Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#1061 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 22 czerwiec 2016 - 22:39

Teraz ja sie wypowiem. Uzywam plecionki DAIWA TOURNAMENT 8xBRAID CHARTREUSE 0.16  na młynku Dragona Maxima hs FD 1025 i jestem z niej zadowolony jak narazie. Nie uzywałem power pro wiec niemoge jej do daiwy porównac. Ale opowiem coś o daiwie osoba które jej nie uzywały i chca zasiegnac opini/porady. Ja uzywam tej plecionki do połowu szczupaków. Jest śliska i cieniutka jak przystało na 0.16. Oddaje dalekie rzuty i jest potężnie mocna. Zdziwiłem się nie jedno krotnie jak nie mogłem z zaczepu odstrzelic przynety i pozostało tylko rwac. Wiec butelka, kilka oplotów wokól niej i zmierzam w kierunku odwrotnym do wody napinajac coraz mocniej plecionke az wkoncu strzeli. Puściło wiec biore wedke i zwijam a tu co? Miłe zaskoczenie czuć ciezar przynety. Dowijam do brzegu a tu rozgiety lub urwany hak od głowki kamatsu. Miałem tak kilka razy. Wiadomo nie zawsze. Nieraz plecionka strzelała na węźle. W kwesti plątania się plecionki czy tzw. brody to też mi się zdażały. To normalka odpowiada za to wiele czynników. Naprzykład za duzo nawinięte. Teraz już sie nauczyłem że lepiej mniej niż za duzo. Bo nawiniesz więcej to i tak to stracisz. Rzuty pod wiatr. Czesto podczas rzutów pod wiatr tworzy się balon i te kilka obrótw kołowrotka jest na luźnej plecionce i nie trudno zeby jakis oplot żle się nawinał. Krótkie rzuty. Czesto od krótkich rzutów lekkimi przynetami tez potrafi się broda stworzyć dlatego warto co jakiś czas rzucić czyms ciężki i dać rozwinać wiekszej ilości plecionki. Trzeba bacznie obserwować to co się dzieje na szpuli żeby później uniknąć nieprzyjemnosci. Jeżeli chodzi o skrecanie sie plecionki podczas dłuzszego rzucania obrotówkami to plecionka się skreca ale nie trzeba sie tym przejmowac bo podczas jigowania powróci do swej pierwotnej postaci. To tyle odemnie. Mam nadzieje ze pomogłem :P​ 



#1062 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 23 czerwiec 2016 - 18:11

Teraz ja sie wypowiem. Uzywam plecionki DAIWA TOURNAMENT 8xBRAID CHARTREUSE 0.16 na młynku Dragona Maxima hs FD 1025 i jestem z niej zadowolony jak narazie. Nie uzywałem power pro wiec niemoge jej do daiwy porównac. Ale opowiem coś o daiwie osoba które jej nie uzywały i chca zasiegnac opini/porady. Ja uzywam tej plecionki do połowu szczupaków. Jest śliska i cieniutka jak przystało na 0.16. Oddaje dalekie rzuty i jest potężnie mocna. Zdziwiłem się nie jedno krotnie jak nie mogłem z zaczepu odstrzelic przynety i pozostało tylko rwac. Wiec butelka, kilka oplotów wokól niej i zmierzam w kierunku odwrotnym do wody napinajac coraz mocniej plecionke az wkoncu strzeli. Puściło wiec biore wedke i zwijam a tu co? Miłe zaskoczenie czuć ciezar przynety. Dowijam do brzegu a tu rozgiety lub urwany hak od głowki kamatsu. Miałem tak kilka razy. Wiadomo nie zawsze. Nieraz plecionka strzelała na węźle. W kwesti plątania się plecionki czy tzw. brody to też mi się zdażały. To normalka odpowiada za to wiele czynników. Naprzykład za duzo nawinięte. Teraz już sie nauczyłem że lepiej mniej niż za duzo. Bo nawiniesz więcej to i tak to stracisz. Rzuty pod wiatr. Czesto podczas rzutów pod wiatr tworzy się balon i te kilka obrótw kołowrotka jest na luźnej plecionce i nie trudno zeby jakis oplot żle się nawinał. Krótkie rzuty. Czesto od krótkich rzutów lekkimi przynetami tez potrafi się broda stworzyć dlatego warto co jakiś czas rzucić czyms ciężki i dać rozwinać wiekszej ilości plecionki. Trzeba bacznie obserwować to co się dzieje na szpuli żeby później uniknąć nieprzyjemnosci. Jeżeli chodzi o skrecanie sie plecionki podczas dłuzszego rzucania obrotówkami to plecionka się skreca ale nie trzeba sie tym przejmowac bo podczas jigowania powróci do swej pierwotnej postaci. To tyle odemnie. Mam nadzieje ze pomogłem :P

Bez przecinków ciężko czytać😊😊
  • Sławek77 lubi to

#1063 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 24 czerwiec 2016 - 08:48

.. Jak to jest że Varivas 8x PE 1.2 jest opisany na 24lb a sunline 8x PE 1.2 12lb?

Stosowałem do tej pory YGK i Varivasy do wielkości PE 1.0 a potrzebuję coś dobrać do kijka 17lb i.. chciałem spróbować czegoś nowego niekoniecznie najdroższego i myślę może sunline 8x PE1.2?

Kijek na nocne łowienie gumy 5" główki 7-15g jeśli to ma jakieś znaczenie.



#1064 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 czerwiec 2016 - 09:07

Co to tej daiwy to się z tobą zgodze poza jednym...przeciągnij ją po kamieniach albo grążelach to zobaczysz co się będzie z nią działo...... Na czystą wode jest ok a na kamiory i krzaczory to wole 4 sploty PP :-)

Użytkownik przemow edytował ten post 24 czerwiec 2016 - 09:08


#1065 OFFLINE   dropshot

dropshot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaBielawa
  • Imię:Krystian

Napisano 24 czerwiec 2016 - 11:23

Co to tej daiwy to się z tobą zgodze poza jednym...przeciągnij ją po kamieniach albo grążelach to zobaczysz co się będzie z nią działo...... Na czystą wode jest ok a na kamiory i krzaczory to wole 4 sploty PP :-)

Szczerze mówiąc to nie testowałem ją na kamieniach. Uzywam jej do połowu szczupaków w stawach i jeziorach. Na typowych kamienistych miejscówkach za sandaczem jeszcze z nią nie byłem. A możesz coś jaśniej napisać? Przeciera się, rwie?



#1066 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 czerwiec 2016 - 11:29

No właśnie przeciera się i pęka nie na węźle a gdzie chce. No i ten syf króry zostawia na przelotkach :-) całe pierścienie przelotki az uj....ne od barwnika :-)

#1067 OFFLINE   Rybnycasanova

Rybnycasanova

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 lipiec 2016 - 11:17

Myślę że po jednym sezonie można ocenić plecionkę.Mam na trzech multikach inną Mikado Octa braind,jiging braind Dragona ( czerwona) Varivas sea.po paru miesiącach Dragon do wymiany jakaś pomyłka,szkoda kasy.

 

Miałem podobnie, Mikadowska Octa zaskoczyła mnie pozytywnie w stosunku do Dragona po którym spodziewałem się naprawdę wiele


  • Alexspin lubi to

#1068 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 lipiec 2016 - 16:14

Używam MIKADO Octa Braid 0,08mm/5,15kg od półtora sezonu. Po przewinięciu na drugą stronę posłuży jeszcze jeden.

Żadnych węzłów, żadnych gniazd. Jak na plecionkę w tej cenie sprawdza się lepiej niż inne, droższe.

Żółta, stosunkowo szybko traci kolor, ale czarna tylko nieco zszarzała.

Nie szumi na przelotkach bardziej niż inne plecionki, a nawet powiedziałbym, że mniej.

Krótki opis z użytkowania cytat. W pełni potwierdzam spostrzeżenia Karola.

Polecam.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 01 lipiec 2016 - 16:15


#1069 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 01 lipiec 2016 - 16:30

A mi ostatnio świetnie się łapie(multik) na plecionkę Dragon Jiggin' Braid .Świetna 4 splotowa plecionka .Żadnych bród,
rzuty po horyzont :)

#1070 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 01 lipiec 2016 - 16:49

Ja nie mogę złego słowa powiedzieć na Power Pro Super 8 Slick...



#1071 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 01 lipiec 2016 - 20:36

A mi ostatnio świetnie się łapie(multik) na plecionkę Dragon Jiggin' Braid .Świetna 4 splotowa plecionka .Żadnych bród,
rzuty po horyzont :)

czy to jest czerwona plecionka?

#1072 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 02 lipiec 2016 - 18:34

panowie uzywal ktos z was plecionki DAIWA J-BRAID X8?

made in japan :)


Użytkownik didi edytował ten post 02 lipiec 2016 - 18:35


#1073 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 02 lipiec 2016 - 20:17

ja , choć moja opinia będzie mało miarodajna , bo tylko 3 razy nad woda , to zastrzeżeń brak

 

#1074 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 02 lipiec 2016 - 20:25

panowie uzywal ktos z was plecionki DAIWA J-BRAID X8?

made in japan :)

cofnij się do postu 766



#1075 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 01:29

Witam

Jestem zainteresowany zakupem Stren microfuse 4lb, 10lb.

Czy warto inwestowac w ta plecionke?

Pozdrawiam

Sent from my K10000 using Tapatalk

#1076 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 lipiec 2016 - 09:31

Miałem jak pamiętam wersję 4lb. Nie polecam, typowa tasiemka. 10lb najpewniej też będzie taśmą. Aż byłem zaskoczony, że producent znakomitej Sonic Braid wypuszcza coś takiego.



#1077 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 24 lipiec 2016 - 19:46

Było o tej plecione, właśnie w tym wątku , sztywna, płaska i gruba , mocno nawoskowana łatwo się strzępi

#1078 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 25 lipiec 2016 - 09:41

Nie wiem czy nie przegapilem w wątku czy tez nie ma informacji nt różowej plecionki Sufix, 8 splotowej. Ktos, cos? Jak ona sie ma do Power pro? Jak z widocznoscia nad woda?

#1079 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 25 lipiec 2016 - 11:22

Nie wiem czy nie przegapilem w wątku czy tez nie ma informacji nt różowej plecionki Sufix, 8 splotowej. Ktos, cos? Jak ona sie ma do Power pro? Jak z widocznoscia nad woda?

Przyjacielu warto poczytać wątek MIKADO NIHONTO BRAIND tam znajdziesz informację o różnych plecionkach😊
  • Alexspin lubi to

#1080 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 25 lipiec 2016 - 12:19

Niestety nie znajde tam interesujacych informacji bo mieszkam za granica i musze wybierac to co tu jest dostepne.
Ps watek o octa braid przeczytalem i w zasadzie mam podobne zdanie co godski.

Moje pytanie o różowego Sufixa zostaje nadal aktualne.

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 25 lipiec 2016 - 12:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych