy nie itp - dla was to pikuś pewnie ale ja naprawde chciałbym się z tym zapoznać. Proszę o polecenie dobrego kursu czy czegoś w tym rodzaju, najlepiej z internetu, mile widzine byłyby też jakiegkolwiek książki o wędkarstwie jeżeli ktoś ma w wersji elektronicznej, od biedy możecie też polecić tradycyjną książkę ale jak mówię, wolałbym coś przez net :D Dziękuję z góry.
(jeszcze dodam że na ryby chodze z przerwami od jakichś 3 lat, i nic)

#2 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 20 maj 2007 - 11:30

Witam kolego na forum moim zdaniem podstawa to praktyka czyli łowienie pod okiem doświadczonego wędkarza. Fachową literaturę to musisz przerobić sam byś wiedział o co chodzi i poznał nazewnictwo. Napisz gdzie mieszkasz ktoś na pewno ci pomoże i spotkacie się na rybach. Ja mieszkam w Poznaiu jeśli mieszkasz w okolicy to nie ma sprawy. Pozdrawiam i życzę sukcesów na rybach głowa do góry.

#3 ONLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 maj 2007 - 11:39

Pisz skąd jesteś i ustawiaj się na ryby :D

#4 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 maj 2007 - 11:46

Witaj na Forum :D

Pytając o to, jak nauczyć się łowić, sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.
Wiedzę o łowieniu ryb zdobywa się praktycznie, najlepiej często spędzając czas nad wodą z wędką w ręku, w necie się nie nauczysz.
W necie, w książkach, czy w prasie szukasz: pomysłów, inspiracji, przydatnych rozwiązań i idziesz próbować nad wodę. Nie da się inaczej.

Kopalnię informacji o spławikowych metodach połowu znajdziesz na www.lakefishing.com.pl, tutaj o spinningu oczywiście :D

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 maj 2007 - 12:25

welcome on board! :D

ps. oczywiscie koledzy maja racje, najlepiej skocz do ksiegarni (albo biblioteki) wez ze dwie ksiazki w stylu 'ABC wedkarstwa', 'spining dla poczatjujacych' albo 'wedkowanie w rzece' i z cala pewnoscia znajdziesz tam ogromny input, nazwenictwo, opisy montazu, sprzetu itd ...
a za jakis czas zaczniesz z nami gadac jak stary :D

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 maj 2007 - 07:38

Cześć i witam na forum,
Najważniejsze to znalezienie odpowiedniej wody, miejscówki i przełamanie sądów o swoim braku szczęścia, czy braku umiejętności. Jak połowisz, to w każdej wodzie będzie Tobie szło. Spróbuj innej wody, innych miejscówek bo np. jeśli chodzi o szczupaka to musisz go znaleźć a później możesz go złowić na puszkę od Red Bulla (nie zapomnij jej zgnieść :D).

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych