Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na okonia z brzegu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 12 sierpień 2016 - 06:43

KONGER to dobra firma i ma przyzwoity serwis. Mam ich dwa wędziska i jestem zdania, że nie ustępują w niczym produktom z tej samej półki jakościowej i użytkowej innych renomowanych firm, a ceny mają korzystniejsze.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 12 sierpień 2016 - 06:44


#42 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 13 sierpień 2016 - 22:08

Witam, zamierzam kupić okoniówkę do lowienia z brzegu. Przedzial 220-270, absolutnie nie wklejka, wolę kijki z szybką akcja, lecz milo jak przechodzi w parabol i ma ten zapas. Zastanawiam się nad nowościami od kongera - streeto i mikado-sicario , lecz slyszalem ze sicario lamliwy(wysokomodulowy wegiel?). Streeto trochę kluskowaty. Miloby bylo gdyby kijek obslugiwal juz gumisie na 0.5-1g glowce. Prosilbym Was o opinie i doradzenie i podanie ewentualnych innych modeli. Budżet 400zl. Pozdrawiam.
  • jersey lubi to

#43 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 sierpień 2016 - 22:28

Witaj.

Masz malo sprecyzowane oczekiwania. Przedzial dlugosci na zasadzie 'w sumie wszystko jedno'. Rzeka, kanal, jezioro? Ponadto chcesz rzucac 0,5 g i miec 'ten zapas'? Ten czyli ktory? I po co? Przy takich glowkach logiczne jest uzycie jak najcienszych linek, zaden 'zapas' nie ma wiec i tak znaczenia, wazny jest precyzyjny hamulec i amortyzacja kija, tu ujawnia sie przewaga blankow pracujacych pod kolowrotek.

Napisz wiecej o wodzie, przynetach, rybach, moze ktorys z Kolegow XUltralajtowcow cos wtedy podpowie 😏
  • cyprys19 lubi to

#44 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 13 sierpień 2016 - 23:29

Witam

Ja na okonie mam dwa zestawy.

1) Konger Elvis 220 0.8-4gr + rarenium 1000 fb + techron 0.03/ nanofil 0.04

2) Konger Rapier 185 1-8gr + stradic 1000fb + techron 0.03/ nanofil 0.06

Pierwszy zestaw bez problemu oblsuguje juz 0.5gr do okolo 4gr + kopyto 5cm. Uzywam go do lowienia okoni I wzdreg. Kij wydaje sie delikatny ale bez problemu wyjalem pare szczupakow po 65-80cm jako przylow.

Drug a opcja jest juz zdecydowanie mocniejsza I pracuje od 2gr do prawie 8gr + 5cm kopyto

Jedno jest pewne oba kije nie zawioda wrazie brania wiekszej ryby. Przy lowieniu na takie kije wazny jest sprawny hamulce w koloworotku ...

Pozdrawiam

Sent from my K10000 using Tapatalk

#45 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 sierpień 2016 - 05:20

Michał, zerknij na MicroSpecjal, jest nieco krótszy (7cm) niż dolna granica podana przez Ciebie i budżet o 4 dyszki, ale spełnia pozostałe postawione przez Ciebie warunki. Nota bene te wędziska nie boją się przyłowu czegoś większego niż okazowe okonie i klenie.

Nie proponuję Moderate bo jest znacznie droższy, ale to byłby kijek, który dałby Ci pełną satysfakcję.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 14 sierpień 2016 - 05:22


#46 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 14 sierpień 2016 - 06:21

Z tańszych wędek mogę polecić Mikado DaVinci Travel Spin 5-17g / 20-25g (dwie szczytówki) 175cm. waga 156g długość transportowa 63cm . fajny uniwersalny kijek także pod spławik czy grunt , głównie używany prze zemnie na rzece z tym że ja nie łowię na paprochy , kopyta nie mniejsze jak 3cm i  główki od 3g w górę :) Drugim moim  ulubionym kijem do łowienia z kajaka jest Konger Stallion Strike Furion 223cm do 12g waga kija 95g .



#47 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 sierpień 2016 - 07:22

Buszmen, piszesz o swoich ulubionych kijkach z budżetowej półki, tylko po co jeśli Michał przeznacza na wędzisko 400 zł?

Gdyby był zainteresowany budżetówką, to też mógłbym Mu polecić moje ulubione SHIMANO DX 270cm/3-14g, też spełniałoby postawione przez Niego warunki techniczne, ale to niższa półka.


  • grey lubi to

#48 OFFLINE   nitro

nitro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Pascal
  • Nazwisko:G

Napisano 14 sierpień 2016 - 11:35

Ja bym zaryzykował z sicario. W tej cenie nie ma imo lepszego badyla. Macałem pezony, mitchelle, kongery itd, i ten jako jedyny mi podpasował.

Faktem jest, że już 3 razy szczytówka mi poszła, ale może być to przyczyna wadliwej partii.

Z reklamacją też problemu nie ma. Za 2 razem chcieli mi już pieniądze zwrócić. 



#49 OFFLINE   pit1982

pit1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Piotr

Napisano 14 sierpień 2016 - 12:35

Witam i ja posiadam dwa kije kongera paladin. Popierem kolege wyzej swietne kije, jednak o serwisie nic nie moge powiedziec bo nie mialem okazji korzystac ;-)Ale mysle ze wybierajac ta marke i ten model nie zawiedziesz sie.

#50 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 13:27

Połowa podała gościowi propozycje wklejanek, które absolutnie odrzucił. Do tego sporo typów wędek o CW z kategorii raczej L niż UL.

 

Dam Effzett Perch Special 2,3m do 6g - czuły i delikatny szczyt, sporo mocy. Ale na 0,5g nie licz, raczej 1,5g jako minimum.

 

Martwiący jest fakt, że streeto wydawał Ci się kluskowaty. To akurat kijek stosunkowo sztywny jak na deklarowany CW. Mógłbym podać jakieś modele Mitchella, czy wczoraj oglądany model ABU Garcia, ale to nie ma sensu - nic nie będzie odpowiednio sztywne, jeśli streeto = kluska. Nie wiem też, czy da się uzyskać kij sztywniejszy/szybszy i zarazem zdolny ładować 1g przynęty na fajne odległości. Na moje oko szukasz czegoś nieosiągalnego przy obecnej technice :)

 

Spróbuj obadać to, co podałem wyżej, może akurat spasuje.


  • strary lubi to

#51 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 sierpień 2016 - 13:03

Stałem niedawno przed podobnym dylematem i wybrałem sg Black savage 198cm 2-7g. Jest to mój pierwszy UL ale jestem z niego bardzo zadowolony. Zdjęcia z ugieciem wstawiłem tutaj http://jerkbait.pl/t...4#entry1956158.
Okonie 30cm ładnie wyginaja kij ale wyciąga się je silowo bez problemu. Jedyny raz kiedy hamulec zaterkotal był przy przylowie szczupaka 50+. Nie gubi ryb. Jak na moje standardy jest bardzo lekki(90g). Rzuty są na prawdę bardzo dalekie. Ja nawet nie mam zamiaru rozglądać się za innym przez najbliższych kilka sezonów. Jeśli jesteś z okolic Olsztyna to chętnie uzycze do testów :).
I jest bardzo fajny filmik na yt dokładnie z tym modelem.

#52 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 19 sierpień 2016 - 15:05

Trzymałem 3 kije, ktore mi się podobają - streeto, black savage,favorite blue bird, dochodzi jeszcze kij którego nie miałem w rękach a szkoda bo wydaje sie fajną propozycją - sakura sportism neo. Chcialbym sie spytac jaka jest Wasza opinia co do tych kijków jesli chodzi o stosunek ceny do jakosci komponentów (glownie chodzi mi o przelotki) i czy macie jakies doswiadczenia z Sakurą. Pozdrawiam, Michał.

#53 OFFLINE   dawidzcm

dawidzcm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 19 sierpień 2016 - 17:42

Co powiesz I blue bird? Do czego można go porównać z budżetowych wędek dostępnych na naszym rynku?

#54 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 16:20

Potrzebuję na kilka wypadów dłuższej "okoniówki" w długościach 2.40-2.60m(ostatecznie 2.30)moc 6-8lb. Ogarniać ma wąskie 3 calowe gumki. Na główkach 2-5g w pełnym komforcie. Wszelkie wklejki raczej odpadają. Cenowo do 400zł.

#55 OFFLINE   janpolak

janpolak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowa wieś
  • Imię:Michał

Napisano 02 marzec 2022 - 22:44

Może wy mnie naprowadzicie na trop kijka pod okonia.
Długość 230-240 wklejka.Do lowinia z brzegu
Przynęty to 2 calowe gumeczki na 2 -3 gramowej główce..
Chodzi mi o to żeby fajnie dawała podbijać gumkę .była czuła po przynęta,a jednocześnie pod ryba w miarę elastyczna żeby ich nie gubiła.myslalem na mc crostage,może macie jakieś doświadczenie i byście coś polecili.wiem że w tych długościach ciężko jest znaleźć złoty środek ale może jednak .. budżet do 700zl

#56 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 03 marzec 2022 - 06:10

http://jerkbait.pl/t...ngu-wklejki-ul/

zagadaj może Ci coś ciekawego ukręci ;) 



#57 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 marzec 2022 - 08:54

Może wy mnie naprowadzicie na trop kijka pod okonia.
Długość 230-240 wklejka.Do lowinia z brzegu
Przynęty to 2 calowe gumeczki na 2 -3 gramowej główce..
Chodzi mi o to żeby fajnie dawała podbijać gumkę .była czuła po przynęta,a jednocześnie pod ryba w miarę elastyczna żeby ich nie gubiła.myslalem na mc crostage,może macie jakieś doświadczenie i byście coś polecili.wiem że w tych długościach ciężko jest znaleźć złoty środek ale może jednak .. budżet do 700zl

Do budżetu co prawda trzeba nieco dołożyć

https://spinningshop...nus-752l-s.html



#58 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 03 marzec 2022 - 14:02

To chyba byłby najlepszy wybór ta finezza!
Popatrz tez na wędki japońskie jackson( nie mylić z jaxonem) mebaru gate- zobacz na sklepie fishing mart są dostepne, sam posiadam wklejkę tą do 7g i jestem zadowolony( cena ok 550zl- to na gumisie troche zostanie😉)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych