Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Płatność za przesyłkę z góry.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_ek96

Kamil_ek96

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 13 listopad 2023 - 11:15

Jak podchodzicie do płatności z góry za towar (Kwota 500zł). Tzn chodzi mi o to, że dostałem ofertę zakupu kijka wszystko ładnie pięknie, aż do wysyłki. Sprzedający w żaden sposób nie reflektuje wysyłki za pobraniem. (Ok trochę rozumiem, zdarzają się przypadki, że ktoś nie odbierze paczki) ale próbuje uwiarygodnić swoją osobę propozycją wpłaty "zaliczki". No ale niestety zostaje zbyty  :) 
I tak mnie zastanawia czy na forum są sami porządni sprzedający którym można z góry przelać 500zł. ;) Mieliście podobne doświadczenia i jakie jest wasze zdanie w rej sprawie?



#2 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3948 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 13 listopad 2023 - 11:30

Ale jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Administracja forum nie bierze udziału zarówno w transakcjach, jak i sporach i odcina się od jakichkolwiek problemów związanych z transakcją.
Forum jest traktowane jako ''koleżeńskie '',natomiast niektórzy użytkownicy traktują je tak tylko w momencie kiedy chcą coś kupić, a jak sprzedają ta zasada przestaje istnieć!
Zachowaj ZDROWY ROZSĄDEK jak zawsze w sytuacjach gdy w grę wchodzą pieniądze!
Tyle rad z mojej strony.

Użytkownik cyprys19 edytował ten post 13 listopad 2023 - 11:32


#3 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 13 listopad 2023 - 14:04

Jak podchodzicie do płatności z góry za towar (Kwota 500zł). Tzn chodzi mi o to, że dostałem ofertę zakupu kijka wszystko ładnie pięknie, aż do wysyłki. Sprzedający w żaden sposób nie reflektuje wysyłki za pobraniem. (Ok trochę rozumiem, zdarzają się przypadki, że ktoś nie odbierze paczki) ale próbuje uwiarygodnić swoją osobę propozycją wpłaty "zaliczki". No ale niestety zostaje zbyty :)
I tak mnie zastanawia czy na forum są sami porządni sprzedający którym można z góry przelać 500zł. ;) Mieliście podobne doświadczenia i jakie jest wasze zdanie w rej sprawie?

Są pozadni ludzie
Nie raz przelewałem i parę koła za sprzęt i nie było problemów

Wiadomo że zawsze może się trafić jakis nieuczciwy

Co do przelewu to moim zdaniem jest bezpieczniej bo w razie czego masz potwierdzenie z banku czy cokolwiek a przy pobraniu możesz zostać wydymany

Bo żaden kurier nie pozwoli Ci otworzyć przesyłki zanim nie opłacisz paczki

A co w przypadku jak dasz kasę kurierowi po czym otwierasz pakę a tam kawałek leszczyny ?

Użytkownik Rampampam edytował ten post 13 listopad 2023 - 14:05

  • rafalsky lubi to

#4 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 listopad 2023 - 14:08

Ja wysyłam za pobraniem. Mogę wysłać nawet krętlik za parę groszy. Warunek jest jeden. Wpłata tych kilku czy kilkudziesięciu złotych w zależności od kosztu pobrania na moje konto. Moim zdaniem to bardzo uczciwe podejście do tematu jak się nie ufa nikomu.

#5 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 listopad 2023 - 14:25

Ja też i kupuje i sprzedaje za pobraniem, a kolejne zakupy u danej osoby, albo jeżeli ją lepiej znam z forum- już z przelewem.

Przy pobraniu jest tak, że zazwyczaj umawiam się na przelanie 2x wysokości kosztu "wysyłki za pobraniem".

I nawet gdyby transakcja nie doszła do skutku, to przynajmniej wysyłający nie traci kasy za pobranie, a tylko czas i odwleka transakcje w czasie.

Jak sprzedawca lub kupujący się na to nie zgadza, to zapala się czerwona lampka i lepiej odpuścić..



#6 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 13 listopad 2023 - 15:48

Ja tam zawsze robię przelew z góry, oczywiście nie kupuje niczego od osób, które nie mają nieposzlakowanej opinii. Dane osobowe przypisane do konta bankowego + historia sprzedaży z privów wystarczy by w razie czego rościć prawo do zwrotu kosztów.
  • gulf lubi to

#7 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 13 listopad 2023 - 19:01

Nigdy tu na forum nie miałem problemów z transakcjami ale od czasu, jak na FB "kupiłem" coś za kilka stówek i nigdy tego nie zobaczyłem, to uważam, że opcja "za pobraniem" jest bezpieczniejsza.

Jeśli ktoś nie zgadza się na opcję "zaliczki" czy  kwoty "za pobranie i zwrot" to bym dał sonie spokój z takim kolegą.

No i to, że masz dane z banku czy nawet zgłosisz na policję to nic nie daje, wiem bo próbowałem....



#8 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 13 listopad 2023 - 19:27

Mnie za to 2 osoby wydymały w inny sposób, ale nie na jerkbait (jeszcze stąd nie kupowałem, bo najczęściej to na co bym miał ochotę już zostało wykupione przez innego użytkownika ).

Kupiłem kołowrotki po obejrzeniu kilkukrotnie filmików z ich pracy.
2 razy otrzymałem w ogóle coś innego (model i wielkość się zgadzała) jeden ząbkował i coś w nim od czasu do czasu przycierało, drugi też ząbkował.
"Stan idealny"
Teraz jestem trochę sceptycznie nastawiony do kupowania używek ....

#9 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 13 listopad 2023 - 19:57

Wielokrotnie kupowałem tutaj na giełdzie płacąc zawsze z góry, nawet dużo większe pieniądze i zawsze otrzymywałem zakupione rzeczy, nierzadko nawet z jaklmś  z gratisem, a zostałem wydymany tylko raz przez koleżeńskiego kolegę z dawnej stolicy na K., bo kupiony od niego kołowrotek był wadliwy, chociaż w opisie był stan bdb. Piszę tu koleżeńskiego kolegę, bo jak mu wysłałem wiadomość, że wadliwy, to się wypiął, a że młynek używany, to cóż, trzeba było trochę doinwestować, żeby był niewadliwy.


Użytkownik Mariusz1000 edytował ten post 13 listopad 2023 - 20:03


#10 OFFLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 13 listopad 2023 - 20:48

Wielokrotnie kupowałem tutaj na giełdzie płacąc zawsze z góry, nawet dużo większe pieniądze i zawsze otrzymywałem zakupione rzeczy, nierzadko nawet z jaklmś z gratisem, a zostałem wydymany tylko raz przez koleżeńskiego kolegę z dawnej stolicy na K., bo kupiony od niego kołowrotek był wadliwy, chociaż w opisie był stan bdb. Piszę tu koleżeńskiego kolegę, bo jak mu wysłałem wiadomość, że wadliwy, to się wypiął, a że młynek używany, to cóż, trzeba było trochę doinwestować, żeby był niewadliwy.

Chyba kojarzę sprawę

#11 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 listopad 2023 - 23:40

tez uwazam że zapłąta 2x kwota za wysyłke a reszta przy odbioerze to uczciwe podejście jesli nie znasz człowieka

 

kurier - no cóż ..zdarzało mi się już ze kurier pozwalał zajrzec do paczki przed zapłatą za pobraniem czy towar sie zgadza z zamówieniem

nie mówie o szczegółowyum sprawdzaniu rzeczy ale czy to co jest zgadza sie z zamówieniem np ze kij jest taki jaki miał byc

tylko do  mnei kurier czasami przyjezdza kilka razy w tygodniu bo mieszkam za miastem i łatwiej mi zamówić niz jechac po cos do sklepu wiec znam kurierów juz z  widzenia i może troche inaczej podchodzą 


  • Umbra lubi to