Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Robinson Diaflex Zander 5-32g- kto łowił?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 listopad 2012 - 19:32

nie łowiłem wspomnianymi przez Ciebie kijami ale na sucho są bardzo fajne. jak masz gdzie to zobacz sobie jeszcze w podobnych pieniążkach Pezon&Mitchell- Gunki


Zamówiłem Mikado jako że wolę korek a tu miałem taką opcję. Aczkolwiek to nie problem żeby zamienić jak mi nie spasuje.

Co do Pezon&Mitchell- Gunki, gdzie można to zobaczyć i kupić?

#22 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 07 listopad 2012 - 20:56

na pewno w centrum wędkarstwa w Warszawie

#23 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 listopad 2012 - 21:16

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tytułowego Diaflexa. Czy to prawda, że wklejka do tego stopnia ogranicza czułość wędki, że nie za bardzo czuć branie w rękojeści i żeby coś dostrzec trzeba pilnie obserwować szczytówkę? Ja do tej pory wklejką nie łowiłem, a mój dobry kolega twierdzi, że tak właśnie jest.

#24 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 listopad 2012 - 21:34

"Pisząc mocniejszą, miałem na myśli nie tytułową wklejankę a coś sztywnego i szybkiego ale do kogutów na główkach 10 - 20g i podobnych wagowo gum. Jako że łowię niedługo a na początku sezonu kupiłem kije 2.70, które nie nadają się na łódkę i są za miękkie pod koguta to chcę teraz na kilka ostatnich wyjazdów na ryby dokupić coś odpowiedniego.
Myślałem o Dragon Guide Select 2.13 a że ponoć mają zaniżony cw to nie wiem na którego się nastawiać 4-21, 5-25 czy 7-28. Wczoraj wpadł mi jeszcze w oko kijek Mikado Inazuma X-Plode Flash Zander.

Generalnie potrzebuję wędkę sandaczową, ok. 2m, taką z gatunku "sztywnych pałek". "

Dragony serii Guide Select niekoniecznie mają zaniżone ciężary wyrzutowe. Zależy na jaką przynętę łowisz. Używałem G.S Bandit 5-25 g. Pod gumę to rzeczywiście główki poniżej 15 gram nie ma sensu zakladać, bo brak jest sygnalizacji opadu. Optymalne dla tej wędki były główki w przedziale 20-30g +guma. Używałem tej wędki również do łowienia cykadami i obrotówkami i tutaj już nawet pięcio-gramowe przynęty dawały niezle czucie a cykada 7-gramowa wibrowała aż miło. Na początku mialem problemyz rzutami, ale plecionka 0,08mm rozwiązała problem i rzuty wychodziły całkiem całkiem. Moje zarzuty do tej wędki to przereklamowane moim zdaniem rękojeści rezonansowe, które tak naprawdę dają niewiele więcej od normalnych rękojeści oraz wyważenie. Aby wyważyć wędkę w okolicach przedniej częsci rękojeści musiałem zakładać dość ciężki kołowrotek i całość sporo ważyła. Przy całodziennym łowieniu czuło się w ręce tą masę. Na koguty nią nie łowiłem, jednak myślę, że koguta z podanego przez Ciebie przedziału udźwignie bez problemu. No i na koniec cena tej wędki. Uważam, że gdyby kosztowała w okolicach 200pln to była by to niezła propozycja, ale cena ponad 400 pln to przesada.

#25 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 07 listopad 2012 - 22:49

co do czucia na wklejce to nie jest prawdą co Twój kolega mówi a w każdym razie nie do końca.
Diaflex, wklejki z wysokiego modułu mikado(z tych korzystałem) przenoszą dość dobrze jak na wklejki drgania na rękę ale musi być wysoki moduł blanku i również węglowa wklejka. natomiast miałem milenium power jig i tam nic nie było czuć gdyż wklejka była "szklana" i blank z chyba kompozytu.
Ja osobiście mam mikado lexus szafir do 10g na którym pięknie czuć delikatne okoniowe brania(używam do niego cienkiej pletki), mam również diaflexy perch do 12g i jigger do 22g i czuję na nich jak główka puknie o kamyczek albo twardy badyl nie wspominając o mocniejszych braniach.

#26 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 07 listopad 2012 - 23:03

Zgadzam się z przedmówcą, wyraźne brania czuć w dolniku, sandaczowych pstryków ja nie czuje, ale na bank je widać. Ogólnie wklejki mają swój urok i z tańszych wędek żadna pełna nie będzie lepsza od wklejki w kwesti sygnalizacji zachowania przynęty w opadzie.


#27 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 styczeń 2013 - 23:16

No i nabyłem od kolegi Pablo208. Jak połowię. to podzielę się wrażeniami. Ogólnie na sucho kij fajny, Kołowrotek 300g wyważa go tak jak lubię, czyli parę centymetrów przed uchwytem. Dzięki za pomoc no i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2013.



#28 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 04 styczeń 2013 - 20:24

Zgadzam się z przedmówcą, wyraźne brania czuć w dolniku, sandaczowych pstryków ja nie czuje, ale na bank je widać. Ogólnie wklejki mają swój urok i z tańszych wędek żadna pełna nie będzie lepsza od wklejki w kwesti sygnalizacji zachowania przynęty w opadzie.

Kwestia sygnalizacji zachowania przynety w opadzie zostawił bym plecionce...;)

wklejanki już długo są na rynku a ja dalej nie mogę zrozumieć jaki jest sens stosowania takiego wynalazku

szczególnie gdy wieje,mowa oczywiscie o spinningu sandaczowym,

bo do troka okoniowego to rozumiem.



#29 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 06 styczeń 2013 - 15:18

Ten Diaflex to jakaś moda ostatnimi czasy? :)

#30 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 styczeń 2013 - 20:54

Ot po protu przecena posezonowa 50% a za te pieniążki robią się interesujące.



#31 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:06

Rozumiem :). Ale aż trzy wątki na jeden temat i w rezultacie najwięcej informacji w nich o innych kijach :).

#32 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:08

Ot po protu przecena posezonowa 50% a za te pieniążki robią się interesujące.

-można wiedzieć gdzie jest 50% przecena ?



#33 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:22

-można wiedzieć gdzie jest 50% przecena ?

 

Kupiłem na allegro od sprzedawcy ze Stalowej Woli trzy różne patyki w cenie ok. 50% niższej od ceny wiosennej. Pewnie część obniżki wzięła się z ilości, jednak tak czy inaczej niektóre Diaflexy mają teraz naprawdę dobre ceny.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych