Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Westin Swim - głębokości tonięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lubuski

Lubuski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin

Napisano 17 lipiec 2023 - 06:54

Witam wszystkich zgromadzonych. 

 

Na wstępie jako nowy na tym forum, chciałbym się przywitać. Mam nadzieję, że nie raz uzyskam tutaj pomoc w sprawach łowienia na spinning i casting. Castingiem zacząłem łowić o tego miesiąca i już pojawił się mały problem. 

 

Wiele lat spinningowałem na gumy używając lekkiego zestawu. Kupiłem w końcu coś cięższego i zainteresowałem się jerkami. 

Wybór padł na Westin Swim, zobaczyłem kolor, który mi się spodobał i kliknąłem "kup teraz". Jest to Westin Swim 12 Suspending 53g. 

 

Jak mam rozumieć tą różnicę między "suspending", a "sinking"?

Na opakowaniu od jerka, widnieje informacja, że "suspending" pracuje na gł. ok. 0,5-2m, a "sinking" 1-3m. 

Problem w tym, że na jerku oprócz gramatury podane jest 1-3m, a jest to wersja "suspending". Czym w takim razie mam się kierować, opakowaniem czy napisem na jerku? 

 

Wcześniej znalazłem jeszcze filmik o Westin Swim, gdzie facet powiedział, że "sinking" pracuje w przedziale 4,5-6m. Była to jeszcze wersja prototypowa tej przynęty, przed wyjściem na rynek, więc nie wiem czy się tym też sugerować. 

 

Uprzedzając pytanie, łowię głównie na jeziorze, gdzie ok 60% głębokoci to +/- 2,5m, a 40% to 5-6m. 

 

Byłbym też wdzięczny, jeżeli ktoś, kto posiada wersję 58g, wysłałby zdjęcie "brzuszka" tego jerka. 

 

Pozdrawiam


Użytkownik Lubuski edytował ten post 17 lipiec 2023 - 07:26


#2 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 17 lipiec 2023 - 08:09

To jest głębokość na jakiej możesz nim łowić na takie głębokości bralbym sinking .
Suspending to na płytsze wody .

#3 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 17 lipiec 2023 - 13:19

Suspending podczas pauzy powinien zawisnąć na głębokości na jakiej był prowadzony, a Sinking podczas pauzy powinien opadać do dna :)



#4 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 17 lipiec 2023 - 14:56

Możesz robić długie pauzy i opuszczać go do dna ten suspending to tak 0.5m zejdzie może 70cm w co wątpię sinking penwie 1-1.5 m przy czym możesz go opuścić na dno lub robić pauzy w których opada zwiększając głębokość .

#5 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 17 lipiec 2023 - 16:32

Możesz do suspending dać oliwkę walframową 5g pod brzuszek i będziesz miał sinking.



#6 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 lipiec 2023 - 12:25

Y

#7 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 25 lipiec 2023 - 07:16

Do łowienia w Twoim jeziorze i na wspominanych głębokościach wersja suspending będzie właściwa. Obłowisz większość miejsc, a do najgłębszych dołków kup po prostu jakiegoś w wersji sinking :). Jako wielbiciel jerków Strike Pro nie byłem przekonany do Westin Swim, ale ... w tym roku w Szwecji okazał się "czarnym koniem". Dobrze, a nawet lepiej pracuje przy zwykłym prowadzeniu, a podczas animacji bardzo ładnie odchodzi na boki. Jak pisali poprzednicy kluczowe są przerwy i momenty zawieszenia w toni. Gdybyś miał problem ze spinaniem się z przyponem to wymień fluorocarbon na drut. Powodzenia :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych