Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kij wybrany teraz multik......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 30 maj 2007 - 17:26

witam serdecznie, co prawda trułem już niektórym na privach z prośba o poradę, ale poproszę jeszcze o opinie na temat jaki multik wybralibyście do kijka: Dragon Millenium Fatso Jerk Cast 1,80 m 25-60 g. mtśłałem o ABU c3 5501, Okuma VS Baitcaster V-200LX i ABU C3 4601

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 maj 2007 - 17:52

5501 to ja bym sobie do takiego kijka odpuscil...


zdecydowanie jestem za 4601.. na koncu VS...

#3 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 30 maj 2007 - 17:54

a dlaczego byś sobie odpuścił? z shimano coś by się nadało?

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 maj 2007 - 17:58

CURADO 201D model obojetnie jaki...

w ostatecznosci CITICA modele j.w.

#5 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 31 maj 2007 - 07:35

Witam. Niedawno sam kupiłem ten kijek (Dragon Millenium Fatso do 60 gram). To fajna wędka, bardzo ją lubię, a jeszcze za tą cenę... Mam do niej Curado 201DPV- kołowrotek jest bajka. Trochę szeroki i przez to trzyma się go w ręku nie nazbyt komfortowo. Ale rzuca pięknie, gładko i bardzo daleko. Nie potrzebuję lepszego do Sliderów 10. ABU w rozmiarze 4601 też by był, ale kultura pracy ABU jakby troszkę niższa, choć to tez bardzo dobry kołowrotek.
Pozdrawiam


#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2007 - 12:28

Z wymienionych multików przykręciłbym do tego kija VS'kę lub w drugiej kolejności C3 4601.



#7 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 02 czerwiec 2007 - 18:19

Popieram kilku forumowiczów. Jak masz taki kijek do 60 gram to chyba idealna porzycja bedzie Abu Garcia C3 4601 lub 4600 zalezy na ktora reke...Z mocniejszych moze byc tez Daiwa ale nie pamietam symbolu...kurde chyba 100HL albo 100BL a nie pamietam... Kijaszek fajny nawet...mialem w reku...spasowal mnie...

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 czerwiec 2007 - 19:06

Popieram kilku forumowiczów. Jak masz taki kijek do 60 gram to chyba idealna porzycja bedzie Abu Garcia C3 4601 lub 4600 zalezy na ktora reke...Z mocniejszych moze byc tez Daiwa ale nie pamietam symbolu...kurde chyba 100HL albo 100BL a nie pamietam... Kijaszek fajny nawet...mialem w reku...spasowal mnie...


A Ty mleko to wydaje mi się, że jeszcze 2tyg. temu szukałeś porady jaki multik wybrać :D Czyżbym się mylił?

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 02 czerwiec 2007 - 19:33

kolega Mleko szaleje na obu portalach i o to samo pyta <_<

#10 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 czerwiec 2007 - 19:39

Popieram kilku forumowiczów. Jak masz taki kijek do 60 gram to chyba idealna porzycja bedzie Abu Garcia C3 4601 lub 4600 zalezy na ktora reke...Z mocniejszych moze byc tez Daiwa ale nie pamietam symbolu...kurde chyba 100HL albo 100BL a nie pamietam... Kijaszek fajny nawet...mialem w reku...spasowal mnie...


100HL, bądź 100HL Rojo - jednak ten drugi ma być dopiero dostępny w Polsce, jak dobrze pamiętam, pod koniec sierpnia, więc ew. możesz skorzystać z usług ebay.com



#11 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 czerwiec 2007 - 08:28

Do @remek

Wiedzialem ze ktos to powie ze sam sie pytalem a teraz sam udzielam rady....racja ale ja sie pytalem o cos delikatnego do lzejszych wabikow od 7 gram. A ten kolega ma kijek do 60 gram a w takiej sytuacji bez wahania zawsze wskaze Abu C3 4601 lub 4600.. ..ewntualnie ta Daiwe ale nie pamietam symbolu- moze 100HL lub ta Rojo...

Do @TomCast

Masz racje na tamtym forum tez sie pytalem ale tamta strona nie odpowiada mnie---> Wole Nasz świetny Jerkbait---> tam jest inaczej bardziej zawile i w ogole...Tam chce rozwiazac konto ze tak powiem...mleko_1

#12 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 11:03

Jak dla mnie to możesz sobie rozwiązywa, to nie moj problem. Natomiast czytając Twoje posty tu i tam, odnosze wrażenie że jestes totalnym laikiem jeśli chodzi o casting, a może i wogóle wędkarstwo ( moge sie mylić ), ale zadajesz pytania, zalewasz wręcz portal nimi ( ok, pytać wolno a nawet należy jeśli sie chcesz nauczyć )a za moment uchodzisz za znawce tematu. Tak było z kijem jaxona, wyraziłeś negatywną opinie o wędce ( jak byś używał jej co najmiej rok ) którą miałeś kilka dni i w sumie nie mam pojecia po co ja kupiłeś. Ktos kto łowi, kto potrafi to robić, jest to jego pasja, to na 95%, o ile nie na 100%, potrafi okreslić, biorać kij do reki, czy bedzie mu lezał czy nie. Tego trzeba sie nauczyć , to przychodzi z czasem.

Świetnie że są nadal osoby , pomimo takiego bezrybia w polsce, które chcą uczyć sie wedkowania. Za to nic a nic nie zrozumiem podejścia ludzi któży uchodzą z ekspertów w jakiejś dziedzinie a nimi nie są.

Ale to jest właśnie życie, wiec życze połamania kija i Tobie i wszystkim innym :D

#13 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 czerwiec 2007 - 17:12

Drogi TomCast...

Jak wiesz zapewne pytałem się o te multipliaktory do lekkiego castingu i masz racje- pytałem się tu i tam lecz TYLKO tu uzyskałem dokładnych informacji od @Jerzego, @Mifka oraz od @Remka i @Rognis_oka...

W dziedzinie jerkbaitu jestem początkujący lecz w normalnym spinningu obchodze sie dobrze i nie narzekam na bezrybie.

Udzielilem rady co do multiplikatora bo wybór jest prosty, tylko trzy pozycje...

Sam miałem problem z wyborem bo na oku miałem aż 20 pozycji ale to nie znaczy ze jestem laikiem i nie umie łowic. Sam stwierdzilem ze tamte multiplkatory sa dobre do lzejszego castingu tylko chciałem uzykac informacje ktory jest najlepszy a w tym pomogli mi wyzej wymienieni...

Co do kijka Jaxona. Wyglada to jak Okonek na Dorszowej Wedce czyli to byla sztywna pała i cięzko sie ładowała wiec zmieniam kijaszek na St. Croix Triumph a do tego przyjdzie ów multiplkator.

Za to że zaśmieciłem swoimi postami dział ogólne również przeprosiłem i kilku forumowiczów przyjeło sprostowanie i zostałem rozgrzeszony

Również życzę Ci połamania kija ( w przenośni ) i medalowych ryb.

Również przepraszam kamillo1 za to iż na jego poście musiałem wyjaśnic małą sprawe... z poważaniem mleko_1

#14 OFFLINE   kamillo1

kamillo1

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaBełchatów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 19:30

widzę, że koledzy troszkę iskrzą. dziekuję wszystkim za porady, multik abu c4601 już w drodze, mam nadzieję, że wciągnę się w tą metodę tak jak pare lat temu oddałem się spiningowi. Mam nadzieję, że połamię sprzęt na jakimś okazałym zębaczu. Czy jest ktoś na forum z woj. łódzkiego?proszę o kontakt na priva
pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych