Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#2761 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 21 luty 2020 - 20:21

Daiwa j-braid grand x8 0,06 niebieska, czy ktoś używa? Przedtem jej nie widziałem, :ph34r:  dzisiaj w sklepie przylukałem.  :o



#2762 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2020 - 21:18

Mikado Dreamline Ultralight 0.047 - pierwszy raz nad wodą dziś. Mam wrażenie, że strasznie się skręca i pęka. Wiązalem dziś tradycyjny węzeł spinningowy i palomar. I kilka razy przy zaciskaniu rwala się w palcach. Miałem jednak dwa zaczepy i sporo się napracowalem żeby ja zerwać. Dziwnie. Kamatsu Techron się tak nie rwie bo mam porównanie. Raczej stara zlezala nie jest....

#2763 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 21 luty 2020 - 21:31

U mnie niezmiennie królują i rządzą:

Do UL i Medium

YGK G-Soul Egi Metal

YGK G-Soul Upgrade

 

Do mocnego orania:

Power Pro

 

I nie kombinuje, nie szukam bo i po co jak spełniają wszystkie moje oczekiwania.


Użytkownik nyny edytował ten post 21 luty 2020 - 21:31

  • kostom63 i przemo_w lubią to

#2764 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 21 luty 2020 - 21:43

U mnie niezmiennie królują i rządzą:

Do UL i Medium

YGK G-Soul Egi Metal

YGK G-Soul Upgrade

 

Do mocnego orania:

Power Pro

 

I nie kombinuje, nie szukam bo i po co jak spełniają wszystkie moje oczekiwania.

Dokładnie  mam takie same zdanie  i tego się  trzymam .

Stosunek jakości do ceny   bardzo  dobry  polecam .


  • nyny lubi to

#2765 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 21 luty 2020 - 22:01

Do mnie dziś doszła dreamline competition 0,14 pierwsze wrażenia dobre gładka śliska wydaje się cienka jutro postaram się porównać z shimano kairiki 0,12 pierwszy wypust i j-braid grand 0,13 jak ja gdzieś znajdę. Później dam znać jak sprawdzę w boju.
  • strary lubi to

#2766 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 luty 2020 - 02:30

Egi Metal 0.8 PE przy zaczepie pęka mi w dowolnym miejscu, ale bardzo rzadko przy krętliku - zazwyczaj jest to miejsce w odległości kilku metrów od węzła. Łowię w bardzo kamienistych odcinkach i w sezon pozbyłem się linki.
Pora na zmiany

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
  • strary i ktm777 lubią to

#2767 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 22 luty 2020 - 12:58

Na tyle na ile się dało od lewej daiwa j-braid grand 0.14 mikado dreamline competition 0,14 hype tackle 8 0,11 sunline super pe8 PE0.6 6 lb- to jest stara wersja

Załączone pliki


Użytkownik dolot edytował ten post 22 luty 2020 - 13:03

  • strary i pawelHERP lubią to

#2768 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 luty 2020 - 06:06

SHIMANO Kairiki 0,16 żółta - Wczoraj przy okazji smarowania kręciola sprawdziłem "moc" tej pletki. Kupiona jesienią , nad wodą kilka razy. Nowa wytrzymywała ok.4kg (na opakowaniu ok.10kg) Wczorajsza próba mnie załamała- pletka wytrzymuje od 1.7 do 2.1 kg -pęka na prostej nie na węzłach. (Oczywiście do testów odwinąlem trochę żeby nie brać najbardziej "styranego" odcinka. Ogólnie d...pa. Na sezon trzeba nową nakręcić. Już mnie wk...ją te wszystkie super,hiper pletki. Stare żyłki więcej wytrzymują.
  • strary, eRKa i Pescador de caña lubią to

#2769 OFFLINE   Traveller

Traveller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 24 luty 2020 - 09:02

Dragon hm8x forte , jakie są wasze opinie o tej plecionce?

#2770 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 24 luty 2020 - 09:33

SHIMANO Kairiki 0,16 żółta - Wczoraj przy okazji smarowania kręciola sprawdziłem "moc" tej pletki. Kupiona jesienią , nad wodą kilka razy. Nowa wytrzymywała ok.4kg (na opakowaniu ok.10kg) Wczorajsza próba mnie załamała- pletka wytrzymuje od 1.7 do 2.1 kg -pęka na prostej nie na węzłach. (Oczywiście do testów odwinąlem trochę żeby nie brać najbardziej "styranego" odcinka. Ogólnie d...pa. Na sezon trzeba nową nakręcić. Już mnie wk...ją te wszystkie super,hiper pletki. Stare żyłki więcej wytrzymują.

Miałem Kariki 0,13- z tego co pamiętam- zieloną fluo. Na początku się zachwycałem, bo była gładka, cicha, nie piła wody i wabiki daaaleko z niej latały. Zachwyt minął po pierwszym i kolejnych zaczepach. Rwało się toto jak nitka na ostrym nożu. Byłem pewien, że trafiła mi się jakaś zelżała, próbowałem więc zerwać ją w rękach dla testu- o dziwo pociąłem sobie skórę- pletka nie puściła. Podczepiłem więc ją do wędki, okręciłem o kawałek gałęzi (nie jakiś ostry- zwykła gałąź z korą) leżący na ziemi i szarpnąłem solidnie. O mało się nie przewróciłem, bo pletka pękła na tej gałęzi jak przecięta nożem, praktycznie nie poczułem oporu. Z całego nawoju została mi może 1/3 długości- po 2-3 miesiącach sporadycznego wędkowania. Wymieniłem ją na inną od kolegi @psulka i mam spokój. Z plecionkami Shimano pożegnałem się bez żalu, za to ze złością na ich jakość.



#2771 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 24 luty 2020 - 11:11

Miałem Kariki 0,13- z tego co pamiętam- zieloną fluo. Na początku się zachwycałem, bo była gładka, cicha, nie piła wody i wabiki daaaleko z niej latały. Zachwyt minął po pierwszym i kolejnych zaczepach. Rwało się toto jak nitka na ostrym nożu. Byłem pewien, że trafiła mi się jakaś zelżała, próbowałem więc zerwać ją w rękach dla testu- o dziwo pociąłem sobie skórę- pletka nie puściła. Podczepiłem więc ją do wędki, okręciłem o kawałek gałęzi (nie jakiś ostry- zwykła gałąź z korą) leżący na ziemi i szarpnąłem solidnie. O mało się nie przewróciłem, bo pletka pękła na tej gałęzi jak przecięta nożem, praktycznie nie poczułem oporu. Z całego nawoju została mi może 1/3 długości- po 2-3 miesiącach sporadycznego wędkowania. Wymieniłem ją na inną od kolegi @psulka i mam spokój. Z plecionkami Shimano pożegnałem się bez żalu, za to ze złością na ich jakość.

Toś mnie odwiódł od zakupu i to skutecznie.

Co prawda mam nawiniętą 0,10 w szarym kolorze i puki co jest super, mocna i nic się nie dzieje ale własnie na nowy sezon chciałem ta 0,13 lub 0,16 kupić na moje Boleniowe odcinki Dunajca....hmmmm...

Poczytam w takim razie ten wątek bo zakup plecionki to nie mały wydatek biorąc pod uwagę cenę woblera to trzeba wydać dobrze żeby się nie wku!@#$%^&*...


Użytkownik BraWo edytował ten post 24 luty 2020 - 11:12


#2772 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 24 luty 2020 - 11:32

SHIMANO Kairiki 0,16 żółta - Wczoraj przy okazji smarowania kręciola sprawdziłem "moc" tej pletki. Kupiona jesienią , nad wodą kilka razy. Nowa wytrzymywała ok.4kg (na opakowaniu ok.10kg) Wczorajsza próba mnie załamała- pletka wytrzymuje od 1.7 do 2.1 kg -pęka na prostej nie na węzłach. (Oczywiście do testów odwinąlem trochę żeby nie brać najbardziej "styranego" odcinka. Ogólnie d...pa. Na sezon trzeba nową nakręcić. Już mnie wk...ją te wszystkie super,hiper pletki. Stare żyłki więcej wytrzymują.


Ta obecnie produkowana (SX, w opakowaniu że srebrnym paskiem na dole) jest bardzo dobra. Przypuszczam, że miałeś starszą generację...

#2773 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 luty 2020 - 13:43

Opakowania nie mam niestety.Kupiłem w październiku w sklepie stacjonarnym (niby nowa dostawa była). Ogólnie już jej nigdy nie kupię(nie ważne z jakiej generacji)-"zły dotyk" boli całe życie.

#2774 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4894 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 luty 2020 - 21:01

 Wymieniłem ją na inną od kolegi @psulka i mam spokój. Z plecionkami Shimano pożegnałem się bez żalu, za to ze złością na ich jakość.

Miło słyszeć. A co brałeś?



#2775 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 24 luty 2020 - 21:27

Opakowania nie mam niestety.Kupiłem w październiku w sklepie stacjonarnym (niby nowa dostawa była). Ogólnie już jej nigdy nie kupię(nie ważne z jakiej generacji)-"zły dotyk" boli całe życie.

Rozumiem. Nie łowiłem tą starszą, natomiast z tej jestem zadowolony, nic się z nią nie dzieje, nie zauważyłem, żeby straciła cokolwiek na mocy...



#2776 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 25 luty 2020 - 10:48

A ja mam pytanie następujące - najbardziej wytrzymała na przetarcia plecionka to... przy założeniu, że ma to być linka max 20/25lb

Z chęcią wysłucham propozycji kolegów, bo lada moment wielkorzeczna armata pójdzie w ruch a na szpuli umordowana Avani Sea Bass 1.5  ^_^



#2777 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 27 luty 2020 - 14:49

Jak czytam koledzy o tych Waszych problemach z plecionkami, to dziwię się bardzo, że dla wytrzymałości 15/20lb i więcej nie stosujecie po prostu plecionek z Aliexpress, np. tych :

 

https://pl.aliexpres...3c00pbyGrF&mp=1

 

https://pl.aliexpres...81-e4d77df6416c

 

Oczywiście dla średnic mniejszych i wytrzymałości poniżej 10lb warto sięgać po makowe i sprawdzone produkty. Ale dal tych ok. 20lb i więcej - po co przepłacać.

Ten Monster jest trochę bardziej miękki, obie przeciętnie trzymają kolor ( ale bez tragedii jakiejś) obie są lekko przegrubione. Ale są przecież w cenie taniej żyłki .....Stosuję je z powodzeniem w wędkarstwie morskim i zaręczam przewyższają jakością niejedną "MARKOWĄ".


  • FRS1985 i eRKa lubią to

#2778 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 luty 2020 - 07:20

Jeśli komuś nie przeszkadza przegrubienie w stosunku do opisu, jeśli poszukuje MOCNEJ i TANIEJ plecionki, to polecam https://allegro.pl/k...43-spo-1-4-0205 Nie mają nic wspólnego z deklarowaną grubością, ale są zaj...ście mocne i nieprawdopodonie tanie. Jesienią używałem w zestawach castingowych, na próbę 4-splotowych w grubościach 0.10, 0.13 i 0.17mm i wszystkie trzy przekraczają deklarowaną wytrzymałość, w miarę przyzwoicie trzymają kolor, nie plączą się, ale szumią na przelotkach podobnie jak MIKADO Nihonto Fine. Poza UL-em pozostaną u mnie na dłużej, dopóki się nie zużyją.



#2779 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 18:34

Jaki rozmiar YGK Egi Metal będzie odpowiedni pod gramature 5-12g + 3cale gumki głębokość do 12m?

#2780 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 marzec 2020 - 18:57

Jaki rozmiar YGK Egi Metal będzie odpowiedni pod gramature 5-12g + 3cale gumki głębokość do 12m?

Ja do 7-21 gram masy łącznej używam 0,8 pe
  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych