Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4440 odpowiedzi w tym temacie

#3101 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 17 sierpień 2020 - 06:36

14lb od Japan spokojnie wystarczy
  • paulo123 i kriskros1981 lubią to

#3102 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 17 sierpień 2020 - 08:31

14lb Japan na wezle bedzie miala ok. 8lb, i chyba to bedzie cos ok. PE 0,8 dobre na okonia na ciezko.Wez pizgnij tym szczupakowa blystka 30g lub jerkiem.Rzuty pewnie beda po horyzont, bo linka zostanie zerwana.Jak juz sie trafi mamuska to ja  zameczysz  na smierc dlugim holem.

Moim zdaniem minimum PE1,2 Japan 20-22lb.


Użytkownik Darek64 edytował ten post 17 sierpień 2020 - 08:32


#3103 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4826 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 sierpień 2020 - 08:36

Jaką średnicę polecacie pod szczupaka na lekko? zeby do 30g obsłuzyła? ;)

Z Plasmy 12-16lb bedzie OK 


  • Alexspin lubi to

#3104 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 18 sierpień 2020 - 23:10

Widzę że kolega ma pojecie . Ja na 14lb pizgam do 50 g z gumisiem i sporej wielkości ryby winduje bez zająknięcia. Okonie na ciężko ogarniam linkami 8 do 10lb a jak chcesz miotać ciężkie jerki to raczej nie do 30g a o taką gramaturę było pytanie

Użytkownik FRS1985 edytował ten post 18 sierpień 2020 - 23:10


#3105 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4826 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 sierpień 2020 - 23:27

Pytanie które 14lb, jak 14lb na węźle , to tak, w porządku. Jak liniowo i to PE 0.8 to te 50g może odstrzelić jak napisał Darek. Sunline też ma linki na rynek swój i nie swój. Na swój i szeroko pojęty świat PE 1.2 ma 20lb (np. Siglon), a na US 12lb (Plasma). Warto doprecyzowywać takie rzeczy ;) .


Użytkownik psulek edytował ten post 18 sierpień 2020 - 23:27


#3106 ONLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 19 sierpień 2020 - 00:15

A ja to nie kapuję pytania o plecionkę do przynęt do 30gr, bo to raczej warunki na łowisku i użyta wędka determinuje, jaka moc linki nam potrzebna. Przy spinningu o odstrzały bym się nie martwił. Jak kolega CastmazGost napisze coś więcej o tym, jak zamierza łowić, to pewnie i doradzić da się lepiej. Ja np kiedyś używałem bardzo grubych linek, bo w ogóle nie zależało mi na odległości rzutowej, za to dużo bardziej na możliwości rozgięcia haka i minimalizowaniu strat w przynetach. Nie mówię, ze to jakaś szczególnie mądra strategia, ale pokazuje jako przykład, jakimi przesłankami kierowałem się przy doborze linki.

#3107 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 19 sierpień 2020 - 08:04

Widzę że kolega ma pojecie . Ja na 14lb pizgam do 50 g z gumisiem i sporej wielkości ryby winduje bez zająknięcia. Okonie na ciężko ogarniam linkami 8 do 10lb a jak chcesz miotać ciężkie jerki to raczej nie do 30g a o taką gramaturę było pytanie

Ja widze,ze Ty jestes wyjatkowy znawca i wytrawny wedkarz.



#3108 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 19 sierpień 2020 - 08:15

Ja widze,ze Ty jestes wyjatkowy znawca i wytrawny wedkarz.


Przy wyrzucie ważny jest też kij i siła jaka wkładamy. Każdy może mieć tu inne odczucia. Ja bym się zgodził jednak z Darkiem - do takich zastosowań 1.2 PE to minimum

#3109 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 19 sierpień 2020 - 11:22

Ja widze,ze Ty jestes wyjatkowy znawca i wytrawny wedkarz.


A i owszem. Jestem.
  • Alexspin lubi to

#3110 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1380 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 19 sierpień 2020 - 12:14

Tak wiec koniec dyskusji,bo jeszcze niedawno polecales wszem tylko i wylacznie chinska Saratoge.



#3111 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4591 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 sierpień 2020 - 12:38

Tak wiec koniec dyskusji,bo jeszcze niedawno polecales wszem tylko i wylacznie chinska Saratoge.

 

A co w tym dziwnego, że zdanie chłopak zmienił ? Jak to piszą ponoć tylko krowa zdania nie zmienia .. Ponadto może saratoga i była dobra, ale w swoim przedziale cenowym. Osobiście zgadzam się z Pawłem jednym i drugim. Plecionkę dobiera się raczej do łowiska w jakim ma się sprawdzić bo po co komu PE 0,3 na mocno zaczepowe łowisko okoniowe ... Od siebie polecam egi metal choć rzecz jasna używam też i innych plecionek. A już w niedzielę po zakupie będę tak troszkę solidniej testować jeden z produktów sunline.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 19 sierpień 2020 - 12:43


#3112 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 19 sierpień 2020 - 12:46

A wtedy Egi będzie be, jeśli testował będziesz Sunline Siglon x8😀

Użytkownik Tom Rob edytował ten post 19 sierpień 2020 - 12:47

  • S.N. lubi to

#3113 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4591 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 sierpień 2020 - 12:59

A wtedy Egi będzie be, jeśli testował będziesz Sunline Siglon x8

 

Kwestia zastosowania. Posiadam sunline siglon X8 na prawie lekko czyli PE 0,5 i trochę ciężej, a mianowicie PE 0,8. Używam od zeszłego roku, niestety nie za często, ale odniesienie do egi metal jak najbardziej mam. Teraz będzie inny produkt.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 19 sierpień 2020 - 12:59


#3114 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1471 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 19 sierpień 2020 - 13:10

Kwestia zastosowania. Posiadam sunline siglon X8 na prawie lekko czyli PE 0,5 i trochę ciężej, a mianowicie PE 0,8. Używam od zeszłego roku, niestety nie za często, ale odniesienie do egi metal jak najbardziej mam. Teraz będzie inny produkt.

Plasma ?


  • Artur43 i S.N. lubią to

#3115 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 19 sierpień 2020 - 13:27

Czekamy na recenzje😊

#3116 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 19 sierpień 2020 - 15:05

Tak wiec koniec dyskusji,bo jeszcze niedawno polecales wszem tylko i wylacznie chinska Saratoge.

Owszem i zdania bym nie zmienił gdyby ów linka dalej trzymała się takiej jakości jaką sobą reprezentowała, ale niestety. do dzis nie mialem lepszej linki niz dawna saratoga. Dzisiaj łowie różnie , siglony ownery daiwy , testuje sprawdzam i nie ma białego kruka przy ilości godzin jaka spedzam nad woda zajezdzam kazda linke niezaleznie czy na pudelku jest japan czy nie i czy kosztuje ona 30 zł czy 300 , kwestia dni tygodni , i nic nikomu nie doradzałem nei polecałem bo w tym dyskusie kolega pytał jaka gruba linke do 30g na pajki , i tyle , aj uzywam 12lb aktualnie z ownera i 14lb z siglona , jestem zadowolony i nic mi nie peka czy to 30 czy 50g nie strzela mi na grubych sandaczach , boleniach czy pajkach , w cholu mam pewnosc i sie nie cerdole , ale jezeli ktos lubi grubiej czemu nie tylko p oco sobie zycie utrudniac. wole lowic 20g na 10tce jak 30 na dwudziestce , tylko moja subiektywna ocena. A saratoga byla jedyna linka ktora przezyla ze mna 4 sezony , gdzie teraz wymieniam kazda linke srednio co poltora miesiaca lowiac po 5 , 6 a zasem 7 dni w tygodniu :) pozdrawiam kolegow i sukcesow życze



#3117 ONLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 19 sierpień 2020 - 17:06

Co do tej grubości, to chciałbym być dobrze zrozumiany - nie zachęcam do łowienia na "sznurek do snopowiązałki", jeśli łowisko tego nie wymusza bo wiadomo, że im cieńsza linka, tym lepsza praca przynęty, zwłaszcza, gdy mówimy o małych woblerach, czy szybszy opad gumy, przez co można ją precyzyjniej podać. Sam w tym roku zacząłem sezon od x8 PE1.2 ze względu na odległości rzutowe. Obecnie przesiadłem się na x4 PE1.5 bo od czasu do czasu zdarzały się sumowe przyłowy, z którymi nie miałem szans. Mówię o łowieniu na Wiśle, czyli silny nurt + kamienie. Standardowo/domyślnie,do uncjowej wędki, która zazwyczaj ma ~15-17lb mocy, wziąłbym plecionkę, która wytrzyma właśnie to 15lb. Decyzję, czy pójść z mocą w dół, czy w górę rozpatrywałbym właśnie w kategoriach 'długość rzutu", 'straty przynęt', 'głębokość łowiska'. Jeśli mamy linkę, która wytrzymuje na węźle tyle, ile mocy ma kij, to pójście w grubszą linkę ma sens tylko, gdy chcemy ograniczyć straty przynęt, lub wiemy, że łowisko jest bardzo zaczepowe lub chcemy dać sobie większe szanse na wyjęcie dużej ryby. Na pewno przyjemniej będzie się operować zestawem na cieńszej lince, tylko wtedy w czasie holu nie wykorzystamy potencjału kija, bo linka strzeli, zanim dolnik zacznie pracować. No i znowu - jesli mamy miękki kij, to może to nie będzie problemem. Itd...


  • HaDe, eRKa i Alexspin lubią to

#3118 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 19 sierpień 2020 - 17:10

Co do tej grubości, to chciałbym być dobrze zrozumiany - nie zachęcam do łowienia na "sznurek do snopowiązałki", jeśli łowisko tego nie wymusza bo wiadomo, że im cieńsza linka, tym lepsza praca przynęty, zwłaszcza, gdy mówimy o małych woblerach, czy szybszy opad gumy, przez co można ją precyzyjniej podać. Sam w tym roku zacząłem sezon od x8 PE1.2 ze względu na odległości rzutowe. Obecnie przesiadłem się na x4 PE1.5 bo od czasu do czasu zdarzały się sumowe przyłowy, z którymi nie miałem szans. Mówię o łowieniu na Wiśle, czyli silny nurt + kamienie. Standardowo/domyślnie,do uncjowej wędki, która zazwyczaj ma ~15-17lb mocy, wziąłbym plecionkę, która wytrzyma właśnie to 15lb. Decyzję, czy pójść z mocą w dół, czy w górę rozpatrywałbym właśnie w kategoriach 'długość rzutu", 'straty przynęt', 'głębokość łowiska'. Jeśli mamy linkę, która wytrzymuje na węźle tyle, ile mocy ma kij, to pójście w grubszą linkę ma sens tylko, gdy chcemy ograniczyć straty przynęt, lub wiemy, że łowisko jest bardzo zaczepowe lub chcemy dać sobie większe szanse na wyjęcie dużej ryby. Na pewno przyjemniej będzie się operować zestawem na cieńszej lince, tylko wtedy w czasie holu nie wykorzystamy potencjału kija, bo linka strzeli, zanim dolnik zacznie pracować. No i znowu - jesli mamy miękki kij, to może to nie będzie problemem. Itd...


Jest dokładnie jak mówisz łowisko determinuje do pewnych faktów
Jak z deszczem możemy moknąć i mieć swobodę lub męczyć się z parasolem lecz na such

#3119 OFFLINE   Michalgst

Michalgst

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 21:58

Wtrącając do tematu z ciekawości zakupiłem power pro 8 splotową, po tym jak uzywałem zwykłej 4 splotowej power pro 0.15 z przyjemnymi odczuciami, niestety po zakupie, nawinięciu i przetestowaniu jestem zniesmaczony... przegrubiona sporo, sztywna, ogolnie jakaś pofalowana i słaba na węzłach. Plecionka za ok.130-140zł? zdecydowanie nie polecam, na pewno z PP 4 splotowa duzo, duzo lepszym wyborem. Pozdrawiam 


  • saitt i fox mulder lubią to

#3120 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 20 sierpień 2020 - 20:13

Podpisuję się pod opinia kolegi. Po jednym wypadzie nad Odrę poszła na podklad😜