Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Który multiplikator będzie lepszy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 02 styczeń 2024 - 07:13

Wbrew pozorom to dość Istotna informacja, ponieważ sam wpis, że uzytkujesz multiplikator od 4 sezonów nie mówi totalnie nic. Mam multiplikatory, których używałem przez przez te 4 lata może z 10 godzin albo i mniej i mam takie z przebiegiem pewnie ponad 100 godzin rocznie.

Ty tak serio? Notujesz godziny ile krecisz multikiem na wyjeździe , że wiesz ile godzin przepracował? A może opatentujesz wzór na zużycie multiplikatora zakładając rodzaj przekładni , przełożenie i inne czynniki chociażby opór stawiany przez przynęte i wielkośc ryb złowionych na dany multik ?


Użytkownik Anonymous edytował ten post 02 styczeń 2024 - 07:17

  • dudi82 lubi to

#22 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 02 styczeń 2024 - 10:58

Ty tak serio? Notujesz godziny ile krecisz multikiem na wyjeździe , że wiesz ile godzin przepracował? A może opatentujesz wzór na zużycie multiplikatora zakładając rodzaj przekładni , przełożenie i inne czynniki chociażby opór stawiany przez przynęte i wielkośc ryb złowionych na dany multik ?

ależ jesteś złośliwy...

jednak nawet ty powinieneś widzieć różnicę między multikiem zabieranym na ryby dwa razy w roku, a takim będącym w użyciu kilka razy w tygodniu... 


  • S.N. lubi to

#23 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 02 styczeń 2024 - 13:35

Jasne, że widzę różnice i nie potrzebuje do tego notowania przez kogoś godzin pracy multika, żeby mu wieżyć bo nie tylko godziny użytkowania wpływają na zużycie.  Dlatego dziwie się , że ktoś potrafi rzetelnie określić ile godzin przepracował jego multiplikator i wymagać tego od innych bo ja się z takim świrem który notuje godziny pracy multika nie spotkałem ale może kolega S.N. notuje kto to wie. Każdy ma jakiegoś jobla.


  • dudi82 i MietekK lubią to

#24 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 02 styczeń 2024 - 21:41

Piszę z kronikarskiego obowiązku. Wykopałem z szafki Scorpiona 71, nawinąłem na niego 150 m plecionki pe 1.2 . Waga szpulki z 15.3 g. wzrosła do 20! Dopóki plecionka się nie ułożyła , to rzucało mi się beznadziejnie (m. in. dosyć lotnym wahadłem 12 g). Z czasem było coraz lepiej. Bezstresowo doszedłem (przy flaucie) do 1 bloczka i ustawieniu potencjometru między 2, a 3. Rzuty były bardzo dynamiczne, tak jak lubię. Jednakże odległości niekoniecznie mnie satysfakcjonowały. Ale ja jestem wodnik brzegowiec i bardzo zależy mi na odległości. Odczucia są czysto subiektywne, oparte na porównaniu do Metaniuma MGL. Aleeeeee, jeżeli np. SLX MGL rzuca niewiele gorzej od Metaniuma, to wybrałbym go na pierwszy multiplikator.

Bloczków (SVS Infinity) nie bałbym się. Wszak można zaczynać się uczyć od lotnych przynęt, 4 bloczków, skręconym potencjometrze i docisku szpuli :)

Tatulą ekscytowałem się przez krótką chwilę. Dziś jakoś nie mogę się do niej przekonać.

 

Autora ogranicza budżet, a do SLX-a MGL najmniej trzeba by dołożyć. Szkoda, że nie mam okazji nim porzucać. Ciekawi mnie, czy moich dywagacji nie potłukłbym o kant d... . ;)

Ja jestem ciekaw ile takie nowe SLX MGL różni się od starego Curado 71, scorpiona 71. Jak czytam specyfikację to mi wychodzi stare C71 bo nie ma przekładni mirco. Pewnie szpula jest taka sama jak w nowym curado MGL. Może być sensowny multik( choć dalej za drogi jak na budżet kolegi). Mam C 151  na MGL  i to faktycznie jest całkiem uniwersalne, szpula pełna plecionki waży pewnie tyle co w scorpione Huberta a startuje od 5gr. Podobnie startuje stare C71.  Kolega chciał multik do psycho 7-32. Miałem w łapie lżejszy model do 24gr i jak dla mnie pod to można podpiąć cokolwiek wielkości 70/100. Powinno polecieć. Do wersji 32 gr  tym bardziej. Ja łowie 151 na kiju do 21gr i mam pełny komfort łownia. Ale to jest zestaw do dużych odległości bo kij ma 9,6 stopy.  Psycho ma chyba 2,3 m i to nie jest już taki krótki kij. Z tego co pamiętam to się całkiem fajnie gieło. Na swarzonkerze do 21gr, 2,3m siedzi mi kastking citrix armorx o też daje rade( siedzi tylko dlatego że kolorem pasował). 

A odnośnie relacji Metanium do Slx MGL w temacie odległości to średnica szpuli Matanium może zrobić robotę, bo to 34mm. Podobnie mam z curado K201. Niby szpula cieżka jak... a lata z tego cholernie daleko. A po za tym wszystkie internety opłacane przez szimano twierdzią że nic nie rzuca dalej niż M MGL ( no chyba że Antares).

ps. od 10 gram tyle samo wycisne z  Abu SLX 4 gen. co z C 151;). Za nowego STX dałem 500 pln. Podobnie lata z SX 4 gen. po przeszczepie szpuli. Nawet plastikowy piscifun phantom X (czerwony za 180pln) też se radzi od tych 10gr.  Tyle że jest spora różnica pomiędzy przełożenimi. Z czerwonego lata jak szatan, z pomarańczowego słabo, niebieskiego nie mam,  złoty phantom S to świr taki jak C 71. Albo wywali  kosmos albo nie chce gadać. 

5 generacja Abu dla mnie jest sensowna jako wybór od SX. Są wersje na lekko, normalnie i nawet rocket. Hamulec niby taki  sam jak w STX 4gen ale jest jeden haczyk bo w wersji bez L się nie blokuje. Skośnoocy ytbery sobie nawet z tym poradzili  bo wyrwali niepotrzebne dla nich bloczki i ponoć działa. W 5 generacji ameliniowa buda jest chyba do wersji S albo SX, a mi na tym zależy bo katuje sprzęt na Wiśle. Jak ktoś nie musi mieć amelinowej ramy to jest w czym wybierać przy małym budżecie. pz    


  • skius i bob74 lubią to

#25 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 02 styczeń 2024 - 22:32

A co to za ABU SLX 4 gen.? Chyba SX. Ja to wiem, Ty też, ale początkujący niekoniecznie.



#26 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 02 styczeń 2024 - 23:11

https://m.youtube.co...h?v=TIaN7FOyo30

#27 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 02 styczeń 2024 - 23:16

To, taki jak w linku powyżej. Założyłem po prostu że kolega jest dociekliwy i coś z abu już przegryzł skoro w pytaniu padł jeden z modeli. Jeśli było nieczytelnie i niezrozumiałe to przepraszam, pz




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych