Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#3981 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 grudzień 2022 - 13:47

Musiałem to sprawdzić. Wizualnie i dotykowo jak japońskie PE1.7, okrągła, gładka jak ośmiosplotowa. Mikrometr do pierwszego oporu pokazał 0.22mm, dokręcony 0.18mm. Zabieram nad wodę i zobaczę jak szybko ten sznurek polegnie 😁🎣

Załączony plik  IMG_20221206_133901_edit_42443623640919.jpg   63,61 KB   30 Ilość pobrań
  • strary i Polspin lubią to

#3982 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 06 grudzień 2022 - 14:37

Musiałem to sprawdzić. Wizualnie i dotykowo jak japońskie PE1.7, okrągła, gładka jak ośmiosplotowa. Mikrometr do pierwszego oporu pokazał 0.22mm, dokręcony 0.18mm. Zabieram nad wodę i zobaczę jak szybko ten sznurek polegnie

 

Na słoną wodę?



#3983 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 grudzień 2022 - 14:46

Tylko na słoną. Na razie Bałtyk, jeśli wytrzyma to pojedzie na większe zasolenie 😉. Liczyłem, że będzie nieco cieńsza i wahałem się pomiędzy tą a 0.12mm. Nie chce mi się odsyłać

#3984 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 grudzień 2022 - 01:04

Na drugim końcu jest Sunline, choć u nich można się czepić, że średnia wytrzymałość jest raz podawana na węźle (Xplasma), a raz linowo (Adv), a zwykle w ogóle :P
 

 

Sytuacja z X-Plasma jest nietypowa. To jest plecionka robiona dla amerykanów, na rynek US. Na opakowaniu jest nawet odnośnik do strony amerykańskiej a nie japońskiej. W związku z tym ma oznaczenia przystające do tamtego rynku. Większość producentów ma z tym problem, bo takie 20lb liniowo nijak przystaje do 20lb na węźle, a amerykanie nie wiedzą co to takiego ta wytrymałość liniowa. Logika zakupowa jest prosta: zazwyczaj kupują najcieńszą, która ma interesującą ich wytrzymałość. Więc pojawiły się komentarze "Najcieńsza 20lb jaką miałem ale strzela przy zacięciu". W pozostałych produktach Sunline podaje maksymalną wytrzymałość liniową, a czasami maksymalną i przeciętną (ADV).

 

Moim zdaniem japońscy producenci, aby polepszyć odbiór wśród nabywców, zapędzili się trochę w ślepą uliczkę pod tytułem "kto da więcej" i zaczynają powoli pisać głupoty. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli za 2-3 lata fish up tu. Dla dociekliwych - High Grade PE sprzed kilku lat. A teraz 20-30% więcej. Nie chodzi tu tylko o Varivasa - wszyscy mają tak samo za uszami (Sunline, YGK  też)

 

Załączony plik  Hi-Grade zielona.jpg   109,8 KB   23 Ilość pobrań


Użytkownik psulek edytował ten post 07 grudzień 2022 - 01:05

  • Pescador de caña lubi to

#3985 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 grudzień 2022 - 19:15

Tak na gorąco napiszę o ww Jaxon x12. Po całodniowym praniu w Bałtyku lekko odbarwiła się, nieznacznie. Łowiłem na mrozie i żadnej brody, węzełka itp. Rzuty bardzo dalekie, nawet nie chcę wiedzieć ile można machnąć porządną x12 np PE1.2 , przynajmniej na razie 😉 Dwa razy aplikowałem silikon w sprayu na linkę. Mroziło i lód zbierał się na przelotkach.

#3986 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 09 grudzień 2022 - 23:58

Ten Jaxon x12, to rewelacyjna linka. Używam 0.12 do sandaczy i pstrągów. Cały sezon i mogę z czystym sumieniem polecić.
  • szydłoś, gulf i Polspin lubią to

#3987 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 10 grudzień 2022 - 11:09

https://www.varivas....-es2-esterline/
Czy ktoś jest w stanie mi coś powiedzieć o linkach tego typu ? Jakieś porównania do plecionki klasycznej?

#3988 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 10 grudzień 2022 - 22:14

Z plecionką to to ma niewiele wspólnego. To żyłka raczej. Kupiłem pod białoryb jakiś cienki.. 0,105 . Nawinąłem na Vanquisha. Spostrzeżenie mam  takie. Znacznie sztywniejszy od żyłki co skutkuje tym że trzeba choler...bardzo uważać bo po wpadnięciu przynęty do wody easter odwija się dalej. Mówiąc krótko łatwo o splątanie.

Miałem też sąsiada na łowisku Area trout który używał "wyrazów" na eastera po kolejnej urwanej blaszce Nories..

Ja się trochę zawiodłem. Czułość może i lepsza od żyłki. Jak są warunki do uważnego łowienia to daje radę. Ale jak trochę wiatru, pośpiech, zgrabiałe z zimna ręce to wolę plecionkę lub na mrozie żyłkę.


  • kostom63 lubi to

#3989 OFFLINE   Narzynacz

Narzynacz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 grudzień 2022 - 15:51

Witam,
Pomoże ktoś przy doborze plecionki na pstrąga? Nie ukrywam mam już mętlik w głowie od czytania i jak ktoś mi nie doradzi, to się chyba nigdy nie zdecyduje :)
Więc tak kijek do 7g łowienie na lekko. Przynęty głównie gumowe typu tanta, libra i ewentualnie małe woblery twitchowe. Łączna waga używanych przynęt już z obciążeniem to 2-6g.
Zastanawiam się nad dwoma plecionkami Sunline X Plasma Asegai PE 0.6 i Siglon ADV PE 0.4.
W przypadku plasmy nie wiem, czy nie będzie, aby za grubo do takiego łowienia. Zeszły sezon używałem siglona x4 PE 0.5 i było ok. Tylko że to dwie różne plecionki.
Jaka według was plecionka sprawdzi się najlepiej do takiego łowienia?
Przy okazji, jakiej grubości fluorocarbon zastosować przy plecionce PE 0.6 (jeśli bym się zdecydował na plasme). Tak, żeby nie zaburzyć pracy małych gumowych przynęt?

Z góry dziękuje za pomoc



#3990 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 12 grudzień 2022 - 16:03

Cześć, moim zdaniem ADV PE 0,4 to idealny wybór. Jak lekki mróz też da radę
Tomek
  • Narzynacz lubi to

#3991 OFFLINE   Narzynacz

Narzynacz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 grudzień 2022 - 20:03

Cześć, moim zdaniem ADV PE 0,4 to idealny wybór. Jak lekki mróz też da radę
Tomek

Dzięki, biorę adv. Jeszcze zostaje kwestia koloru. Turquoise blue czy multicolor? kolorystycznie podoba mi się ten turquoise blue, ale obawiam się słabej widoczności.



#3992 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 grudzień 2022 - 21:03

Dzięki, biorę adv. Jeszcze zostaje kwestia koloru. Turquoise blue czy multicolor? kolorystycznie podoba mi się ten turquoise blue, ale obawiam się słabej widoczności.

 

Właśnie przeciwnie, jest bardzo dobrze widoczna, miałem, używałem i wiem co piszę  :)


  • strary, Thomas-xXx i Narzynacz lubią to

#3993 OFFLINE   Narzynacz

Narzynacz

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 grudzień 2022 - 22:27

Właśnie przeciwnie, jest bardzo dobrze widoczna, miałem, używałem i wiem co piszę  :)

W takim razie biorę turquoise blue. Dzięki wielkie za pomoc.


Użytkownik Narzynacz edytował ten post 12 grudzień 2022 - 22:29

  • psulek i Voiteh lubią to

#3994 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2022 - 10:07

Polećcie koledzy jakąś dobrą plecionkę o wytrzymałości 6lb Cztery sezony łowiłem Sunlinem Super PE 8 Szpulka starczał mi na dwa sezony. W tym roku kupiłem wyglądającą tak samo Sunline Siglon PE 8 i jestem strasznie zawiedziony. Wytrzymałość liniowa, na węźle, lotność, śliskość porównywalna do poprzedniczki. Problem w tym, że się cholernie rozwarstwia i zaciąga. Ponadto bardzo szybko odbarwia się i robi się płaska jak wstążka. Ma straszne tendencje do plątania. O ile poprzedniczka splątała mi się dwa może trzy razy w ciągu 4 lat, to ten nowy model w zasadzie na każdym 2 godzinnym wypadzie jest rozplątywany. 



#3995 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 15 grudzień 2022 - 10:50

polecam to : Sunline Saltimate EGISTA 8 PE 0.4 


  • uvex lubi to

#3996 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 15 grudzień 2022 - 16:23

Problem w tym, że się cholernie rozwarstwia i zaciąga. Ponadto bardzo szybko odbarwia się i robi się płaska jak wstążka. Ma straszne tendencje do plątania
Zgadzam się w zupełności z porównaniem.
YGK Upgrade do wyboru 8x czy 4x
YGK Bornrush
YGK SUPER JIGMAN
Sunline ADV lub x-plasmę
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 15 grudzień 2022 - 16:24

  • homax i uvex lubią to

#3997 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 grudzień 2022 - 14:01

Parę miesięcy minęło. Ma ktoś może pod ręką Momoi Oshikage 0.1 PE i byłby w stanie strzelić fotkę (np. telefonem w trybie makro) porównawczą z np. Siglonem X4 0.4, czy inną cienką plecionką?



#3998 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów

Napisano 16 grudzień 2022 - 15:17

.

Użytkownik elmo edytował ten post 16 grudzień 2022 - 15:44


#3999 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 grudzień 2022 - 09:47

Były takie fotki. Poszukaj, o ile pamiętam porównanie Siglonu z innymi plecionkami prezentował @psulek.

Użytkownik Alexspin edytował ten post 18 grudzień 2022 - 09:48


#4000 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 grudzień 2022 - 10:06

Były takie fotki. Poszukaj, o ile pamiętam porównanie Siglonu z innymi plecionkami prezentował @psulek.


Była jedna fotka, sam ją tu cytowałem. Widziałem Oshikage 0.15 PE i uczciwie byla cieniutka. Wytrzymałość zapewne słaba, ale nie o to tu teraz chodzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych