Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4406 odpowiedzi w tym temacie

#1981 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 kwiecień 2018 - 18:16

ma ktoś ?

 

http://www.sunline.c...reerhighx6.html


  • bamm lubi to

#1982 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 maj 2018 - 09:24

CD testów w piątek Dragon Magnum 4X fluo 0,08 (wędzisko Pinnacle Vision T 6' 7-21g + Tatula CT100HSL z płytką szpulą, Sulejowskie-betony, lekki boczny wiatr). Przynęty 6-25g,odległości rzutów 20-30m. Plecionka bez zarzutu. Niestety bez ryb (nie tylko ja, 4 spinningistów i dwóch odległościowców również bez ryby).

 

Jedyna ryba jaką widziałem, to dryfujący martwy szczupak około 40cm...

041277c7d41730b6med.jpg :( :( :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 maj 2018 - 09:34


#1983 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 12 maj 2018 - 05:55

Czy ktoś miał styczność i doświadczenia z plecionkami ROBINSON?

http://robinson.pl/p...tom-spin-green/

http://robinson.pl/p...tan-power-gax4/



#1984 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2018 - 08:37

Miałem Alex pewną "styczność" jak znajomy wyrzucił taką pletkę razem ze szpulą ;)
  • Paweł J, Voiteh i Alexspin lubią to

#1985 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 13 maj 2018 - 21:51

Czy ktoś miał styczność i doświadczenia z plecionkami ROBINSON?

http://robinson.pl/p...tom-spin-green/

http://robinson.pl/p...tan-power-gax4/

Od początku tego sezonu intensywnie użytkuje prawie codziennie titana 008 , dosc cienka i nie tasiemkowata. Rzuty bardzo dalekie dobrze zawiazana trzyma fajnie. Na szybko do łowienia jak najbardziej ok , lowie srednio 6 dni w tygodniu po pare godzin i zaczelem zauwazac lekie strzępienie. myślę ze za te cene mega fajnie , i jak bedzie trzeba kupie kolejny raz za ok 2 miesięcy, phantoma nie mialem ale jestem ciekaw opini.



#1986 OFFLINE   alphard28

alphard28

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaNysa
  • Imię:Patryk

Napisano 14 maj 2018 - 09:58

BERKLEY WHIPLASH 8 - używał ktoś tej plecionki ? nie jest mocno przegrubiona, bo parametry ma całkiem niezłe.. 

• Średnica : 0,16mm

• Wytrzymałość : 20,80kg



#1987 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1622 postów

Napisano 14 maj 2018 - 15:25

Parametry to kosmos. Jeśli nie jest przegrubiona to wytrzyma max 7 kg i to też będzie bardzo dobry wynik
Tomek
  • Rebel64 lubi to

#1988 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 14 maj 2018 - 16:33

Kiedyś Łiplasze były opisywane tak, że to wytrzymałość była bliska podanej na opakowaniu, ale "średnicę" trzeba było pomnożyć przez 2 i dodać jeszcze trochę...

Swoją drogą to chore, że w przypadku linek wędkarskich (tak plecionek jak i mono) w ogromnej większości parametry są przekłamane i trzeba albo zaryzykować i sprawdzić samemu albo pytać ludzi którzy już daną linkę używali. Przecież to jawne kłamstwo i oszukiwanie konsumentów!
Szczególnie wk..a mnie podawanie na pudełku "potencjalnej maksymalnej masy ryby" co niby jest opisane ale w taki sposób, że połowa kupujących myśli że to wytrzymałość linki a śmiem twierdzić, że wprowadzani w błąd są celowo i świadomie.
  • kostom63, homax i eRKa lubią to

#1989 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1744 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 14 maj 2018 - 17:14

Czy ktoś miał styczność i doświadczenia z plecionkami ROBINSON?

http://robinson.pl/p...tom-spin-green/

http://robinson.pl/p...tan-power-gax4/

Cześć Alek, Phantoma  w kolorze green mam na dwóch multikach. 0,06 na Scorpionie 1001 i 0,15 na Tatuli Type R. Idzie teraz trzeci sezon. Są bardzo dobre. Ja nie narzekam. Co prawda rzadko łowię w rzekach, ale np. ostatnio na Bzurze na zaczepach puszczał przypon, linka wytrzymywała. Mają to coś, co lubię w plecionkach. Nie kleszczą się na szpuli, są trwałe i trzymają wytrzymałość. To dobre linki w dobrej cenie. Miałem Strena 6 lb. Kleszczył się na szpuli, blokował rzuty. Robinson o niebo lepszy. Żeby nie było, uważam Strena za bardzo dobrą linkę ale przy grubszych rozmiarach. Wiem Alek, iż raczej łowisz multikiem lekko i do takiego łowienia z całą odpowiedzialnością tę linkę Ci polecam. :)Z naszej krajowej dystrybucji świetna jest też Dragon Jiggin Braid. 0,18 zaczyna u mnie już 4 sezon na 20lb Batsonie. Chodziła na trzech młynkach. Daiwa Procaster, Luna 203L a teraz na Shimano Metanium XT 2005. Targała wszystkie rodzaje przynęt o masie do 60 g.


Użytkownik Novis edytował ten post 14 maj 2018 - 17:22

  • strary i Alexspin lubią to

#1990 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 maj 2018 - 17:41

............
Szczególnie wk..a mnie podawanie na pudełku "potencjalnej maksymalnej masy ryby" co niby jest opisane ale w taki sposób, że połowa kupujących myśli że to wytrzymałość linki a śmiem twierdzić, że wprowadzani w błąd są celowo i świadomie.

Alexspin podawał wyżej link do linek Robinsona- a tam jeszcze lepszy bajer  :lol: przy danych wytrzymałościowych:

 

 

** maksymalna waga holowanej ryby zależy od umiejętności wędkarza

Czyli widzisz: nie ważna moc linki a umiejętności :doh:


  • Alexspin lubi to

#1991 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 maj 2018 - 06:13

Podpytałem na innym forum, w prywatnej rozmowie przedstawiciela Robina. Ponieważ potrafię czytać "między wierszami", nie skuszę się na te plecionki. ;)



#1992 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 15 maj 2018 - 06:59

I masz rację. Miałem taki krótki etap gdy chodziłem za sumem na lokalnym stawie. Miałem nawiniętą plecionkę Robinsona a dokładnie ich brandu Good Fish Black Spider 0.4... :D wyglądała jak sznurek, strzępiła się jak sznurek. Suma nie złowiłem, a sznurek zostawiłem. Może się przyda do jakiegoś "survivalu" :)


  • Alexspin lubi to

#1993 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 22 maj 2018 - 19:05

Może ktoś używał Spiderwire dura-4 braid? Zamówiłem w ciemno pod mocniejsze łowienie.Cena niska więc nie oczekuje zbyt wiele ale może nie będzie tragedii.

Plecionke przetestowałem. Miękka jest,brody się nie robią.Przekrój względnie okrągły.Mocna jest i co najważniejsze nie strzępi się nawet na kamieniach.Polecam bo względem ceny naprawdę jest bardzo dobrej jakości.



#1994 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 maj 2018 - 06:30

Czy ktoś miał styczność z takim http://allegro.pl/pl...7302468298.html wynalazkiem? Opakowanie stylizowane na Power Pro, cena przerażająco niska...



#1995 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 14:49

Mam takie pytanie, czy linka Varivas High Grande PE x4 1,2 będzie odpowiednia do MHX P904-2? Opisany 8-15 LB.

#1996 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1622 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 14:56

Cześć, tak będzie w sam raz

#1997 OFFLINE   Nemeryn

Nemeryn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2018 - 12:10

Hej koledzy

 

mam nadzieje że pomożecie, na dniach stanę się szczęśliwym posiadaczem Phenixa SP 962 Ul(cw.4-16,line rating 2-10lb), będzie to pierwszy mój "lekki" spinning- inne kije do co najmniej 30 gr.

 

Wchodzę więc z dużym optymizmem na teren mi całkowicie nieznany, wczoraj wieczorem jednak zorientowałem, sie że po pierwsze, nie wiem czym kręcić( to udało mi sie rozwiązać a przynajmniej tak myślę-Ryobi Zauber ze szpulą 3000), to totalnie nie wiem co na to nawinąć. Głownem celem jest duża rzeka,wędkę mam zamiar stosować wszędzie, i na wszelkie gatunki ryb od klenia po sandacza na lekko. Jako że lekkość sugeruje teren kleniowo-boleniowy- a wcześniej nigdy nie nastawiałem sie na takie łowy, prosiłbym bardziej doświadczonych kolegów o rady.

 

Wybrałem sobie Powers Strike 10lb białą, ale ze względu że byłaby to już nie pierwsza pletka w tym roku to nie chciałbym wydawać ponad 100+ na nią. Więc czekam na propozycje bardziej doświadczonych kolegów.Na cięższym zestawie użytkuje 0,15lb JMC Adventure 8braid.


Użytkownik Nemeryn edytował ten post 25 czerwiec 2018 - 12:16


#1998 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 czerwiec 2018 - 06:46

Jeśli chodzi o "pletkę" to nie potrafię Ci doradzić, bo nawet nie wiem co to jest, ale gdybyś chciał nawinąć na kołowrotek plecionkę, to zerknij na KAMATSU Techron Olive Green. Moim zdaniem i z mojego doświadczenia ta plecionka dorównuje okrzyczanej i przereklamowanej Power Pro, a jest od niej znacznie tańsza.

Powodzenia w połowach. :)


  • godski lubi to

#1999 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 27 czerwiec 2018 - 06:54

Witam, chłopaki co polecicie do sumowego spiningu? Miałem spiderwire, miękka i wytrzymała ale łatwo ulegała urazom nawet przy strzelaniu strzępiła się od rękawicy. Macie jakieś sprawdzone typy?

#2000 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1463 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 27 czerwiec 2018 - 07:06

Witam, chłopaki co polecicie do sumowego spiningu? Miałem spiderwire, miękka i wytrzymała ale łatwo ulegała urazom nawet przy strzelaniu strzępiła się od rękawicy. Macie jakieś sprawdzone typy?

 

power stricke 50 lb  . Życzę powodzenia przy próbie zerwania :D :D


  • kostom63 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych