Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

2023 Daiwa LEXA LT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   x-games

x-games

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marek

Napisano 25 grudzień 2023 - 16:00

Zanim zdradzę jakiego smaru używam do kołowrotków, to powiem że łowię ryby od 44 lat, a naprawą i serwisowaniem kołowrotków „hobbystycznie” zajmuję się od ponad 30 lat i przez ten czas przerobiłem smary takich firm jak Daiwa, Penn, Cormoran itp. Jednakże od wielu już lat niezmiennie do smarowania kołowrotków używam smaru, który nie jest do tego pierwotnie przeznaczony, jednakże właściwości smarujące i zarazem konserwujące ma lepsze od smarów wielu uznanych w wędkarstwie marek. Ten smar to WÜRTH – smar do smarowania tłoczków hamulcowych (art. Nr 0893.980). Zakres temperatur w którym zachowuje swoje właściwości i konsystencję jest tak duży, że kołowrotek lekko i bezszelestnie pracuje w każdych warunkach i temperaturze w jakiej go używamy. Smart ten nawet po kilku latach pracy wewnątrz kołowrotka zachowuje swoją lepkość, konsystencje, właściwości smarujące i konserwujące. Absolutnie nikogo nie namawiam do tego żeby ten smar stosował, ale ja go sprawdziłem, przetestowałem i póki co lepszego nie znalazłam. Do smarowania łożysk w tym oporowych używam aktualnie oliwki cormoran, wcześniej używałem oliwki do smarowania maszyn do szycia ale skończyła mi się, a takiej samej jak miałem nie mogę dostać.

To ten smar po kodzie - https://gcs.rimg.com...5159675_244.jpg

Kolor ma podobny do Shimano dg-06 ciekawe czy jes taki rzadki jak shimano.Dg-06 zaleca sie  smarowanie wormshaftow,piniona itp.Do koła zębatego nie ponieważ jest zbyt rzadki i spadnie szybko !! DG-13 Dajemy tam.Kupie na wiosne tego Wurtha tubka duża 180gram cena około 90zł.Jak moja Lexa sie nie dotrze i nie wyciszy trochę to posmaruje tym Wurthem zobaczymy :)



#62 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 27 grudzień 2023 - 18:39

A tak wyszło nawijanie żyłki 0.22

Załączone pliki


  • Polspin i Mateo1989 lubią to

#63 OFFLINE   MaTom

MaTom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:M
  • Nazwisko:T

Napisano 27 grudzień 2023 - 20:11

Tak to ten sam smar. W mojej ocenie sprawdzi się na wszystkich elementach kołowrotka. Nie trzeba jednak kupować tak dużego opakowania, gdyż w ofercie są też małe.



#64 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 03 styczeń 2024 - 12:20

Waham się pomiędzy lexa a stradic 4000 fm z szybszym przełożeniem pod wiślane Bolenie, lexa nada się do takiego łowienia?



#65 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 06 styczeń 2024 - 18:20

Ja bym żadnego z nich nie brał z szybszym przełożeniem i łowił szczęśliwie. Który lepszy nie wiem, ja kupiłem to co mi się bardziej podobało 😁

#66 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 06 styczeń 2024 - 19:39

Dlaczego nie brałbyś z szybszym przełożeniem?

Jestem posiadaczem kołowrotków Shimano a chciałem spróbować coś ze stajni Daiwa, Lexa przemawia do mnie tym , że jest cała aluminiowa, a jeśli chodzi o wygląd to oba mi się wizualnie podobają.


Użytkownik Polspin edytował ten post 06 styczeń 2024 - 19:43


#67 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 06 styczeń 2024 - 19:41

W pon tą lexa na Ali będzie w okolicach 500zl

Użytkownik DumFish edytował ten post 06 styczeń 2024 - 19:41

  • Polspin i Sebulba lubią to

#68 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 06 styczeń 2024 - 21:21

Dlaczego nie brałbyś z szybszym przełożeniem?
Jestem posiadaczem kołowrotków Shimano a chciałem spróbować coś ze stajni Daiwa, Lexa przemawia do mnie tym , że jest cała aluminiowa, a jeśli chodzi o wygląd to oba mi się wizualnie podobają.

A jakoś mam słabe doświadczenia z daiwa z wysokim przełożeniem. W moim odczuciu takie kołowrotki ciężej startują, wolę pracę wolniejszych maszyn tym bardziej że nie łowię boleni expressem.
  • Polspin lubi to

#69 OFFLINE   x-games

x-games

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marek

Napisano 11 styczeń 2024 - 19:17

Tak to ten sam smar. W mojej ocenie sprawdzi się na wszystkich elementach kołowrotka. Nie trzeba jednak kupować tak dużego opakowania, gdyż w ofercie są też małe.

Ok :) Ale czy ten smar w małych tubkach po 7zł to dokładnie ten sam co duża tubka po 90 ? Ma inny kod produkty a ten smar dokładnie to samo ?

Chyba lepiej kupic duża tubkę na kilka lat zapas będzie jak bedzie dobry.Mi zostało jeszcze sporo smaru superlube:) Jest ok ale ja wsadziłem do lodówki smar w pojemniku oraz drug pojemnik zamieszany z olejkiem Daiwa ! To normalny smar gęstnieje to normalne a ten rozrobiony z oliwką jest prawie taki sam zanim wsadziłem do lodówki:) Wiadomo najlepiej zamieszać super lube z oliwką też super lube skonczyła mi sie.Zrobic sobie konsystencje jaka chcemy:) Zbyt gesty smar lub za dużo powoduje wolny start kołowrotka oraz to że korbka sie kręci mało obrotów podczas zimnych dni.Niby można nasmarować smarem shimano DG06 ale jest zbyt rzadki  i spłynie szybko ! Smar przeznaczony głównie do worma oraz piniona.DG13 do przekładni

Załączony plik  Wurth pasta.JPG   40,27 KB   13 Ilość pobrań To ten smar kolor ? 90zł Załączony plik  1.JPG   35,09 KB   13 Ilość pobrań Czy ten tani po 7złZałączony plik  Shimano dg06.JPG   31,27 KB   13 Ilość pobrań Shimano DG 06 tak wyglada


Użytkownik x-games edytował ten post 11 styczeń 2024 - 19:26


#70 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 15 luty 2024 - 13:39

Moja Lexa 2500S od jesieni czekała i przyszedł czas, żeby nawinąć plecionkę w tym przypadku jest to Sunline AMZ X8 0.6 i niestety jestem zawiedziony tym jak ona nawija. Po wcześniejszych zdjęciach z tego wątku spodziewałem się bardziej równego nawoju. Mój stary Prorex V nawijał równo. Na tej Lexie to druga próba z jedną fabryczną podkładką. Za pierwszym razem dodałem jedną podkładkę i wyglądało to niemal identycznie.

Załączone pliki



#71 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 15 luty 2024 - 14:18

Existy też tak kijowo nawijają

#72 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 15 luty 2024 - 14:27

Pocieszenie mam takie, że one jednak tak mają, a nie jest to wada mojej sztuki. Jak mawiał mój znajomy, cos tam czegoś nie dogania.



#73 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 15 luty 2024 - 20:29

Faktycznie  nawój jak z kołowrotka za stówę, a przynajmniej kręci to jakoś?



#74 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 15 luty 2024 - 20:36

Trochę szumi, ale spasowanie jest ok i ogólnie całość wydaje się solidna, tylko ten nawój  :wacko:



#75 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 15 luty 2024 - 20:41

Kurde u mnie żyłka nawinięta lux. Zaliczyła też debiut nad wodą, całkiem udany. Pracuje bardzo dobrze,nic nie szumi, zostanie na lata przy kiju na pstrągi 😂
  • Mateo1989 lubi to

#76 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 16 luty 2024 - 14:37

Na szczęście moja lexa 3000S-CXH dobrze nawija 😁 porównanie rozmiar klasyczny 3000s z 3000s c. Exist ma wyraźnie większą dupe. Oba kołowrotki pracują super, exist lżej startuje pewnie dlatego że ma zwykłe przełożenie;)Załączony plik  IMG_20240216_143325039.jpg   71,95 KB   8 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20240216_143341942.jpg   45,34 KB   9 Ilość pobrań
  • KRZYCHU SZ-EK lubi to

#77 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 16 luty 2024 - 15:25

Na szczęście moja lexa 3000S-CXH dobrze nawija porównanie rozmiar klasyczny 3000s z 3000s c. Exist ma wyraźnie większą dupe. Oba kołowrotki pracują super, exist lżej startuje pewnie dlatego że ma zwykłe przełożenie;)attachicon.gif IMG_20240216_143325039.jpg
attachicon.gif IMG_20240216_143341942.jpg

Zmieniłeś knob w tej lexie? Tam nie była czasem taka owalna?

#78 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 16 luty 2024 - 15:51

Oryginał , w lexie 4000cxh mam beczułkę z EVA :) 



#79 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 16 luty 2024 - 17:15

Proszę. Daiwa Lexa lt

Załączone pliki


Użytkownik Lukas 24 edytował ten post 16 luty 2024 - 17:17

  • neronhell i Mateo1989 lubią to

#80 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 16 luty 2024 - 20:18

Na szczęście moja lexa 3000S-CXH dobrze nawija porównanie rozmiar klasyczny 3000s z 3000s c. Exist ma wyraźnie większą dupe. Oba kołowrotki pracują super, exist lżej startuje pewnie dlatego że ma zwykłe przełożenie;)attachicon.gif IMG_20240216_143325039.jpg
attachicon.gif IMG_20240216_143341942.jpg

Trafiłem jakiś felerny egzemplarz, bo te Wasze ładnie nawijają. Dziwi mnie, że z fabrycznie jedną podkładką i po dodaniu kolejnej nawijała niemal identycznie. Jeśli cos się zmieni po sezonie lub w trakcie to się tym podzielę.