Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4422 odpowiedzi w tym temacie

#2121 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 11 październik 2018 - 07:30

poproszę kolegę o  aktualną listę dostępnych rozmiarów  :)  plecionek P-Line plus kolor i cena 



#2122 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 październik 2018 - 07:40

poproszę kolegę o aktualną listę dostępnych rozmiarów :) plecionek P-Line plus kolor i cena

Lista wraz z cenami jest w pierwszym poście tutaj:

http://jerkbait.pl/t...urtowych/page-1

Ogólnie 8x w większości przypadków wychodzi 60 PLN za 150m, a 4x 52 PLN za 150m. Przy dłuższych odcinkach z jednego rozmiaru (powyżej 250m) jest około 10% taniej.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 11 październik 2018 - 08:03

  • golsyl lubi to

#2123 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:31

Jaka plecionkę polecacie do dużych gum 60-100 gram pod zestaw castingowy chciałbym jakaś 8 splotowa cena do 200 zł , chce w przyszłym sezonie spróbować castingu i pomału kompletuje zestaw z góry dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#2124 ONLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 listopad 2018 - 18:05

....chciałbym jakaś 8 splotowa cena do 200 zł .....

Jeśli to zrealizujesz- to najprawdopodobniej będziesz przeklinał dzień w którym na to wpadłeś :)
Szukaj cztery sploty, przynajmniej na początek.


  • Alexspin lubi to

#2125 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 20:42

Jeśli to zrealizujesz- to najprawdopodobniej będziesz przeklinał dzień w którym na to wpadłeś :)
Szukaj cztery sploty, przynajmniej na początek.

Łowię obecnie od dłuższego czasu na power pro 4 splotowa chciałem po prostu wypróbować czegoś innego . Myślałem że 8 splotowa to większa wytrzymałość lepsza śliskość i co za tym idzie dalsze rzuty ?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

#2126 ONLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 13 listopad 2018 - 21:20

Lecz większa tendencja do bród, a przy takiej gramaturze to trochę może kieszeń wydrenować na przynęty.
Nie na darmo  są niby ósemki "specjalizowane"  pod casting.


  • Alexspin lubi to

#2127 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 23:14

Ktoś handluje na forum Power Pro tylko sto procent orginalna albo Varitasem ?



#2128 OFFLINE   Andrzeju

Andrzeju

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 listopad 2018 - 23:23

Czy ktos z moze powiedziec cos na temat:

VARIVAS AVANI PREMIUM

VARIVAS POWER BRAID

Jaka wytrzymalosc pod wedke  castingowa 20-60g?


Użytkownik Andrzeju edytował ten post 26 listopad 2018 - 23:23


#2129 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 listopad 2018 - 23:57

mimo ochow i achow z forum ja bym sie trzymal z daleka od varivasa, Mialem 2 szpulki - tracily kolor i wytrzymalosc w oczach. mialem bodaj super pe model (do wyszukania na forum) bodaj 9kg a po tygodniu lowienia ledwo 3 czy 4 kg wytrzymywal.

Co do plecionki pod casta ja mam taka filozofie: 1 uzywam duzych przynet z mocnymi kotwicami = jak jest zawad twardy to czesto jest problem bo kotwiczki tak hop siup nie rozprostujesz. 2 przynety sa raczej ciezkie = latwo odstrzelic

3 odleglosc rzutu nei jest krytyczna a jerka ciezko prowadzic na bardzo dlugiej lince. = uzywam grubych (30-50lbs) plecionek na zwyklym (slamer 360) kolowrotku. Pozatym multik nei wydaje sie tak podatny na grubosc linki jak zwykly kreciol.

Oczywiscie do lowienia na gumy (opad gleboka woda linka gruba stawia opor) to juz raczej 15-20lbs.



#2130 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 28 listopad 2018 - 03:42

Użytkuje od majówki Varivasa Avani sea bass premium 0.8 lub 1 PE. Służy do opadu szczupakowo-sandaczowego w średnio zaczepowym łowisku. Powiem tak... Jest bardzo miękka, cicha na przelotkach, rzuca się bardzo daleko tą linką, ale... No właśnie ale 😅 po kilku wyjazdach dość mocno wyblakła i potrafi strzelić kilka metrów od węzła. Nie wiem czym jest to spowodowane. Wiem tylko że sezon 2019 będzie pod znakiem Power Pro😎(znowu) od kolegi z forum.
  • gooral lubi to

#2131 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 listopad 2018 - 10:19

Użytkuje od majówki Varivasa Avani sea bass premium 0.8 lub 1 PE. Służy do opadu szczupakowo-sandaczowego w średnio zaczepowym łowisku. Powiem tak... Jest bardzo miękka, cicha na przelotkach, rzuca się bardzo daleko tą linką, ale... No właśnie ale po kilku wyjazdach dość mocno wyblakła i potrafi strzelić kilka metrów od węzła. Nie wiem czym jest to spowodowane. Wiem tylko że sezon 2019 będzie pod znakiem Power Pro(znowu) od kolegi z forum.

to samo dzieje mi sie z wszystkimi "gladkimi" plecionkami i zadna "szorstka". Probowalem power pro, stren, ygk g soul, varivasa super pe, daiwa j4, daiwa samurai, daiwa tournament, daiwa hgw jeszcze jaka, penn international i masa innych co nazw nei pamietam.

Jedynymi wyjatkami sa multikolorowe daiwy tournament etc. Ale to byly jedyne sumowe linki 50-80lbs jakie uzywam wiec nie widac oslabiania tak szybko jak na niteczce 10 lbs.

Wlasnie sam mam dylemat co robic z okoniowka - lowie czesto na odleglosciach i glebokosciach na ktorych zylka sie nie sprawdza - dodatkowo czesto siadaja spore szczupaki na okoniowke. Stren niemilosiernie halasuje na przelotkach i 10lbs jest calkiem gruby - wiatr go zwiewa. 8lbs stren juz tylko jest dostepny ciemno zielony (nie lubie ciemnych linek do spina). A daiwe j4 (kupilem ostatnio 600m 15lbs i 300m 9lbs) trzeba praktycznie po kazdym lowieniu obcinac o kilkanascie/kilkadziesiat metrow. - skoczy sie chyba tak, zr do okoniowki zuzyje 9 i 15lbs j4 (bo na inne mocniejsze ryby bym jej swiadomie nie zalozyl) a w miedzyczasie zakupie 8lbs strena poki jeszcze sa.



#2132 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 28 listopad 2018 - 10:53

Kolega używa plecionki P-Line X-TCB. 8 splotów ze specjalną powłoką teflonową dzięki czemu się nie strzępi i rzuty są dalsze. Oczywiście po dłuższym czasie powłoka się ściera, ale kolega jest zachwycony.

Jest też wersja 4-ro splotowa trochę tańsza.

--- 

Ja osobiście idę budżetowo i kupuję na Aliexpresie 4-ro splotową KastKing SuperPower.

Jedyna wada jak dla mnie to, że jest głośna na przelotkach. 


  • marr25 lubi to

#2133 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 14:31

Użytkuje od majówki Varivasa Avani sea bass premium 0.8 lub 1 PE. Służy do opadu szczupakowo-sandaczowego w średnio zaczepowym łowisku. Powiem tak... Jest bardzo miękka, cicha na przelotkach, rzuca się bardzo daleko tą linką, ale... No właśnie ale po kilku wyjazdach dość mocno wyblakła i potrafi strzelić kilka metrów od węzła. Nie wiem czym jest to spowodowane. Wiem tylko że sezon 2019 będzie pod znakiem Power Pro(znowu) od kolegi z forum.

A ja własnie z Power Pro będe przesiadał sie na  Varivasa Rock premium , mam power pro 0.15 i o ile jest dosc cicha na przelotkach i nie odbarwia sie jakos znacznie to jak dla mnie lubia wystepowac brody na niej . Dlatego spróbuje czegoś innego . 



#2134 OFFLINE   Andrzeju

Andrzeju

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 listopad 2018 - 18:09

Dzikeuje Panowie za odpowiedzi na temat varivasa.

 

Kolega używa plecionki P-Line X-TCB. 8 splotów ze specjalną powłoką teflonową dzięki czemu się nie strzępi i rzuty są dalsze. Oczywiście po dłuższym czasie powłoka się ściera, ale kolega jest zachwycony.

Jest też wersja 4-ro splotowa trochę tańsza.

--- 

Ja osobiście idę budżetowo i kupuję na Aliexpresie 4-ro splotową KastKing SuperPower.

Jedyna wada jak dla mnie to, że jest głośna na przelotkach. 

 

Wlasnie za namowa kolegi z forum sprzedajacego sprzet zamowilem P-Line TCB czterosplotowa. 40zl za 135m na allegro . Cena super. Bedzie do mojego pierwszego castingu. Nie bedzie tak zal jak odstrzeli plecionka 1zl za 1mb.



#2135 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 29 listopad 2018 - 18:13

Używam Varivasa Avani sea bass drugi sezon pod bolenia i nie narzekam. Ani ona super dobra ani szczególnie kiepska. Po prostu plecionka. Używam 1,2 PE ale te 20,9 lb to można między bajki włożyć  :lol:  :lol:  Wygląda jak 10 lb i tyle realnie bym jej dał.


  • Włóczykij, malinabar i HaDe lubią to

#2136 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 listopad 2018 - 18:38

Tylko te 10 lb było napisane zapewne na amerykańskiej szpuli. Osobiście nie potrafię się przerzucić na japońskie opisy linek. BTW (może ekipa Catch-Zone się na mnie nie obrazi), ale znów jest co studiować http://www.catch-zon...aneksu-czesc-3/


  • januszz, Rebel64 i eRKa lubią to

#2137 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 grudzień 2018 - 12:56

czy jakakolwiek z wspolczesnych power pro (ostatni raz mialem na kolowrotku power pro okolo 10 lat temu - byla wtedy tylko 1 wersja) jest podobna do oryginalu/strena? w sensie wyraznego splecionego sznurka a nie tych nowoczesnych gladkich wynalazkow? zalezy mi tylko i wylacznie na cieniutkiej okoniowej niteczce (ew jakis dostepny w polsce produkt najlepiej zolty wytrzymujace realnie te 3-4kg?) Tutaj jeszcze moge dostac zielonego strena 8lbs



#2138 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 18:47

Panowie jak plecionka major crafta x8 wypada na tyle konkurencji, oferowana tu na forum? Używał już ktoś jej? Powiem szczerze, że varivasa też już nie chce dałem 200zł i zaraz odwinąłem na szpulę. 


  • miramar69 i januszz lubią to

#2139 OFFLINE   PLnK

PLnK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaWrocław-okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 grudzień 2018 - 16:04

Kolega używa plecionki P-Line X-TCB. 8 splotów ze specjalną powłoką teflonową dzięki czemu się nie strzępi i rzuty są dalsze. Oczywiście po dłuższym czasie powłoka się ściera, ale kolega jest zachwycony.

Jest też wersja 4-ro splotowa trochę tańsza.

--- 

Ja osobiście idę budżetowo i kupuję na Aliexpresie 4-ro splotową KastKing SuperPower.

Jedyna wada jak dla mnie to, że jest głośna na przelotkach. 

również od 2 sezonów używam kastkinga i jestem mega zadowolony. Zgodzę się, że na początku są głośne ale po paru wypadach jest spoko ( na fuji mniej słychać) :)



#2140 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 16 grudzień 2018 - 04:00

Ciekaw jestem jak z wytrzymałością KastKinga? Wziąłem sobie z alika ale jako zapas 10lb i 20lb. Grubsza jest niż 10lb innej firmy opisanej jako 0.15 1,0 PE, a ma niby 0.09 - 0.17 to bym się zgodził.

 

Może ktoś się wypowie trochę o innych plecionkach firmy major craft x8 i egi metal.Potrzebuję do UL i do trochę cięższego L. Może nie kombinować i brać egi metal? Major craft kusi splotami i wysoką wytrzymałością liniową. Przy zestawieniu obu 0.6 PE jest niby to samo - cenowo, wytrzymałościowo i metrowo, 0,5 PE idzie już na korzyść major crafta. Biorąc egi się nie sparzę, ale za to może 8 splotów nie będzie trzeszczeć. Najchętniej bym porówna obie plecionki z bliska...


Użytkownik Astral edytował ten post 16 grudzień 2018 - 04:13