Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4440 odpowiedzi w tym temacie

#3021 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 maj 2020 - 20:27

Z jakimi plecionkami o tej samej średnicy miałeś okazję porównywać varivasa LG? jakieś różnice?


Z wieloma przez ostatnie 5 lat. Tak, różnice były, zazwyczaj na korzyść Varivasa. Zwracam uwagę na utratę koloru, podatność na strzępienie się oraz wytrzymałość liniową.

Takie sprawy jak skręcanie się zostawiam rolce kabłąka a wytrzymałość na węźle samemu węzłowi.


Wyciągam takie wnioski, że na tańsze linki mnie nie stać a testy zostawiam wędkarzom, którzy z tego żyją. Komfort psychiczny też wolę mieć, więc stawiam na pewniaki.

Nie łowię tylko Varivasem gdyby ktoś pytał.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

#3022 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2020 - 20:43

To Kamil ,łowisz tylko Varivasem ,czy nie ? Bo może zapomniałeś przecinka .

#3023 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 28 maj 2020 - 20:54

Z wieloma przez ostatnie 5 lat. Tak, różnice były, zazwyczaj na korzyść Varivasa. Zwracam uwagę na utratę koloru, podatność na strzępienie się oraz wytrzymałość liniową.

Takie sprawy jak skręcanie się zostawiam rolce kabłąka a wytrzymałość na węźle samemu węzłowi.


Wyciągam takie wnioski, że na tańsze linki mnie nie stać a testy zostawiam wędkarzom, którzy z tego żyją. Komfort psychiczny też wolę mieć, więc stawiam na pewniaki.

Nie łowię tylko Varivasem gdyby ktoś pytał.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Kamil YGK czy Siglon to naprawdę taka przepaść ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#3024 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 maj 2020 - 21:02

To Kamil ,łowisz tylko Varivasem ,czy nie ? Bo może zapomniałeś przecinka .


Nie, są jeszcze inne marki.

Przepaści nie ma między YGK, ale była lekka różnica. Siglona jeszcze nie miałem okazji nawinąć.

#3025 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 maj 2020 - 21:18

Nasze odczucia są wypadkową preferencji, warunków w jakich łowimy, zestawów jakich używamy, ilością godzin spędzonych nad wodą, etc...

Osobiście nie znalazłem plecionki, którą użytkowałem więcej niż 2 miesiące (w przypadku lekkich zestawów) i pół roku w przypadku mocniejszych.

Wyrywanie zestawu z trzcin, ciąganie po kamieniach, zielsku, rozplątywanie bród,siłowanie się z zaczepami, czy też łowienie często 7 razy w tygodniu po 3-4 godz. oduczyło mnie skutecznie kupowania drogich linek. Wolę 450 m tańszej linki za cenę 150 m droższej.

 

Ciekawi mnie co ile zawodnicza połowa Polski wymienia linkę w swoich zestawach?


  • eRKa lubi to

#3026 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 28 maj 2020 - 21:29

Dziękuję

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#3027 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 28 maj 2020 - 21:31

Nasze odczucia są wypadkową preferencji, warunków w jakich łowimy, zestawów jakich używamy, ilością godzin spędzonych nad wodą, etc...
Osobiście nie znalazłem plecionki, którą użytkowałem więcej niż 2 miesiące (w przypadku lekkich zestawów) i pół roku w przypadku mocniejszych.
Wyrywanie zestawu z trzcin, ciąganie po kamieniach, zielsku, rozplątywanie bród,siłowanie się z zaczepami, czy też łowienie często 7 razy w tygodniu po 3-4 godz. oduczyło mnie skutecznie kupowania drogich linek. Wolę 450 m tańszej linki za cenę 150 m droższej.

Ciekawi mnie co ile zawodnicza połowa Polski wymienia linkę w swoich zestawach?

7 dni w tygodniu po 3-4 godziny. Marzenie ściętej głowy .

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • HaDe lubi to

#3028 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 maj 2020 - 21:36

Ja tam głowę jeszcze noszę :), dlatego wobec plecionek jestem bardzo krytyczny. 



#3029 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2020 - 21:38

Łowię sporo, praktycznie codziennie. Łowisko to Atlantyk, najczęściej miejsca płytkie, plaże po przecinane ostrymi skałami, skałki wchodzące w ocean. Wszystko porośnięte glonami i innym badziewiem. Łowię już tak 15 lat.

Zaczynałem od PP. Najpierw 8lb (nieporozumienie), potem 10, a na końcu 15 lb. Była niezła. Potem przyszedł Varivas x4 1.5 PE (bodajże Avani Sea Bass). To był przeskok jakościowy. Potem testowałem kolejnych kilka japońskich x4 i x8. Bardzo dobre były wszystkie linki Sunlin'a, i te x4 i x8. 1.2 PE na łososie w rzekach, 1.5 PE na Bassy. Nie traciły wytrzymałości i koloru.

W miedzy czasie wróciłem do wspomnianego wyżej Varivasa. Niestety po kilkunastu wędkowaniach po prostu się zużył (!!!!). Zacząłem tracić ryby z przynętami. I Bassy na 1.5 i łososie na 1.2....Nie wiem o co chodziło, ale to nie pierwszy raz, gdy trafiłem na linkę renomowanego producenta z pewnego źródła, która szybko traciła swoją moc.

Od kilku sezonów łowię linkami Duela. Po prostu miazga. Wytrzymują spokojnie (200m) dwa sezony solanki (150m szpula dobrze ponad sezon). Używam Super X-Wire oraz Hardcore.



#3030 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 28 maj 2020 - 21:40

Dyskusja taka trochę akademicka.....
Gdybyś miał naprawdę wolny, taki niepotrzebny milion na koncie...... a potrzebowałbyś jakieś auto do ciurania po chaszczach....to co Byś kupił....... Dacię Duster czy Mercedesa G-Klasse.....
Wszystko sprowadza się do tego ile możemy, czy chcemy przeznaczyć kasy na swoje hobby...
I na pewno jedna i druga strona ma swoje racje....
Od ubiegłego wieku przerzuciłem chyba wszystkie plecionki jakie pojawiały się w regularnej sprzedaży na rynku i od trzech lat łowię tylko na Varivasa.
Czy mnie na to stać........sam nie wiem.
Po prostu lubię być pewny tego co mam na końcu zestawu......

P.s
To że nie lubię mleka......nie oznacza, że będę chodził z transparentem " jebać krowy", a to że lubię burbon nie oznacza że będę wszystkich namawiał do jego degustacji............



Pozdrawiam:
Adam K.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • jacekp29 i Alexspin lubią to

#3031 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 29 maj 2020 - 00:07

Z wieloma przez ostatnie 5 lat. Tak, różnice były, zazwyczaj na korzyść Varivasa. Zwracam uwagę na utratę koloru, podatność na strzępienie się oraz wytrzymałość liniową.

Takie sprawy jak skręcanie się zostawiam rolce kabłąka a wytrzymałość na węźle samemu węzłowi.


Wyciągam takie wnioski, że na tańsze linki mnie nie stać a testy zostawiam wędkarzom, którzy z tego żyją. Komfort psychiczny też wolę mieć, więc stawiam na pewniaki.

Nie łowię tylko Varivasem gdyby ktoś pytał.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.


Szkoda że korzystniej nie wypada pod względem odległości rzutów. Reszta parametrów o których piszesz w ygk mi odpowiada. Po zabezpieczeniu cx80 Wytrzymałość po wielu wypadach i brak oznak zużycia są co najmniej bardzo zadowalające. Także na razie zostaje przy sprawdzonych upgrade i egi metal.

Którą plecionką rzucę najdalej przynętami 5-8g masy łącznej?

#3032 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 maj 2020 - 00:29

Uważam, że plecionka ma bardzo małe znaczenie jeśli chodzi o długość rzutów.

Dynamika wędki, konstrukcja i dobór rozmiaru przelotek, konstrukcja szpuli oraz nawinięcie linki ma największe znaczenie.


Podobnie z tymi co psioczą na linkę, że im się skręca na szpuli kołowrotka lub robi brody na multiku.

Najpierw uczymy się dbać o rolkę kabłąka i ścisły nawój lub doskonalimy technikę rzutu wraz z nastawami hamulca rzutowego.


Nie ma bata by linka sama z siebie miała tendencję do takich zdarzeń.

Użytkownik Kamil_Olsztyn edytował ten post 29 maj 2020 - 00:30


#3033 OFFLINE   ja_krzysiek

ja_krzysiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaRadomskie
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 maj 2020 - 06:56

Obraziliscie testera i watek zamarl :(  :P

Na innym portalu tester jest aktywny  ;)  :D



#3034 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 29 maj 2020 - 07:03

To taki Typ,ze ma parcie na klawiature.Niewiele wie na temat,ale bedzie pisal bzdury.


  • homax lubi to

#3035 OFFLINE   Lukkey

Lukkey

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 02 czerwiec 2020 - 22:48

Cześć, szukam plecionki ze średniej półki cenowej odpowiadającej wytrzymałością żyłce 0.22 mm. Nie znam się na plecionkach, nigdy w swoim życiu nie łowiłem na plecionki więc proszę Was o pomoc z wyborem. Plecionka ma być nawinięta na zestaw Daiwa Ninja X Spin 2.4m 5-20g oraz kołowrotek Daiwa Ninja LT 3000 i służyć do łowienia pstrągów, kleni, okoni. Które firmy/modele wypadają dobrze w stosunku cena/jakość?


Użytkownik Lukkey edytował ten post 02 czerwiec 2020 - 22:50


#3036 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 czerwiec 2020 - 23:11

Poszukałbym czegoś w okolicy PE 0.8-1 , Power Pro 8lb/0,13 lub odpowiedniki. Bardzo dobrze w stosunku jakość-cena wypada Sunline Siglon PE 4x .


  • Alexspin lubi to

#3037 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 czerwiec 2020 - 23:14

Dyskusja taka trochę akademicka.....
Gdybyś miał naprawdę wolny, taki niepotrzebny milion na koncie...... a potrzebowałbyś jakieś auto do ciurania po chaszczach....to co Byś kupił....... Dacię Duster czy Mercedesa G-Klasse.....
Wszystko sprowadza się do tego ile możemy, czy chcemy przeznaczyć kasy na swoje hobby...
I na pewno jedna i druga strona ma swoje racje....
Od ubiegłego wieku przerzuciłem chyba wszystkie plecionki jakie pojawiały się w regularnej sprzedaży na rynku i od trzech lat łowię tylko na Varivasa.
Czy mnie na to stać........sam nie wiem.
Po prostu lubię być pewny tego co mam na końcu zestawu......

P.s
To że nie lubię mleka......nie oznacza, że będę chodził z transparentem " jebać krowy", a to że lubię burbon nie oznacza że będę wszystkich namawiał do jego degustacji............



Pozdrawiam:
Adam K.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Jest jedno malutkie ale ... Nikt nie pisze o milionach, a to, że ktoś na co dzień jeździ octavią nie znaczy, że nie kupi plecionki z wyższej półki. Dla hobby czy pasji różni ludzie poświęcają wiele ... Także takie porównanie do bani. Natomiast jeśli wiele osób łowiących w zbliżonych warunkach wypowiada się pozytywnie o jakiejś tam lince to bardzo prawdopodobne jest, że linka ta sprawdzi się nam o ile użyjemy jej w warunkach niemal konkretnie zbliżonych do opisywanych. Tylko tyle i aż tyle. Na razie ja jak i kilka innych osób polecam egi metal zwłaszcza te szpulki wyrwane na zimowych promołszynach.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 02 czerwiec 2020 - 23:15

  • eRKa i Alexspin lubią to

#3038 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3725 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 czerwiec 2020 - 05:56

Cześć, szukam plecionki ze średniej półki cenowej (…) Które firmy/modele wypadają dobrze w stosunku cena/jakość?

Zdecydowanie polecam SUNLINE Siglon 4X :good:


  • golsyl i Tom Rob lubią to

#3039 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2020 - 09:49

Takie sprawy jak skręcanie się zostawiam rolce kabłąka 

 

A co poradzi rolka na skręcanie linki przez obrotówkę? Zresztą na każde skręcanie. 

 

Antyskręceniowa rolka to jeden z wielu mitów wędkarskich. Wypromowane pojęcie przez producentów w żaden sposób skręcaniu nie zapobiega. Zwiń na szpulkę wąską wstążeczkę - i ją rozwiń - nie ma skręcenia.  W czasie zwijania skrec z 5x i rozwiń - skręcenie pozostanie. 


  • homax, Fiskare i Alexspin lubią to

#3040 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 03 czerwiec 2020 - 14:25

Szukam pewnej plećki x4 do kija 50g. na szwedzkie jeziora w oczojebnych kolorach. Możecie coś polecić?