Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jeziora koło Spychowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 lipiec 2023 - 18:45

Już od soboty będę gościł w nieznanej mi wcześniej okolicy. Do dyspozycji będę miał łódkę z silnikiem elektrycznym i belly boat. Czy możecie powiedzieć coś o okolicznych jeziorach? Nie pytam o pinezki way pointy, tylko czy warto któremuś akwenowi poświęcić większą uwagę :)
Najbliżej będę miał jezioro Kierwik. Kolejne które mnie interesują, to Spychowskie, Zyzdrój Mały i Zdróżno. Jest jeszcze Struga Spychowska łącząca dwa jeziora. Ktoś się wypowie/podpowie? ;)

#2 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 24 lipiec 2023 - 20:49

Szychowskie i obydwa Zyzdroje regularnie sieciowanie nieco dalej masz jez. Mokre tam bym raczej celował ale na elektryku jak powieje mogą być kłopoty.

#3 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 lipiec 2023 - 20:55

Z tym sieciowaniem, to tak myślałem, że tak tam jest. Jeżeli chodzi o Mokre, to w gre wchodzi jedynie belly boat. Ta zatoczka przy mostku na południu fajnie wygląda i dwa lata temu przejazdem rzucałem tam za okoniem. Może tam spróbuje się pokręcić. Dzięki za info. Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć?

#4 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 24 lipiec 2023 - 21:32

Na Zdróżnie łowię leszcze w zimie. Ładny okoń się zdarza. Szczupaki też.

#5 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 25 lipiec 2023 - 07:38

Jeżeli okoń I sandacz to zdecydowanie Mokre I Zyzdrój,Spychowskie szczupaki ale do 50cm.Rzeka zarośnięta nieco później okonie  i to całkiem fajne można połowić.



#6 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2023 - 15:43

W internecie gdzieś wyczytałem, że sandacze na mokrym się skończyły. Chyba postawie na Zyzdrój Mały. Ktoś się orientuje czy jest dojazd samochodem do śluzy w południowej części? Tam chciałbym się zrzucać z belly. Ewentualnie czy gdzieś w tych okolicach jest miejsce gdzie można podjechać blisko samochodem?

#7 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 lipiec 2023 - 20:52

Leśna droga zaprowadzi Cię do ośrodka na cyplu, zyzdroj mały to najgorszy wybór jaki możesz dokonać, zastanów się nad Mokrym w Zgonie jest łagodny brzeg łatwo wejść do wody.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 25 lipiec 2023 - 20:59


#8 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 lipiec 2023 - 21:09

Łowię na Mokrym od ponad dwudziestu lat i moim zdaniem jest dramat. W tym roku już chyba nawet rybacy przestali stawiać siaty. Sandacza w Mokrym złowiłem dosłownie jednego.
  • skius lubi to

#9 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 25 lipiec 2023 - 23:43

Kierwik zdecydowanie należy odpuścić. Zdróżno w okolicach wysp - próbować. W Upliku za mostkiem w Koczku też coś pływa. W Strudze sporo okonia i wzdręgi.



#10 ONLINE   Grzech76

Grzech76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 26 lipiec 2023 - 19:45

Zmartwie cię. GR Mrągowo są gorsi niż kormorany i łlusole razem wzięci. Każdego dnia gdy byłem na mokrym o 6 rano wypływali po sieci. Dwa lata temu odłowili 3.5 tony okonia. Miałem tam z kolegą przyczepę ponad 10 lat. Po zeszłym roku ja zabraliśmy. We wcześniejszych latach w sezonie czerwiec - październik na kiju było kilkadziesiąt szczupaków. Z każdym rokiem było coraz gorzej. Rok temu tylko 6.
Jak trafisz bardzo dobre żerowanie to coś zlowisz. Farta też możesz mieć na jakiegoś krótkiego zębacza, ale czy to o takie ryby chodzi?
Zdróżno podobnie, ale mniej sieciowane, moim zadaniem większa szansa coś złowić drapieżnego niż na mokrym.
Bualoryb podobnie tu i tu. Jak będziesz długo nęcił na głębokiej wodzie. Może leszcz podejdzie.

#11 OFFLINE   jacenty75

jacenty75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria

Napisano 31 lipiec 2023 - 09:33

Zyzdrój Mały w tym roku to wielkie rozczarowanie - właśnie wróciłem z ośmiodniowego urlopu (ze spinem) "Na Cyplu" i nie uwidziałem żadnego nawet krótkiego szczupaka jak i pozostali wędkujący z ośrodka. Dodam jedynie, że od kilku lat regularnie spędzam tam urlop i zawsze te kilka dziennie mniejszych czy większych (raczej mniejszych) szczupłych udawało się złowić. 


  • didiunik lubi to

#12 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2023 - 21:38

Jacenty z nieba mi spadłeś :) jutro się tam miałem wybrać na dętkę, bo na tą chwilę jedynie po nieszczęsnym kierwiku pływałem. Tutaj okonia zero, szczupaka zero. Z tego co się dowiedziałem to nie jest tak źle, bo w zeszłym roku 3 razy siaty stawiali a w tym nie 🤦. Jestem rozczarowany i po twoim wpisie, to chyba się na mazowieckie Świętajno wybiorę koło racibora. Tam jeszcze jakaś ryba jest.
  • jacenty75 lubi to

#13 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 03 sierpień 2023 - 07:31

Panowie

Siaty były są i będą na tych jeziorach i dopóki tak jest że są tam rybacy to takie mamy wyniki.

 

W internecie gdzieś wyczytałem, że sandacze na mokrym się skończyły. Chyba postawie na Zyzdrój Mały. Ktoś się orientuje czy jest dojazd samochodem do śluzy w południowej części? Tam chciałbym się zrzucać z belly. Ewentualnie czy gdzieś w tych okolicach jest miejsce gdzie można podjechać blisko samochodem?

Podaj źródło tej informacji o Mokrym i sandaczach.