Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#2521 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 03 listopad 2019 - 17:13

Po dwudniowych testach nad wodą co do Pletki Kiriaki mam mięszane uczucia.Pletka 0.16 nawinięta z bezpiecznym 1mm pod rant szpuli. Dwa dni intensywnego łowienia i 0 brody. Rzuty dalekie na przelotkach cicho. Wyjechało kilka szczupaków 50-70 cm i 1 sandałek 55. Niestety przy zaczepach już nie jest tak fajnie. Na starej nihonto octa mogłem mocniej pociągnoć z zaczepu lub odstrzelić. Shimanka pozbawiła mnie kilku gumek. Następnym razem już jej nie kupię. Ogólnie jest super tylko mocy jej ciut brak.

Jest 0,16 mm i 0,16mm. Najlepiej nie sugerować się za bardzo opisem średnicy, a raczej wytrzymałością. Albo przyłożyć do siebie linki, które zamierzamy kupić/użytkować i namacalnie ocenić średnicę. Plecionka bywa różnie mierzona, deklarowana średnica również.


  • popper, psulek i Alexspin lubią to

#2522 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4795 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 listopad 2019 - 15:03

Ze swojego doświadczenia napisze że octa 0,14 jest w okolicach Sunline PE 1.7 (opisanej jako 0,209). W porównaniu do PP to coś pomiędzy 0.15 10lb a 0.19 15lb. Każdy z producentów ma coś za uszami :) . Paramtry sa tak różne, że rzeczywiście najlepiej porównać sobie palpacyjnie, ale nie zawsze jest możliwość.


  • eRKa lubi to

#2523 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4795 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 listopad 2019 - 22:25

Też mam siglona x4 #1 miałem kilka razy zerwane podczas zacinania . Dziś zrobiłem sobie test, węzeł palomar 2.5kg, grinner 3kg, i double san diego jam 4kg wytrzymał. Od dziś będę tym sposobem dawał siglona i zobaczę co się będzie działo. 90+szczupaki wyjeżdżają na niej bez problemu


No to masz niezły rozrzut, węzeł zawsze warto przetestować. Czasami jest tak, że do grubszej inny i do cieńszej inny. Ja przestawiłem się na klixy (łączniki bezwęzłowe) trzy sezony temu. Rożnicę na prawdę czuć. Spróbuj, koszt niewielki - 3 PLN paczka, a zwraca się szybko. Niektórzy się boją, że się odwiąże, ale przez ten czas nigdy mi się nie zdarzyło.
  • eRKa lubi to

#2524 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 06 listopad 2019 - 02:26

Muszę zrobić test z tymi klixami.

#2525 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 listopad 2019 - 09:18

http://jerkbait.pl/t...531-erka/page-5

 

Post 91.

 

Od 2 lat w użyciu i praktyczna bomba. Żadnych węzełków, max wytrzymałości...



#2526 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 06 listopad 2019 - 14:43

Co do do łączników bezwęzłowych to wiadomo, że ich główną zaletą jest to, że otrzymujemy prawie 100% mocy liniowej plecionki.

Ale mają też wadę.

Ich wadą jest to, że otrzymujemy prawie 100% mocy liniowej plecionki.

 

Nie ma tu sprzeczności. Co się dzieje z linką z łącznikiem, kiedy siłowo rwiemy przynęty na zaczepach? Naprężenia na całej długości linki dochodzą do 100% jej wytrzymałości. Fatalnie wpływa to na jej żywotność powodując ogólne osłabienie parametrów na całej użytkowanej długości.

Dlatego osobiście korzystam z łączników łowiąc z wody (kiedy zawsze mogę podpłynąć nad zaczep) albo na łowiskach bezzaczepowych. Nie używam łączników np. łowiąc z brzegu sandacze na Odrze, kiedy guma może utknąć w zaczepie od razu po opadzie...


  • Sławek Oppeln Bronikowski, golsyl, strary i 4 innych osób lubią to

#2527 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 listopad 2019 - 14:49

To prawda co napisałeś, lecz wystarczy, że przypon będzie słabszy i linka nie cierpi...

Ja z reguły używam jako przyponu żyłki ok 3/4 mocy plecionki.


Użytkownik eRKa edytował ten post 06 listopad 2019 - 14:54

  • Alexspin lubi to

#2528 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 16:31

Cześć, dość sporo różnych plecionek testowałem, co później tutaj opisywałem. Zawsze zrywałem przez łącznik. Bardzo często druga i trzecia próba dawała lepszy wynik niż pierwsza. Porządne plecionki puszczały tuż przy łączniku bezwęzłowym. Moim skromnym zdaniem dlatego, że warkocz którym są był w miarę jednorodny, a przy wyjściu plecionki z łącznika zawsze jakiś ucisk się pojawia
Tomek
  • strary, homax i malinabar lubią to

#2529 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 listopad 2019 - 06:10

Używałem łączników gdy tylko pojawiły się w sklepach, ale tylko przez 1 sezon. Teraz leżą sobie w pudełku i jeśli jest ktoś chętny, mogę sprezentować. Co by nie mówić stanowi w zestawie dodatkowy element metalowy, a również zdarzyło mi się kilkakrotnie, że plecionka wyślizgnęła się mimo prawidłowo wykonanego oplotu.

Moim niezawodnym węzłem jest

trzy-koce.jpg

Teoretycznie utrzymuje niemal 100% mocy linki, a praktycznie oceniam na 96-98% w zależności od linki. Po każdym łowieniu odcinam węzeł i przewiązuję ponownie.

Przy cienkich plecionkach 0,03-0,06 tworzę dodatkową pętelkę do pierwszego przeplotu i wiążę go z podwójnie złożonej linki.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 07 listopad 2019 - 06:14


#2530 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 07 listopad 2019 - 21:03

Używałem łączników gdy tylko pojawiły się w sklepach, ale tylko przez 1 sezon. Teraz leżą sobie w pudełku i jeśli jest ktoś chętny, mogę sprezentować. Co by nie mówić stanowi w zestawie dodatkowy element metalowy, a również zdarzyło mi się kilkakrotnie, że plecionka wyślizgnęła się mimo prawidłowo wykonanego oplotu.

Moim niezawodnym węzłem jest

trzy-koce.jpg

Teoretycznie utrzymuje niemal 100% mocy linki, a praktycznie oceniam na 96-98% w zależności od linki. Po każdym łowieniu odcinam węzeł i przewiązuję ponownie.

Przy cienkich plecionkach 0,03-0,06 tworzę dodatkową pętelkę do pierwszego przeplotu i wiążę go z podwójnie złożonej linki.

 

Stosuje tylko ten węzeł do cienkich jak i grubszych linek ale finałowe wyjście robie podwójny oplot poprawnie zacisniety daje maximum tego czego można szukac w każdym węźle, uważam , że lepszego nie ma , Ja przynajmniej nie znam

 


  • smokwelski i Alexspin lubią to

#2531 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 listopad 2019 - 14:49

Ja wiążę najczęściej podwójną linką (przewlekam złożoną linkę przez oczko i wtedy wiążemy jakby to była pojedyncza) i otrzymuję tzw. węzeł "trzy końce". Jak grubsza linka to na podwójnie nie więcej niż 5 razy oplot. Kluczem do sukcesu równe ułożenie splotu.

#2532 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 12 listopad 2019 - 20:40

Potrzebuję plecionki pod nieco cięższy zestaw okoniowy. Używać będę główek 3-10g i gumki 3calowe. Głębokość łowiska 2-10m. Mam problem z doborem średnicy. Myślę nad PE 0.6, ale czy ona nie będzie za gruba? Interesują mnie linki raczej z wyższej półki np. DUEL HARDCORE 8X, YGK JIGMAN 8X, Z tańszych myślę nad Egi Metal.

#2533 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 12 listopad 2019 - 20:44

Nie będzie za gruba

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • S.N. lubi to

#2534 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 13 listopad 2019 - 13:30

Zobacz Momoi Ryujin opisana jako 0.06,ale to typowa 0.6.Mocna i bardzo trwała chociaż traci kolor.
  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#2535 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 13 listopad 2019 - 13:36

varivas high grade 0.6 - cenowo w miare przystępna i fajnie się spisuje


  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#2536 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4795 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 13 listopad 2019 - 14:16

Potrzebuję plecionki pod nieco cięższy zestaw okoniowy. Używać będę główek 3-10g i gumki 3calowe. Głębokość łowiska 2-10m. Mam problem z doborem średnicy. Myślę nad PE 0.6, ale czy ona nie będzie za gruba? Interesują mnie linki raczej z wyższej półki np. DUEL HARDCORE 8X, YGK JIGMAN 8X, Z tańszych myślę nad Egi Metal.

Zajrzyj tu:

 

http://jerkbait.pl/t...iary-ull-i-xxl/

 

Masz i porównanie z PP 0.10


  • HaDe i zandermafija*SpinnigistaWT lubią to

#2537 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 16:29

Wybór padł na DUEL HARDCORE 8X PE 0.6. Mefisto ma dość fajną promocję na nią. Mam nadzieję że na weekend przyjdzie. Dzięki za pomoc.

#2538 OFFLINE   Jogi

Jogi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Niedźwiedź

Napisano 17 listopad 2019 - 17:44

Witam

 

Czy używał ktoś plecionki jmc 8xcj. Planuje zakup jakiejś plecionki pod rzeczną troć i zaciekawiła mnie propozycja od jmc. A może ktoś poleci jakąś dobrą plecionkę z myślą właśnie o trociach . Najbardziej zależy mi na wytrzymałości  aby nie strzelała na zaczepach jak nitka. 



#2539 OFFLINE   phelela

phelela

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 20:11

Która plecionke na sandacza do łowienia z opadu byscie polecili bardziej mam dylemat miedzy : VARIVAS AVANI SEA BASS PREMIUM 150M PE 1,5 a YGK EGI METAL PE 1.0 . W gre wchodzą tylko 4 splotowe linki bo łowiska u mnie pełne kamerdolców i zaczepów , ewentualnie cos innego przynety do 30 gram razem z główką beda wchodzic w gre , cos to nie bedzie sie łatwo przecieraz na kamieniach .


Użytkownik phelela edytował ten post 17 listopad 2019 - 20:11


#2540 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 17 listopad 2019 - 22:27

Witam

 

Czy używał ktoś plecionki jmc 8xcj. Planuje zakup jakiejś plecionki pod rzeczną troć i zaciekawiła mnie propozycja od jmc. A może ktoś poleci jakąś dobrą plecionkę z myślą właśnie o trociach . Najbardziej zależy mi na wytrzymałości  aby nie strzelała na zaczepach jak nitka. 

Plecionka na troć to słaby wybór, więcej ryb spada niż na żyłce. Jeśli łowisz na obrotówki (wahadła też), to żyłka także jest bezkonkurencyjna. A jeśli zdarzają się zimowe połowy, to tym bardziej. A na zaczepy lepiej nosić pluska, na "swojej połowie" rzeki, dużo przynęt uwolnisz.

Ale oczywiście Twoja wola, po bodajże 2 dniach odechciało mi się plecionek.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych