Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 00:24

Naprawdę nie ma sensu powtarzać tego co tu jest napisane , raptem 700 wpisów 😆, ale warto są zdjęcia z mikroskopu są testy na profesjonalnej zrywarce jak też moje na wadze de ryb , jak też próby określenia grubości plecionki zł pomocą ilości miejsca zajmowanego na szpuli, który mnie osobiście bardzo przekonuje . Warto poczytać.
Zanim swoje wypociny napisałem trochę tu wpisów przybyło, przepraszać nie ma za co

Użytkownik kostom63 edytował ten post 03 marzec 2016 - 00:28


#842 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 03 marzec 2016 - 08:29

Wielkie dzięki Panowie . To co piszecie jest bardzo ważne dla osób które stoją przed kupnem nowej  plecionki . Są wędkarze którzy od lat stosują ten sam model i nic ich nie przekona do nowości czy innej firmy np. PP. Ja osobiście najlepszą plecionka z jaką miałem do tej pory styczność jest HM ( a przerobiłem ich trochę )  ale po sezonie widzę też jej niedoskonałości . Dlatego szukam czegoś nowego , lepszego innego . Teraz wybór padł na varivasa i mogę tylko powiedzieć że zobaczymy . Powiem że robię to bardziej z ciekawości niż z decyzji na podstawie podawanych  danych . Pozdrawiam . 



#843 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 marzec 2016 - 09:15

W sklepach nic nie piszą na konfekcjonowanych szpulkach plecionek oprócz cen na metkach tylko etykiety są drukowane wg słusznej lini dystrybucji, te same plecionki pakowane w europie zyskują nadprzyrodzonych właściwości i nikt tego nie potrafi ze sprzedawców wytłumaczyć, już nie dyskutuje z nimi na ten temat przy świadkach żeby nie robić im kreciej roboty, bo nic mi to nie daje a jak ktoś jest niereformowalny to jego prywatna tragedia. Polacy lubią być oklamywani chociaż w tym przypadku sprawa również dotyczy europy i lament powstaje jak ktoś mówi jak jest ;)

 

To jest trochę tak, jak z ciężarem rzutowym, podawanym na kijach (czy blankach) w Europie, a rzeczywistością/danymi z USA. Podobnie też z informacjami, podawanymi przez producentów samochodów, na temat spalania. W Europie bzdury zpalca wyssane, w USA dość dokładne i realistyczne dane. :rolleyes:



#844 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 marzec 2016 - 09:33

To jest trochę tak, jak z ciężarem rzutowym, podawanym na kijach (czy blankach) w Europie, a rzeczywistością/danymi z USA. Podobnie też z informacjami, podawanymi przez producentów samochodów, na temat spalania. W Europie bzdury zpalca wyssane, w USA dość dokładne i realistyczne dane. :rolleyes:


Hehe no coś w tym jest, ale w przypadku cw można przyjąć linię obrony, że odpowiednio subtelnie można podawać większe ciężary a spalanie mierzone przy delikatnym głaskaniu pedału gazu lub/i z górki z wiatrem :D

#845 OFFLINE   dolot

dolot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kozieł

Napisano 03 marzec 2016 - 12:01

Bo w Stanach to grozi takie oszustwo natychmiastowym procesem ;) a w Polsce mamy inne realia niestety.

#846 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 marzec 2016 - 12:15

Bo w Stanach to grozi takie oszustwo natychmiastowym procesem ;) a w Polsce mamy inne realia niestety.

 

Takie cuda to na cala EU, nie tylko na Polske ;) 


  • coma lubi to

#847 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 03 marzec 2016 - 12:49

Właśnei odebrałem pelcionkę z Alliexpres Saratoga Shadowline 10lb , 8śmio splotową za 300m zapłąciłęm 15 "baksów" na sucho powiem tak w przekroju bardziej niż okrągła , rewelacyjnie cieniutka miękka i jedwabizta , zaje.... !!! po testach nad wodą zdam relację ale już czuję że jest rewelka , zwolennikom PP powiem tylko tyle PP nawet koło tej plećki nie leżało.



#848 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 03 marzec 2016 - 13:11

Zobaczysz po sezonie czy ten cudowny wynalazek wytrzyma 1/2 tego co stary sznurek z USA ;)

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 03 marzec 2016 - 13:14


#849 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 03 marzec 2016 - 13:21

Również wiele kołowrotków "na sucho" i wizualnie  prezentuje się rewelacyjnie, lecz po kilku wypadach na rybki, cały ten czar nagle gdzieś pryska i padają tylko niecenzuralne słowa.

 

Woda bezlitośnie zweryfikuje co jest warta ta pletka. Będzie miło przeczytać relacje po kilkanstu wypadach z nowym nabytkiem.

Oczywiście życze, aby usmiech nie znikał z twarzy podczas użytkowania owej plecionki, ale znając życie to warta jest tyly co jej cena.


  • MarcinZet i shavt lubią to

#850 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 16:13

To i mnie się przypomniała taka plecionka którą kolega zabrał do Finlandii , miał ją na wszystkich kolowrotkach , po 3 dniach niestety nie miał czym łowić , bo jakoś łatwo się przynęty zrywali , najpierw przy zaczepie, a potem to już przy wyrzucie

#851 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2016 - 16:34

To i mnie się przypomniała taka plecionka którą kolega zabrał do Finlandii , miał ją na wszystkich kolowrotkach , po 3 dniach niestety nie miał czym łowić , bo jakoś łatwo się przynęty zrywali , najpierw przy zaczepie, a potem to już przy wyrzucie

Dlatego wszelkie nowości i super tanie okazje warto przetestować po nawinięciu kilka dnia na bliższych łowiskach. Albo wejść w pewniaki i nie kombinować. 



#852 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 03 marzec 2016 - 17:09

Polecić to jeszcze nie mogę, ale radzę zwrócić uwagę na plecionkę od kolegi @Psulka P-line 8 splotowa. Zakupiłem ją pod koniec sezonu i z wyglądu oraz właściwości jest super. Co do trwałości to czas pokaze.



#853 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 03 marzec 2016 - 17:10

kupilem ja dlatego , że przez przypadek miale 4splotową ze 2 lata w stecz. i jestem niemal stu procentowo pewny że jest tak zwana gitarra troszkę optymizmu pany , albo wiara pieniądze i inwest w górną pułę made in .... oczywiście zdam relacje po testach , łowie w slonej wodzie w mokrej i i słodkiej 7 dni w tygniu wiec szybko to zweryfikuję biorc pod uwgę tak zwany exp.... w temacie i kilometry przerobionych line



#854 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 03 marzec 2016 - 17:12

dodam ze jestem z pokroju experymentatorem , jak z was niewielu praktyków z teorii branych magików co drogie to fajne , otóż okazujęsię ze czasami ten sam chrupek wychodzi z tej samej fabryki tylko nalepke ma inna



#855 OFFLINE   Zander+

Zander+

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWlkp.
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 marzec 2016 - 18:06

dodam ze jestem z pokroju experymentatorem , jak z was niewielu praktyków z teorii branych magików co drogie to fajne , otóż okazujęsię ze czasami ten sam chrupek wychodzi z tej samej fabryki tylko nalepke ma inna

 

Z mojego praktycznego punktu widzenia...tanio równo się drogo...przerobiłem trochę linek i stwierdziłem że jakość idzie jednak w parze z ceną...po prostu nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy... kupować\wymieniać plecionki 2 lub 3 razy do roku...wychodzę z założenia kupić raz a dobrze...i być zadowolonym...jednak życzę koledze aby "chrupek" okazał się zjadliwy...i nie było po nim zgagi... :)


  • Tomas81 lubi to

#856 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 marzec 2016 - 09:47

Czy ktos ma jakiś patent aby pozbyć sie pedalskiego koloru różowego z plecionki Daiwy tak aby nie straciła swoich właściowści ? Jakiś detergent czy coś ?



#857 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 marzec 2016 - 09:53

Połowić w Warszawskiej Wiśle poniżej ul. Karowej. Albo zrobi się snow white, albo camou, zależy od szczęścia... ;)

A tak serio to po prostu zgubi kolor z czasem, przynajmniej ten ciągle używany odcinek.

BTW, róż jest trendy, jazzy&stylish. Jakby co, to nie róż, tylko łososiowy...  :ph34r:


  • godski, gutekjelonki i Locutus85 lubią to

#858 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 marzec 2016 - 10:08

Czy ktos ma jakiś patent aby pozbyć sie pedalskiego koloru różowego z plecionki Daiwy tak aby nie straciła swoich właściowści ? Jakiś detergent czy coś ?

 

Podobno roz bardzo dorze widoczny i latwy do obserwowania przy jigowaniu ;) 



#859 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 04 marzec 2016 - 19:50

Oddaj mi plecionkę  :)  Pozbędziesz się koloru raz na zawsze  :D



#860 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 05 marzec 2016 - 04:56

Biała ma świetną przypadłosć nie traci koloru tylko go nabywa :) a nasze większe czy też mniejsze rzek rewelacyjnie nadają pigmentu :)


  • strary, Adrian K i David77 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

1 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych


    MARIUSZ 69