Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4427 odpowiedzi w tym temacie

#4421 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 maj 2024 - 06:07

He.. To proste - te amerykańskie mają więcej "cukru w cukrze". Na naszym rynku kupujemy dobrze kojarzącą się nazwę wyprodukowaną na licencji; hwg i hwzcze  :)   



#4422 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 maj 2024 - 10:44

@psulek - nie neguje tego co piszesz, być może amerykańskie plecionki mają większą wytrzymałość niż zdeklarowaną - mi jednak przeszczep japońskiego 10lb (plasma) w miejsce amerykańskiego 10lb (plecionek kupowanych w stanach) nie przyjął się... jak już pisałem plasma 10lb która kupiłem jest znacznie słabsza od linek 10LB kupowanych w stanach...

(odnośnie przyponu - używam przyponów FC)

 

wrócę więc do pytania dotyczącego waszych doświadczeń z suffixami 131 i 91  ~0,18 - trochę kuszący opis rdzenia goretxu z oplotem (brak chłonności wody, b.dobre walory rzutowe... - ciekawe jakie opinie u nas (w naszych wodach) i jak trwałośc?

 opnie o ADV znalazłem (dzięki @kostom63) - jest alternatywa

Ciekawa, która bardziej nada się na rzekę - zależy mi na wytrzymałości (powtarzalność) i trwałości

 

pozdrawiam

Deklarowana wytrzymałość często nijak się ma do rzeczywistości, a Amerykanie prawdopodobnie po prostu walą grubą linkę, bo wiedzą, że to zachwyci klienta "10lb a wytrzymuje 15lb, WOW!!!" a że dużo grubsza od konkurencji 10lb - żeby to wiedzieć, trzeba mieć w łapie obie, a kto ma na to czas.



#4423 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1840 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 maj 2024 - 11:16

Amerykanie mają po prostu inne podejście.

My patrzymy na grubosci i potem dopiero jaką to ma wytrzymałość.

Oni patrzą że linka/żyłka ma mieć załóżmy 10lb. dopiero potem spojrzy na grubość w zależności od tego gdzie i do czego będzie zastosowana...


  • HaDe lubi to

#4424 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2024 - 06:00

W kraju peryferyjnym jakim niewątpliwie jesteśmy - głownie z chęci własnej - rynek oferuje oprócz nielicznych firmowych oryginałów, cały ogrom podróbek tudzież przybliżeń. Plus tego szałową chininę - naczelny wybór nie dla idiotów  :) Odzież, pachnidła, chemię gospodarczą, żywność, papierosy. Pomiędzy krajowymi Marlboro a amerykańskimi, trudno znaleźć związek inny niż nazwa. Stąd pomieszanie pojęć..

 

Naprawdę nieliczne; Power Pro, Sunline Cast Away, Stren & P-line od Pawła Sułka, albo Power Strike od Wojtka Żbikowskiego maja autoryzowane pochodzenie. Kropla w morzu tandety  :)     


  • bob74 lubi to

#4425 OFFLINE   Michał.k

Michał.k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 18 maj 2024 - 14:35

Witam, uzywa ktoś plecionki 0.10 i 0.08 x4 firmy Mahi Mahi ? Widzę że jest sporo pozytywnych opinii, ale chciałem.zapytac jak jest z głośnością plecionki ?

#4426 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 19 maj 2024 - 15:40

 


Użytkownik Polspin edytował ten post 19 maj 2024 - 15:41


#4427 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3710 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 maj 2024 - 10:26

Już dość dawno dostałem do przetestowania dwie szpule plecionki produkowanej w USA. Dopiero w miniony weekend udało mi się przetestować obydwie plecionki w zestawach:

  • „Dragon Black Rock II Casting” 3-18g/12lb/198cm/dwuskład + „Daiwa Tatula 100HSL” (szpula 5,6g) „Hercules” 0,12mm/10lb,

  • „Jaxon Gery Stream” 10-35g/30lb/265cm/dwuskład + „Daiwa Tatula 100HSL” (szpula 17g) „Hercules” 0,20mm/20lb.

Warunki testu:

  • każda z plecionek była przetestowana przez 6 godzin intensywnego wędkowania,

  • wiatr w plecy, więc nie utrudniał rzutów,

  • łowisko piaszczysto-kamieniste.

Spostrzeżenia:

  • Obydwie były początkowo dość sztywne, ale nie wpłynęło to na komfort rzutów, po niespełna godzinie nieco zmiękły,

  • żadna z linek nie wykazała strzępienia,

  • przez cały czas wędkowania na cieńszej plecionce, moja Pani, która pierwszy raz w życiu miała w ręku kijek castingowy, „zaliczyła” zaledwie dwie, całkiem niegroźne brody,

  • na grubszej nie miałem żadnej brody,

  • mimo dość częstych twardych zaczepów na kamieniach, udawało się łatwo uwolnić przynętę i żadnej nie utraciliśmy.

Opinia:

  • linki przyzwoitej wytrzymałości,

  • grubość w normie plecionek ze średniej półki,

  • trudno określić jak długo linki utrzymają parametry i użytkowość, ale przy ich cenie (na Ali szpula 100m za niespełna 20.- zł) warto wymienić nawet po półrocznym, średnio intensywnym użytkowaniu.

Załączone pliki



#4428 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 maj 2024 - 11:29

Amerykanie mają po prostu inne podejście.

My patrzymy na grubosci i potem dopiero jaką to ma wytrzymałość.

Oni patrzą że linka/żyłka ma mieć załóżmy 10lb. dopiero potem spojrzy na grubość w zależności od tego gdzie i do czego będzie zastosowana...

Z tego co widziałem, Amerykanie nie muszą bawić się w takie drobiazgi - bass z rozkoszą walnie w przynętę, która u nas wchodzi w grę wyłącznie w bardzo dobrych miejscach, gdzie często pływa okoń 35+ (albo gdy łowiącemu wystarczy 1 okoń na wyjście) . Gdy na scenę wchodzą przynęty po 7+g, to faktycznie wiele już nie zmienia, czy mamy 0.8 czy 1.2 PE, ale jak próbujemy rzucić np. 3g, to różnica między 0.5 a 0.8 PE będzie niekiedy znaczna.