Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przelotki Seaguide i uchwyt Fuji. Czy mogą być podrobione?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2930 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 28 sierpień 2023 - 05:33

Dla prostego porównania. Czy ta przelotka poniżej przypomina kształtem ramki przelotkę, którą zamieściłem za zdjęciu parę postów wyżej?
attachicon.gif sea-guide-titanium-tixohlsg.png

Totalnie mylisz modele. To nie jest model Y tylko to: https://www.lurepart...-Spinning-Guide

Czy producent wędki podał dokładnie w jaki model przelotek SeaGuide jest uzbrojona wędka?



#22 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 sierpień 2023 - 06:20

Jest tak samo jak z fajkami - kupujesz licencję i trzaskasz towar. Nazwa się zgadza  :)



#23 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 sierpień 2023 - 09:53

My chyba naprawdę nie mamy nic lepszego do roboty ... ;)


  • guciolucky i Okonhel lubią to

#24 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 29 sierpień 2023 - 11:57

Sprzedaj je i po problemie.

 

Wujku dobra rada ponownie dziękuję za Twoje złote rady, ale kompletnie nie wnosisz nic do tematu, a jedynie nabijasz sobie licznik postów. Jeżeli uważasz się za alfę i omegę na tym forum, ponieważ nawaliłeś już dwa i pół koła postów i masz zamiar dobić do trzech tysięcy postów, żeby uważać się za omnibusa, to idź zaśmiecaj inne wątki. Pozdrawiam Cię serdecznie.
 

Nikt nie będzie się spuszczał, żeby argumentować fakt, że chinol robił czy nadal robi, ramki z logiem i bez logo... S-G naklepał tego szpeju takie ilości, że pewnie do dzisiaj komuś sprzedaje stary kontener, zalegający im gdzieś w portowym hangarze.

Kilka lat temu robili przelotki tak beznadziejne, że nawet spieki były kanciaste, tytany miękkie jak plastelina itd. było to też tak tanie, że raczej nikomu nie opłacało się tego podrabiać... Ostatecznie to, że przelotki są Seaguide, może tak samo oznaczać, że jest to szmelc jak i w miarę dobry towar. Kształtów ramek było wiele więc sugerowanie się tym co obecnie pokazują na stronie nie stanowi, żadnego argumentu w kontekście tego co wyszło z ich "fabryki" czy było przez nich sygnowane.

Skoro wiadomo, że set dobrych przelotek kosztuje 100$ to nie można liczyć na to, że w wędce za 60$ znajdziemy dobre przelotki i klasowy blank...

Natomiast jeśli ktoś, użytkuje wędkę z której jest zadowolony i nie jest w stanie określić czy komponenty użyte do jej budowy są odpowiednie to wiedza na temat producenta tychże komponentów nie jest mu do niczego potrzebna.

Reasumując, jeśli nawet uda Ci się jednoznacznie ustalić to co chcesz ustalić, to wiedza o tym, że Twoje przelotki opuściły fabrykę S-G nie da odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytanie, dotyczące jakości tychże przelotek. 

 

Niech będzie, źle sformułowałem zdanie w tytule wątku. Nie chodzi mi o to, czy te przelotki są podróbkami Seaguide. Absolutnie nie chodzi mi o to, czy firma wędziska zleciła produkcje podróbek Seaguide-ów jeden do jeden, żeby te były wiernie odwzorowaną kopią, a ja teraz zastanawiam się, czy jest to ori SG, czy podróba SG. Chodzi mi o deklaracje producenta względem tego, co otrzymuje faktycznie. Mianowicie jeżeli widzę w opisie katalogowym wędziska lub na stronie sklepu, że są to przelotki Seaguide, a na przelotce wędziska wisi sobie papierowa metka Seaguide, to byłoby bardzo miło i sympatycznie, jakby faktycznie to były przelotki Seaguide, a nie Chińska losowa przelotka, która coś niecoś przypomina jakieś tam Seaguide i producent wpisał w katalogi, że jest to SG, bo przecież nikt tego nie będzie weryfikował. Jeżeli w opisie katalogowym lub sklepowym byłaby zawarta informacja, że jest to przelotka noname titanium blablablabla, to nie ma nawet co drążyć tematu, czy jest to SG, bo z wędziska jestem zadowolony. Mam patyki bez markowych przelotek i też jestem z nich zadowolony, ale skoro kupiłbym samochód, w którym producent deklaruje, że będą skórzane fotele i klima, a dostałbym samochód z fotelami obitymi materiałem pvc i bez klimy, to jest to jawne przywalenie w uja przez producenta. Czyż nie tak?
Oczywiście zgadzam się z tobą w 100%, że jeżeli ktoś jest zadowolony z użytkowanego w danym momencie wędziska, to nie ma kompletnie znaczenia, jakiego producenta komponentów użyto do uzbrojenia wędziska, ale skoro producent coś deklaruje, to powinien się z tego wywiązać.
 

Totalnie mylisz modele. To nie jest model Y tylko to: https://www.lurepart...-Spinning-Guide

Czy producent wędki podał dokładnie w jaki model przelotek SeaGuide jest uzbrojona wędka?

 

Przecież ja nigdzie nie napisałem, że model tixohlsg jest ramką w kształcie Y ;) Jednak wytłumaczę genezę zamieszczenia tego akurat modelu i zdjęcia. Na przelotce wędziska wisiała sobie taka papierowa metka.
Załączony plik  metkaSG.jpg   58,7 KB   6 Ilość pobrań

Zatem wpisuje to, co widoczne na tej papierowej metce i moim oczom ukazuje się przelotka niczym nieprzypominającą tę, która widzę przy wędzisku. Po przejrzeniu różnych tematów na forach, portalach, grupach, po wysłaniu nastu wiadomości do producentów itd. Założyłem ten temat z czystej ciekawości, czy jest taka możliwość, żeby to, co deklaruje producent mijało się ze stanem faktycznym.
Producent w katalogu nie podaje dokładnej nazwy przelotek, jednak po dobijaniu się drzwiami i oknami otrzymałem odpowiedź od producenta wędziska i twierdzi on, że przelotki użyte do uzbrojenia tego wędziska to Seaguide OSG. Moje czepialskie oko widzi drobne różnice w kształcie ramki, ale tak jak zostało to już wspomniane parę postów wyżej, producenci przelotek zmieniają kształt ramek i weryfikacja tego jest po prostu dosyć ciężka. Producent twierdzi, że jest to przelotka model OSG, na przelotce wisiała metka zeus premium (chyba, że to jest nazwa ogólna jakieś serii), a ramka i tak najbardziej przypomina kształtem model wymieniony przez Ciebie (R2745 RSOL). Trochę to pogmatwane.

 

Podsumowując ten temat nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy producent leci w kulki, czy też nie. Zakładając wątek najzwyczajniej w świecie byłem ciekawy, czy producent wędziska jest rzetelny i uczciwy wobec swoich klientów, a weryfikacja komponentów miałby poniekąd potwierdzić lub zaprzeczyć moim przypuszczeniom. No cóż na podstawie zebranych informacji ciężko mi uznać tego producent za w 100% godnego zaufania, ale też nie napiszę, żeby lepiej omijać go szerokim łukiem.

Dziękuję (prawie) wszystkim za odpowiedzi, dziękuje i pozdrawiam.


 



#25 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2930 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 29 sierpień 2023 - 12:40

Przejrzyj sobie katalog SeaGuide: https://www.yumpu.co...de-catalog-2023

Zeus Premium to ogólnie wszystkie tytanowe przelotki. A po zdjęciach na pewno znajdziesz zarówno przelotki zamontowane na swojej wędce, jak i model, o którym wspominał producent.



#26 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 29 sierpień 2023 - 12:45

Kamil! Nie szkoda Ci czasu?



#27 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 29 sierpień 2023 - 13:23

https://www.ubuildro...gle-foot-guide/

 

Masz te przelotki na kiju.



#28 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 sierpień 2023 - 14:00

Wyżej ktoś już pisał, że Y i V nie były sygnowane, ale już L, które zapewne też są na Twoim kiju mają znaczek na stopce w górnej części. Do sprawdzenia po zdjęciu omotki, gdzieś w domu miałem taki set. Jak odkopię, wstawię fotkę.

#29 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1588 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 29 sierpień 2023 - 14:22

Co do deklaracji producenta to może być różnie... Savage Gear w serii Custom UL opisuje ( przynajmniej taki opis krąży ) uchwyt kołowrotka - "Fuji Gold Label R/S" . Oczywiście jest tam uchwyt Sea Guide , sygnowany logo . Mamy już rozbieżność i w sumie jak ktoś chce Fuji to może być zdziwniony po wzięciu wędki do ręki . Przelotki tam to także SG , wszystko się zgadza , od uchwytu dwie sygnowane logo z boku ramki .
Nie mam zbyt dużego doświadczenia z SeaGuide ponieważ mam je na jednym seryjnym kiju i w tej klasie cenowej wydają się być wystarczające. Raz tylko zawiodłem się na jakimś wynalazku , co gorsza uzbroiłem na tym dwa blanki , były to sławne z uwagi na to jakie miały być super/hiper Essexy ... ramka tam była podróbą gównolitu , wykrzywiały się od schowania do pokrowca także warto zwrócić na to uwagę.

#30 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2930 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 29 sierpień 2023 - 14:24

Wyżej ktoś już pisał, że Y i V nie były sygnowane, ale już L, które zapewne też są na Twoim kiju mają znaczek na stopce w górnej części. Do sprawdzenia po zdjęciu omotki, gdzieś w domu miałem taki set. Jak odkopię, wstawię fotkę.

Ja mam taki set zdjęty z jakiegoś seryjniaka, na szczyt są XMG i mimo, że nawet w katalogu na zdjęciu mają wybite logo, to te co mam są bez logo. Te zwykłe Lki, czyli MKG obstawiam, że tym bardziej będą bez logo ;)



#31 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 30 sierpień 2023 - 01:00

Przejrzyj sobie katalog SeaGuide: https://www.yumpu.co...de-catalog-2023

Zeus Premium to ogólnie wszystkie tytanowe przelotki. A po zdjęciach na pewno znajdziesz zarówno przelotki zamontowane na swojej wędce, jak i model, o którym wspominał producent.

 

Ogromne podziękowania dla Ciebie Kamilu :) Przejrzałem katalog i co prawda modelu opisanego jako tytanowe ramki OSG w katalogu nie znalazłem (są OSG, ale z nierdzewki i kształt ramek różni się od tych, które są na wędzisku) to śmiem stwierdzić, że przelotki, w które zostało uzbrojone wędzisko to model TiYGSG. Chyba że tytanowe OSG są po prostu starszą "generacją" obecnie oferowanego modelu GSG, a tytanowe OSG zostały po prostu wycofane z produkcji. Jeżeli tak by było, to ma to sens, ponieważ wymiary przelotek na wędzisku pokrywają się z wymiarami przelotek TiYGSG wymienionymi w katalogu. Sugerując się katalogowymi wymiarami oraz kształtem ramek z serii Zeus Premium, wychodzi na to, że pozostałe przelotki na tym wędzisku to TiMKG oraz TiXLT. To by też tłumaczyło, dlaczego producent w opisie katalogowym podał tylko markę przelotek bez wymieniania konkretnego modelu.

 

Kolejno od przelotki startowej: TiYGSG rozmiar 20>10>8. Następnie przelotki TiMKG rozmiar 5,5>5,5>4,5. Przelotka szczytowa: TiXLT rozmiar 4.

 

W opisie modelu TiYGSG producent zawiera informacje o tym, że są to przelotki idealne do ultra lighta po lighta. W przelotkach TiMKG w opisie widnieje zdanie mówiące o tym, że są to przelotki nadające się do lekkiego spinningu (tak zdaję sobie sprawę, że bardzo dużo w katalogach jest marketingowego bełkotu). Na dodatek napiszę, że kijek jest ultra lightem, a ramki same w sobie są jak z plasteliny (z takimi opiniami się spotkałem na forach odnośnie do tytanowych ramek SG) więc według mnie zgrywa się to wszystko w logiczną całość.

 

Co do deklaracji producenta to może być różnie... Savage Gear w serii Custom UL opisuje ( przynajmniej taki opis krąży ) uchwyt kołowrotka - "Fuji Gold Label R/S" . Oczywiście jest tam uchwyt Sea Guide , sygnowany logo . Mamy już rozbieżność i w sumie jak ktoś chce Fuji to może być zdziwniony po wzięciu wędki do ręki . Przelotki tam to także SG , wszystko się zgadza , od uchwytu dwie sygnowane logo z boku ramki .
Nie mam zbyt dużego doświadczenia z SeaGuide ponieważ mam je na jednym seryjnym kiju i w tej klasie cenowej wydają się być wystarczające. Raz tylko zawiodłem się na jakimś wynalazku , co gorsza uzbroiłem na tym dwa blanki , były to sławne z uwagi na to jakie miały być super/hiper Essexy ... ramka tam była podróbą gównolitu , wykrzywiały się od schowania do pokrowca także warto zwrócić na to uwagę.

 

Dokładnie tak. Zdaję sobie sprawę, że producenci (nie chodzi mi konkretnie o branże wędkarską) potrafią ładnie przyciąć w uja ze swoimi deklaracjami... Z tymi przelotkami te deklaracje też wydały mi się wątpliwe, więc postanowiłem zapytać na forum, bo kto pyta, nie błądzi. Co do Savage, to w opisie Savage Gear Mpp2 jest informacja o przelotkach CC Sin (Coil Control System cokolwiek to jest), a uchwyt to Savage Gear Gold Label. W praktyce przelotki to SeaGuide.

 

Załączony plik  mpp2SG.jpg   33,43 KB   6 Ilość pobrań
 


Użytkownik WedkarzIncognito edytował ten post 30 sierpień 2023 - 01:21