Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

2023 Shimano CARDIFF XR C2000S, C2000SHG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2024 - 10:46

Dlaczego preferujesz wymianę?

carbon nie jest tak płynny na niskich zakresach jak filc, przy cienkich linkach filc sprawdza się znacznie lepiej. Carbon to juz mocniejsze łowienie.


  • jachu i przemo_w lubią to

#22 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 25 luty 2024 - 11:14

Ja bym nawet nie powiedział, że nie jest tak precyzyjny, tylko, że jest kompletnie nieprecyzyjny.
karbon to kompletna porażka, zwłaszcza do ultralajta.
Pozostaje dla mnie zagadką kto montuje to w takich kołowrotkach jak Soare XR, Cardiff czy Complex XR.
Jedynie Vanford uchował się na filcach i hamulec jest jak trzeba.

#23 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 25 luty 2024 - 11:30

Ja bym nawet nie powiedział, że nie jest tak precyzyjny, tylko, że jest kompletnie nieprecyzyjny.
karbon to kompletna porażka, zwłaszcza do ultralajta.
Pozostaje dla mnie zagadką kto montuje to w takich kołowrotkach jak Soare XR, Cardiff czy Complex XR.
Jedynie Vanford uchował się na filcach i hamulec jest jak trzeba.

Ale jakość pracy vanforda pozostawia wiele do życzenia. Zamówiłem 4 z Allegro i każdy stukał podczas zwijania wobka/blaszki która/y stawiał duży opór w wodzie …
No ale nie chce rozpoczynać kolejnej gownoburzy.
Także tego tematu nie ciągnijmy

#24 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 25 luty 2024 - 15:25

Ja bym nawet nie powiedział, że nie jest tak precyzyjny, tylko, że jest kompletnie nieprecyzyjny.
karbon to kompletna porażka, zwłaszcza do ultralajta.
Pozostaje dla mnie zagadką kto montuje to w takich kołowrotkach jak Soare XR, Cardiff czy Complex XR.
Jedynie Vanford uchował się na filcach i hamulec jest jak trzeba.

Korekta. Nie tylko Vanford. Cardiffy (łącznie z 23 XR) mają jedną podkładkę filcową. Miękką i nasyconą smarem. Trochę bez sensu byłoby stosowanie karbonu w kołowrotku wymyślonym w zasadzie do trout area. To jedynie w maluszkach do łowienia w solance, kiedy istnieje możliwość zapięcia większej i szybko uciekającej ryby ma uzasadnienie.

 

Ale jakość pracy vanforda pozostawia wiele do życzenia. Zamówiłem 4 z Allegro i każdy stukał podczas zwijania wobka/blaszki która/y stawiał duży opór w wodzie …
No ale nie chce rozpoczynać kolejnej gownoburzy.
Także tego tematu nie ciągnijmy

Nie ma wyjścia. Trzeba się przyzwyczaić, że średniaki w rodzaju Vanforda będą tak miały. Oczywiście nie wszystkie, bo to nie są wady konstrukcyjne. Być może w wielu przypadkach da się w prosty sposób wyeliminować. Tylko co wtedy z gwarancją na taki kołowrotek? No i jeszcze jedna sprawa. Nawet mała Stella nie nadaje się do niektórych przynęt. A jeśli, to przeważnie krótko. :)



#25 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2024 - 19:00

Carbon w naszych warunkach może się nie podobać i jest to uzasadnione rybami z którymi spotykamy się na co dzień. Nie ten typ łowisk, nie te ryby. Wątpię żeby u nas zaistniały kiedykolwiek warunki by docenić zalety carbonu.

 

Carbon w małych modelach jest stosowany głównie w liniach bassowych. A jak łow sie bassy można zobaczyć na YT, nie ma miękkiej gry :D

 

Carbon nie musi być precyzyjny, jeżeli standardową zdobycza są większe mocno walczące ryby, precyzja jest nieistotna liczy się moc hamulca, ryba i tak poradzi sobie z oporem.

 

To bardziej u nas brakuje zrozumienia sprzętu co do czego jest stworzone i trochę na ślepo staramy się adaptować do naszych potrzeb.

 

Nawet carbon w małym modelu nie jest błędem. Tam jest poprostu koncepcja niepasująca do naszych warunków, a ze my jej nie rozumiemy tylko przekładamy do nas kopiuj wklej to już inna para kaloszy.


Użytkownik gajosik edytował ten post 25 luty 2024 - 19:09

  • Biesan i HaDe lubią to

#26 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2024 - 19:22

Do brzegu, to jaki w końcu jest ten hamulec w Cardiff-ie? Bo chodzi mi po głowie

Użytkownik Marcipas edytował ten post 25 luty 2024 - 19:23


#27 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 25 luty 2024 - 20:26

Przecież napisałem, że w XR filcowy. :) W obu poprzednich wersjach Cardiffa też . Na YT są filmy z ich rozbieranek.



#28 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 luty 2024 - 20:44

Dzięki 👍

#29 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 26 luty 2024 - 01:47

Jak ktoś zna trochę angielski to tu jest baaardzo dużo informacji o "rodzinie vanforda", w tym cardiffie
https://youtu.be/uID...DbKhkk-s3pUlDT0
  • Sebulba lubi to