Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4406 odpowiedzi w tym temacie

#2061 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4562 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 sierpień 2018 - 10:04

Panowie prawda jest taka co już wielokrotnie zostało napisane, że jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki. Ja jak mam piniądz to kupuję egi metal. Jak nie mam to mikado nihonto octa braid, a jak mam sporo czasu to wcześniej kupuję sprawdzone przez Tomka chińskie plecionki. Zamierzam też sprawdzić polecanego varivasa 4 splotowego. Mogę też dodać, iż duel 8 splotowy to dość delikatna linka raczej na czyste i bez zaczepowe wody. U mnie z racji masy roślinności kiepsko się sprawdziła.


  • Alexspin lubi to

#2062 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 24 sierpień 2018 - 09:19

może dlatego, że podawanie wytrzymałości "na węźle" to kompleta bzdura metodologiczna ... ?

Musieli by testować z różnymi węzłami i dla każdego inną wartość podawać... To by był mętlik  :)


  • jachu, HaDe i coma lubią to

#2063 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:15

Bez przesady, wystarczy żeby podawali wytrzymałość na chyba najpopularniejszym węźle jakim jest Palomar i chwatit…

 

Ps

Ewentualnie niech piszą uczciwie, że jest to wartość dla wytrzymałości liniowej.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 24 sierpień 2018 - 10:17

  • HaDe lubi to

#2064 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:20

Bez problemu mogę zawiązać ten sam typ węzła w sposób, który da znacznie różną wytrzymałość
  • HaDe, coma i przemo_w lubią to

#2065 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:42

Bez problemu mogę zawiązać ten sam typ węzła w sposób, który da znacznie różną wytrzymałość

Ja też.

Źle zawiązany węzeł zawsze będzie słabszy od prawidłowego wiązania. Uważam za najmocniejszy Trilene modyfikowany, ale jeśli zwoje będą zachodziły na siebie, lub nie będą równoległe, traci na wytrzymałości nawet 50%.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 24 sierpień 2018 - 10:43


#2066 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:44

To już tak trochę po aptekarsku. To nie laboratorium przecież. Myślę, że świadomie będziesz dążył do jak najstaranniejszego zawiązanego węzła. Niedoszacowanie wytrzymałości pozwala na znaczne ograniczenie błędu człowieka. Ile faktycznie może znieść plecionka opisana liniowo ze źle zawiązanym węzłem?

 

Jam chłop prosty. W praktyce Spiderwire Dura Silk 10 lb potrafiła rozgiąć hak 4/0 na zaczepie. 15 lb to już moc. Debiut z Varivasem 13 lb zakończył się odstrzałem, generalnie po dwóch wyjściach nad wodę wylądował w koszu. Może był już zużyty, stary - nie wiem. Wiem, że jak do tej pory PP, Stren, Spiderwire nie przysporzył mi niespodzianek. Tylko, że nie wiedzieć czemu są "przegrubione".


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 24 sierpień 2018 - 10:54


#2067 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:51

już nie ważne ... :)


  • xyzzvpc lubi to

#2068 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:59

To też zależy jaka. MOMOI Lure Soul PE 0.10 na pewno wytrzyma około 70% tego co opisane (4,1kg/9lb), natomiast mam poważne wątpliwości czy MIKADO Octa Braid 0,10 wytrzymałaby choćby 30% tego co opisano (7,75kg).

 

Ps

Nie ma się o co sprzeczać, dyskusja akademicka, bo nikt tego nie sprawdzi... ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 24 sierpień 2018 - 11:02

  • HaDe lubi to

#2069 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:04

już nie ważne ... :)

Właśnie, że ważne, bo Twoje podejście do wytrzymałości pozwoliło mi popatrzeć na temat wytrzymałości linek z jeszcze innej strony  :good:


  • Alexspin lubi to

#2070 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:08

To już tak trochę po aptekarsku. To nie laboratorium przecież. Myślę, że świadomie będziesz dążył do jak najstaranniejszego zawiązanego węzła. Niedoszacowanie wytrzymałości pozwala na znaczne ograniczenie błędu człowieka. Ile faktycznie może znieść plecionka opisana liniowo ze źle zawiązanym węzłem?

 

Jam chłop prosty. W praktyce Spiderwire Dura Silk 10 lb potrafiła rozgiąć hak 4/0 na zaczepie. 15 lb to już moc. Debiut z Varivasem 13 lb zakończył się odstrzałem, generalnie po dwóch wyjściach nad wodę wylądował w koszu. Może był już zużyty, stary - nie wiem. Wiem, że jak do tej pory PP, Stren, Spiderwire nie przysporzył mi niespodzianek. Tylko, że nie wiedzieć czemu są "przegrubione".

Pewnie gdyby nie były przegrubione też by podzieliły los Varivasa.



#2071 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:19

Zapewne nie, bo byłyby proporcjonalnie mocniejsze i tak samo grube jak te "przegrubione". Wszystko zależy od - tak jak Kamil napisał -  przyjętej metodologii.


  • Alexspin lubi to

#2072 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 24 sierpień 2018 - 12:40

 

 

Ps

Nie ma się o co sprzeczać, dyskusja akademicka, bo nikt tego nie sprawdzi... ;)

Hmmm... w robocie mam maszynę do badania siły zrywającej, sprawdzę jakby zamocować plecionkę i czy dało by radę sprawdzić.


  • strary i coma lubią to

#2073 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1622 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 15:05

Hmmm... w robocie mam maszynę do badania siły zrywającej, sprawdzę jakby zamocować plecionkę i czy dało by radę sprawdzić.

Cześć, ze dwa trzy lata temu jeden z kolegów zerwał kilka linek na takim profesjonalnym urządzeniu. Podał wyniki i potem przepadł. Były podobne do tego co osiągamy na wagach wędkarskich. Ale gdybyś te testy robił i miał taką możliwość to ciekaw jestem jakie wartości osiągniesz ze względu na szybkość wzrastającej siły. Po iluś tam testach plecionek moim zdaniem plecionki są "kruche" tzn szybko narastające obciążenie zerwie szybciej linkę niż powoli narastające. Więc do plecionek wcale nie powinniśmy używać twardych kijów tylko bardziej miękkie. A jeśli kij twardy to plecionka grubsza. To takie przemyślenia po ostatnich paru testów mi się nasunęło. Oczywiście może być tak że te kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów plecionki na tyle amortyzuje strzał zacięcia , że ten fakt można pominąć
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 24 sierpień 2018 - 15:09


#2074 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 24 sierpień 2018 - 15:52

Jest jeszcze hamulec w kołowrotku.Jezeli nie jest zakręcony na beton to też zamortyzuje siłę zaciecia.
  • kostom63, Alexspin i Subaru xv lubią to

#2075 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 25 sierpień 2018 - 09:30

Jam chłop prosty. W praktyce Spiderwire Dura Silk 10 lb potrafiła rozgiąć hak 4/0 na zaczepie. 15 lb to już moc. Debiut z Varivasem 13 lb zakończył się odstrzałem, generalnie po dwóch wyjściach nad wodę wylądował w koszu. Może był już zużyty, stary - nie wiem. Wiem, że jak do tej pory PP, Stren, Spiderwire nie przysporzył mi niespodzianek. Tylko, że nie wiedzieć czemu są "przegrubione".


Gdzieś na amerykańskim forum widziałem poradę, by przy wybórze japońskiej plecionki nie kierować się podaną wytrzymałością na opakowaniu, lecz pod względem deklarowanej „grubości” w PE. Dla przykładu gdy chcemy plecionkę np. 10lb ( do tej pory używaliśmy PP 10lb) to wybieramy plecionkę PE1.0 (przelicznik 10xPE1.0 = 10lb). Wtedy nie powinno być niespodzianek ze zbyt niska wytrzymałością, a grubościowo to nawet PE1.2 może być cieńsza od plecionki amerykańskiej 10lb.
  • HaDe i Rebel64 lubią to

#2076 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 sierpień 2018 - 17:23

Czy Stren Sonic Braid został całkowicie wycofany z produkcji czy tylko po raz kolejny zmienił nazwę?



#2077 ONLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 25 sierpień 2018 - 19:32

Czy Stren Sonic Braid został całkowicie wycofany z produkcji czy tylko po raz kolejny zmienił nazwę?

http://jerkbait.pl/t...rodukcji/page-3

 

Tomi B)

 

Wbrew opiniom niektórych użytkowników ,ja chwalę sobie tego nowego Strena.

Używam od 3 sezonów 15lb i ....zamówiłem sobie na zapas z Ameryki jeszcze 15 i 20lb.


Użytkownik tomi101 edytował ten post 25 sierpień 2018 - 19:38

  • HaDe lubi to

#2078 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 29 sierpień 2018 - 14:05

SUFIX NANOBRAID 100M 0.04MM 6LB 2.8KG
Może ktoś używał?

#2079 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 29 sierpień 2018 - 17:34

SUFIX NANOBRAID 100M 0.04MM 6LB 2.8KG
Może ktoś używał?


Używam mocniejszej 0.06mm 3.3kg do ul casta.Bardzo fajna linka,cienka i wytrzymała jak na swoją grubość,na jednej szpulce napewno się nie skończy.Ta 6lb to już naprawdę cienka linka.Główna jej wada to szybko łapie brud z wody,mimo to ja jestem z niej zadowolony.
  • Tom Rob lubi to

#2080 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 29 sierpień 2018 - 18:44

Szukam zastępstwa Varivasa Light game'a 0.2 PE
Może widziałeś obydwie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych