Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ocieplacze do woderow pros


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 listopad 2023 - 21:36

Uzywa ktos? Jakie grube sa te filcowe?

#2 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 listopad 2023 - 17:32

Uzywa ktos? Jakie grube sa te filcowe?

o jakie Tobie chodzi?

wklej link



#3 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 listopad 2023 - 17:37

https://waderspros.c...ry/leg-warmers/

#4 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 listopad 2023 - 17:38

Chodzi mi wylacznie o stopy. Mam takie ocieplacze z gumowcow lemigo najwiekszych, ale sa za duze do prosow (prisy tez mam najwieksze jakie robia)

#5 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 listopad 2023 - 17:39

Chodzi mi wylacznie o stopy. Mam takie ocieplacze z gumowcow lemigo najwiekszych, ale sa za duze do prosow (prisy tez mam najwieksze jakie robia)

ok, to nie wiem

mam inne, kupione razem z butami



#6 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 listopad 2023 - 20:37

To moze inaczej. Spodniobuty neoprenowe z kaloszem eva i wyscielaniem z neopreny to dobra izolacja termiczna na bb.
Ale juz mnie diabli biora od cieknacych woderow. Winie za to siedzaca pozycje w bb. Ostatnio kupilem prosy (oczywiscie sa w naturze duzo krotsze niz w tabelce, ale zaryzykuje teze, ze w nich raczej nitka nie przetnie materialu jak za bardzo zegne noge. I mysle czym by zaizolowac te prosy tak by mozna bylo w zimie uzywac. Wszystkie skarpety z merynosa czy welny owczej probowalem ze skarpeta neoprenowa etc moze dadza rade, ale w cienkim gumowcu im sukcesu nie wroze. Jakie uzywales i w jakiej wodzie?

#7 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 21 listopad 2023 - 23:13

Kompletnie nie rozumiem Twojego ostatniego postu. Ale ,że temat bardzo mnie dotyczy (szukam ultra budżetowego rozwiązania i Twój pomysł jak najbardziej się łapie).  I sam musze coś wreszcie zrobić, Dopytam się bb to belly boat ? Drugi aspekt nie rozumiem tego zdania o nitce i przecinaniu. 
 
 
 
A tak nawiasem w lecie zapytałem znajomego nad wodą jak on ubiera się na  pstrągowanie w lutym. Ten popatrzył na mnie jak na wariata i odparł ,ze on nie rozumie pytania .Ubiera jedną parę grubych dresów a na nie umieszcza wysokie (wysoki stan) grube , najlepiej wełniane skarpety. A jak jest naprawdę źle to chłop ubiera podwójny taki zestaw i już musi być ok. Uwiera mnie ten temat bo ja brodzenie zaczynam na majówce, a kończę przed Wszystkimi Świętymi, a schorowany chłop lat 70 jeszcze w Sylwestra stoi w wodzie, także ledwo mu się woda do woderów nie wlewa .A 1 lutego stoi po pas , w połowie rzeki i twardo łowi pstrągi. I stoi tak min. 3-4 godziny!
 
 
 
A ja chłop jak dąb , co mógłby być jego wnuczkiem jak by się wszyscy postarali ubiera kilka par skarpet i spodni by móc ubrać albo filcoki albo właśnie te kalosze EVA z wyściółką i łowi przy brzegu bo tak mu zimno i odchorowuje każde większe wejście w woderach do wody. Aha dodam tylko ,ze obydwoje łowimy w najprostszych woderach PCV Prosa. Więc chyba gorszej rzeczy być nie może. Tak mnie chłop wjechał na ambicje ,że powiedziałem ,ze w tym roku w lutym/marcu muszę choć do kolana zacząć do wody wchodzić. 
 
Zastanawiałem się czy nie zastosować bo mam ,,zwykłe" nowiutkie  spodniobuty SIMSA , ale podobno to może dawać jeszcze gorszy brak komfortu cieplnego i że to dobre na lato. 
 
 
 
Brat kiedyś na łodzi używał jakiś specjalnych (dedykowanych do wędkarstwa) zielonych , ultrawysokich , pod kolana skarpet   .Chyba wykonane z polaru. Firma chyba Kormoran albo Mikado ( nie pamiętam). Przed dobra chwile w nich było ok ale potem skraplający się pot zabijał cały komfort. 


#8 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 listopad 2023 - 17:52

mam dlugie nogi i wszystkei spodniobuty sa na mnie za krotkie (nawet jak na papierze i do stania sa ok to przy siedzeniu sa bardzo mocno naciagniete co skutkuje regularnym rozszczelnianiem - wydaje mi sie, ze to nici rozcinaja material w okolicy szwow). rzadko mi jest zimno w nogi powyzej kostki nawet jak siedze w zimnej wodzie za to stopy to inna sprawa. Chyba jutro sprobuje sie przeprosic z onucami zrobionymi z bluzy polarowej. 2 pary grubych skarpet do prosow w wodzie 7st bylo po 4h juz na granicy kompletnej utraty czucia dla mnie.

Popatrzylem na www prosa czy nie maja butow z eva i katem oka dostrzeglem ocieplacze to pomyslalem, ze zapytam.



#9 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 22 listopad 2023 - 19:10

A rozważałeś ogrzewacze do stóp, takie chemiczne-jednorazowe  lub na powerbanka-wielorazowe?



#10 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 listopad 2023 - 10:53

Tak. Jednorazowki trzeba odpalic przy wchodzeniu do wody a mi stopy zwykle marzna dopiero po kilku godzinach (wydawalo mi sie, ze one tylko ogrzeja mnie nadmiernie kiedy nie potrzebuje i do tego spadek temperatury bedzie mocniej odczuwalny). Mam takich ogrzewaczy od metra, ale jeszcze nie uzylem. Co do elektrycznych to rozwazalem najlepiej by byly taki ze zdalnym wlacznikiem. Problem taki, ze na ali rozmiaru raczej nie trafie a w sklepach albo nie ma ich do obejrzenia albo sa w cenie woderow...

#11 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 listopad 2023 - 10:54

Ps mysle, ze z braku konkretnych odpowiedzi watek mozna polaczyc z tym "co pod spodniobuty".

#12 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 26 listopad 2023 - 15:50

Ps mysle, ze z braku konkretnych odpowiedzi watek mozna polaczyc z tym "co pod spodniobuty".

a dodatkowe neoprenowe skarpety próbowałeś?

plus skarpety z primaloftem



#13 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 grudzień 2023 - 21:13

Wszystkie neopreny jakie znalazlem maja antyposlizgowa podeszwe - ciezko wsadzic w gumowca. W decathlonie "stopki" z polaru dzis mierzylem, ale nawet 46 za male. Skarpet z primaloftem nie widzialem. Skarpety ogrzewane tez zamowilem posmiejemy sie.

#14 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 03 grudzień 2023 - 21:46

Wszystkie neopreny jakie znalazlem maja antyposlizgowa podeszwe - ciezko wsadzic w gumowca. W decathlonie "stopki" z polaru dzis mierzylem, ale nawet 46 za male. Skarpet z primaloftem nie widzialem. Skarpety ogrzewane tez zamowilem posmiejemy sie.

zobacz te:

Neoprene Socks | Vision Fly Fishing Polska (hurch.pl)

kumpel ma i jest ok, nie na bb - ale w lutym w wodzie

no i to:

Profesjonalne skarpety narciarskie PRIMALOFT oddychająca, termoaktywna skarpeta zawodnicza | Skarpety, skarpetki - sklep Online. NASTOPY.PL



#15 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 grudzień 2023 - 21:59

Myslalem, ze te primalofty to takie ala "puchowe wkladki do gumowcow" bo z twgo co widze to podobna sciema jak "merynosy" mam merynosow kilka par i nie widze wiekszej cudownosci od innych grubych skatpet. Te klapcie neoprenowe wygladaja ok. Szkoda, ze nie pisza jaki rozmiar to xxl

#16 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 04 grudzień 2023 - 00:24

Ciekawe, ze merynosy uważasz za sciemę. Ja akurat od kiedy zacząłem nosić ubrania z merynosa, przestałem kupować „plastikowe” ciuchy i bardzo sobie chwale. Akurat w skarpetach największym problemem jest fakt, ze nie ma jak odprowadzić potu, gdy noga jest w spodniobutach. I na to nic nie pomoże. Dopóki idziesz, jest ciepło, ale jak stoisz, zaczyna się robić zimno.
W zimne dni, ale łowiąc z brzegu, często zakładam kalosze lemigo: https://skleplemigo....e-Grenlander/55
Ten ocieplacz naprawdę działa. Tylko kupiłem celowo nieco za duże buty i zostawiam trochę miejsca, aby stopa oddychała. Założenie tego do spodniobutow/woderow chyba się nie uda. Nie próbowałem.

#17 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 grudzień 2023 - 12:37

Ciekawe, ze merynosy uważasz za sciemę. Ja akurat od kiedy zacząłem nosić ubrania z merynosa, przestałem kupować „plastikowe” ciuchy i bardzo sobie chwale. Akurat w skarpetach największym problemem jest fakt, ze nie ma jak odprowadzić potu, gdy noga jest w spodniobutach. I na to nic nie pomoże. Dopóki idziesz, jest ciepło, ale jak stoisz, zaczyna się robić zimno.

Ja pod sarpety z merynosa zakładam cieńkie z coolmax, świetnie odprowadzają wilgoć i dzieki temu jest ciepło.



#18 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 04 grudzień 2023 - 17:25

Myslalem, ze te primalofty to takie ala "puchowe wkladki do gumowcow" bo z twgo co widze to podobna sciema jak "merynosy" mam merynosow kilka par i nie widze wiekszej cudownosci od innych grubych skatpet.

Ale o czym mówisz? Jaka ściema?  ;)

 

Naprawdę oczekujesz, że założysz grubą skarpetę do gumowców i zrobisz z nich Bunny Boots? To tak nie działa.
Dzisiaj można już dostać wodery na chłopa w każdym rozmiarze, nawet powyżej dwóch metrów, z bebzonem lub bez. Jeśli moczysz nogi w zimnej wodzie i marzną Ci stopy to rozważ jakiś kompaktowy suchy kombinezon albo po prostu zmień pływadło na większe.

 

Wełna Merino to wciąż jeden z najlepszych materiałów na ciepłą bieliznę, base-layery i skarpety i nikt niczego lepszego jeszcze nie wymyślił. Sucha wełna jest bardzo dobrym izolatorem ciepła, ma stosunkowo wysoką zdolność do odprowadzania wilgoci, ale również absorbcji co daje nieporównywalnie lepszy komfort i uczucie suchości w porównaniu z syntetykami, w których po chwili czujesz się jak spocony koń. Oba materiały mają konkretne właściwości i trzeba je umiejętnie ze sobą łączyć. Syntetyki też mają kilka zalet i całkiem nieźle nadają się na kolejne warstwy, ale nie wyobrażam sobie powrotu do tego rodzaju "plastikowych" ubrań noszonych na skórze.


Użytkownik kineret edytował ten post 04 grudzień 2023 - 17:27


#19 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 04 grudzień 2023 - 23:35

W zimne dni, ale łowiąc z brzegu, często zakładam kalosze lemigo: https://skleplemigo....e-Grenlander/55
Ten ocieplacz naprawdę działa. Tylko kupiłem celowo nieco za duże buty i zostawiam trochę miejsca, aby stopa oddychała. Założenie tego do spodniobutow/woderow chyba się nie uda. Nie próbowałem.

Mam te buty , też większy rozmiar i nawet w nich dziś chodziłem. W sumie miałem je na nogach 4h , początkowo było bardzo ok. Potem noga przemarzła bardziej niż w innych butach. Używane na śniegu, nie w wodzie. Wydawały mnie się ( dawno nie używałem ),że są sporo lepsze , cieplejsze. Ale nie pamiętam tez czy kiedykolwiek ich tak długo jednostajnie używałem. 


Użytkownik Wolti edytował ten post 04 grudzień 2023 - 23:35


#20 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 grudzień 2023 - 08:36

Mam te buty , też większy rozmiar i nawet w nich dziś chodziłem. W sumie miałem je na nogach 4h , początkowo było bardzo ok. Potem noga przemarzła bardziej niż w innych butach. Używane na śniegu, nie w wodzie. Wydawały mnie się ( dawno nie używałem ),że są sporo lepsze , cieplejsze. Ale nie pamiętam tez czy kiedykolwiek ich tak długo jednostajnie używałem.

No to lipa… Ja nie lowilem w nich przy ujemnych temperaturach, ale wyglada na to, ze zupełnie nie spełniają swojej funkcji jako „śniegowce”.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych