Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stradic FM 2023


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
284 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 lipiec 2023 - 21:12

https://www.youtube....h?v=JZuwMvlGrGw


Kiedy będzie u nas dostępny?

#22 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 09 lipiec 2023 - 21:13

teoretycznie miał być od wrze

 

Kiedy będzie u nas dostępny?

Teoretycznie miał być w dostawach na wrzesień....zobaczymy czy tak będzie.


  • Pickerel lubi to

#23 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 lipiec 2023 - 12:03

Według filmiku jest super w odróżnieniu od tego badziewia 19 które robi brody, ma rozwalające się tarcze hamulca i przekładnie z gownometalu 😉


Badziewie to pojęcie w tym przypadku raczej subiektywne... co??? Mam zupełnie odmienne zdanie. Jakoś nie mogę zajechać '19. Było łowione mocno na słonym - Bałtyk, Fiordy norweskie a teraz Ocean. Wymieniłem kilka elementów przekładni (działających!), żeby mniej terkotało 😜 Sól jest testerem najlepszym, co to warte. Bdb dobry kołowrotek a ten nowy pewnie jeszcze lepszy 👍🎣🌊
  • Polspin i Tom Rob lubią to

#24 OFFLINE   Jabberwokie

Jabberwokie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 10 lipiec 2023 - 14:39

Badziewie to pojęcie w tym przypadku raczej subiektywne... co??? Mam zupełnie odmienne zdanie. Jakoś nie mogę zajechać '19. Było łowione mocno na słonym - Bałtyk, Fiordy norweskie a teraz Ocean. Wymieniłem kilka elementów przekładni (działających!), żeby mniej terkotało Sól jest testerem najlepszym, co to warte. Bdb dobry kołowrotek a ten nowy pewnie jeszcze lepszy

Koledze chyba chodziło o wrażenie, jakie można odnieść z filmu porównującego Stradica 19 z tym nowym ;) Też zresztą miałem podobne: ten poprzedni przy nowym to jakiś badziew, albo nowy to prawie Stella :rolleyes:



#25 OFFLINE   HutaGryfia

HutaGryfia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 lipiec 2023 - 16:13

Ceny będą normalne, właściwie zbliżone do tych co są teraz....rozmiaru w dystrybucji EU:
1000 1000 HG C2000S C2000 HG C2500S 2500 2500 HG 2500S 2500S HG C3000 C3000 HG C3000 XG 4000 4000M HG 4000 XG C5000 XG

Z tego co rozumiem, "hybrydy" 3000 nie będzie na Eu?
  • 19john92 lubi to

#26 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 10 lipiec 2023 - 20:42

Z tego co rozumiem, "hybrydy" 3000 nie będzie na Eu?

no cóż..."mądre głowy" w Holandii nie wędkują widać i takie decyzje to norma od wielu lat :(



#27 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 lipiec 2023 - 20:51

A to nie jest tak że to są modele JDM które z założenia nie są przeznaczone do "masowego" eksportu?

#28 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 10 lipiec 2023 - 20:56

A to nie jest tak że to są modele JDM które z założenia nie są przeznaczone do "masowego" eksportu?

raczej aktualnie od iluś tam lat każdy dystrybutor na dany region świata może wybierać z oferty to co chce sprzedawać....moim zdanie w wielu przypadkach to porażka..bo zamiast iść w rozsądne rozmiary i propozycje to stosuje się np w jednym rozmiarze wielkotnośc tego samego praktycznie modelu...np 2500, 2500HG, 2500S, 2500SHG, C3000, C3000HG, C3000MHG, C3000XG...8 typów w jednym rozmiarze to nikomu nie jest potrzebne :)



#29 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1008 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 lipiec 2023 - 21:27

Koledze chyba chodziło o wrażenie, jakie można odnieść z filmu porównującego Stradica 19 z tym nowym ;) Też zresztą miałem podobne: ten poprzedni przy nowym to jakiś badziew, albo nowy to prawie Stella :rolleyes:


Dokładnie o to mi chodziło
Filmik w stylu .....zrobiliśmy badziewie, sprzedaliśmy xxxx szt ale teraz to już będzie pożądny kołowrotek.
  • popper, Zielony i zorroo85 lubią to

#30 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 11 lipiec 2023 - 18:16

Koledze chyba chodziło o wrażenie, jakie można odnieść z filmu porównującego Stradica 19 z tym nowym ;) Też zresztą miałem podobne: ten poprzedni przy nowym to jakiś badziew, albo nowy to prawie Stella :rolleyes:

Tak też myślę - w sumie shimano jedzie po 19 ' jak bo burej su..e - w sumie nie wiem czemu bo oram 4000 jak tylko się da i działa i to działa dobrze.

Wejdzie na rynek na jesieni to będą testy - może faktycznie będzie laleczka i jakoś super premium - jak w podobnej cenie to tylko się cieszyć. 

Choć za wiele zmian tam nie widzę poważnych poza przekładnią. Reszta to już w mojej ocenie marketing przez duże M. Zastanawiam mnie jeszcze realnie czy ktoś ma problem z "brodami" bo ja tego nie zauważyłem w ogóle.


Użytkownik zorroo85 edytował ten post 11 lipiec 2023 - 18:19

  • saitt i Tom Rob lubią to

#31 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 15 lipiec 2023 - 11:52

O ile wprowadzanie sprawdzonych rozwiązań z modeli droższych do tych tańszych może tylko cieszyć, to zastanawiam się, jaki skutek może mieć strategia marketingowa Shimano, ujawniająca własne błędy i niedostatki poprzedniego modelu. Który to przed czterema laty został uznany za niemal genialny (do sprawdzenia, filmiki dostępne na YT) Z niecierpliwością będę czekać na ich filmik reklamowy kolejnego Stradica. Wytykający grzeszki FM. :) Trochę jakby podcinanie gałęzi, na której się siedzi?  Na razie trzeba przyznać, że ta złotawa przekładnia FM, jak zauważył zorroo85-jedyna zauważalna istotna zmiana, dodaje kołowrotkowi niewątpliwego prestiżu. ;)



#32 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 lipiec 2023 - 12:01

No to nie postanie nic innego jak kupić tę przekładnię i wsadzić do fl 😉
  • Fatso i woblery L.E. lubią to

#33 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 15 lipiec 2023 - 13:13

O ile wprowadzanie sprawdzonych rozwiązań z modeli droższych do tych tańszych może tylko cieszyć, to zastanawiam się, jaki skutek może mieć strategia marketingowa Shimano, ujawniająca własne błędy i niedostatki poprzedniego modelu. Który to przed czterema laty został uznany za niemal genialny (do sprawdzenia, filmiki dostępne na YT) Z niecierpliwością będę czekać na ich filmik reklamowy kolejnego Stradica. Wytykający grzeszki FM. :) Trochę jakby podcinanie gałęzi, na której się siedzi? Na razie trzeba przyznać, że ta złotawa przekładnia FM, jak zauważył zorroo85-jedyna zauważalna istotna zmiana, dodaje kołowrotkowi niewątpliwego prestiżu. ;)

Watpie w to, ze przekladnia w stradicu FM bedzie „złotawa”. Zerknij uwaznie na filmik ktory dodal Mefistofishing w pierwszym poscie (1:42 min u gory drobnym druczkiem)

Pozdrawiam :)

Użytkownik hose4ras edytował ten post 15 lipiec 2023 - 13:13


#34 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 lipiec 2023 - 14:07

No to nie postanie nic innego jak kupić tę przekładnię i wsadzić do fl

Już nad tym myślałem ale chyba się nie oplaca

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#35 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 15 lipiec 2023 - 14:10

Cholerka, faktycznie. Teraz już trzeba uważać na te odnośniki drobnym drukiem nie tylko w przypadku umów z bankami. :D Wypada poczekać do czasu ukazania się jakiegoś filmiku z rozbiórki Stradica FM na YT. Bo może się okazać, że takich kwiatków jednak oddalających FM od tej wymarzonej przez niektórych budżetowej Stelli będzie więcej. Ciekawe, czy przynajmniej nie włożyli łożyska kulkowego w śrubę mocującą rotor?


Użytkownik jachu edytował ten post 15 lipiec 2023 - 14:12

  • hose4ras lubi to

#36 OFFLINE   tetsu

tetsu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 23 sierpień 2023 - 05:14

Filmik pokazujący różnice między FM a FL szkoda, że nie po angielsku ale popatrzeć zawsze można i samemu złapać różnice. Przekładnia czarnuch ale szersze zęby na kole zębatym i chyba łożyskowana nakrętka rotora.


Użytkownik tetsu edytował ten post 23 sierpień 2023 - 05:14

  • Pluszszcz, DumFish i Sebulba lubią to

#37 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 26 sierpień 2023 - 10:00

Nie ma wolnej oscylacji czy mi się zdaje?

#38 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 26 sierpień 2023 - 11:33

Filmik pokazujący różnice między FM a FL szkoda, że nie po angielsku ale popatrzeć zawsze można i samemu złapać różnice. Przekładnia czarnuch ale szersze zęby na kole zębatym i chyba łożyskowana nakrętka rotora.

Nie wiem, moze zle Cie zrozumialem Przeciez mozna ustawic jezyk   angielski, tak samo polski Jak i inne Oczywiscie mowie o napisach


Użytkownik adam 13 edytował ten post 26 sierpień 2023 - 11:35


#39 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 26 sierpień 2023 - 19:35

Taki filmik znalazlemhttps://www.youtube....h?v=q2bf2fq0PM8


  • Jedras65 lubi to

#40 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 02 wrzesień 2023 - 06:30

Hejka

Mam stradica 1000 FL jaki model będzie ciut większy FM:

C2000 czy 2500 ?


Użytkownik Marcin70 edytował ten post 02 wrzesień 2023 - 06:31