Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 24 luty 2019 - 13:20

Takie same. Palcowo ;)


  • Alexspin i intoxication lubią to

#2222 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 luty 2019 - 13:56

Porównywałem obie w tym samym rozmiarze: 0.4 (kurczę, mogło to być nawet 0,6 nie prowadzę pamiętnika a na swoje usprawiedliwienie mogę dodać, że Egi bardzo cienka w tych rozmiarach) :)
Sorrki za niejasną wypowiedź.

Nie ma problemu ;) jak potestujesz to daj znać jak się sprawdziła - ja zakochany jestem w egi, ale technika idzie do przodu więc kto wie...

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

#2223 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 24 luty 2019 - 15:24

Ja też jestem zakochany w egi i na pewniaka wpisałem egi metal 6lb a tu zonk...

#2224 OFFLINE   ZielonyBanita

ZielonyBanita

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaEstewua
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rybostomos

Napisano 24 luty 2019 - 20:24

Witam panowie wybaczcie że się w trące w dyskusje znalazłem wątek nt plecionek, pewnie temat był poruszany wielokrotnie ale czy mógł mi ktoś doradzić zakup plecionki pod okonia? Łowiłem dotychczas na żyłkę więc nie mam obeznania z pletkami,dodam że mój budżet to 100zł. Łowie lekko główkami max do 5 g kijaszka mam 2-10g CW. Z góry dziękuję


  • Bartek_C lubi to

#2225 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 luty 2019 - 20:27

Witam panowie wybaczcie że się w trące w dyskusje znalazłem wątek nt plecionek, pewnie temat był poruszany wielokrotnie ale czy mógł mi ktoś doradzić zakup plecionki pod okonia? Łowiłem dotychczas na żyłkę więc nie mam obeznania z pletkami,dodam że mój budżet to 100zł. Łowie lekko główkami max do 5 g kijaszka mam 2-10g CW. Z góry dziękuję

Ja ze swojej strony polecę Ygk egi metal 0,4 pe - znajdziesz w granicach 80 PLN na alledrogo. Łowię od dwóch sezonów i dla mnie na chwilę obecną rewelacyjna cena do jakości. Przede wszystkim jest cienka i wytrzymała.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#2226 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 luty 2019 - 20:28

Weź zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj np. post nad swoim. EGI Metal, MC, JMC.


Użytkownik luk_gda edytował ten post 24 luty 2019 - 20:28

  • strary lubi to

#2227 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 luty 2019 - 05:46

Witam panowie wybaczcie że się w trące w dyskusje znalazłem wątek nt plecionek, pewnie temat był poruszany wielokrotnie ale czy mógł mi ktoś doradzić zakup plecionki pod okonia? Łowiłem dotychczas na żyłkę więc nie mam obeznania z pletkami,dodam że mój budżet to 100zł. Łowie lekko główkami max do 5 g kijaszka mam 2-10g CW. Z góry dziękuję

https://allegro.pl/o...egro&bi_m=reco

 

https://allegro.pl/o...150m-6810074924



#2228 OFFLINE   ZielonyBanita

ZielonyBanita

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaEstewua
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rybostomos

Napisano 25 luty 2019 - 14:29

Dzieki panowie za pomoc pozdrawiam

#2229 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 01 marzec 2019 - 17:22

Macalem majora 0.3 6lb ( oznaczony jako 0.06). Na 1 rzut palca niteczka ... Wydaje się sporo cieńszy niż egi metal 0.4 8lb :o . Jak moja 4 letnia córka zobaczyła różowy kolor to od razu chciała dotknąć :) - może jest to sporo aby zachęcić córki do łowienia :)

#2230 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 02 marzec 2019 - 16:39

Macalem majora 0.3 6lb ( oznaczony jako 0.06). Na 1 rzut palca niteczka ... Wydaje się sporo cieńszy niż egi metal 0.4 8lb :o . Jak moja 4 letnia córka zobaczyła różowy kolor to od razu chciała dotknąć :) - może jest to sporo aby zachęcić córki do łowienia :)

Kupilem jakiś czas temu wszystko fajnie ale na kazdym niemal zaczepie strzelała 1/3 , 1/2 odleglści od zaczepu , nie polecam.



#2231 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 22:07

Do wszystkich mikro plecionek trzeba stosować przypon znacznie słabszy niż wytrzymałość plecionki bo właśnie tak się dzieje.


  • malinabar, eRKa i Alexspin lubią to

#2232 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 03 marzec 2019 - 08:10

A do takiego majora 6lb jaka grubość fc powinin m zastosować ? Czy szukać np jakiś 5lb po prostu ?
Do ykg 8lb stosowałem fc 0.21 ( dużo małych szczupaków ) i zawsze strzelała na węźle fc -pletka . Co do obcinek to jedna na kilkanaście ryb się zdarzała .

#2233 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 03 marzec 2019 - 09:54

Igor , a dlaczego nie zastosować shock leader'a z żyłeczki 0,16 na przykład ? Musi być fluoro ? Do takich linek 6-8 lb stosuję przypon z mono- po prostu .


  • popper, Tom Rob i eRKa lubią to

#2234 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 14:49

Ja dobieram metodą prób jadąc od najcieńszej żyłki przyponowej  do takiej która już zrywa plecionkę. Trzeba to zrobić "w łapach"  bo na wodzie to różnie bywa i jak za mocny przypon to cały odcinek plecionki od przynęty do kołowrotka trzeba wywalić bo traci wytrzymałość po takim siłowym zerwaniu i pęka gdzie popadnie. Oczywiście mam na myśli te tycityci plecionki.

FC przy takich wytrzymałościach nie chroni przed szczupakiem a jest grubaśny w porównaniu do żyłki i okonki czasem kapryszą, że za gruby ;)


  • Tom Rob, eRKa i intoxication lubią to

#2235 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 03 marzec 2019 - 15:34

Dzięki ,poczytam o tym co mówicie .
Zdarzało się kilkukrotnie , że cała guma była połknięta a obcinki nie było więc jakoś wierzę w fc . Co prawda później byl do skrócenia bo było czuć w palcach , że jest po prostu pogryziony .

#2236 OFFLINE   Funky

Funky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 marzec 2019 - 12:12

Witam szanownych kolegow. Potrzebuje kupic plecionke do avida 17 lb pod kontem bolen , sandacz , szczupak. Lowienie 50/50 guma w opadzie 10-25 gram , woblery boleniowe , sandaczowe etc... raczej 4 sploty w cenie do 100 złotych za 150 mb . Co byście polecali? Byle nie jakis gruby sznurek.

#2237 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 05 marzec 2019 - 12:30

kup saratoge 8x z ali 10lb koniecznie biala a bedziesz  chcial jeszcze za 2 ,3 lata



#2238 OFFLINE   mariusssz

mariusssz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 marzec 2019 - 08:18

kup saratoge 8x z ali 10lb koniecznie biala a bedziesz chcial jeszcze za 2 ,3 lata


Dlaczego koniecznie biała?

#2239 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 marzec 2019 - 08:22

kup saratoge 8x z ali 10lb koniecznie biala a bedziesz  chcial jeszcze za 2 ,3 lata

 

Nie ciągnie wody ?



#2240 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 06 marzec 2019 - 08:48

Bo z testowanych mi kolorow uwazam ze biala jest najpewniejsza i bez chemi. Nie zauwazylem zeby pila wode i jest jedyna z niewielu ktora potrafie miec na mlynku po 2 , 3 sezony a nie jestem nad woda raz w tygodniu. Nigdy nie zawiodla nigdy nie strzelila w miejscu innym niz wezel. Dlatego z czystym sumieniem polecam. Uzywam do boleni szxzupakow i sandaczy. Lowilem bia rowniez dorsze czarniaki lisosie palie pstragi lipienie i inne kropki. Jestem z nia od 8lat niezmiennie. Tylko do ul uzywam innych linek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    MARIUSZ 69