Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Steez stz 671 mhfba wędzisko castingowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 luty 2013 - 13:08

dzięki za info



#62 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 25 luty 2013 - 13:47

teraz ja zahaczę o MB :
 
EVOLUZION Ti F5.1/2-70Xti SUPER DIABLO JIG & TEXAS
CARROZZERIA BIG TAPER F5.1/2-70XTi-EVA SUPER DIABLO
 
co oznacza w tych kijach opis :
 
Fast - Medium - Slow
 
lub
 
Fast - Medium
Fast - Slow           (dla tej samej wędki)
 
a dokładnie jak to się ma w praktyce

Witam...
W podanych przez Ciebie wedziskach MB zastosowal tzw. Multi step variable taper .... Mianowicie w momencie uzywania lekkich przynet typu jig szczytowka wedziska bedzie pracowac fast ... Kiedy bedziesz uzywal ciezszych przynet medium...ostatnim etapem ugiecia jest slow (regular) ktory mozna zaobserwowac w momencie zaciecia ryby czyli kiedy obciazenie jest najwieksze....
Podane przez Ciebie dwa modele wedzisk roznia sie tylko rekojescia ,w carrozzeria MB uzyl pianke... Akcja I blank sa takie same...jedynie w f5 1/2-70xti super diablo stage 2 MB uzyl regular taper ....

#63 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 luty 2013 - 13:47

@bazyloss

jak tobie tak nadgarstki cierpia, to po kiego ... sorry, za dygresje ... do dlaczego szukasz kija ze sklepowego stojaka? blanki st. croix (od avida w gore) czy phenixy bardzo ladnie kryja sie z twoimi potrzebami, do tego sparowac male, nie koniecznie magnezowe (a te sa juz na prawde lekkie) konstrukcje i masz zestaw custom unoszacy sie nad tafla wody :)



#64 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 25 luty 2013 - 14:08

Lekkosc lekkoscia a odpowiednio dobranie kolowrotka do wedziska to juz inna historia... Jak dla mnie super diablo z zillionem jest przyjemniejszy do lapania na jigs niz nrx 893 ze steez...

#65 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 luty 2013 - 15:32

przy rozwiazaniach typu custom idzie sie troche inna droga, powiedzialbym, ze nie robi sie az takiego slalomu pomiedzy regalami :)



#66 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 luty 2013 - 15:43

@bazyloss

jak tobie tak nadgarstki cierpia, to po kiego ... sorry, za dygresje ... do dlaczego szukasz kija ze sklepowego stojaka? blanki st. croix (od avida w gore) czy phenixy bardzo ladnie kryja sie z twoimi potrzebami, do tego sparowac male, nie koniecznie magnezowe (a te sa juz na prawde lekkie) konstrukcje i masz zestaw custom unoszacy sie nad tafla wody :)

 

na razie w planach jest 5C68MXF (to już na pewno, blank zamówiony) pod Steez 100SHL

i Phenix TX-714MH pod Steez 100HL, ale ostatnio obejrzałem kilka blanków Phenixa K2 i wszystkie były pokręcone,

raz, że jestem na tym punkcie czuły, dwa, że nie dam 850zł za krzywy blank

dlatego od pewnego czasu szukam alternatywy sklepowej dla cięższego sandaczowego kalibru (a nóż trafie i nie będzie trzeba zbroić)

na razie góruje STEEZ Flanker (2013r. 99% grafit SV) o po nim STEEZ Flogger

ale w Steez'ach nie podoba mi się dość grube zbrojenie 4xLN i koniec na 6 (ściśle wg New Concept)

za to wizualnie 100% moje potrzeby :)

 

ps. czekam jeszcze na info od Tomka Mańczaka o nowych 70MXF i 70MHF Xtreme, bo podobno przyleciały

 

Greg, czyli EVOLUZION Ti F5.1/2-70Xti SUPER DIABLO JIG & TEXAS raczej nie nadaje się do podbijania 25-30g jiga ?


Użytkownik bazyloss edytował ten post 25 luty 2013 - 15:46


#67 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 25 luty 2013 - 16:30

na razie w planach jest 5C68MXF (to już na pewno, blank zamówiony) pod Steez 100SHL
i Phenix TX-714MH pod Steez 100HL, ale ostatnio obejrzałem kilka blanków Phenixa K2 i wszystkie były pokręcone,
raz, że jestem na tym punkcie czuły, dwa, że nie dam 850zł za krzywy blank
dlatego od pewnego czasu szukam alternatywy sklepowej dla cięższego sandaczowego kalibru (a nóż trafie i nie będzie trzeba zbroić)
na razie góruje STEEZ Flanker (2013r. 99% grafit SV) o po nim STEEZ Flogger
ale w Steez'ach nie podoba mi się dość grube zbrojenie 4xLN i koniec na 6 (ściśle wg New Concept)
za to wizualnie 100% moje potrzeby :)
 
ps. czekam jeszcze na info od Tomka Mańczaka o nowych 70MXF i 70MHF Xtreme, bo podobno przyleciały
 
Greg, czyli EVOLUZION Ti F5.1/2-70Xti SUPER DIABLO JIG & TEXAS raczej nie nadaje się do podbijania 25-30g jiga ?

Do 25-30g to mysle ze mozesz sprobowac f5 1/2-77xti super demon , Megabass f6-72x4 destruction albo f5-76x nautilius...ja bym odpuscil super diablo do 25-30g... Jezeli tak Ci bardzo na nim zalezy to daj mi znac jakie dokladnie sa to przynety I moge to sprawdzic dla Ciebie jak bede nad woda...ja na swoim super diablo nie zakladalem nic wiecej niz 20g wiec trudno jest mi sie wypowiadac na temat ciezszych przynet...do ciezszego lapania uzywalem destruction I byl bardzo ok...

#68 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 luty 2013 - 18:44

jak tak patrzę na MB to albo za długi, albo za wolny, albo wizualnie mi nie leży, chyba zrezygnuję z drążenia Megabass'a - szkoda



#69 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2013 - 01:24

mam jeszcze pytanko, wiecie może czym się różni moc HMH 12-20lb (flogger) od MH 12-20lb (flanker) ???



#70 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 28 luty 2013 - 02:17

jak tak patrzę na MB to albo za długi, albo za wolny, albo wizualnie mi nie leży, chyba zrezygnuję z drążenia Megabass'a - szkoda


Na pewno Ci to wyjdzie na dobre z finansowego punktu widzenia....a co do dopasowania wedzisk MB pod wlasne wymagania to uwiez mi nie ma z tym problemu bo wybor jest spory.....trzeba tylko wiedziec czego sie szuka....

#71 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 03 marzec 2013 - 23:48

no nie wiem czy Legend Xtreme w tytanach i Matagi wyjdzie mi taniej ;)



#72 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 marzec 2013 - 09:58

No na pewno da się dopasować jakieś wędzisko MB do własnych potrzeb, wybór katalogowy ogromny. Tylko gdzie to zrobić? W sklepie? Nie ma. U kolegi? Rzadko który ma, a jak ma to sztuk jedną i ciężko porównać z czymkolwiek innym. Za to nawet elitki i extremy i inne HMy goszczą pod strzechami coraz częściej i jest co porównywać. Taka jest największa wada MB, w Polsce przynajmniej. 



#73 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 04 marzec 2013 - 23:09

no nie wiem czy Legend Xtreme w tytanach i Matagi wyjdzie mi taniej ;)


Wybierajac takie a nie inne komponenty do twojej nowej wedki to jestem pewien ze koszta beda bardzo zblizone jak I nie wieksze od gotowego megabassa...aczkolwiek ja mialem na mysli to ze po zakupie pierwszego MB trudno jest sie powstrzymac od zakupu nastepnej...I tak bez konca ....

#74 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2013 - 23:18

tu możesz mieć rację :)



#75 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 czerwiec 2013 - 19:24

Pierwsze próby łowienia Steez-em to totalne zaskoczenie jeśli chodzi o czułość, sprężystość i moc. Niewyobrażalne czucie prowadzonej przynęty i samo branie. Uczyłem się jak nie wyrywać szczęk rybom... W krótkim czasie dokupiłem szklaka z tej samej serii. Był to okres poszukiwań i ciągłych eksperymentów. Kije poszły do ludzi razem z nimi dwa multiki Steez 103HL. Wielki błąd z mojej strony, to dopiero wiem teraz... Słaby punkt kija to mały języczek, źle wyprofilowany jak dla moich potrzeb, zdarzyło się obluzować przelotkę. Wizyta w pracowni i po sprawie. Dałbym wiele za goły blank spod znaku Steez. Na pewno warto kupić ten patyk i zrozumieć znaczenie słowa "czułość"...


Pozdrawiam

Cześć!

No i po kilku miesiącach dane było spróbować!Faktycznie wędzisko jest doskonałe.Na sucho"pała",pod niewielkim nawet obciążeniem-np.Mepps 4 lub 5 -czułość do sześcianu.Szybki,pewny hol,brak zejść zacietych prawidłowo ryb.Tak więc porada trafiona.A jako dykteryjkę podam fakt...obluzowania się jednej z jednostopkowych przelotek.Jak tu nie wierzyć opiniom.Naprawiłem,nałowiłem,zakup udany.

Dołączyłem Daiwę Zillion,taką zwykłą,7,1 100shla.



#76 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 czerwiec 2013 - 19:58

Załączony plik  IMG_8645.JPG   64,89 KB   69 Ilość pobrań

 

Na fotografii wspomniany zestaw,multiplikator dość ciężki,ale od kilku lat dobrze się sprawuje i razem z wędziskiem dostarczył ostatnio wiele radości.Kolorystycznie też nie razi :)

pozdrawiam-kardi



#77 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 09 czerwiec 2013 - 23:51

Od niedawana posiadam Daiwa Steez Flanker.

Nie całkiem kij o którym tu w wątku.

Ale na pewno kij godny polecenia.

Czy warty swoich pieniędzy?

To już inna paczka.

Teraz jest spasowany z Steezem 103 HLA.

Leży bardzo wygodnie w łapce.

 

W drodze jest już nowe Metanium XG, ciekawe jak będzie się sprawiać.

 

Przeczytałem cały wątek i napiszę coś, co nie sprawi mi przyjaciół.

 

MegaBass tez produkuje bubel.

Jakość wykonania nie jest zawsze tak jak powinno być.

Tak samo jest przy Evergreen. Obojętnie czy jest to kij z serii Heracles czy Kaleido.

 

Blanki zastosowane w serii Kaleido są wyjątkowe, tylko wykonanie nie jest na poziomie kija za 70-80k YEN.

I tak kocham swojego Super Stallion. Super Kij, i tak pięknie universalny.

 

Posiadałem parę kijów z serii MB ARMS, 4 z starszej i jeden z nowej.

Posiadałem bo ich sprzedałem.

Piękne kije, ale jeżeli bym miał jeszcze raz wydać 80K YEN to bym wybrał EG Kaleido.

Brzydki (wykonaniu w kiepskim korku)) ale walory użytkowe są super.

ARMS-y to piękne kije, ale jak dla mnie tylko do witryny.

A ja się trochę wyleczyłem. Taką mam nadzieję. :)

 

Aby nie brzmiało że MegaBass to tylko bubel.

Bardzo dużo kijów miałem, parę zostało, nie bo nie chciałem ich sprzedać,

 

A z wybraniem kija z oferty Mega-Bass-a to jest często jak z loterią.

No chyba że ktoś potrafi czytać w "krzaczkach" ;)

 

Są też zwolennicy DEPS-a i innych z Japonii, ale o to nie chodzi tu w wątku.

 

 

Oii, ale się wychyliłem. :o

Just my two cents.


  • Predatorhunter lubi to

#78 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 09 czerwiec 2013 - 23:58

możesz coś więcej napisać o Flankerze, bo od stycznia mam na niego chęć i biję się z myślami (ograniczone info o nim)



#79 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 10 czerwiec 2013 - 00:23

A co takiego napisać?

 

Jest bardzo czuły, ładnie się ładuje, z Steez-em 103HLA jest już ładnie wyważony.

Zakupiłem go z myślą o Spinbaitach (1/4 od 1/2 oz), t-rig i jigi od 1/4 do 1/2 oz główki.

 

Do Spinbaitach znajdziesz na pewno lepszą wędkę. Ale da radę.

Jigi, to już sprawa do której ta wędka jest stworzona.

 

 

 

Ciekay kij może być też 721MHXB-SV【STRIKE FLANKER】

 

Też fajny kijek, tylko X-fast mi nie bardzo leży, dlatego wybrałem swojego Flanker.

 

 

 



#80 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 10 czerwiec 2013 - 10:22

też rozważałem, ale ma zbyt cienką szczytówkę

 

a miałeś może okazję pomacać Harriera ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych